Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, pawelgr5 napisał:

@Bigby To że gra ma Season Pass to nie koniecznie czyni ją GaaS. Assasina to sobie możesz day 1 skonczyc bez problemu (pomijam bugi). Takiego SoT day 1 to nie wiem po co człowiek miał włączac bo zwartości prawie nie było. Dodatkowo SoT w singlu z tego co wiem to nie jest najlepszy pomysł. Nie mam problemu z tym że Bethesda przy F5 zrobi tyle dodatków co przy 3 lub 4. Problem to mam jak ktos wydaje gierki na poziomie SoT czy No man Sky i trzeba czekac dwa lata zeby w ogóle było warto kupić.

 

Sam Season Pass może ją nie czyni (choć tu bym polemizował), ale jeżeli obok tego otrzymuje co jakiś czas update'y dodające jakieś bronie, pancerze, sezonowe eventy (np. Ostara Festival w AC), to już GAAS pełną gębą. Bo dla mnie z definicji to nie jest tylko gra, której nie da się ukończyć z powodu małego contentu - gry, która za kilka miesięcy/lat będzie kompletna.

 

Nie mówię o zwykłych patchach.

 

Avengers to też GAAS. I to taki okrutny. Nawet jeżeli grę da się ukończyć bez problemu.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Shago napisał:

Znacznie wyższa kultura pracy, ZNACZNIE wyższa szybkość działa/ładowania, Quick Resume, lepsza grafika w obecnych grach. 

 

 

Na kulturę pracy XOX nie narzekam, nie hałasuje, nie piszczy, nie buczy. Przewaga SSD nad HDD to wiadomo, przepaść i na pewno odczuwalna od pierwszego uruchomienia. QR mnie w ogóle nie robi, bo po prostu minuta w tę czy tamtą mnie nie zbawi. Zawsze można sobie iść nalać szklanki wody. No i ta lepsza grafika to też coś co niby jest, na pewno cieszy oko, ale tych nowych gier i tak jak na lekarstwo, do starych tytułów mi się wracać już nie chce, a ja czekam na przełom, który po prostu "zmusi" mnie do przesiadki. Bez wmawiania sobie "nooo, tutaj mi się gra załaduje w 10 sekund zamiast w minutę". Tylko czy to jest warte 2000 zł? Nie wiem, czy kurde powoli wyrastam z gierek, czy problem leży raczej po stronie MS. Tu wystarczy nawet jeden, mocarny tytuł. Można usprawiedliwiać wszystkie 23 studia MS, że coś robią, robiły niedawno, że trzeba czekać, ale mnie jako potencjalnego klienta co to obchodzi? Gdybym nie śledził branży to miałbym całą otoczkę gdzieś, kupię konsolę, więc wymagam gier. Odpowiednik TLOU, GOT czy GOW na XSX mając kilkadziesiąt studiów pod sobą to chyba nie jest coś nierealnego? Jeden taki tytuł by wystarczył, by zrobić odpowiedni szum. Ja nawet bym chętnie coś na poziomie QB powitał. 

 

Oczywiście MS nic nie musi, może klepać swoje, jechać na XGP i wydawać do usranej śmierci Halo/Forza/Gearsy na przemian z indorami, którymi jara się tysiąc osób na świecie, ale potem bez zdziwienia, że znowu Sony odjechało. Ale jak to? No tak to. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Shago napisał:

NIe mogę, ale męczące jest już to wojowanie określeniem "GaaS" jakby to było coś złego.

Bo najczęściej jest czymś złym, tytuły które wymieniłeś są wyjątkiem od reguły.

