Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, easye said:

Przeglądam temat i widzę że większość zaczęła paladynami. To jakaś wyróżniającą się klasa? Sam pewnie dzisiaj zaczne przygodę standardowo czarodziejem, ale może ktoś już sprawdził parę klas i mógłby napisać która według niego jest najciekawsza? 

w kazdej chwili mozesz zrobic respec ktory pozwala zmienic wszystko oprocz wygladu i rasy

Odnośnik do komentarza

Gra jest tak zrobiona, że nawet jak masz mało Charyzmy, a np. więcej Inteligencji, to zawsze znajdziesz opcje dialogowe dla siebie i nie ma czegoś takiego jak lepszy i gorsze. 

 

Pod względem siły wydaje mi się najłatwiej grać Paladynem, ale bez przesady, to nie gra MMO, gdzie liczy się siła jednostki. 

 

Akt 3 - chyba przesadzili z ilością questow, tego się nie da ogarnąć, ile tutaj jest wszystkiego. 

 

Na minus w akcie 3cim performance to jest inny poziom, niż akt 1 i 2. Posiadacze Steam Decka mogą mieć problem. Jestem ciekaw jak to tam zadziała, u mnie mocno sie poci. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Na minus w akcie 3cim performance to jest inny poziom, niż akt 1 i 2.

Dokładnie, czasem ostro ścinało mimo ze pierwsze 2 akty na luzie na ultra 100+ fpsów. 

Ogólnie 3 akt jest dosyć niedorobiony, najbardziej wkurzał jednak problem z książkami i notatkami gdzie 99% nie miało tekstu, tylko sam kwadracik.

 

Najbardziej zapadła mi w pamięć walka bossem 3 aktu, żeby nie spoilerować, "któremu wbijamy na chatę". Jak zaczęła się muzyka to aż miałem banana na ryju przez całą walkę.

 

Teraz wpadło drugie przejście jako Dark Urge, niektóre scenki są aż za mocne xD

No i nie ma to jak mody, mój Dark Urge wygląda teraz zayebiście:

Spoiler

so0Wbmm.jpeg

54hF0T5.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, KrYcHu_89 said:

Gra jest tak zrobiona, że nawet jak masz mało Charyzmy, a np. więcej Inteligencji, to zawsze znajdziesz opcje dialogowe dla siebie i nie ma czegoś takiego jak lepszy i gorsze. 

 

Pod względem siły wydaje mi się najłatwiej grać Paladynem, ale bez przesady, to nie gra MMO, gdzie liczy się siła jednostki. 

 

Akt 3 - chyba przesadzili z ilością questow, tego się nie da ogarnąć, ile tutaj jest wszystkiego. 

 

Na minus w akcie 3cim performance to jest inny poziom, niż akt 1 i 2. Posiadacze Steam Decka mogą mieć problem. Jestem ciekaw jak to tam zadziała, u mnie mocno sie poci. 

Ja mam w ogole problemy z ladowaniem tekstur przy wczytywaniu saveow albo przy przechodzeniu miedzy lokacjami.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wojnar napisał:

Dokładnie, czasem ostro ścinało mimo ze pierwsze 2 akty na luzie na ultra 100+ fpsów. 

Ogólnie 3 akt jest dosyć niedorobiony, najbardziej wkurzał jednak problem z książkami i notatkami gdzie 99% nie miało tekstu, tylko sam kwadracik.

 

Najbardziej zapadła mi w pamięć walka bossem 3 aktu, żeby nie spoilerować, "któremu wbijamy na chatę". Jak zaczęła się muzyka to aż miałem banana na ryju przez całą walkę.

 

Teraz wpadło drugie przejście jako Dark Urge, niektóre scenki są aż za mocne xD

No i nie ma to jak mody, mój Dark Urge wygląda teraz zayebiście:

  Pokaż ukrytą zawartość

so0Wbmm.jpeg

54hF0T5.jpeg

 

Książki bez tekstu w głównie akcie 3 to bug wersji PL, ma naprawić nastepny patchyk, ja przeskakuje czasami na angielski, żeby doczytać, póki nie naprawią. 

Odnośnik do komentarza

 

A i ostatnio gram na dx11 zamiast vulkana, w sumie nie miałem crashy na obu, ale jakby nieco lepiej na oko chodzi dx11. 

2 minuty temu, easye napisał:

Wszyscy tworzyliscie postac od nowa, czy ktos wybrał po prostu postac fabulaarną? 

Postać origin polecana jest raczej na 2 i kolejne przejście:). 

 

@wojnar wrzucaj potem info jak ten Dark Urge, podobno niezła jazda i zupelnie inny gameplay. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

 

A i ostatnio gram na dx11 zamiast vulkana, w sumie nie miałem crashy na obu, ale jakby nieco lepiej na oko chodzi dx11. 

Postać origin polecana jest raczej na 2 i kolejne przejście:). 

 

@wojnar wrzucaj potem info jak ten Dark Urge, podobno niezła jazda i zupelnie inny gameplay. 

Ja gram originem i jest fpyte. Na pewno drugie przejscie bedzie Dark Urgem a potem sie zobaczy. To gra do której na lewno bede wracal tak jak wracam np do NWN (tak wiec ze to o klase nizej niz BG ale mam sentyment).

Odnośnik do komentarza

Bawię się z każdą godziną coraz lepiej. Pełny voice acting w grze tego kalibru to jakiś kosmos.

No i muszę przyznać że ps5 dostanie w prezencie mega eksa od Microsoftu.

 

Cieszy też że po sukcesie bg3 gatunek cRPG odżyje i na bank niektórzy będą chcieli coś z tego mieć. I tu znowu nieszczęsny microsoft dał wg mnie dupy bo ich studia co mogły dostarczyć coś w temacie czyli inixile i obsidian przygotowują jakieś gówniane fpsy. Cóż za pech.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Daffy napisał:

Uczucie że grasz ale i tak myślisz co by było gdyby i w głowie masz drugie podejście z innymi decyzjami i całkiem innym buildem postaci - gra wybitna

Akt 3 jest pod tym względem taki, że aż stresujący. Ale to trzeba mieć na uwadze, nie da się zrobić wszystkiego za 1 podejściem. Chętnie wrócę do tej gry 2gi raz za czas jakiś. Gra potęga. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Il Brutto napisał:

Najgorsze sa te jak jest presja czasu, ale nie wiem czy w akcie 3 takie questy sa, byly na pewno w 1. Tutaj juz mam wrazenie po opisie questa ze tez tak moze byc ze jak odpoczne za duzo razy to przepadnie.

Wielu uzna to za minus, ale ma to sens, bo wydaje się, że to miasto żyje i nasze dzialania mają duze konsekwencje w czasie. 

 

Pierwsza z brzegu opcja to ta gazeta obsmarowująca nasz team, jak to fajnie w czasie sie zmienia. Ale fakt na razie w akcie 3cim czuje się zagubiony, zupełnie inny styl niż 1 i 2 akt, bardzo dużo questów powiązanych,  ze aż głowa boli :)

 

Wiele bym dał, żeby za kilka lat zrobili coś na wzór BG2, wlasnie z Atkathlą i wrzucili miasto na początek gry, a nie na koniec. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...