Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Aleks napisał:

Również zacząłem Narita Boy. Oprócz stylu graficznego, muzyka też niczego sobie. Prawda jest taka, że bez GP nawet nie pomyślałbym o kupnie. 

 

 

Mam nadzieję, że to nie jest roguelike? 

Odnośnik do komentarza

@ASX święta są, miej serce i powiedz czy ten Godrizon 5 w tym roku czy nie. A tak na serio to jak wrócę z pracy to skrobnę trochę o samej konsoli, bo użytkuje od premiery i czas na jakiś większy post podsumowujący. W skrócie - najlepsza konsola jaką miałem zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak i technologie, z których korzysta. Pady są chujowe, ale trudno. Wygodne, ale marnie wykonane w środku. Za to sama konsola to :obama:

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja się zgadzam z kolegami, prawda jest taka ze gdyby nie wsteczna, gdyby nie usprawniania starszych gier,  to Xbox nie miałby do zaoferowania nic poza multiplatformami które i tak w większości chodzą odrobine gorzej niż na PlayStation, fakty jednak są takie ze Spencer miał łeb na karku, wiedział ze musi te dwa lata czekania od premiery jakoś załatać wiec wykombinował świetne wsparcie dla starszych tytułów, fps boost czy auto HDR.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, eX4cT_PL napisał:

które i tak w większości chodzą odrobine gorzej niż na PlayStation

Masz nieaktualne informacje exact, 

 

O ile bezsensowne są dla mnie dyskusje która konsola ma spadki o 1 czy 2 FPSy czy która ma kilka pikseli więcej, to żeby być uczciwym trzeba przyznać że ostatnio wychodzące multiplaformy zwyczajowo na Xboxie wyglądają odrobinę lepiej,

 

ale tak jak pisałem różnice teraz są tam minimalne że jakiekolwiek argumentowanie wyższości jednej konsoli nad drugą w przypadku tak malutkich różnic jest bezsensowne i mija się z celem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, orion50 napisał:

@ASX święta są, miej serce i powiedz czy ten Godrizon 5 w tym roku czy nie. A tak na serio to jak wrócę z pracy to skrobnę trochę o samej konsoli, bo użytkuje od premiery i czas na jakiś większy post podsumowujący. W skrócie - najlepsza konsola jaką miałem zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania jak i technologie, z których korzysta. Pady są chujowe, ale trudno. Wygodne, ale marnie wykonane w środku. Za to sama konsola to :obama:

Napisz lepiej jak tam napęd bo, że cała reszta to top to wszyscy wiemy. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

Hmmm no nie wiem,  np. nowe gry... Te które wychodzą niemal codziennie 

 

Wsteczna kompatybilność to tylko dodatek, który zachęca cię do inwestowania i kupowania gier na konkretny ekosystem, bo masz świadomość że gry na które wydajesz pieniądze nie przepadną w przyszłości.

 

 

Nieważne z jakich pobudek MS tak mocno inwestuje we wsteczną i ulepszanie starszych gier. Ważne są efekty końcowe, a te są imponujące. W tym samym czasie konkurencja ma to głęboko w dupie. Albo znają swoją bazę użytkowników i wiedzą, że łykną leniwe remastery za 60 dolarów (Skyward Sword :reggie:).

Dla mnie, przyzwyczajonego do PC gdzie można uruchomić gry z lat 80, 90 i początków 2000, jest to istotny aspekt. 

 

Nowych ekskluzywnych gier w końcu się doczekamy, ale skoro obecnie developing trwa 3-5 lat (a czasem dłużej), dodatkowo teraz naruszony przez COVID, to wiadomo że trzeba być cierpliwym. A z drugiej strony debiutujące w tym roku AA/indory typu The Gunk, 12 minutes, Warhammer 40000 Darktide czy Death's Door mają dla mnie podobną wartość co 100 milionowe blockbustery. I nie rozumiem dlaczego większość osób tak łatwo je odrzuca albo w ogóle ich nie wymienia w dyskusji.

No ale Returnal to sztosik, bo Sony. 