 

Najlepszym przykładem zjebania GaaSowego z głośniejszych gierek niech będzie Destiny, gdzie potrafili(chyba jeszcze za czasów Acti) przymusić do kupna rozszerzenia żebyś w ogóle mógł dalej robić progres.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, pawelgr5 napisał:

@Bigby To że gra ma Season Pass to nie koniecznie czyni ją GaaS. Assasina to sobie możesz day 1 skonczyc bez problemu (pomijam bugi). Takiego SoT day 1 to nie wiem po co człowiek miał włączac bo zwartości prawie nie było. Dodatkowo SoT w singlu z tego co wiem to nie jest najlepszy pomysł. Nie mam problemu z tym że Bethesda przy F5 zrobi tyle dodatków co przy 3 lub 4. Problem to mam jak ktos wydaje gierki na poziomie SoT czy No man Sky i trzeba czekac dwa lata zeby w ogóle było warto kupić.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-06-13-even-assassins-creed-is-a-live-service-now

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Shago napisał:

NIe mogę, ale męczące jest już to wojowanie określeniem "GaaS" jakby to było coś złego.

 

To dlatego, że GAAS (słusznie z resztą) kojarzy się z grą multiplayer, wymagające ciągłego podłączenia do internetu i mającej najczęściej minimalną zawartość na start.

Odnośnik do komentarza

 

5 minut temu, Figuś napisał:

Bo najczęściej jest czymś złym, tytuły które wymieniłeś są wyjątkiem od reguły.

 

Najlepszym przykładem zjebania GaaSowego z głośniejszych gierek niech będzie Destiny, gdzie potrafili(chyba jeszcze za czasów Acti) przymusić do kupna rozszerzenia żebyś mógł dalej robić progres.

 

No ale to nie wina okreśłenia "GaaS", że producent pokpił sprawę, bo w sama idea jest dobra: wspieranie gry długo po jej premierze. Mi chodzi o to, żeby nie szufladkować samego określenia jako zło wcielone, skoro jest cała masa przykładów, że ten model świetnie się sprawdza.

 

@Paolo de Vesir no spoko, ale to finalnie gracz decyduje swoim portfelem i nikt nie zmusza kupować na premierę wydmuszki :dunno:. Gracze często sami są sobie winni wywalając hajs na preordery grube miesiące przed premierą, a później zdziwienie.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

To dlatego, że GAAS (słusznie z resztą) kojarzy się z grą multiplayer, wymagające ciągłego podłączenia do internetu i mającej najczęściej minimalną zawartość na start.

to że tobie się tak kojarzy nie oznacza że wszyscy inni też tak mają.

 

Największe marki Xboxa tj. Halo Forza SoT i Gearsy to od lat "złowrogie" gry usługi i nie widze w tym nic złego że są rozwijane wiele lat po premierze. Nie spodziewałbym się też żeby kierunek ten miał się zmienić

Odnośnik do komentarza

Nic nie tłumaczy Sea of Thieves. Od początku uważałem, że gra powinna była trafić na rynek jako Early Access i uniknąć niepotrzebnego dymu.

 

Natomiast nie da się zaprzeczyć, że teraz mało kto to wspomina, bo gra jest przeładowana zawartością i ciągle jest rozwijana. Podobnie jest z No Man's Sky, które obok Final Fantasy 14 ma chyba najlepszy redemption arc ze wszystkich gier jakie tylko powstały. Dostarczyli więcej niż kiedykolwiek obiecali.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli checie sobie podpinać każdą grę z jakimkolwiek DLC pod GaaS to nie ma sprawy. Nikt wam tego nie zabroni. Tylko może nie udawajcie że nie widzicie problemu jak bardzo niektóre studia to wykorzystują zeby wydawać niedokończone gierki mamiąc klientów tym czym gra będzie po miesiącach/latach. Do tego dochodza praktyki jak te wspomniane przez Figusia co gdyby nie gracze byoby przeciez na maxa wykorzystwyane przez Acti, EA, MS, Sony i pewnie samo Nintendo. To trzeba jebać a nie jarać się tym, że ktoś coś naprawia i niby jest to dla dobra graczy i w ogóle co za problem.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, pawelgr5 napisał:

Jeżeli checie sobie podpinać każdą grę z jakimkolwiek DLC pod GaaS to nie ma sprawy. Nikt wam tego nie zabroni. Tylko może nie udawajcie że nie widzicie problemu jak bardzo niektóre studia to wykorzystują zeby wydawać niedokończone gierki mamiąc klientów tym czym gra będzie po miesiącach/latach. Do tego dochodza praktyki jak te wspomniane przez Figusia co gdyby nie gracze byoby przeciez na maxa wykorzystwyane przez Acti, EA, MS, Sony i pewnie samo Nintendo. To trzeba jebać a nie jarać się tym, że ktoś coś naprawia i niby jest to dla dobra graczy i w ogóle co za problem.

