Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No prezentacja z HotChips nie jest dla przeciętnego użytkownika - to omówienie całego SoC oraz trochę informacji o kosztach - nic nowego (dla śledzących technologię), ot napomknięcie, że obecnie przejście w niższy proces nie zapewnia zmniejszenia kosztów, wręcz odwrotnie,  stąd w tabelce (mimo, że SoC mają porównywalną wielkość) cena kości XSX jest określona jako $++ (X1X jako $+).

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Soul napisał:

Konsola nie może być droższa od PS5 nawet jeśli MS będzie musiał dużo dokładać jak w to 599 nie wierzę, max to 499.

 

Czemu nie wierzysz? Obie konsolę mają drogie podzespoły, łącznie z tymi dyskami ssd, które też generują ładne koszty. 3 tysięcy nie przebije, ale może 2,5 tak.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jeżeli ma być te 599 to za obie konsole, na prawdę nie chce mi się wierzyć 100$ różnicy, wiem, że Series S czai się za rogiem ale jednak brak napędu nie każdemu leży.

Walka między PS5 vs Series X cena musi się zgadzać no chyba, że MS planuje główny handel skupić na Sereis S który ma rywalizować z PS5 Digital. 

W tedy może faktycznie MS żądać za SXa więcej kasy choć ta 100 to IMO za dużo.

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Soul napisał:

Moim zdaniem jeżeli ma być te 599 to za obie konsole, na prawdę nie chce mi się wierzyć 100$ różnicy, wiem, że Series S czai się za rogiem ale jednak brak napędu nie każdemu leży.

Walka między PS5 vs Series X cena musi się zgadzać no chyba, że MS planuje główny handel skupić na Sereis S który ma rywalizować z PS5 Digital. 

W tedy może faktycznie MS żądać za SXa więcej kasy choć ta 100 to IMO za dużo.

Ja nie wierzę, że ktoś może 200-300$ do konsoli dokładać, takie ruchy prawie zabiły Sony przy ps3. Popatrz globalne jeśli obie firmy rzucą na rynek około 6 milionów sztuk i na każdym będą traciły dodatkowo $$$ to zobacz ile to jest kapusty. 

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że Series X to inwestycja na lata, która zacznie zarabiać na siebie za jakiś czas dla tego nie mogą sobie pozwolić na wyższą cenę konsoli są wstanie do niej dokładać tyle ile będzie trzeba aż w rezultacie to wszystko się tak rozrośnie, że z czasem dokładać będą co raz mniej aż w końcu za 2-3 lata wyjdą może na mały plus.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakoś między PS4 a xone była różnica 100$ dodając na niekorzyść braki w mocy czy (pipi)owy PR. Teraz mają o wiele lepszy PR i ich pro konsumenckie smartdelivery, wsteczną, gamepass i mocniejsze bebechy. Tak więc nawet gdyby Xbox był o 100 droższy to jest to uzasadnione, nie to co w zeszłej generacji.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, czarek250885 napisał:

No tak ma i to bardzo fajny, z tym że sami podkreślili, że mało na nim obecnie zarabiają. Gdyby cisnęli jak Netflix to pewnie bym się z tobą zgodził, ale teraz nie mają jeszcze takiej bazy, może w przyszłości jak opanują pc, konsolę i komórki.

W jakim sensie jak nNetflix? Netflix jedzie na kredytach i bańce obietnicy przyszłych zysków.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Microsoft za wiele stracił w cenie o 100 dolarów większą, nikogo większa moc i gamepass nie przekona, jak nie przekonało w one x. Cena musi być taka sama.

Oni już startują z gorszej pozycji, wyższa cena tylko dobije. Więc albo za obie 499 albo 599, osobiście nie widzę możliwości że jakiś sprzęt będzie tańszy.

Odnośnik do komentarza

@Fanek

To nie jest błąd, FRL to nowe rozwiązanie, zastępujące TDMS - dlaczego jest tam 10Gbps? Dlatego, że to jest jedna z wartości akceptowalnych przez FRL (3, 6, 8, 12), wartość tą należy pomnożyć przez 4 (tyle ścieżek oferuje). To co widzisz na slajdzie, oznacza, że XSX obsługuje HDMI 2.1 do 40Gbps.

(zupełnie jak tegoroczne LG z HDMI 2.1)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Czoperrr napisał:

Myślę, że tym razem MS nie może pozwolić sobie na konsole droższą od konkurencji bo przegra już na starcie. Xbox One był droższy przez zbytnią pewność siebie spowodowaną sukcesem X360. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. 

 

Będzie miał tańszego XSS sprzedawanego jak GamePassMachine (brak napędu). Dla wielu osób atrakcyjnym stanie się chociażby dokupienie tańszego Xa do PS5.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Czoperrr napisał:

Myślę, że tym razem MS nie może pozwolić sobie na konsole droższą od konkurencji bo przegra już na starcie. Xbox One był droższy przez zbytnią pewność siebie spowodowaną sukcesem X360. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. 

Prawda jest taka że ta walka i tak jest od początku przegrana. Być może przy odpowiedniej cenie uszczkną trochę z tortu $ony, ale w ogólnym rozrachunku i tak nie mają szans sprzedać więcej konsol

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...