Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

To szukanie i wmawianie asaxowi, że głupio robi.

Konsola to pewnie jego główny sprzęt do grania, pc pewnie głównie do grafiki i aby czasem jakąś grę włączyć. Do tego jak sam twierdził, opłaca jeden abonament i ma z głowy inne. Nie każdy potrzebuje innego combo, bo i tak gier na takim zestawie jest od groma i bez szans do ogrania.

Sam mam wszystkie konsole, do tego vr, a gram głównie na xboxie i rozumiem podejście niektórych, że wolą się skupić na jednym bo i tak nie ma się czasu na więcej.


Ps. No i sea of thieves jest na xboxie ;)

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał:

A co jest nie tak z takim graniem?

 

Sprzedałeś XsX, mocną konsolę z napędem po to żeby wymienić ją na XSS, gdzie wszystkie gry masz nie dość, że gorszej jakości, to jeszcze dobrowolnie i świadomie pozbawiając się alternatywy w postaci fizycznej dystrybucji, by ostatecznie grać na tej konsoli w typowo PCtową grę i to do tego na M+K zamiast na padzie.

 

Ty się lepiej zastanów co tu jest "durne" :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, SnoD said:

 

Sprzedałeś XsX, mocną konsolę z napędem po to żeby wymienić ją na XSS, gdzie wszystkie gry masz nie dość, że gorszej jakości, to jeszcze dobrowolnie i świadomie pozbawiając się alternatywy w postaci fizycznej dystrybucji, by ostatecznie grać na tej konsoli w typowo PCtową grę i to do tego na M+K zamiast na padzie.

 

Ty się lepiej zastanów co tu jest "durne" :)

 

Sprzedałem XSX jakieś prawie dwa lata temu z powodów "ideologicznych", czytaj rozczarowania tym co się na niej działo i jako mój protest przeciwko działaniom MS. I nie żałuję. XSS kupiłem parę miesięcy temu z tęsknoty za Gearsami. Te 250$ jakie wydałem na konsolę jest adekwatne do tego co oferuje Microsoft. Fizyczna dystrybucja mogłaby dla mnie nie istnieć, zdecydowanie wolę cyfrę. Pudełka kupowałem na PS5 od jakiegoś czasu, już mi przeszło i sprzedaję je kupujac cyfrowe wersje gier (ostatnio z Cyberpunkiem i TLOU2 tak zrobiłem). Gorsza jakość mi zupełnie nie przeszkadza, zalety Series S przeważaja. A najważniejsza jest taka, że nie wyjebałem 550$ na konsolę, która nie oferuje mi nic czego nie zaoferuje mi konsola za 250. W multiplatformy zdecydowanie wolę grać na PS5, bo Dualsense, kopiacych graficznie dup exów na Xboxie nie ma. W każdym razie dla mnie. Gram w grę. Pecetowa, konsolowa, co za różnica. Sterowanie wybrałem dla mnie najwygodniejsze, bo mam wybór. Co z tego konkretnie co napisałem jest durne?

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, krzysiek923 said:

Na złość MS kupiłeś ich konsolę po raz drugi? No to faktycznie im pokazałeś, że tak nie można.

No kupiłem. Śliczna, mała i tania konsolę. I za te 250$ które za nia dałem i jako trzecia w hierarchii konsola jest super, a ja jestem zadowolony. Jako główny sprzęt za 500? No nie ma opcji jak dla mnie

Odnośnik do komentarza

Niektórzy to są naprawdę ciężko myślący. 

 

Piszesz, że czyjeś podejście do grania jest "durne" co samo w sobie jest ocenne i umniejszające pomimo tego, że zaczynasz wypowiedź od tego, że każdy powinien grać tak jak lubi.

 

Sam sobie przeczysz i wychodzisz na hipokrytę.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

XSS kanibalizuje sprzedaż XSX czyli wersji dla tych bardziej wymagających graczy. Jeszcze jak sprawdzą się ploty o wersji PRO to już w ogóle będzie beka - w obrębie jednej generacji sprzętu trzy konsole, między którymi jest astronomiczna różnica w mocy.

  • XSS
  • XSX
  • XSUltra?

noice

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

No i MS jest zadowolony, bo po to tę konsolę wydali. Ich nie obchodzi, czy ty grasz na słabszej, czy na mocniejszej, tylko to, że kupujesz gry/abonament. Na znak protestu mogłeś już sobie zostawić tego Series X, bo jej odsprzedaż niczego nie naprawia, a kupiłeś dwie nowe konsole od nich zamiast jednej.

 

No dla MS Homlander jest wręcz klientem idealnym. Nie dość, że kupił 2 konsole, to jeszcze został z tą gdzie może kupować gry wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, ewentualnie grać za pośrednictwem abonamentu za który też musi im płacić ;)

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, krzysiek923 said:

No i MS jest zadowolony, bo po to tę konsolę wydali. Ich nie obchodzi, czy ty grasz na słabszej, czy na mocniejszej, tylko to, że kupujesz gry/abonament. Na znak protestu mogłeś już sobie zostawić tego Series X, bo jej odsprzedaż niczego nie naprawia, a kupiłeś dwie nowe konsole od nich zamiast jednej.

 

Interesuje mnie moje zadowolenie, a nie MS. Nie byłem zadowolony z XSX, sprzedałem i kupiłem PS5. Jestem zadowolony z XSS. Nie mam zamiaru niczego naprawiać, ja mam się dobrze czuć z moimi wyborami, a teraz tak jest. Pewnie dla MS jestem klientem idealnym, w końcu kupiłem ich każda konsolę oprócz One S. Durne jest dla mnie podejście pod tytułem kupuję konsolę, przechodzę grę, sprzedaję, a potem płacz, że by się w coś pograło, ale nie da rady. Oczywiście pomijam tu sprawy finansowe nie do przeskoczenia. Tyle. Ale to dla mnie, dla kogoś innego może mieć to sens

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, krzysiek923 said:

No więc jesteś zadowolonym klientem MS, a XSX nie jest produktem dla ciebie, co nie znaczy, że jednoznacznie jest bezsensowny, bo są ludzie z niego zadowoleni. Po to MS wypluł na rynek dwa urządzenia. Gdzie tutaj jest jakiś mikroskopijny skutek twojego bezsensownego (durnego) protestu?

