Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, drozdu7 napisał(a):

Troche gorzej ogarniam walkę (tam gdzie mogę to korzystam ze statystyk i unikam starć), teraz i tak już mi idzie lepiej. W Pillarsach i Divinity bardziej mi siadło 

 

Polecam wziąć sobie piwko czy kawkę w rękę i przestudiować zasady D&D, co ma wpływ na trafienie, co na obrażenia, co na czary, rzuty obronne, jakie czary są na rzuty jakie na atak, klasa pancerza, koncentracja, ułatwienia/utrudnienia itd.

Dla mnie to była pierwsza gra na tym systemie i też na początku było tak se, nie miałem pojęcia co z czym, czemu cały czas nie trafiam itp. Ale jak już się ogarnie zasady i dokładnie wiesz czemu co się dzieje to walka to sam miód.

Dużo tu też pomaga log po prawej na dole, jak sobie na niego najedziesz to masz dokładnie rozpisane rzuty i co czemu się stało.

No i zupełnie inną frajdę ma się wtedy z budowania drużyny, level upowania i zakładania gearu, jak dokładnie wiesz co na co ma wpływ.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jestem po 

Spoiler

Pierwszej scence z Ketherikiem, trochę tam polatałem i teraz muszę w tym mauzoleum porobić trochę rzeczy chyba 

Generalnie to fascynuje mnie to jak to jest wykonane ze różne rzeczy i postaci mają wpływ na zadania, same zadania jak się przenikają. Ale jednocześnie wprowadza to pewien paraliż bo czasem nie wiem czy jakaś decyzja albo quest nie spapra mi głównego wątku. 

Przykład 

Spoiler

Mogę pomóc w uwolnieniu diabołków i tego Vulbrena w więzieniu pod wieżą, rozpoczyna się tam też walka. Ale wczytałem zapis bo nie wiem czy później nie będę musiał się napierdalac z całą armią gdy wrócę na górę. Dlatego narazie gniją dalej ;)

 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, drozdu7 napisał(a):

No jestem po 

  Pokaż ukrytą zawartość

Pierwszej scence z Ketherikiem, trochę tam polatałem i teraz muszę w tym mauzoleum porobić trochę rzeczy chyba 

Generalnie to fascynuje mnie to jak to jest wykonane ze różne rzeczy i postaci mają wpływ na zadania, same zadania jak się przenikają. Ale jednocześnie wprowadza to pewien paraliż bo czasem nie wiem czy jakaś decyzja albo quest nie spapra mi głównego wątku. 

Przykład 

  Pokaż ukrytą zawartość

Mogę pomóc w uwolnieniu diabołków i tego Vulbrena w więzieniu pod wieżą, rozpoczyna się tam też walka. Ale wczytałem zapis bo nie wiem czy później nie będę musiał się napierdalac z całą armią gdy wrócę na górę. Dlatego narazie gniją dalej

 

 

Tutaj żadna decyzja czy zły roll czy granie tak a nie inaczej nie blokuje postępu i nie spapra Ci wątku głównego, każdy quest jakkolwiek go nie zrobisz, jest jako ukończony. Także graj jak Ci pasuje, nic nie wczytuj, jak jest tak jest ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

image.png.343067b0b3ab79544d4362222822c53e.png

 

nikt nie lubi czarnych lol

 

 

Ten Astarian z 15kk jednak trochę niepokojący xD. 

 

https://www.thegamer.com/baldurs-gate-3-anniversary-larian-one-year-later/

W tych czasach łatwo podjąć niewłaściwą decyzję, pamiętam jak w Andromedzie moja postać nagle wjechała w sline ziomeczkiem. Byłem zniesmaczony. Wystarczy kogoś traktować przyjacielski i już chcą ci się dobrać do gaci.

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, GSPdibbler napisał(a):

Mam 6 ty poziom w pierwszym akcie. Czy to normalne, jak z tego co czytałem poziomów jest 10? Gram ta taktycznym.

To źle czytaleś.

 

Poziomów jest 12, z tym, że max zdobywa się najczęściej szybko w akcie 3cim i sporą część gry można robić już na tym maksymalnym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, easye napisał(a):

Żeby zrobić od razu wszytko to chyba trzeba grać z jakimś poradnikiem, co? Ja mam 100h, wydawało mi się, że lizałem ściany, a i tak wiele rzeczy przegapiłem.

3 akt zacząłem zaś raptem z 9 levelem na postaciach...

Ja przy 1wszym ominąłem całą jedną dużą lokację, a właściwie mapę z 1 aktu (tą wielką świątynię), dzięki temu dużo przyjemniej mi się grało drugi raz złą postacią. 

 

Ale 9 to i tak bardzo nisko, pewnie dobijesz do 12 pod sam koniec gry. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, easye napisał(a):

Żeby zrobić od razu wszytko to chyba trzeba grać z jakimś poradnikiem, co? Ja mam 100h, wydawało mi się, że lizałem ściany, a i tak wiele rzeczy przegapiłem.

3 akt zacząłem zaś raptem z 9 levelem na postaciach...


No na 100% to pewnie tak ale nie wiem czy to jest możliwe za jednym przejściem. Bardziej chodzi mi o eksploracje świata i zagadywanie do napotkanych postaci.

Odnośnik do komentarza

Gram na taktycznym i jest w sumie łatwo. Nie czytałem żadnych poradników, zasady d&d znam pobieżnie i jakoś idzie. Zrobiłem Drowa-druida, ale gram jako prawilniak. Jedyny problem był ze strażnikiem w kuźni. 

Spoiler

Puściłem Astariona, na niego niewidzialność, a zwabialem gada przywołanym orężem przez Mroczną.

Gra jest przekazał, wywarla na mnie ogromne wrażenie i poczułem się jak dzieciak grający w 2 część ponad 20 lat temu. Podobne wrażenie wywołało u mnie tylko The Last Of US, oczywiście jedynka, bo dwójka to meeh.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Ale 9 to i tak bardzo nisko, pewnie dobijesz do 12 pod sam koniec gry. 

 

W 3 akcie przecież to raz dwa wbije te 3 lvl chyba że robi tylko main questy. 

 

Ja 2x 3 akt zaczynałem na 10 jak dobrze pamiętam, w pierwszym przejściu pominąłem tylko rybo ludzi tam jak można zeskoczyć w Underdark. Oczywiście bez zabijania npc. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...