Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze myślałem na początku generacji, że Xbox z takim zapleczem finansowym, kupionymi studiami, mocniejszą konsolą będzie się solidnie rozpychał łokciami na rynku konsol, a teraz poza tym, że wróciłbym do Gearsów czy Forzy nic mnie nie ciągnie do X, ale trzymam kciuki bo zdrowa konkurencja najczęściej dobrze służy rynkowi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, mario10 said:

Szczerze myślałem na początku generacji, że Xbox z takim zapleczem finansowym, kupionymi studiami, mocniejszą konsolą będzie się solidnie rozpychał łokciami na rynku konsol, a teraz poza tym, że wróciłbym do Gearsów czy Forzy nic mnie nie ciągnie do X, ale trzymam kciuki bo zdrowa konkurencja najczęściej dobrze służy rynkowi.

Dokładnie, to był też jeden z powodów dlaczego wybrałem XSX zamiast PS5 na premierę. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Problem zaczyna się wtedy, gdy nie chce się grać w te wszystkie "sztosy" od konkurencji na jedno kopyto :sadkek: Co mi po zmianie obozu jak będę tam kurwić, że w kółko ta sama gra w pełnej cenie wychodzi? Z tego powodu uciekłem z PS4 na Xa, na razie nie widzę większej motywacji do powrotu. Ileż można grać w The Last of Us

  • This 3
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, mario10 napisał:

Szczerze myślałem na początku generacji, że Xbox z takim zapleczem finansowym, kupionymi studiami, mocniejszą konsolą będzie się solidnie rozpychał łokciami na rynku konsol, a teraz poza tym, że wróciłbym do Gearsów czy Forzy nic mnie nie ciągnie do X, ale trzymam kciuki bo zdrowa konkurencja najczęściej dobrze służy rynkowi.

 

 

Bo to tylko tak wygląda, a wystarczy trochę się przyjrzeć jak to wyglądało, jak Microsoft przejął studia.

 

Bethesda? Podpisane umowy z Sony, Deathloop jako czasowy ex, ghostwire również. Doom? No jak pisałem, wyszedł 3 lata temu ostatni. Na dobrą sprawę, aktualnie tylko jedna gra powstaje od zera  pod rządami Microsoftu u bethesdy i jest to Indiana Jones. Ogólnie ich Deal jest dla mnie najdziwniejszy, bo dużo wychodzi na to, ze Bethesda ma sporo wolnej ręki.

 

Double Fine wydał Psycho w 2021 roku, nie ex, bo gra powstawała już od jakiegoś czasu.

Ninja Theory, pozwolili wydać tworzonego szrota i kończa HB2.

Obisidian wydał już robione Pillarsy, przy okazji dwie gry i robią jeszcze Avowed.

Inxille po zakupie wydał westeland 3 w 2020 roku

 

Większość ekip co kupili już coś tworzyła, krótko, długo, ale już zabierali się za gry, które właśnie wydali niedawno, albo jeszcze nie wydali, jak np. Redfall. Cześć jako multiplatformy, albo też kuriozalne czasowe exy na konsolę konkurencji. Czy to ich w czymś broni? Nie, bo 2022 rok był absurdalny, ale temat prosty z pewnością nie jest aby to wszystko poukładać i aby dojść do tej regularności 3 czy 4  gier w roku.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bzduras napisał:

Problem zaczyna się wtedy, gdy nie chce się grać w te wszystkie "sztosy" od konkurencji na jedno kopyto :sadkek: Co mi po zmianie obozu jak będę tam kurwić, że w kółko ta sama gra w pełnej cenie wychodzi? Z tego powodu uciekłem z PS4 na Xa, na razie nie widzę większej motywacji do powrotu. Ileż można grać w The Last of Us

Pewnie, rozumiem taką motywację bo ja znów nie wyobrażam sobie nie ograć Got, Returnal, Tlou, Spider mana, Death Stranding, God of War, Horizon itp. kazdy ma wybór i kupuje na co ma ochotę, ale sam patrząc w co lubię grać mocno bym się zawiódł kupując X. A jakoś nie widzę tutaj progresu w MS czytając ostatnie doniesienia o gierkach na X zmierzających.
Żebym został dobrze zrozumiany nie chce tu wszczynać wojenek konsolowych bo daleko mi do tego po prostu uważam, że X mógłby być w zdecydowanie lepszej pozycji niż jest teraz, ale nadal coś tam nie do końca działa jak należy.