 

Nikt nie udaje. To są chujowe zagrywki.

 

Po prostu warto brać pod uwagę, że w 2021 roku większość jest GAASem, bo developerzy zwykle nie opuszczają gry zaraz po jej premierze i ciągle je rozbudowują. Gorzej oczywiście jeżeli cierpi na tym podstawowa zawartość, bo "naprawimy to za kilka miesięcy".

 

 

Odnośnik do komentarza

W przypadku MS wyjątkiem jest SoT, które faktycznie miało słabą zawartość na premierę, ale tak poza tym każdy inny tytuł miał mnóstwo do zaoferowania na start: od SP po MP.

Jeżeli Destiny2 było wykastrowane, to spoko, tylko dlaczego się sprzedawało w milionach w takim razie? Wychodzi na to, że gracze to frajerzy :dunno:

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Dzięki ASX że wróciłeś, nie mogłem doczekać się tym miałkich tekstów, że GAAS są super, bo ku,rwa Gearsy 5 dostały nowe skórki do multiplayera. xddd

 

Nowe tryby MP, nowe mapy, cały nowy dodatek... Przecież ta gra żyje w najlepsze od dnia premiery (wczoraj w kilka sekund mi znajdowało mecze MP), więc nie rozumiem zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, to nie jest wina graczy, że kupują gry na premierę, a później okazuje się, że gra kuleje na jedną nóżkę, albo dwie i potrzebuje długiego procesu rehabilitacji.

A po drugie, te gry nie są za darmo, więc łaski nie robią, że próbują po wielu miesiącach/latach wyjść z tego z twarzą. To jest tylko i wyłącznie w ich interesie, bo drugi raz nikt nie da się oszukać. Nikt normalny oczywiście.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Dzięki ASX że wróciłeś, nie mogłem doczekać się tym miałkich tekstów, że GAAS są super, bo ku,rwa Gearsy 5 dostały nowe skórki do multiplayera. xddd

spoko, przejrzałem na szybko bzdury które wypisywałeś i nie powiem zaśmiałem kilka razy nad twoimi teoriami z dupy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

Nie było wykastrowane, ale w momencie wypuszczenia dodatku chciałeś grać dalej i robić postęp, a nawet niektóre raidy z podstawki musiałeś kupić dodatek za prawie dwie paki

 

Nie no, przecież Destiny 2 na premierę to był balas straszny. Dostarczyli super kampanię, ale zawartości było jak w SoT. Dzieki dobroci GAAS jednak po 4 latach od premiery w końcu jest co w tej grze robić. PLZ GIB MOR GAAS 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze wrócę na moment do Asasyna. Gra owszem jest kompletna i można ją było skończyć w tzw. day 1. Ale nikt mi nie wmówi, że to nie jest GAAS.

 

Season Pass to jeszcze nic. Potem jednak dochodzą update'y dodające oręż i pancerze (np. zbroja Basima), festiwal Yule czy Ostara, który trwał tydzien/dwa i który oferował w tym czasie ekskluzywne misje oraz walutę za którą można było kupić specjalne przedmioty. Gdzieś tam w międzyczasie dodali też rzeczne najazdy, po ukończeniu których dostaje się zbroje i surowce do rozbudowy placówki. W samej grze jest handlarz, który oferuje rzeczy zwykle sprzedawane w sklepie Ubi za gotówke, a jego asortyment zmienia się co kilka dni.

 

I planują tak robić jeszcze przynajmniej rok, bo wyjdzie Siege of Paris, a potem w 2022 niewchodzący w skład passa dodatek o kodowej nazwie Meteor.

 

Typowa gra GAAS, której celem jest przytrzymanie graczy, głównie tych którym ciągle mało. Trochę oksymoron w odniesieniu do olbrzymiej, niekończącej się Valhalli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...