Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pupcio napisał:

Najzabawniejsze jak wpadają chłopy do tematu gry i mówią że dla kogoś do nie może być 10/10 bo im nie podobało się to, to i to :pawel:

 

Z takim podejściem każda gra może być dla kogoś 10/10 i żadna dyskusja nie ma sensu. Bo ja Ci wymienię wady, a Ty powiesz, e tam, mam to w piździe/nie widzę ich/a co to za wady - 10/10.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

 

Z takim podejściem każda gra może być dla kogoś 10/10 i żadna dyskusja nie ma sensu. Bo ja Ci wymienię wady, a Ty powiesz, e tam, mam to w piździe/nie widzę ich/a co to za wady - 10/10.

Ale ocena to subiektywna rzecz. 

 

Jedno z moich ulubionych powiedzonek brzmi: "Jeden woli ciastka, a drugi jak mu nogi smierdza". 

 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, tjery said:

 

Obiektywnej rzeczywistości, w której mała rożnorodność przeciwników oznacza wadę, powtarzalność oznacza wadę, budowanie świata i aktywności metodą kopiuj-wklej oznacza wadę itd. 

Ty natomiast spłycasz i negujesz wady stwierdzeniem "a ja tam nawet nie zwróciłem na to uwagi" co już podpada pod zaślepienie gierką.

 

Nic nie spłycam, nie neguję, po prostu jest to dla mnie nieistotne. Istotniejsze są dla mnie inne wady o których pisałem, chociażby powtarzalność animacji. Czy to zmienia moją ocenę gry? No nie zmienia, bo zajebiście dobrze się przy niej czuję. I jeszcze raz: nie ma czegoś takiego jak obiektywne wady czy zalety. Jest coś co Ty osobiście odbierasz jako wadę i jako zaletę. To powinieneś wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, tjery napisał:

 

Obiektywnej rzeczywistości, w której mała rożnorodność przeciwników oznacza wadę, powtarzalność oznacza wadę, budowanie świata i aktywności metodą kopiuj-wklej oznacza wadę itd. 

Ty natomiast spłycasz i negujesz wady stwierdzeniem "a ja tam nawet nie zwróciłem na to uwagi" co już podpada pod zaślepienie gierką.

 

Tylko, że Zelda nie opiera się głównie na walce, wtedy byłoby to bardziej odczuwalne, tylko na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek w świątyniach i wielu innych czynnościach. Raz walczyłem, raz spierdoliłem, bo byłem za słaby, a innym razem ominąłem obóz, bo miałem akurat inny cel. Nawet walka jest opcją, poza bossami, których trzeba pokonać, żeby przejść grę.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał:

 

Nic nie spłycam, nie neguję, po prostu jest to dla mnie nieistotne. Istotniejsze są dla mnie inne wady o których pisałem, chociażby powtarzalność animacji. Czy to zmienia moją ocenę gry? No nie zmienia, bo zajebiście dobrze się przy niej czuję. I jeszcze raz: nie ma czegoś takiego jak obiektywne wady czy zalety. Jest coś co Ty osobiście odbierasz jako wadę i jako zaletę. To powinieneś wiedzieć. 

 

Widzę, że pozujesz na "mondrego", ale niezbyt Ci to wychodzi. Jak już o czymś dyskutujemy czy ktoś ocenia coś co potem jest poddawane dyskusji to tak, ocena jest subiektywna, ale musi być oparta na obiektywnych przesłankach, a nie tylko na moim widzimisię. 

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, tjery napisał:

 

Z takim podejściem każda gra może być dla kogoś 10/10 i żadna dyskusja nie ma sensu. Bo ja Ci wymienię wady, a Ty powiesz, e tam, mam to w piździe/nie widzę ich/a co to za wady - 10/10.

No ale to działa z wami w drugą strone przecież. Piszemy wam czym się wyróżnia ta gra na tle konkurencji i czemu zgarniała takie oceny i zdobyła uznanie ludzi a wy odpiszecie że to są chuy a nie mechaniki i nie pchają gier do przodu (xDD) Genialna gra nie równa się grze idealnej. 

