Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, 20inchDT napisał:

Radziłbym nie napalać się na handhelda. Kilka tygodni temu (miesiecy?) pamietam, że Jez mowil w podcascie, ze w ms rozwazali taka konsole, ale nic z tego nie wyszło. Jak dla mnie to glupota, ale jakby wyszła to i tak kupie xd

 

Usatysfakcjonowałoby mnie nawet partnerstwo ze SteamDeckiem, ale w tym przypadku czekałbym na jakiegoś Lite'a. xd

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to do streamingu na TV wystarczyłaby sama apka, natomiast sama przystawka bardziej ma to sens do monitorów i jako "przenośna" konsola, która ma slot na kartę SIM. Zdecydowanie fajniejszym urządzeniem byłby handheld, nawet oparty w większości o chmurę. Mógłby chociaż odpalać część mniej zasobożernych tytułów, a reszta szła by przez streaming.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy taka "konsola" ma jakiś duży sens, z drugiej strony koszty produkcji dla ms byłyby pewnie śmiesznie niskie.

Wracając do sensu, podłączenie czegoś takiego do 55' niestety ma mało sensu, xcloud wypluwa obraz w 1080p z mocną kompresją, myślę że słaba grafikę na takiej przekątnej zauważyłby nawet casual.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Zacząłem sprawdzać, bo też mnie to interesowało i w takim Elden Ring obecnie od ekranu startowego różnica jest 24s (PS5) Vs 34s (XSX). W Dying Light 2 różnica jest 2s na korzyść XSX, 24s vs 26s. Dalej już nie sprawdzałem, ale wydaje mi się to dość dziwne. Chociażby w zeszłorocznym RE VILLAGE prędkość ładowania na PS5 była miażdząca, 600% szybsza niż na Xboxie. Z drugiej Psychonauts 2 przystosowane pod XSX ładuje się w 7s, a we wstecznej na Plejce 5 - 20s.

 

600%  :cool2:  2s vs 6s nie wiem jak to liczyłeś, przy czym jest pełno gier gdzie różnica dla XS jest znacznie większa niż te 4s + QR ale to nie temat na to.

Błyskawiczne loadingi masz w FH5 gdzie fast travel na drugi koniec mapy to 1-2s

 

Btw. Są też gry jak re3 który początkowo na koxie mocno odstawał od wersji na pro, co naprawili po czasie, wiana capcom? A może celowe opłacenie lepszej wersji na pro jak było podobnie w przypadku ssx na PS2 i re8 żeby nie pojawił się w w XGP, nie pierwszy i nie ostatni raz taka akcja 

 

5 godzin temu, Bigby napisał:

 

Lepiej ogarnąć apke dla TVków.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Daddy napisał:

przy czym jest pełno gier gdzie różnica dla XS jest znacznie większa niż te 4s

Podaj przykłady multiplatform (z dedykowanymi wersjami na XSX i PS5) gdzie jest duża różnica na korzyść Xa. W RE Village na PS5 praktycznie nie ma loadingów jest tylko przyciemnienie ekranu które trwa te 2-3 sek i rozpoczyna się gra, na Xie jest loading zależny od lokacji może być 5 sek może być 10 sek.

6 godzin temu, Daddy napisał:

Są też gry jak re3 który początkowo na koxie mocno odstawał od wersji na pro, co naprawili po czasie, wiana capcom?

A wiesz jak to 'naprawili'? Tak samo jak AC Valhalle przez obniżenie rozdzielczości. Po prostu za wysoki target ustawili na początku i przez to były problemy a nie przez specjalne 'psucie' danej wersji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedyny element w RE2 i 3 który jest mocno do poprawy to odbicia bo bez względu na platformę są strasznie ziarniste. Najważniejsze żeby dali odbicia RT i może też zwiększyli animację przeciwników w dalszej odległości. Reszta to będzie kosmetyka bo te gry i tak prezentują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Ciekawi mnie ile wyciągną z tych Residentów na nowych platformach skoro wysokie rozdzielczości przy stabilnym klatkarzu oferowały chociażby wersje na PRO i Koxa.

Natywne 4K, lepsze modele postaci, poprawione cieniowanie/oświetlenie, może odbicia i ten bieda RT z RE8.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...