Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stoodio napisał:

Projekt stolicy :banderas:

Ile zakamarków i rozgałęzień, przemyślane skróty - masę poukrywanych przedmiotów. Różnorodność przeciwników również imponuje. Taka miejscówka wynagradza jazdę na szkapie z rogami po pustej polanie.

Jak ja pierwszy raz tam dotarłem i zobaczyłem te wszystkie budynki, pomyślałem sobie jak back in the day w DkS1 człowiek widział te uliczki i domki poniżej Anal Londo, które aż chciałoby się pozwiedzać i w końcu po tylu latach dostajemy takie trochę spełnienie marzeń + możliwość skakania i dostanie się w praktycznie niedostępne kiedykolwiek wcześniej miejsca.

Ciekaw jestem czy Miyazaki brał pod uwagę przy projektowaniu poziomów jak często gracze będą gdzieś skakać. Nie oglądałem żadnych speedrunów chociaż obejrzałem wczoraj jeden chory skok w kanałach, żeby dostać się od razu do windy do bossa :oh_you:

Odnośnik do komentarza

lake of rot to przebiegłem na pałę. byle do ogniska, pewnie sporo ominąłem, no ale dajcie spokoj. przypomina mi sie to madness czy jak to sie nazywalo w bloodbornie i pod koniec te mózgi co wbijały te włócznie w łeb :D

 

ja latam po stolicy, ale praktycznie w atlus plateau nic nie zrobilem i nie bylem tam na wschodzie - cos ciekawego? czy mozna zostawic na po-stolicy?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rozi napisał:

Aha, chciałem napisać, że Lake of Rot to jest najgorsza miejscówka w grze. Nie masz faith na 12? Szkoda w chuj, zrobiliśmy ograniczoną ilość itemu zbijającego rot, pozdro XD

 

Na szczęście nie jest ona tak ogromna, choć i tak na koniec zostało mi może 6 itemków z 25, które miałem stworzone/uzbierane. 

Za to na trujących bagnach Miyazaki pozwolił normalnie pomykać na koniu. :rayos:

40 minut temu, stoodio napisał:

 

Ano mocne są - jak latałem z estokiem, to ganiałem się  jednym przez całe katakumby. A było ich tam ze trzech.

Teraz pizza cutter wchodzi jak w masełko, moment i tłuścioch klęka na kolanko :claptrap:

 

Jeden skubaniec gonił mnie po drabinie, potem po rurach. :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

No mi się też stolica mega podobała. I ta wielopoziomowość i klimat. Złoto i przepych na szczycie, bogate ulice dla elit, niżej zwykłe domki, a potem zasypane popiołem slumsy. Ale to nie wszystko, bo poniżej są kanały, potem coś mrocznego poniżej, a potem mind fuck, bo poniżej też jeszcze coś jest. 

Człowiek sobie sam w głowie dopowiada na czym to wszystko zostało wybudowane. 

 

A za murami na północ? Od razu walnęło klimatem z Gry o Tron i wyjściem w zakazane rejony. :obama:

 

To jest niesamowite jak ta gra ma dużo do zaoferowania i im dalej, tym lepiej. Szkoda, że wielu tego nie doświadczy i zapamięta tylko tą pierwszą równinę przed pierwszym bossem. 

 

@Bigby - koledzy chyba mówią o innych czerwonych bagnach, gdzie nie da się z konia korzystać. Tam faktycznie biegnie się na pałę do ogniska z nadzieją, że estusow nie zabraknie. No czuć, że nie jesteśmy tam mile widziani. 

Odnośnik do komentarza

Balans w tej grze kompletnie leży. Oni tego wszystkiego raczej nigdy nie spatchuja i czesc op itemków zostanie. Najbardziej broken build jaki widziałem to Fire's Deadly Sin + Erdtree Greatshield lub jakaś bron z nałożonym bleed. W pierwszej opcji podpalasz się i strzelasz kulkami z tarczy, ktore przebijaja wszystko i nawet nie zuzywa fp, a w drugiej po podpaleniu się bleed nakłada się na wrogów w poblizu i nawet nie trzeba atakować. Nie chce mi się grindować kamyków do ulepszeń, bo bym spróbował sam.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, C1REX napisał:

No mi się też stolica mega podobała. I ta wielopoziomowość i klimat. Złoto i przepych na szczycie, bogate ulice dla elit, niżej zwykłe domki, a potem zasypane popiołem slumsy. Ale to nie wszystko, bo poniżej są kanały, potem coś mrocznego poniżej, a potem mind fuck, bo poniżej też jeszcze coś jest. 

