Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Można przecież zrobić respec w obozie. No chyba, że nie chcesz.

Wlasnie nie chcialem, uparlem sie na cos i wyszlo jak wyszlo. Pomimo tego gra jest wymagajaca i w porownaniu do innych gier z dzisiejszych czasow mozna nazwac ja trudna (DOS2). BG3 gram bez zbednego kombinowania i jest odrobine prosciej chociaz juz kilka razy wpierdol wjechal. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, pawelgr5 napisał:

Wlasnie nie chcialem, uparlem sie na cos i wyszlo jak wyszlo. Pomimo tego gra jest wymagajaca i w porownaniu do innych gier z dzisiejszych czasow mozna nazwac ja trudna (DOS2). BG3 gram bez zbednego kombinowania i jest odrobine prosciej chociaz juz kilka razy wpierdol wjechal. 

Ja dużo gram w turówki, również D&D, grałem w Solastę niedawno również na 5e. Tutaj będę polował na tactician evil team, bo mam wrażenie, że evil mają łatwiej i tactician tam to za drugim podejściem będzie lajcik. Teraz sobie gram w tym środkowym, na "zwykłych zasadach" i jest ok, w sam raz.

 

Jedna walka na koniec act1 przy konkretnym "dobrym, prawym, paladyńskim" wyborze jest bardzo trudna, ale np. "zły" wybór to miałby lajtową ścieżkę (jestem na początku act2), a wybór neutralny to w ogóle bez walki. Na tym poleca główne piękno tej gierki, ahh, coś pięknego :). 

20 minut temu, Daffy napisał:

Pisali że celują w 60fps w jakimś tam trybie na ps5

Patrząc jak działa na moim PC (w 1 akcie to chyba nie miałem spadku poniżej 60, a procek wcale nie tej generacji R5 3600, karta 3080) i jakie są opinie z Decka, bałbym się tylko o tytułowe miasto, bo tam na pewno będzie więcej wszystkiego na mapie, ale ta gra ze spadkami może żyć, spadki nie będą gamechangerem, w negatywnym tego słowa znaczeniu. 

27 minut temu, messer88 napisał:

Divi 2 poza wyjątkami to nie trudna na klasyku, o ile się używa terenu i rozstawia postacie przed walką i zaczyna z zasadzki. Cieszy, że tutaj też tak jest. Mam tylko nadzieję że nie wyskoczą z 30fps w wersji konsolowej we wrześniu. 

W Divi 2 więcej jest chyba tych żywiołów i "terenu" tzn. tutaj też, ale mam wrażenie, że mniej jest wylanej wody, albo spalonej ziemi itp. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

Divi 2 poza wyjątkami to nie trudna na klasyku, o ile się używa terenu i rozstawia postacie przed walką i zaczyna z zasadzki. Cieszy, że tutaj też tak jest. Mam tylko nadzieję że nie wyskoczą z 30fps w wersji konsolowej we wrześniu. 

Na decka se nie bierzesz? Dobrze śmiga.

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle co do resetów postaci - czy tylko ja z tutaj zgromadzonych od razu zmienił domenę Shadowheart, gdy tylko nadarzyła się okazja? :kekw:

Gdybym fabularnie coś na tym stracił to bym się nad tym zastanowił, ale po 25~h nie ma z tym żadnego problemu, więc nie widzę sensu trzymać się domeny oszustwa, zwłaszcza, że w papierowym dnd nigdy nie byłem jej fanem i tutaj pewnie też bym pewnie nie był. Domena Światła i Burzy kozak, ale wybrałem drugą dla ciężkiego pancerza i gra się wybornie :banderas:

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Daffy napisał:

Pisali że celują w 60fps w jakimś tam trybie na ps5

Nie wiem co w tej grze jest wymagającego dla obecnych konsol. Wygląda ładnie ale wycisnąć z tego 60fps to chyba nie jest wielkie wyzwanie. Na laptopie z RTX 2060 gra domyślnie wchodzi na ustawienia ultra i śmiga bardzo płynnie.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Daffy napisał:

Ja na razie skromne 11h i jak utrzyma poziom to goty z miejsca i do panteonu najlepszych gier ever. Ostatnio tak mnie sama kreacja baśniowego swiata pochłonęła w wiesku3 ale tutaj te questy, dialogi, wybory to jest poziom totalnie wyższy. 

 

 

U mnie po 30h to jest również poziom znany tylko z dwóch RPGów: w 2000 Baldura 2 i 2015 Wieśka 3 - totalne zauroczenie tym co zrobili i jak wynieśli pewne aspekty na nowy level w klomatach idealnie pasujacych mojej osobie. Naprawdę ciężko będzie komukolwiek to przebić przez następne kilkanaście lat w dziedzinie RPG. 

 

A nawiązań do starych Baldurów jest bardzo dużo, o to bałem się najbardziej, a tymczasem mimo, że gra toczy się 100 lat później, to już 3 postacie spotkałem z poprzednich części. 

 

Tej gry nie trzeba hypować, po prostu trzeba ograć samemu. 

 

Jest to też bardzo innowacyjna gra, jeżeli jeszcze można w 2023 roku mówić o innowacji, takiego systemu dialogów, spięcia z nimi związków przyczynowo skutkowych to nie było nigdy, i to wszystko w pelnym 3D i prawie pełnym voice actingu.

Odnośnik do komentarza

Tytaniczna praca za twórcami, po prostu tytaniczna

 

Wojenki o goty tego roku wydawać się nie mają już sensu. Są gusta, guściki ale to co tu zrobiło Larian zasługuje na totalny szacunek. Chyba ktoś z totalną awersja do turowych walk i ktoś absolutnie nie lubiący czytać/słychać dialogów się od tej gry odbije 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...