Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

jest kilka błędów w tej tabeli, ale generalnie tak jak wcześniej pisałem różnice między obiema konsolami są naprawdę minimalne. Na papierze co prawda xbox jest odrobinę mocniejszy, ale różnica wynosi około 15% czyli coś jak między rtx 3060 vs 3060 ti więc wielkich różnic nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Devowie już przed premierą mówili że konsole są bardzo podobne i różnice w multiplatformach będą minimalne. To PS i XBox wpajali że z jednej strony większa częstotliwość GPU i więcej pamięci ma znaczenie a z drugiej że tylko TeraFlopsy i większa przepustowość pamięci się liczy. A prawda leży pewnie gdzieś po środku i zależy od silników i optymalizacji.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

control, dirt 5 i valhalla na pewno były spatchowane, pozostałe nie wiem

Ta tabelka jest z dupy o ile na początku faktycznie były różnice na korzyść ps5 tak od dawna jest lepiej na XS + nextgenowe bajery jak VRR, DA i DV i zazwyczaj szybsze lodingi, tak są jeszcze wyjątki jak sniper elite :) 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Daddy napisał:

Ta tabelka jest z dupy o ile na początku faktycznie były różnice na korzyść ps5 tak od dawna jest lepiej na XS + nextgenowe bajery jak VRR, DA i DV i zazwyczaj szybsze lodingi, tak są jeszcze wyjątki jak sniper elite :) 

 

Ile gier obsługuje obecnie DV? Pamiętam o Halo Infinite i podobno było to tam skopane. VRR jest dostępny na PS5, a loadingi są akurat najczęściej najszybsze na Sonce.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Paolo de Vesir said:

 

Ile gier obsługuje obecnie DV? Pamiętam o Halo Infinite i podobno było to tam skopane. VRR jest dostępny na PS5, a loadingi są akurat najczęściej najszybsze na Sonce.

Internet mówi o tym:

  • Borderlands 3
  • Call of Duty Black Ops Cold War
  • Dirt 5
  • F1 2021
  • Gears 5
  • Guardians of the Galaxy
  • Halo Infinite
  • Immortals Fenyx Rising
  • Metro Exodus
  • Microsoft Flight Simulator
  • Psychonauts 2

 

Nie wiem dlaczego ale u mnie większość gier (spoza listy, w tym Elden Ring albo stare Gears 3) odpala się czasem w Dolby Vision. Po wciśnięciu Xbox Button widzę, ze jest to Tryb Auto HDR ale TV pokazuje Dolby Vision.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ile gier obsługuje obecnie DV? Pamiętam o Halo Infinite i podobno było to tam skopane. VRR jest dostępny na PS5, a loadingi są akurat najczęściej najszybsze na Sonce.

 

 

Pewnie i tak niewiele osób widzi jakies róznice względem hdr. Ogólnie różnice między konsolami prawie żadne, czyli jak się można było spodziewać. Tutaj dolby vision, tam dualsense i pytanie co kto woli bardziej.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Czoperrr napisał:

Internet mówi o tym:

  • Borderlands 3
  • Call of Duty Black Ops Cold War
  • Dirt 5
  • F1 2021
  • Gears 5
  • Guardians of the Galaxy
  • Halo Infinite
  • Immortals Fenyx Rising
  • Metro Exodus
  • Microsoft Flight Simulator
  • Psychonauts 2

 

Nie wiem dlaczego ale u mnie większość gier (spoza listy, w tym Elden Ring albo stare Gears 3) odpala się czasem w Dolby Vision. Po wciśnięciu Xbox Button widzę, ze jest to Tryb Auto HDR ale TV pokazuje Dolby Vision.

U mnie podobnie, 99% lub więcej gier w które gram, a nie ma ich na tej liście odpala się z Dolby Vision. 

Ja nie marudzę bo obraz jest na korzyść :D

Odnośnik do komentarza

Tych gier nie jest więcej? Tak sugeruje ta strona https://www.xbox.com/pl-PL/promotions/dolby-vision-enhanced, do tego strona Dolby też pokazuje inne gry. https://www.dolby.com/gaming/ Pamiętam też, że nawet w aplikacji demo ukazującej możliwości Dolby Vision i Dolby Atmos były materiały z Forza Horizon 5, podejrzewam, że w samej grze też jest. 

 

Plus ten materiał reklamowy z Gears 5:
 

 

Edytowane przez A_Bogush
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ile gier obsługuje obecnie DV? Pamiętam o Halo Infinite i podobno było to tam skopane. VRR jest dostępny na PS5, a loadingi są akurat najczęściej najszybsze na Sonce.

Prawie wszystkie które mają HDR i jest to lepsze od HDRu nawet jeśli systemowe, VRR na ps5 to błazenada, poczytaj o tym, tak samo lodingi w zdecydowanej większości jest lepiej na XS i nie piszę tu o 2s różnicy bo to nikogo ;) 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, łom napisał:

Jakiś przykład? Jedyna większa różnica jaką kojarzę to Elden Ring gdzie na PS5 loadingi są 2x szybsze.

 

Zacząłem sprawdzać, bo też mnie to interesowało i w takim Elden Ring obecnie od ekranu startowego różnica jest 24s (PS5) Vs 34s (XSX). W Dying Light 2 różnica jest 2s na korzyść XSX, 24s vs 26s. Dalej już nie sprawdzałem, ale wydaje mi się to dość dziwne. Chociażby w zeszłorocznym RE VILLAGE prędkość ładowania na PS5 była miażdząca, 600% szybsza niż na Xboxie. Z drugiej Psychonauts 2 przystosowane pod XSX ładuje się w 7s, a we wstecznej na Plejce 5 - 20s.

 

Także wyniki są niekonkluzywne, ale musimy czekać na gry dedykowane Seriesom aby zobaczyć czy chociaż zbliżą się do natychmiastowych loadingów w exach na PS5. 

Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir W grach które nie wykorzystują potencjału SSD jest ta sama sytuacja co na PC czyli więcej zależy od prędkości CPU niż dysku (sprawdzałem na paru gierkach i u mnie róźnica między SSD 500MB/s a nvme 2500 jest minimalna). Bo skoro dysk w PS4 ma prędkość 70MB/s a w Xie czy PS5 powyżej 2000 MB/s to gra która ma loading na PS4 120 sek. na next genach powinna się wczytać w max 4 sek. A na ten moment widać to tylko w exach na PS5 i RE Village.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...