Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Post pod postem, ale cos fajnego się wydarzyło. Miałem questa z przyniesieniem głowy drowa dla pana grzybka. Drow był uwięziony za stertą kamieni przy których pracowali gnomi niewolnicy. Poprosili mnie o przyniesienie dynamitu, więc po niego poszedłem. Między czasie zdarzyły się jakies walki i postanowiłem się przespać żeby uzupełnić zdrowie i czary. Po przebudzeniu okazało się, że quest z dynamitem został zaliczony. Poszedłem na miejsce i okazało się, że w czasie mojego snu gnomy dokopały się do drowa i postanowiły go zabić, więc na miejscu zastałem przekopany tunel, otwarte drzwi i kilka ciał. Nice! Odciąłem zatem łeb, zlootowałem wszystko i poszedłem dalej :)  Normalnie quest by czekał w nieskończoność, ale najwyraźniej w Baldurku czas biegnie normalnie. Pozytywne zaskoczenie

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ktoś może potwierdzić, że ta wersja pudełkowa ma polski język?

Interesuje mnie też jak wygląda optymalizacja na PS5 po wszystkich aktualizacjach. Większość filmów porównujących jest sprzed kilku miesięcy.

Nie powiem, kusi ta edycja. Nawet z tą ceną wysyłki zawartość to wynagradza. Myślałem, że pojawi się w końcu w polskich sklepach, ale to chyba czcze marzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem ze stronki Lariana. Najzabawniejszy jest fakt że do kupna namówiła mnie też moja partnerka. Aż zacytuję: "Dobrze zarobiłeś to kup wreszcie tą grę i program do tabletu graficznego". Pokazywałem Jej wcześniej gameplaye i się spodobało, zwłaszcza gadanie z kotami i innymi zwierzakami haha ^^ 

Spodziewałem się że giera będzie więcej kosztowała ale 88£ to nie tak źle za tytuł na który czekałem latami! Widziałem dwie recenzje, gameplay od AngryJoe więc będę miał nieskażone spoilami spojrzenie i doświadczenie. Ciekaw tylko jestem jak długo będę musiał czekać na przesyłkę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 6/21/2024 at 9:53 AM, messer88 said:

Ale w jakim sensie? Działania? Im dalej w grze i więcej rzeczy tym bardziej będzie mulić. Nie grałem od stycznia ale to się nie zmieni, tak samo jak akt 3. 

Mam na mysli ze na konsoli inventory jest kompletnie nieintuicyjne, chujowo sie w nim grzebie. Dla mnie to jeden z kilku minusow ktory pogrzebal ta gre i ciezko mi do niej wrocic

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Sedrak napisał(a):

Honor mode zobacz. Ludzie bardzo chwalą.

 

A co do grania złym. Kurwa no ja nie umiem. Wiele razy próbowałem i zawsze moje dobre serduszko wygrywa i nawet w grach gdzie faktycznie można złym grać to i tak zawsze jestem dobry. 

 

2 godziny temu, Sedrak napisał(a):

Honor mode zobacz. Ludzie bardzo chwalą.

 

A co do grania złym. Kurwa no ja nie umiem. Wiele razy próbowałem i zawsze moje dobre serduszko wygrywa i nawet w grach gdzie faktycznie można złym grać to i tak zawsze jestem dobry. 

Polecam Dark Urge jednak sprawdzić, bo to zupełnie inna gra właściwie i jest się też dużo potężniejszym jako Urge z uber perkami i zajebisty płaszczykiem, co szczególnie się przydaje na Tacticianie, na którym grałem drugi raz, czy też teraz jest też opcja bardziej hardcorowa, czyli honour mode. 

 

Nie wszystkie decyzje też muszą być od razu skrajnie złe i skurwysyńskie w tej ścieżce, bo jednak dużo postaci w tej ścieżce inaczej reaguje, ehh można dużo pisać o tym epokowym dziele <3. 

 

W sumie moje przejście Dark Urge to była taka czarna komedia bardziej :)

Odnośnik do komentarza

Co wy z tą wiewiórką? Przecież morderca czy psychopata może być jednocześnie  miłośnikiem zwierząt. Zabójcy często mają kodeks i nie krzywdzą kobiet oraz dzieci. Można mieć interes w tym, żeby komuś pomóc, ewentualnie  po prostu polubić daną osobę, która nie musi być wcale wcieleniem antychrysta.

Odnośnik do komentarza

Mam na razie 10h i muszę sobie dawkować tę grę, bo może mi zniszczyć życie. Jako fan zarówno starych Baldurów, jak i Divinity 2 jestem obecnie absolutnie zauroczony, choć na ten moment (nie jest to wada) w porównaniu do drugiego z przywoływanych tytułów gra wydaje mi się być na normalu dosyć prosta. Takie pytanie:

Spoiler

przy pierwszej okazji wciągnąłem kijankę martwego typa. Czy jak będę je masowo pożerał to gra nagle mi oznajmi, że zamieniłem się w łupieżcę i game over czy może na końcu będę miał tylko jedno bardzo generyczne zakończenie ograniczające się do tego samego smutnego faktu?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...