Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, eX4cT_PL napisał:

Jakimś tam specem nie jestem ale złożenie kompa z 3070 na pokładzie które będzie porównywalne z Series X to wydatek przynajmniej 5000zł 

Jak składasz kompa to się zgadza. Co innego jak wymieniasz tylko kartę. Nividi ładnie poleciało z tymi cenami. Ludzie zastanowią się dwa razy.

Odnośnik do komentarza

https://lordsofgaming.net/2020/09/dx12_2-support-confirmed-new-xbox-series-x-gpu-features/

Cytat

A few days ago, Microsoft announced an update to their DirectX 12 API. DX12_2 offers support for extra GPU hardware features and updates to previously announced features. These features include Variable Rate Shading, Mash Shading, Ray Tracing, etc.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, czarek250885 napisał:

Jak składasz kompa to się zgadza. Co innego jak wymieniasz tylko kartę. Nividi ładnie poleciało z tymi cenami. Ludzie zastanowią się dwa razy.

Żeby tylko wymienić kartę to tez trzeba kompa w miarę świeżego, ja np nie mam PCta wcale wiec dla mnie taka przesiadka z konsoli na PC byłaby bolesna.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, funditto napisał:

Są jakieś plotki kiedy Microsoft chce pokazać coś więcej z Series X/S ? Na TGS ma nie być nic nowego, więc czekamy do października czy jeszcze przed TGS coś pokażą ?

myśle że można spodziewać się nowych informacji w tym miesiącu, przed TGS. 

Odnośnik do komentarza
Jakimś tam specem nie jestem ale złożenie kompa z 3070 na pokładzie które będzie porównywalne z Series X to wydatek przynajmniej 5000zł 
Nie do końca. Procek od amd który siedzi w konsoli + płyta główna to 1500 zł, rtx 2070S który ma tyle teraflop co PS5 to kolejne 1500. 16 GB ram 300, zasilacz 300,obudowa 200 i dysk 1TB nvme 500. 4300. Jak dobrze poszukasz to 4 tys.

A terez to już w ogóle używki rtx 2080Ti poszły w 2 dni od premiery 3080 z 4 tys do 2500, więc jak by dołożyć i wydać 5 tys o których pisałeś, to masz sprzęt o wydajności 14 teraflop i granie w 4k 60 fps, a nie to co będzie na konsoli.
Odnośnik do komentarza

Kto będzie chciał to i tak sobie złoży blachę niezależnie od ceny konsoli xd

U niektórych przeszkodą jest brak miejsca, albo latanie z kompem pod pachą z pokoju z dedykowanym monitorem do salonu z TV. 

Na forum są jednostki dla których problemem jest sparownie pada z PC, albo używanie samego kompa w zestawie z telewizorem in nastręcza problemów.

Konsola to jednak wygoda, stoi sobie w tym salonie i służy tylko do gier praktycznie, nie znam za bardzo osób które wykorzystują je jako element kina domowego do odtwarzania filmów na blue ray czy cuś. 

 

Także jak tu już zaczynasz rzucać wyceną poszczególnych części (wspominając o używanych gpu w porownaniu do funkiel nówki konsoli xd) i zachwalać PCMR to zaczynasz walczyć z wiatrakami.

Co kto lubi. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie do końca. Procek od amd który siedzi w konsoli + płyta główna to 1500 zł, rtx 2070S który ma tyle teraflop co PS5 to kolejne 1500. 16 GB ram 300, zasilacz 300,obudowa 200 i dysk 1TB nvme 500. 4300. Jak dobrze poszukasz to 4 tys.

A terez to już w ogóle używki rtx 2080Ti poszły w 2 dni od premiery 3080 z 4 tys do 2500, więc jak by dołożyć i wydać 5 tys o których pisałeś, to masz sprzęt o wydajności 14 teraflop i granie w 4k 60 fps, a nie to co będzie na konsoli.

Ostatnio mi wpierali ze 12 flopow na nowej generacji to takie stare 20.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, eX4cT_PL napisał:

Wierzę, dlatego złożyć kompa to mnimum 5k na start, i to też przy założeniu użytkowania go przez rok dwa, bo później nie podoła tak jak nowa generacja.

Te dwa lata to trochę przesadziłeś. Lubię konsole ale wiem na co stać komputery. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza

Na start będzie tez masa multiplatform, a ludzie wciąż zapominają że XSX dostanie na start chociażby The Medium, a dla osób które nie maja PC do grania jeszcze świetne Gears Tactics.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, eX4cT_PL napisał:

Wierzę, dlatego złożyć kompa to mnimum 5k na start, i to też przy założeniu użytkowania go przez rok dwa, bo później nie podoła tak jak nowa generacja.


Rajzenik 5, 16GB ramu i masz bajlando. Tanio złożysz kompa. Do tego 2070 super i masz sprzęt na lata. Tak pisali fachowcy w składaniu kompów.

 

 

Kiedy jakaś konfa czy prezentacja czy coś innego- chciałbym już poznać oficjalnie cenę, bo te newsy z cenami już mi w lodowce wyskakują.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Daddy napisał:

Trochę zazdro dla osób które z takiej Ski wskoczą na XSX.

Ja tam im współczuję, że 3 lata się męczyli z gównem rozmazanym. Przecież jak grałem w oriego mimo artyzmu to krwawiły mi oczy jak było to rozmazane i źle działało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...