Człowiek sobie sam w głowie dopowiada na czym to wszystko zostało wybudowane. 

 

A za murami na północ? Od razu walnęło klimatem z Gry o Tron i wyjściem w zakazane rejony. :obama:

 

To jest niesamowite jak ta gra ma dużo do zaoferowania i im dalej, tym lepiej. Szkoda, że wielu tego nie doświadczy i zapamięta tylko tą pierwszą równinę przed pierwszym bossem. 

 

@Bigby - koledzy chyba mówią o innych czerwonych bagnach, gdzie nie da się z konia korzystać. Tam faktycznie biegnie się na pałę do ogniska z nadzieją, że estusow nie zabraknie. No czuć, że nie jesteśmy tam mile widziani. 

Dokładnie, gra jest im dalej tym lepsza, po czasie nawet przyzwyczaiłem się do tych bądź co bądź średnich open wordlowych sekcji i walka na koniu też daje radę. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, C1REX napisał:

@Bigby - koledzy chyba mówią o innych czerwonych bagnach, gdzie nie da się z konia korzystać. Tam faktycznie biegnie się na pałę do ogniska z nadzieją, że estusow nie zabraknie. No czuć, że nie jesteśmy tam mile widziani. 

 

Wiem. Pisałem o Swamp of Aeonia. ;)

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, 20inchDT napisał:

Balans w tej grze kompletnie leży. Oni tego wszystkiego raczej nigdy nie spatchuja i czesc op itemków zostanie. Najbardziej broken build jaki widziałem to Fire's Deadly Sin + Erdtree Greatshield lub jakaś bron z nałożonym bleed. W pierwszej opcji podpalasz się i strzelasz kulkami z tarczy, ktore przebijaja wszystko i nawet nie zuzywa fp, a w drugiej po podpaleniu się bleed nakłada się na wrogów w poblizu i nawet nie trzeba atakować. Nie chce mi się grindować kamyków do ulepszeń, bo bym spróbował sam.

 

Nie uważam tego za wadę.

 

W taki sposób te przedmioty zostały zaprojektowane i widocznie tak OP według From miały być.

I w każdej innej grze takie ulatwiacze były.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, devilbot napisał:

Tych op buildów to już z 50 jest. Więc nie wiem co złego w różnorodności. 

 

I fajnie jest odkryć kombinację, która pozwoli miażdżyć bossów.

 

Jak komuś za łatwo i psuje rozgrywkę, to zawsze można z pewnych przedmiotów nie korzystać, tak samo z mimica i innych summonów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Bigby napisał:

Grałeś w pozostałe gry From? ;)

Grałem w demony, ds 1 i 2, sekiro + różne klony jak Surge. Tak zepsutego gameplayu jeszcze nie widziałem. Ja głupi przez 20h latałem z mieczem i tarczą próbując parryować wszystko, gdzie okno na parry trzeba idealnie zgrać z oknem ataku (a i tak nie wiadomo ktore ataki można odbić) i trzeba to dwa razy zrobić, żeby boss miał stagger. Tymczasem z moonveil katana pierdne kilka machniec specialem i mam to samo bez stresu i z oddali.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Bigby napisał:

 

I fajnie jest odkryć kombinację, która pozwoli miażdżyć bossów.

 

Jak komuś za łatwo i psuje rozgrywkę, to zawsze można z pewnych przedmiotów nie korzystać, tak samo z mimica i innych summonów.

This.

 

Nie trzeba wcale grać magiem, albo przegiętymi połączeniami, oni tego nawet nie sprawdzają.

 

Ja się bardzo cieszę, że to są najbardziej przystępne Soulsy, jeszcze lepiej mi się w to gra.

Odnośnik do komentarza

Sam chciałem zrezygnować z buildu pod Sword of Night and Flame, ale doszedłem do wniosku, że to idealny oręż na końcówkę gry i nie daje wcale gwarancji wygranej z bossami - jest w sam raz. Potrafi ułatwić, ale jak przeciwnik jest szybki (czyli większość z nich) i wyprowadza długie combosy, to nie ma zmiłuj. A i many nie mam na tyle żeby go nadużywać.

 

Mimic wlatuje gdy walczę z powtarzającym się bossem w katakumbach, albo w sytuacji 2 na 1, np. z gargulcami.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...