Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Rtooj napisał:

W oczekiwaniu na hity z konsol przechodzenie 5 raz cyberpunka z nowym oświetleniem. Albo kradzież gier nintendo i szczycenie się że zelda chodzi w 234fps.

Tym zauważyłem na tym forum jest pc gaming. Bo jak wyszedł returnal, gra wszechczasów, to wysyp graczy pc była w temacie, ale jak mieli dogadać ustawienia graficzne. To samo dotyczy innych portów. Pozniej słuch o nich zaginął. Ale to pewnie dlatego że tam jest wiele lepszych gier.

Tylko moja opinia.

 

No to tak samo jak w co drugim temacie gier z konsol. Jaki tryb graficzny wybrać i dlaczego gra w 60 fps wygląda jak gówno ;)

Odnośnik do komentarza
Teraz, SnoD napisał:

 

No to tak samo jak w co drugim temacie gier z konsol. Jaki tryb graficzny wybrać i dlaczego gra w 60 fps wygląda jak gówno ;)

To nie wina graczy że nagle ktoś postanowił zrobić 2-6 trybów graficznych. Każdy zawsze na konsolach grał na z góry ustalonych warunkach. Jak musi wybierać to woli pewnie skonsultować. Sytuacja na Pc to akurat się nie zmienia od xx-lat. Słabe porównanie. Poza tym Ci którzy pytają o takie rzeczy później piszą też o grze. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam, że ktoś mówił, że hoho jak wychodzi na PC od razu to dobrze (kochany MS), bo inclusywność. A jakby wychodził jeszcze na ps5 to też dobrze, no kochajmy się wszyscy. Do tego po co konsole teraz. Mocarny PC. A i brak optymalizacji to lenistwo twórców. A MS do okrycia potencjału i lepszej grafiki brakuje softu (zaraz bedzie) albo odciecia od one'a. Jeszcze miast 15 minutowych w tym obrazku brakuje. A w ogóle to kto ma teraz czas na granie, hoho. I gry usługi oj tak. I różnorodność indyków. Mniam.

 

To że Sony skupią się na swojej konsoli przede wszystkim a potem dopiero pc (ale śmiesznie jak im tam gorzej działa), bo jednak na PS5 chodziło lepiej jak wszystko od każdej gry MSu. Więc dorzucić do tego gamepassa na PC, piracenie gier switchowych. No i może decka do piracenia jak ktoś ma zboczenie grania poza tv, jak zalegnie zmęczony po powrocie z kopalni uranu.

 

Jestem graczem konsolowym. MS swoją polityka powoduje, że XSX nigdy nie będzie tym czy lm mógł być. I tak wynika to z wydawnia od razu na PC, gamepassa. 

 

Plusy tego, że do multika z ziomeczkami mogę pocisnąć do różnych gierek jak mamy wszyscy xsx  albo zagrania w fajne niszowe gry nie spowodują, że te wady znikną. A są ogromne.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, PanKamil napisał:

Akurat Nintendo czy playstation oferują dużo swojej zawtosci więc sens jak najbardziej jest.

Z Nintendo mogę się jeszcze zgodzić, bo ze względu na swoją charakterystykę faktycznie ma pokaźną bibliotekę oryginalnych gier w które nie zagrasz na PC.

Playstation 5 z kolei w ponad 90% oferuje taką samą bibliotekę co PC, a te kilka brakujących tytułów  jest kwestią czasu kiedy trafią na PC. Konsola Sony w przeciwieństwie do Nintendo czy nawet Xboxa (który ma chociaż te QR), nie oferuje też żadnych ekskluzywnych ficzerów, więc nie zgodze się że PS5 oferuje dużo więcej niż PC. 

Odnośnik do komentarza

no tego nie można jej odmówić i nikt tego nie wypiera, że te kilka gier wychodzi od razu na PS5, a na PC później. Dlatego decydując się granie w gry Sony na PC trzeba się liczyć z tym że trzeba będzie poczekać na port. Cos za coś i to kwestia osobistych preferencji, co bardziej nam odpowiada i na czym bardziej nam zależy. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, SnoD napisał:

Sony niedługo wszystko będzie wydawać na PC. Nie ma co się oszukiwać, że będzie inaczej. Teraz nadganiają ze starszymi grami bo jeszcze na nich też mogą zarobić.

Szlaki przetarte, jedynym "przeciw" była reakcja graczy konsolowych Sony i widocznie nie wpływa to negatywnie na zarobki Sony i na migrację klientów, którzy wciąż wolą ogrywać te gry na konsoli, więc... Niewydawanie gier i niezarabianie na nich na PC nie ma już sensu.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, ASX napisał:

Konsola Sony w przeciwieństwie do Nintendo czy nawet Xboxa (który ma chociaż te QR), nie oferuje też żadnych ekskluzywnych ficzerów, więc nie zgodze się że PS5 oferuje dużo więcej niż PC. 

