Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ASX napisał:

Indiana Jones to wielka marka, pierwowzór dla wszystkich Tomb Raiderow i Unchartedów, Machinegames nie jest takim małym studiem, a cały projekt nadzoruje Todd Howard.

Nie ma tu miejsca na obniżanie oczekiwań i gadanie "nie spodziewam się cudów", gra musi być tak dobra jak  jak to możliwe bo Indy jako kultowa postać popkultury zasługuje na to by siedzieć w pierwszym rzędzie obok Lary i Drake"a.

Machine Games według danych to 100 osobowe studio a Indiana w świecie gier nie jest wielkim IP ASX 

 

 

4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Spencer powinien napluć na umowę o multiplatformowosci i zerwać umowę, zyskał by w oczach botów :xboss:

żadnej umowy z przejętych studiów nie zerwał, za to są spore kary, można jedynie ponownie zacząć rozmowy, pompuje się do tego tylko Paolo, mi wystarczy że będzie day one in fucking gamepass :banderas:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

Gry są najważniejsze bo na nich zarabiają, sprzęt jest drugorzędny. Im szybciej forumek się z tym pogodzi tym łatwiej zniesie fakt, że branża zmierza w kierunku multiplatformowosci

Ale jak pisałem o tym ze pewnie Starfield tez w końcu będzie multiplatformowy to jednak ciężko było się Tobie z tym pogodzić 

Odnośnik do komentarza

to co napiszę pewnie będzie kontrowersyjne, ale Starfield generalnie będzie multiplatformowy. Wyjdzie na konsole xbox, PC i będzie też na wielu innych urządzeniach, wyszedłby z pewnością też na PlayStation, gdyby Sony zgodziło się na by na swoich konsolach udostępnić ekosystem Xboxa (na co z wiadomych przyczyn nie chcę się zgodzić  i wcale im się nie dziwię). 

Zdaje sobie sprawę że może to być szokiem, bo korporacje (w tym M$) posługuje się terminem "console exclusive", a tu na forum gry które ukazują się na PC wciąż nazywane są exami, ale taka już specyfika naszego forum i można się do tego przyzwyczaić. 

 

Indiana Jones też generalnie będzie multiplatformowy, w zasadzie jedyna niewiadoma to czy wyjdzie czy nie wyjdzie na Playstation, ale jakikolwiek z tych scenariuszy  się wydarzy to i tak nic to nie zmieni i multiplatformowość Indy'ego pozostanie niezagrożona. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Gry ekskluzywne nie znikną dopóki istnieją konsole. Nie ma co zakrzywiać rzeczywistości, bo to eksy przyciągają do eKoSyStEmU, a na tym powinno zależeć każdej firmie, która produkuje konsole, bo zarabiają na abonamentach i biorą 30% ze sprzedaży innych gier. Byłem w stanie zrozumieć że wydawali na playstation gierki w zaawansowanym stadium i zapowiedzianymi platformami, machnąłem ręką na deathloop i ghostwire, ale byłoby pojebane gdyby w 2024/2025 wydali indianę na playstation kiedy Jimbo robi wszystko, żeby zabierac jak najwięcej doświadczeń użytkownikom xboxa. Osobiście nie wierzę, że coś takiego odjebią, bo internet będzie się smiał dupami, a i tak są już memem. 

Odnośnik do komentarza

To co cię popcyhnelo żeby kupić Xboxa skoro ta konsola nie ma exow?

 

Nie chodzi o to żeby MS przestał wypuszczać gry first party, bo takie produkcje jak Godrizon, Halo, SoT, AoE, Psychonauts czy nadchodzący Starfield jak sam napisałeś przyciągają do ekosystemu, ale jak sam trafnie zauważyłeś chodzi o przyciąganie do ekosystemu Xboxa, nie konsoli, żadna z tych gier nie jest exem i każda jest dostępna na różnych urządzeniach.

 

Obawiano się w 2016 r. Kiedy Xbox ogłosił że wszystkie ich gry będą lądować na PC że konsole xbox umrą, że skoro wszystko można ograć na słynnym PC z biedronki to nikt nie kupi konsoli. Jednak po 6 latach nic z tego się nie wydarzyło. Wyniki sprzedaży konsol są lepsze niż za czasów Xboxa 360 i One, a jednocześnie gry first party biją rekordy sprzedaży na Steam (choćby takie SoT które na samym Steamie sprzedało w się 5 mln). Więc dla wydawcy jest to ewidentnie sytuacja win-win. 

 

Odnośnik do komentarza

@ASX Cały czas piszesz o pc, a mi chodzi tylko o konsole. Niech sobie wydają na blachę jak chcą. Problem (przynajmniej dla mnie) jest, że od kilku lat nie mają się za bardzo czym pochwalić jeżeli chodzi o first party, Jimbo zrobił cucka z Phila i zabrał mu jego gry, a teraz jeszcze jest widmo kolejnej gry 1st party, ktora moze znowu trafic na playstation. Teraz mają taką biedę wydawniczą, że każda gra się liczy. Pora żeby się w koncu obudzili, bo  wiecznie nie beda sprzedawac gamepassa za 4 zl i oferowac tanich konwersji, a jak te deale sie skoncza to... może nie być kolorowo, co zreszta widac nawet po ilosci niezadowolonych osob na tym forum, a zapłacili grosze za 3 lata.