 

 

  • Lubię! 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, tjery said:

 

Widzę, że pozujesz na "mondrego", ale niezbyt Ci to wychodzi. Jak już o czymś dyskutujemy czy ktoś ocenia coś co potem jest poddawane dyskusji to tak, ocena jest subiektywna, ale musi być oparta na obiektywnych przesłankach, a nie tylko na moim widzimisię. 

 

Widzę, że nie dorosłeś do normalnej dyskusji, więc kończę

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Homelander napisał:

 

Widzę, że nie dorosłeś do normalnej dyskusji, więc kończę

 

No nie spodziewałem się po takim elokwencie tak banalnej ucieczki.:lapka:

10 minut temu, Pupcio napisał:

No ale to działa z wami w drugą strone przecież. Piszemy wam czym się wyróżnia ta gra na tle konkurencji i czemu zgarniała takie oceny i zdobyła uznanie ludzi a wy odpiszecie że to są chuy a nie mechaniki i nie pchają gier do przodu (xDD) Genialna gra nie równa się grze idealnej. 

 

 

 

No sorry, ale jak czytam o gotowaniu jako przykładzie tych mechanik to :balon:

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, tjery napisał:

 

Widzę, że pozujesz na "mondrego", ale niezbyt Ci to wychodzi. Jak już o czymś dyskutujemy czy ktoś ocenia coś co potem jest poddawane dyskusji to tak, ocena jest subiektywna, ale musi być oparta na obiektywnych przesłankach, a nie tylko na moim widzimisię. 

xD

Czlowieku, ocena to subiektywna opinia oparta na subiektywnym odbiorze danej mechaniki.  Jeden bedzie sie podniecał modelem walki, jazdy czy poruszania sie postaci, a drugi powie, ze jest to do dupy. 
Wlasnie ocena jest subiektywnym podsumowaniem swojego WIDZIMISIĘ.

 

Widziales kiedys opinie, ze ktos napisal, ze wg niego gre ocenia subiektywnie 9/10, ale obiektywnie to gra 2/10?

 

Twoja wypowiedź to logiczny Backflip

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez maniekboy
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, maniekboy napisał:

xD

Czlowieku, ocena to subiektywna opinia oparta na subiektywnym odbiorze danej mechaniki.  Jeden bedzie sie podniecał modelem walki, jazdy czy poruszania sie postaci, a drugi powie, ze jest to do dupy. 
Wlasnie ocena jest subiektywnym podsumowaniem swojego WIDZIMISIĘ.

 

Twoja wypowiedź to logiczny Backflip

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

O ludzie, że serio wam takie rzeczy trzeba tłumaczyć. Daną grę oceniasz najpierw przez pryzmat tego jaki gatunek reprezentuje i jakie są obiektywne składowe tego gatunku i co powinna zawierać, co w danym gatunku jest wadą, a co zaletą. Wg Ciebie jak napiszę, że Zelda 2/10, bo nie można w niej ścigać się autami, a ja lubię się ścigać autami, to jest to uprawniona subiektywna opinia, bo przecież jest moja i ja mam takie odczucia?

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, tjery napisał:

 

O ludzie, że serio wam takie rzeczy trzeba tłumaczyć. Daną grę oceniasz najpierw przez pryzmat tego jaki gatunek reprezentuje i jakie są obiektywne składowe tego gatunku i co powinna zawierać, co w danym gatunku jest wadą, a co zaletą. Wg Ciebie jak napiszę, że Zelda 2/10, bo nie można w niej ścigać się autami, a ja lubię się ścigać autami, to jest to uprawniona subiektywna opinia, bo przecież jest moja i ja mam takie odczucia?

jasne, twoja opinia i masz do niej prawo. 
tak samo jak teraz.

Subiektywnie oceniasz sie na osobe, ktora ma racje, a obiektywnie robisz z siebie w tej chwili idiote.

 

Odnośnik do komentarza

Czy da się obiektywnie stwierdzić, że jeden i ten sam pagórek wygląda gorzej w TOTK (2023) niż w BOTW (2017)?

 

Bo chyba od tego się zaczęła ta wspaniała dyskusja.

 

Jak usłyszę o pieczonych jabłkach i fizyce to nie mam więcej pytań

 

 

Edytowane przez jimmyyy8
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...