 

ale Dualsense to jest jednak jakiś ficzer, można się śmiać i sam tak robiłem ale jednak coraz więcej tytułów multiplatformowych ma to fajnie zaimplementowane. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, SnoD napisał:

Sony niedługo wszystko będzie wydawać na PC. Nie ma co się oszukiwać, że będzie inaczej. Teraz nadganiają ze starszymi grami bo jeszcze na nich też mogą zarobić.


To nie problem w sumie. Oni i tak trzymać się będą zamysłu - console first i to owocuje dopracowanym grami.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie Xsx to jest prawdopodobnie ostatni Xbox jakiego kupiłem. W następnej generacji zwyczajnie nie będzie potrzebny bo wystarczy tv. 

Ale te pierwsze dwa lata na xsx to tylko multiplatformy, premiery w GP i quick resume resume sprawiają że można w jakiś sposób pozytywnie się wypowiadać 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, ASX napisał:

Z Nintendo mogę się jeszcze zgodzić, bo ze względu na swoją charakterystykę faktycznie ma pokaźną bibliotekę oryginalnych gier w które nie zagrasz na PC.

Playstation 5 z kolei w ponad 90% oferuje taką samą bibliotekę co PC, a te kilka brakujących tytułów  jest kwestią czasu kiedy trafią na PC. Konsola Sony w przeciwieństwie do Nintendo czy nawet Xboxa (który ma chociaż te QR), nie oferuje też żadnych ekskluzywnych ficzerów, więc nie zgodze się że PS5 oferuje dużo więcej niż PC. 

Możesz sobie ubogacić rozrywkę o psvr 2, masz dualsense czy dołożyć abonament psplus. Co do gier to tak naprawdę masz wielka niewiadoma a takie gry jak bloodborne pewnie nigdy nie trafią na pc. Plejka oferuje też ten niesławny dodatkowy content do wielu gier jak w ostatnim harrym Potterze czy cod. Jest też sporo japonszczyzny która nie trafią nigdzie oprócz playstation I nintendo I nie mówię o grach Square czy Segi.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Czekanie na kontynuacje gier które mi sie spodobały, na wydanie  ich w nieokreślonym czasie, widząc jak tanieją na ps5 do ceny biletu do kina, bez zapowiedzi, bez zapewnień. Świetna sprawa. Jako zapalony gracz nie wytrzymuję by nie kupić gry na premierę a co dopiero jakaś bliżej nieokreślona przyszłość albo wręcz pogarda twórców jak w przypadku squaresoft.

Pc dostało smaczne próbki od Sony, pół biedy jak nie zasmakowały. Jaki interes ma Sony by kiedokolwiek wypuszczać gry nawet w zbliżonym terminie na PC. Żodyn.

Odnośnik do komentarza

Według nowej polityki Sony, bliskie lub równoczesne premiery z PC, koncentrowanie się na ponad 10 grach usługach i 20% gier ps5 to mają być teraz gry mobline, nawet się nie kryją jaki mają target, w tym roku tylko spiderman 2 a tak ich plan wydawniczy leży i kwiczy, do tego psvr2 wiadomo jak skończyło  :) 

MS przespał 2022, Sony 2023, Nintendo wypluje Zelde jako pożegnanie znicza i jakoś to się kręci. 

 

Redfall? No nie wiem zdecydujcie się, większość miała wywalone w grę od zapowiedzi, teraz zyskała sporo fanów, zaraz stanie się tak popularna jak scalebound po skasowaniu, nie wiem co ma MS do tej gry jak Arkane podlega po Bethesde i to projekt który był na długo w produkcji przed przejęciem Bethesdy. Dostali dodatkowy rok, beka jest z tych 30fps przy średniej oprawie a wystarczyło dodać 60/1440p ale trzeba przypomnieć że połowa osób na forum przechodziła Horizon FW w 30fpsach bo grafika była nie ta w 60fps  xD tak samo nowy Plague Tale wszyscy w 30fps lub 40fps na XSX, baaa są nawet osoby które wybrały 30fps na FH5 :balon:

 

24 minuty temu, messer88 napisał:

Tak działa na PC po kablu i z wybranymi grami. 

Czyli tak jak na ps5 albo wybrane gry albo co chwile trzeba to ładować na 1m kablu, te ficzery pada takie super że jak wyłączyłem w styczniu w ustawieniu konsoli to do dzisiaj tego nie użyłem.

Edytowane przez Daddy
  • Haha 1
  • beka z typa 8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...