 

@Moldar rozumiem i pewnie jest w tym trochę racji, ale Bestheda to tylko jedno z elementów czy jak teraz fuzja z Acti, ale to nie jedyne studia Ms, które mogłyby coś sensownego wydawać. Trzymam kciuki żeby to zagrało jak większość graczy posiadających X ma nadzieję i zacznie się dobrze dziać w obozie zielonych.

Edytowane przez mario10
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, mario10 said:

Pewnie, rozumiem taką motywację bo ja znów nie wyobrażam sobie nie ograć Got, Returnal, Tlou, Spider mana, Death Stranding, God of War, Horizon itp. kazdy ma wybór i kupuje na co ma ochotę, ale sam patrząc w co lubię grać mocno bym się zawiódł kupując X. A jakoś nie widzę tutaj progresu w MS czytając ostatnie doniesienia o gierkach na X zmierzających.
Żebym został dobrze zrozumiany nie chce tu wszczynać wojenek konsolowych bo daleko mi do tego po prostu uważam, że X mógłby być w zdecydowanie lepszej pozycji niż jest teraz, ale nadal coś tam nie do końca działa jak należy.

ograne na PS4, Bzduras pewnie też już ma je za sobą. Jednak Sony ma nadal przewagę bo można grać w ekskluzywne kontuacje znanych tytułów + multiplatformy, na Xboxie zostajemy jednak tylko z multiplatformami. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, drozdu7 napisał:

Zawsze jak pojawia się dyskusja o hujowej kondycji Xbox Game Studios to przychodzi Asax, uspokaja, mówi że wszystko jest dobrze, wszyscy pracują. Potem mija pół roku, nic nie wychodzi a ze dwie sprawy się zesraja i wracamy do punktu wyjścia:)

Nie dość że robią te gry w nieskończoność to jeszcze zawsze są jakieś problemy. Przy takiej liczbie studiów to jedna gra na kwartał powinna być.

 

Nie zamierzam nikogo uspokajać ani przekonywać nikogo że jest super, ale jak dla mnie sytuacja nie jest aż taka zła jak opisują ją tutaj w temacie. 

 

W marcu ograłem zajebiste HiFi Rush, teraz gram sobie w multi Halo Infinite, za dwa tygodnie wychodzi Redfall którego (jeśli recenzje będą pozytywne( ogram sobie na PC, bo nie toleruje grania w 30 klatkach. Minecrafta nie jest dla mnie. W backlogu mam AoE IV na które jakoś przez 2 lata nie znalazłem czasu, ale wierze że kiedyś uda mi się znaleźć na niego czas. A we wrześniu Starfield. No powiedzmy że widziałem wydawców w bardziej katastrofalnym stanie. Oczywiście piszę tylko o sobie, jeśli komuś te gry nie przypadły do gustu to rozumiem rozgoryczenie. Ale obiektywnie trzeba przyznać że na pewno jest lepiej niż w bardzo słabym 2022 r. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Nie zamierzam nikogo uspokajać ani przekonywać nikogo że jest super, ale jak dla mnie sytuacja nie jest aż taka zła jak opisują ją tutaj w temacie. 

 

W marcu ograłem zajebiste HiFi Rush, teraz gram sobie w multi Halo Infinite, za dwa tygodnie wychodzi Redfall którego (jeśli recenzje będą pozytywne( ogram sobie na PC, bo nie toleruje grania w 30 klatkach. Minecrafta nie jest dla mnie. W backlogu mam AoE IV na które jakoś przez 2 lata nie znalazłem czasu, ale wierze że kiedyś uda mi się znaleźć na niego czas. A we wrześniu Starfield. No powiedzmy że widziałem wydawców w bardziej katastrofalnym stanie. Oczywiście piszę tylko o sobie, jeśli komuś te gry nie przypadły do gustu to rozumiem rozgoryczenie. Ale obiektywnie trzeba przyznać że na pewno jest lepiej niż w bardzo słabym 2022 r. 