 

I żeby nie było, że tylko MS ma problem z dostarczeniem na czas dużych exów. To samo powoli dotyka Sony, któremu teraz co prawda udało się przygotować solidny line-up, ale z różnych źródeł wynika, że ostatnio starają się podkupywać w cholerę gier 3rd party. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Bigby napisał:

A z drugiej strony debiutujące w tym roku AA/indory typu The Gunk, 12 minutes, Warhammer 40000 Darktide czy Death's Door mają dla mnie podobną wartość co 100 milionowe blockbustery. I nie rozumiem dlaczego większość osób tak łatwo je odrzuca albo w ogóle ich nie wymienia w dyskusji.

 

To dlatego, że niestety o sporej części tych gier dalek nie wiadomo nic w kwestii daty premiery. Spodziewam się, że E3 2021 będzie w tym roku wyjątkowo obszerne, bo dostaniemy daty premiery Flight Simulator, Halo Infinite, Godrizona 5 i Psychonauts 2, pewnie gameplay z Everwild i zapowiedź Starfielda, a to wszystko dopełnione będzie The Gunk, 12 minutes etc.. No ale na miłość boską to jest za dwa miesiące, a te gry upchane będą w drugą połowę 2021 i początek 2022.

 

Sony co by nie mówić od day1 sypie grami i nawet abonamentowo radzi sobie świetnie.

 

IMO rok hands down na korzyść Sony, pytanie czy już na początku nie odlecą Microsoftowi tak, że zieloni podłamią i przestaną się starać.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

To dlatego, że niestety o sporej części tych gier dalek nie wiadomo nic w kwestii daty premiery. Spodziewam się, że E3 2021 będzie w tym roku wyjątkowo obszerne, bo dostaniemy daty premiery Flight Simulator, Halo Infinite, Godrizona 5 i Psychonauts 2, pewnie gameplay z Everwild i zapowiedź Starfielda, a to wszystko dopełnione będzie The Gunk, 12 minutes etc.. No ale na miłość boską to jest za dwa miesiące, a te gry upchane będą w drugą połowę 2021 i początek 2022.

 

Sony co by nie mówić od day1 sypie grami i nawet abonamentowo radzi sobie świetnie.

 

IMO rok hands down na korzyść Sony, pytanie czy już na początku nie odlecą Microsoftowi do tego stopnia, że się podłamią i przestaną się starać.

Paweł może serio kup te plejke bo tak wygląda jakbyś chciał ale dręczą cię wyrzuty sumienia. Imo serio nic mnie z tego lineupu sony obecnie nie przekonuje do posiadania ich konsoli. Nie wiem gdzie tam te potężne gierki ale to moje zdanie. A miałem konsole sony w każdej generacji. I serio mając taką różnorodność gatunkową w gpu to nie wiem musiałbym na głowę upaść żeby płacić za to u konkurencji. Rozalia dawaj te minusy. 

Odnośnik do komentarza

Nic mnie nie męczy. Obie konsole mam zamiar nabyć, chociaż z braku finansów na razie się wstrzymuję. Mimo wszystko muszę uczciwie przyznać, że Sony rozgrywa to po mistrzowsku i niesamowicie boli mnie, że MS który odgrażał się przed premierą jak to nie zaorają jakoś ma ciągle pod górkę.

 

Generacja jest dobra kiedy obie strony ze sobą konkurują, a nie jedna goni drugą przez cały czas jej trwania.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Figuś napisał:

 

Szacunku trochę chłopie :lapka::shotgun:

 

:lapka: My bad.


 

Cytat

 

Bo moze niektorzy nie lubia tych indie gowien i nie chce sie im w takie cos grac?

 

 

 

 

I to jest m.in. to o czym mówię. To już problem tych osób. Bo jeśli ktoś mówi, że nie ma gier, to znaczy wtedy że nie ma dla niego gier AAA.

Już pomijając fakt, że w ostatnim czasie indie to są (mniej lub bardziej oszlifowane) diamenty, a duże gry to gowna opakowane w złoty papierek.