A gdzie ja napisałem, że XSX jest jednoznacznie bezsensowny? Cieszę się bardzo, że ludzie sa zadowoleni. U mnie jako główna konsola się nie sprawdził. A 360 i One taka był. A czy mój protest jest durny i bezsensowny? Zależy jak na to patrzeć. Globalnie no oczywiście. Ale ja poczułem się z moja decyzja lepiej, a to jest dla mnie istotniejsze niż globalne skutki sprzedaży przeze mnie konsoli :)

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Basior napisał:

Ja pamiętam, że ktoś mówił, że hoho jak wychodzi na PC od razu to dobrze (kochany MS), bo inclusywność. A jakby wychodził jeszcze na ps5 to też dobrze, no kochajmy się wszyscy. Do tego po co konsole teraz. Mocarny PC. A i brak optymalizacji to lenistwo twórców. A MS do okrycia potencjału i lepszej grafiki brakuje softu (zaraz bedzie) albo odciecia od one'a. Jeszcze miast 15 minutowych w tym obrazku brakuje. A w ogóle to kto ma teraz czas na granie, hoho. I gry usługi oj tak. I różnorodność indyków. Mniam.

 

jeśli tą wypowiedzią odnosisz się do mnie to:

- tak, dalej uważam że to dobrze że gry trafiają na PC, dzięki temu będę miał wybór czy zagrać w Starfielda w 30 czy 60. Jeśli mam wybór czy dostawać w tej samej cenie mniej czy więcej, to zawsze wybiorę więcej.

- tak, dalej nie mam problemów że gry jak np. Psychonauts 2 wychodzą na PS5, bo ja nic na tym nie tracę że gra wyjdzie na więcej platform,

- nigdy nie pisałem że konsole są niepotrzebne. Ba, ja sam wciąż gram na konsoli, musiałeś mnie z kimś pomylić.

- tak, gry pisane na nową generację powinny pozwolić na rzeczy niemożliwe na poprzedniej. Z tym że konsole nigdy nie miały jakiegoś ukrytego potencjału, XSX jest jaki jest, różnica w wydajności między nim a PS5 jest zbyt mała by stanowiła jakiś big deal i wielokrotnie pisałem że przypomina bardziej różnicę między RTX 3060 a 3060 Ti, Obie konsole o parte są o tę samą architekturę AMD i oferują bardzo podobne możliwości,  tu kilka klatek więcej, tam kilka pikseli mniej i tyle. Nie będzie większych różnic i żadnego uwalniania mocy 12 terafanków czy magicznego SSD.

- tak, miasta 15-minutowe to spoko pomysł, sam mieszkam w śródmieściu gdzie mam wszystkie niezbędne usługi w odległości 15 minut i sobie chwalę tę wygode. Na minus jedynie hałas samochodów, korki, brak miejsc parkingowych i smog.

 

Co do tego że dużo problemów wynikają z polityki MS, który wypuszcza gry na wiele platform zamiast jak konkurencja skupić się na konsoli to ja się zgadzam. Nie ma co się oszukiwać, konieczność przygotowania każdej gry pod 2 konsole i tysiące konfiguracji PC to dodatkowy wysiłek dla developerów i widać np. po premierze TLOU na PC że nawet najlepsi developerzy jak ND potrafią mieć z tym problem.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się nastawiać że E3 coś zmieni jakoś kurs na którym znajduje się Xbox, bo to się nie wydarzy. Znowu pokażą Starfielda i Forze, do tego pewnie Hellblade i Avowed + jakieś inne gry do Game Passa, kto czeka na te gry pewnie będzie zadowolony, a kto nie jest nimi zainteresowany to tylko utwierdzi się w przekonaniu że xbox, PC czy GP  jest mu niepotrzebny

Odnośnik do komentarza

Całkowicie normalne :)

 

ale z tymi datami premier też trzeba uważać , bo dzisiaj nie stanowią one nawet minimalnej gwarancji że gra faktycznie wyjdzie w tym terminie.  Czasy są takie że ciężko mi sobie przypomnieć w ostatnich latach jakąkolwiek większą premierę która nie zaliczyła opóźnienia. Dlatego też większość developerów i wydawców zwleka z podaniem daty premiery do ostatniej chwili. Jason Schreier  napisał niedawno, trochę z przekąsem ale jednak prawdziwie, że dzisiaj można mieć pewność że gra nie zostanie opóźniona dopiero wtedy kiedy została już wysłana do tłoczni

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, ASX napisał:

Jason Schreier  napisał niedawno, trochę z przekąsem ale jednak prawdziwie, że dzisiaj można mieć pewność że gra nie zostanie opóźniona dopiero wtedy kiedy została już wysłana do tłoczni


Niestety nawet wtedy nie można mieć pewności. Cyberpunk został opóźniony z 19 listopada na 10 grudnia 2020 roku mimo statusu gold. Ale to Cyberpunk.

 

Pamiętam też te wszystkie plakaty „Spring 2013” promujące GTA V, które już powędrowały do sklepów, a w ostatniej chwili grę przesunięto na wrzesień. I plakaty były do wyrzucenia. Wtedy jeszcze GTA V nie było w tłoczni, ale było to mega rozczarowanie.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...