Właściwie wymieniasz wszystkie exy stare i nowe i tak szczęśliwie w prawie wszystkie chcesz zagrać. Ciekawe ilu jest takich szcześciarzy co zagrywa się w starego multi, do marca wystarczyła mu jedna gra, ma wielkie nadzieje co do zapowiadającego się gniota, i tak spokojnie do września przezimuje ze strategią. Myślę że ludzie oczekują więcej. Choćby czegoś takiego jak wybór.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, mario10 napisał:

Pewnie tak choć Returnala nie mógł  :)

Akurat z tego wszystkiego nie grałem w GoT tylko :) Reszta albo na PS4, albo na PC, albo znudziła mnie w tym samym momencie na PS4 i PC (siema alocha). No nie dla mnie to, dla mnie nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał:

Właściwie wymieniasz wszystkie exy stare i nowe i tak szczęśliwie w prawie wszystkie chcesz zagrać. Ciekawe ilu jest takich szcześciarzy co zagrywa się w starego multi, do marca wystarczyła mu jedna gra, ma wielkie nadzieje co do zapowiadającego się gniota, i tak spokojnie do września przezimuje ze strategią. Myślę że ludzie oczekują więcej. Choćby czegoś takiego jak wybór.

ale nie wiem czy wiesz ale gry które wymieniłem to nie są jedyne zapowiedziane i dostępne gry. Gram też Uncharted Legacy of Thieves które męcze ze średnim skutkiem od dłuzszego czasu, w backologu mam też Days Gone na PC, a za kilka dni wychodzi Jedi Survior, także ja na brak gier nie narzekam. 

 

a powiedz co tam ciekawego wyszło na PS5 od czasu Ragnaroka? bo chyba grasz na PS5 z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, mario10 napisał:

Sąsiad ma X i odkrył gry z dwóch wcześniejszych generacji i katuje co się da. Gearsy ostatnio na tapecie i jeszcze coś wspominał o Fable polecałem bo ograłem na X360 ale nie wiedziałem czy jest we wstecznej :)

 

Series jest super jeśli jest twoją pierwszą konsolą, jakby nie patrzeć masz do nadrobienia 4 generacje sprzętu (a dzięki wstecznej jest to po części możliwe). Tyle, że większość z nas jest z Xboxem od bardzo dawna i czekamy na nowe, ale to nowe nie nadchodzi a jeśli już to w bólach i w sumie często po chuju. W ogóle zamieniłbym hasło reklamowe Seriesa z "Power Your Dreams" na "Good Enough".

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Switch/ps5/pc.

Mogę pobawić się w archeologię, ale na samym ps5 to po Ragnaroku ogrywałem GT7, SIFU, 3 razy Dead Space, teraz RE4. Zaraz Horizon DLC, później FF16. Po drodze do Spidermana chcę w końcu przejść Days Gone, jeszcze raz Horizona skończyć, Ragnaroka który w patchu dostał dużo dobra. I może psvr2 jak stanieje.

Nigdzie nie pisałem że nie możesz grać w multiplatformy, ale akurat Uncharted na xboxa nie ma.

Dążę do tego że masz podwójne szczęście, nie dość że pomimo małej ilości pasują CI tak różnorodne gatunki, to jeszcze nie przeszkadza Ci że są to też czasami słabe gry.

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ASX napisał:

Wypominasz mi że grasz słabe i stare gry, a sam wymieniasz multiplatformy, patcha do God od Wara, DLC do Horizona i przyznajesz aż się że skończyłeś Spidermana czy Days Gone (obie gry mam w backlogu na Steam), koniec końców nie jesteśmy tacy różni.

Dziwna rozmowa, przecież chodzi o słabą kondycję xboxa jako konsoli, a Ty ciągle wracasz do gier z PC. Przecież death stranding, uncharted czy days gone są dostępne tylko dla właścicieli PC, w dodatku tych mocniejszych.

Patrząc na użytkowników więcej niż jednego sprzętu to nikt raczej nie powinien się nudzić w ciągu roku. Przy czym nie posiadanie PS5/switcha to nie najlepszy wybór w ostatnich latach.

 

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rtooj napisał:

Patrząc na użytkowników więcej niż jednego sprzętu to nikt raczej nie powinien się nudzić w ciągu roku. Przy czym nie posiadanie PS5/switcha to nie najlepszy wybór w ostatnich latach.

 

Ja nie mam PS5 i szczerze mówiąc nie narzekam. Mam konsole na której ogrywam multiplatfomy, gry Bethesdy i XGS, Mam też mocnego PC na którym spokojnie mam szansę ogrywać gry PS Studios, które regularnie trafiają na PC w lepszej, niedostępnej dla konsoli jakości. Nie widzę sensu kupowania dodatkowej konsoli, dla tych kilku interesujących mnie gier, których jeszcze nie ma na PC. Switcha sprzedałem bo się kurzył, ale być może skuszę się na niego znowu  po premierze nowej Zeldy, bo BOTW to jedna z moich ulubionych gier. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...