Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Mi kompletnie nie podeszła, bardziej niż Zelda to gra w typie point and click - zdobądź przedmiot A -> przegadaj każdego NPC-a w okolicy żeby dostać przedmiot B -> powtórz aż dostaniesz przedmiot C, D itd. Pewnie za czasów GBC to było coś, ale to archaiczna gra wydana bez pomyślunku na obecną generację.

 

To która Zelda jest twoim zdaniem najlepsza, jestem ciekaw?

Odnośnik do komentarza

Bez kontekstu obejrzałem prezentację. W BotW nie grałem (jeszcze?), więc nie mam porównania mapy i tego, co już było, a co nie. Gra wygląda fajnie i nawet przez chwilę miałem pokusę zakupu. Ale żeby zachwyt jakiś, to aż tak to nie. Tak jak co niektórzy obawiam się, że patent z tworzeniem broni, pojazdów itp. będzie na dłuższą metę męczący.

 

Może zagram w końcu w BotW, choć fanem Zeldy nie jestem, ale tutejsi "fani" bardziej mi grę obrzydzili, niż zachęcili... :D

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

Bez kontekstu obejrzałem prezentację. W BotW nie grałem (jeszcze?), więc nie mam porównania mapy i tego, co już było, a co nie. Gra wygląda fajnie i nawet przez chwilę miałem pokusę zakupu. Ale żeby zachwyt jakiś, to aż tak to nie. Tak jak co niektórzy obawiam się, że patent z tworzeniem broni, pojazdów itp. będzie na dłuższą metę męczący.

 

Może zagram w końcu w BotW, choć fanem Zeldy nie jestem, ale tutejsi "fani" bardziej mi grę obrzydzili, niż zachęcili... :D

W sumie trochę dziwne mieć Switcha i nie ograć jeszcze BOTW. Wywal na tych fanów i marudy. W grze ich na szczęście nie spotkasz, a sprawdzić zawsze warto.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Dr.Czekolada napisał:

W sumie trochę dziwne mieć Switcha i nie ograć jeszcze BOTW. Wywal na tych fanów i marudy. W grze ich na szczęście nie spotkasz, a sprawdzić zawsze warto.

Nigdy nie byłem fanem Zeldy, od poprzednich odsłon się mocno zawsze odbijałem, to gra nie była na liście priorytetów.

 

Kupiłem BotW niedawno na zasadzie "kiedyś zagram", z nadzieją, że trochę inny styl rozgrywki i ten otwary świat mnie przekonają.

 

Zobaczymy. TotK nie będę kupował póki co, bo czy zrobię to teraz, czy za 5 lat, to cena będzie i tak ta sama. :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, zdrowywariat napisał:

To która Zelda jest twoim zdaniem najlepsza, jestem ciekaw?


Nie mam dużego doświadczenia z Zeldami - podchodziłem do Breath of the Wild, A Minish Cap, A Link’s Awakening (jeszcze na GB) i jego remake’u i A Link Between Worlds i skończyłem tylko ostatnią. Naprawdę niech chcę tu nikogo prowokować, ale dla mnie to były po prostu OK gry i z „Zeld” 2D najlepszą jest dla mnie Hyper Light Drifter.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:


Nie mam dużego doświadczenia z Zeldami - podchodziłem do Breath of the Wild, A Minish Cap, A Link’s Awakening (jeszcze na GB) i jego remake’u i A Link Between Worlds i skończyłem tylko ostatnią. Naprawdę niech chcę tu nikogo prowokować, ale dla mnie to były po prostu OK gry i z „Zeld” 2D najlepszą jest dla mnie Hyper Light Drifter.

 

Widzisz, nie jest to twoja bajka, więc po co siedzisz w tym temacie? Mnie kiedyś te starsze Zeldy się podobały jak Ocaryna, ale dziś są archaiczne, więc tylko BOTW, może jeszcze WW, a ALBW swoją drogą bardzo mi się podobało, jednak te izometryczne mają coś w sobie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, zdrowywariat napisał:

Widzisz, nie jest to twoja bajka, więc po co siedzisz w tym temacie?


Przepraszam, ale ten temat to jakiś rezerwat czy inna enklawa, że siedzieć tu można jedynie za okazaniem licencji fana Zeldy? 

Odnośnik do komentarza

Skyward sword super, nawet się bawiłem sterowaniem ruchowym w wersji switchowej. 

 

Link's Awakening Remake - oryginału nie znam ale remake jest do mnie totalnie średniaki, jak nie słaby, są indyki lepsze od tego

 

Botw - kto siedzi na forumku od 2017 zna moją opinię o grze ;)

Odnośnik do komentarza

Gdy sobie pomyślę o Ocarinie, w której grało się małym i dużym Linkiem, przez co niektóre miejscówki miały dwie wersje to było naprawdę fajne.

 

Dalej mam nadzieję, że oprócz wysp w powietrzu wiele miejsc na głównej mapce zostanie znacznie zmienionych, zostaną rozbudowane wioski, a do tego dojdą nowe itd., takie powroty do starych miejsc po czasie mają swój urok.

 

Widać, że na filmie twórca skupił się na nowych umiejętnościach, jedna to tylko ułatwienie, żeby nie trzeba było się w niektórych miejscach wspinać, druga cofanie czasu też wydaje się taka sobie, a dwie pozostałe są w pytę, łączenie broni i tworzenie pojazdów. Ciekawe czy to będzie wszystko?

 

Aonuma wspomniał też, że umiejętności z BOTW zostały ulepszone. Na tą chwilę mamy te superowe (bomb nie liczę):

 

1. magnez

2. zatrzymywanie obiektów i możliwość ładowania ich energią, żeby je wystrzelić

3. stawianie kostek lodu na wodzie (ciekawe jak tą umiejetność ulepszyli?)

 

4. przenikanie przez sufity (średnio)

5. cofanie czasu (hmm?)

6. fuse - tworzenie broni

7. ultrahand - tworzenie pojazdów

 

Gdzie dwie ostatnie wydają się być najlepsze ze wszystkich.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, Shen napisał:

Nie rozumiem co w tym dziwnego:notsure:

Napisałem "trochę" :notsure:

System seller, do tego wyróżnia się od reszty typowych open worldów na rynku do tego stopnia, że zdążyła już mieć kilku naśladowców. Moim zdaniem nie trzeba być fanem czegokolwiek żeby po prostu sięgnąć po grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...