 

Cytat

IMO rok hands down na korzyść Sony, pytanie czy już na początku nie odlecą Microsoftowi tak, że zieloni podłamią i przestaną się starać.

 

Nie podłamią. Dobrze wiedzą, że nie sprzedadzą tyle samo albo więcej konsol od Sony i dlatego wojują usługami. A mają do tego ogromną bazę użytkowników - PC i XBOX.

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Bigby napisał:

I żeby nie było, że tylko MS ma problem z dostarczeniem na czas dużych exów. To samo powoli dotyka Sony, któremu teraz co prawda udało się przygotować solidny line-up, ale z różnych źródeł wynika, że ostatnio starają się podkupywać w cholerę gier 3rd party. 

to prawda, Sony obiecywało najepszy rok startowy w historii, ale co z tego wyjdzie nie wiadomo. Gran Turismo już zostało przełożone, w God of Wara w tym roku mało kto wierzy, oby wyszedł chociaż ten Horizon.

Do tego kupowania exów przez Sony żeby załatać dziury w kalendarzu dodałbym jeszcze jeden czynnik.  Moim zdaniem fakt że sony tak ostro ostatnio inwestuje w podkupowanie czasowych exów może wynikać z tego że jest to po prostu reakcja na zbrojenia Microsoftu.

 

Zwłaszcza że przez lata opierali swoją siłę raczej na studiach wewnętrznych i własnych grach, ale teraz gdy przyszło im rywalizować z wydawcą o takim potencjale jak XGS+Bethesda będą robić wszystko by utrzymać dominująca pozycję i sprawić by jak najmniej graczy było skłonnych do przesiadki na ekosystem Microsoftu,

 

Odnośnik do komentarza

Te wykupowanie exow przez Sony to jest idiotyzm. I tak wkoncu wyjdzie to na wszystkie platformy a ta kase co wydali na te wszystkie czasowe exy pewnie zalozylby wlasne studio.No ale tam rzadzi teraz drugi Mattrick.Zreszta ja po tylu latach z konsolami od SOny juz nie widze sensu kupowac ps5 jak i tak wszystkie exy wkoncu trafia na PC

Odnośnik do komentarza

Założenie studia to lata organizacji, kompletowania załogi, opracowanie własnej technologii workflow a i tak na końcu wszystko może się wyjebać i gra okaże się crapem lub zostanie skasowana

 

Wykupienie czasowej ekskluzywności natomiast daje natomiast szybki efekt i wystarczy zapłacić ułamek kosztów produkcji. 

 

 

Odnośnik do komentarza

W to, że God of War nie wyjdzie w 2021 roku wiedziałem od momentu jak go ujawnili.

Horizon ma jeszcze szansę, ale musieliby się naprawdę sprężać. Konkretna prezentacja w czerwcu i kilkumiesięczna kampania marketingowa zakończona premierą w październiku/listopadzie.

 

 

Cytat

Założenie studia to lata organizacji, kompletowania załogi, opracowanie własnej technologii workflow a i tak na końcu wszystko może się wyjebać i gra okaże się crapem lub zostanie skasowana.

 

Powiedz to ludziom oburzonym zakupami Microsoftu. Ciągle krzyczeli, że powinni założyć nowe studia od podstaw nie zdając sobie sprawy, że wtedy "Xbox has no games" byłoby aktualne przez kolejne 10 lat. :kaz:

Odnośnik do komentarza

Z tymi grami, że kiedyś tam wyjdą bo długi czas developingu to jest zwykłe pier*olenie. To nie jest tak, że Microsoft albo Sony wydaje konsole w listopadzie 2020 i dopiero wtedy siadają przy stole i mówią, ej dobra, jutro zaczynamy robić gierkę na nowy sprzęt. Takie coś powinni już zacząć 3-4 lata przed premierą konsoli bo pewnie architekturę już znali.

 

Sony czy 3rd Party przynajmniej teasują swoje gierki, wypuszczają trailery, cokolwiek. A tutaj cisza i tylko domysły youtuberów co się ukaże i kiedy bo stoi na półce za Philem Spencerem.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...