Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym poborem mocy to zobaczymy jak wyjdzie, bo podawane jest, że niby ma tak dużo brać a w praktyce później i tak rzadko kiedy się zbliża do tego poziomu, zwłaszcza gdy jest włączony dlss, a praktycznie zawsze opłaca się go włączyć. Poza tym można zrobić undervolting gpu i przy właściwie takiej samej wydajności pobór mocy jest sporo niższy, temperatury niższe, bardziej cicha praca. Same plusy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.09.2024 o 10:28, KrYcHu_89 napisał(a):

Są ludzie, co twierdzą, że starczy, z przecieków wynika, że 5090 może mieć problem z 850W z RT w peaku. Różnica w cenie mała, nie ma sensu imo nie brać 1 kW. 

 

image.png.edef4fed70468bb0ec01bfbf9021496c.png

 

+ procek + overhead, będzie 1kW w zaleceniach dla 5090 jak nic. 

To chłopaki czas na swoich stanowiskach gejmingowych zrobić wyjście na siłę co by te smoki uciągnął!

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Bielik napisał(a):

To chłopaki czas na swoich stanowiskach gejmingowych zrobić wyjście na siłę co by te smoki uciągnął!

 

Biadolenie, poprzednie rumory o 4090 też były, że po 600W, a w peaku mam 400, chyba, że ustawiam chore rozdziałki jak 5760x3240, wtedy potrafi dojść w granice 440W. Normalnie to jest 350-400W.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, easye napisał(a):

no tylko UW to czasami tyle samo klatek co 4k - przy rozdzielczości 3440x1440 gry chodzą znacznie gorzej niż na zwykłych monitorach 1440p. 

No ale zgadzam się, odkąd mam UW Oled to w ogóle nie chce mi się na telewizorze grać. 

Jednak 8.3 vs 5 mln pixels to trochę jest. 

 

Zwykłe 1440p 3.6 mln.

 

Ale tak, głównie chodzi o odczucia, UW jest po prostu ciekawe, chociaż nie każda gra ma jeszcze pełne wsparcie, to tak 90% spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

Przyszedł w końcu. Zaraz odpalam.

 

20240912_141209.jpg

 

Czy ja dobrze widzę, masz białe podzespoły i czarną budę? Toż to zbrodnia, ja celowałem w biały build ale niestety karta i mobo są czarne bo ciężko dostać białe w podobnej cenie a leciałem po promkach

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

No zainstalowałem Black Myth Wukong. Wiedziałem, że jest różnica, ale ta różnice jest porażająca. Jak to chodzi, jak wygląda. Masakra.

 Czy koniecznie przy 1440p muszę mieć dlss czy może co innego?

 

20240912_155354.jpg

No i jak zrobić żeby ilość klatek było widać?

Dlss najlepsze z upscalerów, włącz pełny rt, bo robi różnicę, wciąż będzie płynnie, najwyżej odpal jeszcze FG. A do pokazywania klatek, temperatur itp to ja np używam MSI afterburner + riva tuner statistic server, muszą być obydwa chyba żeby pokazywało w czasie gry, trzeba tylko skonfigurować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta, do ilości klatek itd. afterburner, wtedy wciskasz skrót na klawie i pokazuje Ci w rogu to co będziesz chciał, klatki, temperatury itd. 

DLSS na quality dawaj od razu w każdej grze zamiast natywnej. 

DLSS frame gen też możesz sobie wrzucać, ale to już zależnie od ilości fps, jak masz wystarczająco to można nie załączać, ale masz pewnie monitor ponad 120hz, więc warto go w sumie zawsze dawać, żeby Ci klatki podciągnął do maksa monitora, bo teraz frame gen działa ideolo w praktycznie każdej grze.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.09.2024 o 09:23, KrYcHu_89 napisał(a):

FG to różnie bywa, z reguły na początku w każdej grze coś jest zepsute, przy 4080 Super raczej nie musisz, to bardziej opcja, takie 50 na 50, musisz empirycznie. DLSS natomiast to nie ma sensu nie używać w ostatnim czasie, DLSS Quality i RT wszędzie możesz włączać, czasami pewnie i DLAA przy 4080S. 

 

Jakbys instalował Wukonga to modderzy robią naprawdę cuda z UE5 i nie tylko. 

 

https://www.nexusmods.com/blackmythwukong/mods/13?tab=files&file_id=658 totalnie eliminuje stuttery, ulepsza grafikę, szybsze ładowanie, a to tylko pliczki do configu

https://github.com/Lyall/WukongTweak ulepsza kilka rzeczy dla ultrawide i FOV

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Nie, granie na PC to nigdy nie było Plug and Play  :kaz:

 

 

Jak to zrobić z tym modem pierwszym? Gdzie wkleić? Nie mogę ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...