Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Jukka Sarasti napisał(a):

Nie chcę dostać game over po 70h będąc w połowie gry, to tyle choć z zakończeniem w sumie słuszna uwaga.

Jest dużo zakończeń, również takie związane z Łupieżcą Umysłu, są nawet różne epilogi dodane w aktualizacjach, więc będzie Pan zadowolony. 

 

Ale co do mocy z kijanek spokojnie można korzystać, potem gra da do zrozumienia kiedy podjąć decyzję. 

 

W sensie czy iść w to na fulla, czy jednak nie, gra powie nam kiedy jest ten próg :) @Jukka Sarasti

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja wlasniegralem caly czas zastanawiajac sie czy nie wciagne za duzo itd. Biorac pod uwage daleko idace wybory w tej grze to wlasnie byl taki dodatkowy smaczek - caly czas z tylu glowy mialem ze moze wlasnie przeginam itd. No szkoda ze jednak Jukka woli z gory wiedziec jak sie to potoczy.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał(a):

 

No ale jaki game over? w tej grze nie ma czegoś takiego. 

 

Potraktuj tę grę jak książkę z wyborami.

No aż do posta Krzycha zamykającego dla mnie temat nie wiedziałem jak to ma działać (czy gra np. nie zmusi mnie do wczytania sejwa sprzed 10h). I tyle. Pozostałych rzeczy związanych z fabułą nie zamierzam weryfikować.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Jukka Sarasti napisał(a):

No aż do posta Krzycha zamykającego dla mnie temat nie wiedziałem jak to ma działać (czy gra np. nie zmusi mnie do wczytania sejwa sprzed 10h). I tyle. Pozostałych rzeczy związanych z fabułą nie zamierzam weryfikować.

Spoko luz, aż tak dużo nie wiesz (ale sam pytałeś :D) i fakt, lepiej nie drążyć tematu, gra ma z kijankami dużo do zaoferowania, zarówno fabularnie, jak i gameplayowo jeszcze zaskoczy :). 

11 minut temu, Ukukuki napisał(a):

 

No ale jaki game over? w tej grze nie ma czegoś takiego. 

 

Potraktuj tę grę jak książkę z wyborami.

Ej, nieprawda :D 

 

@Jukka Sarasti ale nie czytaj :D 

https://bg3.wiki/wiki/Game_Over_screens

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy będą takie mody jak do dwójki, tam przenieśli jedynkę do dwójki, Icewinda, Tormenta wbudowali do kampanii i zrobili kilka modów wielkości 10h+, a kompilacja modów była rozwijana baardzo długo. 

 

Zresztą to samo było w pierwszym Neverwinter Nights. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Zakupiłem na xsx w dniu dzisiejszym jakie moje zdziwienie było że ta śmiga w 60 fps gładziutko i graficznie jest sztosik. Chciałem sprawdzic o co tyle szumu i gra jest obłędna nie da się oderwać mam dopiero za sobą 3 h ale wróciła mi chęć na granie w cokolwiek bo od pół roku mam mega kryzys gracza

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Też postanowiłem nie czekać już z tym molochem. Po 7-8h w sumie wydaje mi się że zrobiłem tak niewiele

Spoiler

jeste w obozie goblinów gdzie z Panem Niedźwiedźiem będziemy szli napierdalac niemilców

a jednocześnie podjąłem tak wiele decyzji, w zasadzie każdy dialog to jakiś wybór. 

Jasne że jeszcze dłuuga droga, ale no od początku tu pachnie półką Wiedźmina czy Rdr2.

 

A pytanko, czy przejście z jednego aktu do drugiego zamyka możliwości robienia jakichś niedokończonych questów i czy jest to jakoś zaznaczone?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Rozumiem, tak informacyjnie pytam. Bo w sumie pisaliście że wszystko ma jakieś rozwiązanie i do czegoś prowadzi. 

Więc gram i niech się rzeczy dzieją ;)

No takie podejście jest odpowiednie w tej grze. Niech się dzieje. Nie przewidzisz większości rzeczy, więc tworzysz tak jakby swoją historię. Zawsze można drugi I kolejny raz przejść.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ahahah siedzę sobie w robocie i czytam o baldurze. Generalnie po ponad 20h 

Spoiler

Dotarłem do Wież Wschodzącego Księżyca.

Trochę mnie to przytłoczyło bo tu kilka zadań toczy się równolegle chyba. Dot. Pieśni Nocy, tego Rafaela itp. 

Ale co się okazuje, nie mam w drużynie Astoriona czyli ponoć najbardziej charyzmatycznej postaci która jest do pozyskania na samym początku gry xd

Mogę teraz w jakiś sposób wrócić i go zwerbować? ;)

Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem ile powinienem mieć na liczniku, ale nie czuje żebym biegał tylko z fabułą :)

 

Anyway trochę się wkurwiłem w związku z brakiem chyba jednak ważnej dla fabuły postaci. Ale z drugiej to pokazuje że możliwości doboru drużyny, zadań z nimi związanych, jak przenikają się z główną fabułą i ogólnie ilość zależności może rozjebac głowę ;)

Pod tym względem to jest absolutnie coś niespotykanego 

 

Troche gorzej ogarniam walkę (tam gdzie mogę to korzystam ze statystyk i unikam starć), teraz i tak już mi idzie lepiej. W Pillarsach i Divinity bardziej mi siadło 

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Ahahah siedzę sobie w robocie i czytam o baldurze. Generalnie po ponad 20h 

  Pokaż ukrytą zawartość

Dotarłem do Wież Wschodzącego Księżyca.

Trochę mnie to przytłoczyło bo tu kilka zadań toczy się równolegle chyba. Dot. Pieśni Nocy, tego Rafaela itp. 

Ale co się okazuje, nie mam w drużynie Astoriona czyli ponoć najbardziej charyzmatycznej postaci która jest do pozyskania na samym początku gry xd

Mogę teraz w jakiś sposób wrócić i go zwerbować?

Nie możesz już raczej, na pocieszenie Astarion jest gejem wampirem i do tego raczej pasuje dla złej drużyny :gigachad:.  

 

Poza tym to chyba jeden z najciekawszych postaci dołączalnych w grze i ma bardzo ciekawy quest, a postać ją odgrywająca zasłużyła sobie na growego Oscara. 

 

No i do tego jest złodziejem, więc jak ty nim nie jesteś to lekki minus, bo pułapki i otwieranie zamków mogą być problemem. 

 

Najwyżej ograsz kiedyś drugi raz :). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...