 

Czy gdyby sony wydało god of war na xboxie, a u siebie wrzucili do ps+ to polecialbys po playstation czy kupił na xboxie? Jak dla mnie gamepass, a juz szczegolnie za pełną cenę, to słaby argument za zakupem kolejnej konsoli.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Licencja na Indianę Jonesa należy do Disneya i to pewnie oni ustalili warunki na jakich gra będzie wydana i jakie tantiemy mają do nich trafić. Microsoft w przypadku tej marki może mieć związane ręce.

Poza tym to jedna z 30 gier jakie robią, które mam nadzieję do 2024 roku zaczną wydawać.

Sam od kilku miesięcy z gierek z Game Passa praktycznie nie korzystam, wyjątkiem byli Strażnicy Galaktyki których z miesiąc temu ukończyłem.

Kilka tytułów po drodze ruszonych, ale po po paru godzinach odstawione, nie siadły i tyle.

Z samej konsoli jestem bardzo zadowolony, z promocji w sklepie również. Parę dni temu odhaczylem całą trylogię nowych przygód Lary Croft rozpoczęta jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Teraz wpadł na promocji Batman Return to Arkham, i szczerze przyznam że nieco odświeżone wersję naprawdę dobrze się starzeją i Asylum wygląda i brzmi nieźle nawet teraz.

Niestety sam Game Passa w tym roku raczej będzie delikatnym rozczarowaniem. Premier które by mnie interesowały próżno wyglądać, no poza Deathloop które powinno wpaść na jesieni. Jednak cena około 200 zł za cały rok jaka płaciłem dzięki konwersjom nie jest wygórowana i nie mam zbyt wielkiego bólu dupy o brak gier od MS.

Zapomniałbym o nowym A Plague Tale, liczę na tegoroczną premierę. Pierwsza część to całkiem sympatyczna skradanka i to może być najlepsze co pojawi się w tym roku od Microsoftu jako wydawcy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No Gamepass to nie argument za kupnem konsoli, szczególnie, że można już grać w chmurze w całkiem przyzwoitej jakości. Cały czas mam do skończenia backlog gier Microsoftu więc mam w co grać, a z nowych łykam indyki no ale szanujmy się, te indyki to można ograć na laptopie. W marcu przyszłego roku kończy mi się Gamepass i raczej nie będę nabijał na lata do przodu tylko wykupie aby ograc na premierę tytuł first party (o ile wyjdzie) albo jeśli pojawi się naprawdę bardzo ciekawa wrzutka i tyle.

 

Teraz czuję, że jestem trochę uzależniony od grania bo zaległości takie, że codziennie chcę grać i czyścić listę, chociaż kiepsko mi to idzie bo zawsze jakiś indyk przykuwa moją uwagę w międzyczasie i odciąga od reszty :) Pudełkowe gry też kupuje kilka razy w roku, w tym głównie Elden Ring zabiera mi czas.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, 20inchDT napisał:

@ASX Cały czas piszesz o pc, a mi chodzi tylko o konsole. Niech sobie wydają na blachę jak chcą. Problem (przynajmniej dla mnie) jest, że od kilku lat nie mają się za bardzo czym pochwalić jeżeli chodzi o first party, Jimbo zrobił cucka z Phila i zabrał mu jego gry, a teraz jeszcze jest widmo kolejnej gry 1st party, ktora moze znowu trafic na playstation. Teraz mają taką biedę wydawniczą, że każda gra się liczy. Pora żeby się w koncu obudzili, bo  wiecznie nie beda sprzedawac gamepassa za 4 zl i oferowac tanich konwersji, a jak te deale sie skoncza to... może nie być kolorowo, co zreszta widac nawet po ilosci niezadowolonych osob na tym forum, a zapłacili grosze za 3 lata.

 

Czy gdyby sony wydało god of war na xboxie, a u siebie wrzucili do ps+ to polecialbys po playstation czy kupił na xboxie? Jak dla mnie gamepass, a juz szczegolnie za pełną cenę, to słaby argument za zakupem kolejnej konsoli.

czyli nie chodzi ci o exy (bo nie masz problemów z wydawaniem gier na blache), tylko o to by gry nie trafiały na plejkę xd Trochę małostkowe jest to podejście

 

Odnośnik do komentarza
Just now, ASX said:

czyli nie chodzi ci o exy (bo nie masz problemów z wydawaniem gier na blache), tylko o to by gry nie trafiały na plejkę xd Trochę małostkowe jest to podejście

 

Dlaczego ktoś miałby kupić kosolę Xbox, gdyby gry Microsoftu wychodziły także na PlayStation? Nikt by nie kupił, albo tylko najbardziej zagorzali fanboje (fani nie wiem czego). Taka konsola nie miałaby racji bytu.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę żadnych minusów w tym aby na rynku było mniej konsol. MS też ma w dupie czy Xbox się sprzeda to czemu jak miałbym się przejmować? Posiadając Bethesdę i Blizzarda będą mieli stały dopływ pieniędzy z mnóstwa innych sprzętów, a XGP w formie aplikacji w TV to wstęp do yebanego sci-fi. :obama: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...