Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

chyba pomaga w rzutach kostka

 

tez macie takie dlugie loadingi? wczytuje non stop i mnie to wkuriwa, powinien byc quick load ktory wczyta ostatniego quick savea w pare sekund a tak to zajmuje za duzo czasu. Zwlaszcza teraz jestem w Podmroku gdzie co chwila jakas pulapka albo dziwne chain questy ze sie blokuja jak nie zrobisz w odpowiedniej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gregorius napisał:

Tylko nie chomikować tych punktów inspiracji a wykorzystywać na powtórkę ważnych a nieudanych rzutów. Można tylko 4 punkty na postać nosić na postać, a kolejne po prostu się zmarnują.

Nie zmarnują się, za nadmiarowe jesteś nagradzany punktami doświadczenia. 

 

18 minut temu, Il Brutto napisał:

chyba pomaga w rzutach kostka

 

tez macie takie dlugie loadingi? wczytuje non stop i mnie to wkuriwa, powinien byc quick load ktory wczyta ostatniego quick savea w pare sekund a tak to zajmuje za duzo czasu. Zwlaszcza teraz jestem w Podmroku gdzie co chwila jakas pulapka albo dziwne chain questy ze sie blokuja jak nie zrobisz w odpowiedniej kolejnosci.

 

Zalecali instalacje gry na nvme SSD, u mnie loading to 10-15 sekund max. 

Odnośnik do komentarza

No i chyba złapałem grubego buga co się tyczy jednego kompana

Spoiler

Halsin siedzi u mnie w obozie i pyerdoli mi cały czasy nic związanego z tym by dołączyć do drużyny. Questa z uratowaniem uchodźców zrobiłem, ale dalej mi wisi, że muszę pogadać z Zarielem, ale jego już nie ma i nawet nie wiem, czy był u mnie w obozie podczas popijawy, bo przeklikałem wszystkich. No i nie wiem czy to może w drugim akcie coś ruszy, czy trzeba będzie zrobić sobie customowego druida u dziadka trupa :pechowiec:

 

Odnośnik do komentarza

@Bartolinsky

Spoiler

ja go nawet do drużyny nie mogę dodać. Siedzi u mnie w obozie i tyle z niego "pożytku"

A tak btw- gdyby nasza postać miała głos, cutscenki i dialogi byłyby o wiele bardziej żywe. Nie wiem po co był ten wybór głosu w kreatorze.

 

No i kamera przy krawędziach raz się myszką przesuwa, raz nie. Wersję gry też by mogli z huda usunąć.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Misja z goblinska wiedzma:

Spoiler

Poszedlem tam i dalem sie naznaczyc. Ale cos jej nie spasilo i sie wywiazala walka, gdzie moi towarzysze na zewnatrz zostali otoczeni i padli. Zrobilem load, tym razem sie nie dalem naznaczyc, ale zablokowalem jej dostep do umyslu. To tez sie jej nie spodobalo i zaatakowala. Tym razem padla nim krzyknela po pomoc. Miala jakis klucz przy sobie i teraz jestem w jakims nowym miejscu. Troszke jak Elden Ring jak sie zjechalo winda do Siofra River.

 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Bartolinsky napisał:

No i chyba złapałem grubego buga co się tyczy jednego kompana

  Ukryj zawartość

Halsin siedzi u mnie w obozie i pyerdoli mi cały czasy nic związanego z tym by dołączyć do drużyny. Questa z uratowaniem uchodźców zrobiłem, ale dalej mi wisi, że muszę pogadać z Zarielem, ale jego już nie ma i nawet nie wiem, czy był u mnie w obozie podczas popijawy, bo przeklikałem wszystkich. No i nie wiem czy to może w drugim akcie coś ruszy, czy trzeba będzie zrobić sobie customowego druida u dziadka trupa :pechowiec:

 

U mnie pojawił się po imprezie do dołączenia, czyli tak jak bozia przykazała, miałeś już to

Spoiler

party z uchodźcami? 

 

3 minuty temu, El Loco Chocko napisał:

Misja z goblinska wiedzma:

  Ukryj zawartość

Poszedlem tam i dalem sie naznaczyc. Ale cos jej nie spasilo i sie wywiazala walka, gdzie moi towarzysze na zewnatrz zostali otoczeni i padli. Zrobilem load, tym razem sie nie dalem naznaczyc, ale zablokowalem jej dostep do umyslu. To tez sie jej nie spodobalo i zaatakowala. Tym razem padla nim krzyknela po pomoc. Miala jakis klucz przy sobie i teraz jestem w jakims nowym miejscu. Troszke jak Elden Ring jak sie zjechalo winda do Siofra River.

 

W tym q najlepiej 

Spoiler

rozbić iluzje przed pierwszą gadką z wiedźmą. 

 

38 minut temu, Ukukuki napisał:

Sprzedało się 2.5mln kopi we wczesnym dostępie na steam. Obecnie prawie 800k osób w Baldura właśnie gra. Na podstawie statystyk steam sprzedaż szacowana na 5-10 mln. A coś na gogu też poszło i to raczej nie mało patrząc po znajomych. 
 

Dobry wynik

 

IMG_7367.thumb.jpeg.88d948c38353744054b40b2ac4e033a5.jpeg

10 mln kopii to byłoby więcej niż wszystkie cRPG razem wzięte od roku 2015 :D. 

Zaraz gra pyknie CS'a daily na Steam :D

 

image.thumb.png.6d1cd85f55b3e801cec3fdc14ac5162c.png

Odnośnik do komentarza

Niektore questy dzialaja tak ze ja sam nie wiem czy to bug czy tak mialo byc. Sprawdzalem w necie pozniej czy ludzie tez tak mieli i pisza ze tez nie wiedza o co z tym chodzi.

 

Spotkalem Jaheire wreszcie.

Spoiler

po wyjsciu z podmroku jest zwiazana z glownym questem, ale jeszcze nie moge jej dolaczyc

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Bartolinsky napisał:

No i chyba złapałem grubego buga co się tyczy jednego kompana

  Ukryj zawartość

Halsin siedzi u mnie w obozie i pyerdoli mi cały czasy nic związanego z tym by dołączyć do drużyny. Questa z uratowaniem uchodźców zrobiłem, ale dalej mi wisi, że muszę pogadać z Zarielem, ale jego już nie ma i nawet nie wiem, czy był u mnie w obozie podczas popijawy, bo przeklikałem wszystkich. No i nie wiem czy to może w drugim akcie coś ruszy, czy trzeba będzie zrobić sobie customowego druida u dziadka trupa :pechowiec:

 

Spoiler

Halsin dołącza dopiero w 2 akcie, musisz dla niego zrobić questline który zaczyna się od obudzenia pewnej postaci. Będzie wiadomo o co chodzi. 

 

U mnie już raczej koniec 2 aktu, po robocie już powinienem dojść do Baldur's Gate.

Co tu się odjaniepawla :obama: 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Ktos sie orientuje czy wszystkie originale sa do spotkania na  poczatku 1 aktu? Nie widzialem jeszcze tej diablicy i dark urge'a. Szkoda ze tylko 4 postacie moga byc w ekipie.

Będą jeszcze nowe postacie w akcie 2.

 

Natomiast co do Karlach to jest dostępna w akcie 1, trzeba dobrze poszukać :)

 

Dark Urge to nie jest NPC, występuje tylko jako twoja główna postać. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Daffy napisał:

Zajebiście ta gra się prezentuje w tych proporcjach ekranu, przy tej zjebanej kamerze wydaje się to zbawieniem jak ktoś ma taki monitor

 

Pewnie dlatego ani przez minutę nie narzekałem na kamerkę dotychczas, bo jak już pisałem, na UW to jeszcze tak dobrze dostosowanej gry nie widziałem. 

 

 

29 minut temu, devilbot napisał:

Moglibyście uszanować trochę że inni grają wolniej i lokacje dawać w spoilery.

Bez przesady to dalej lokacja z early access (1 akt) do tego bez żadnego kontekstu fabularnego, Mykoidy sobie stoją i tyle :D. 

 

image.png.8e27ef0da77b4d20a89f27172e72e948.png

Ale widać na jakiej grze się wzorowali przy nowym designie, patrząc na stare zwykłe grzybki z BG2 :D. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...