Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ta generacja przejdzie do historii jako generacja niewykorzystanego potencjału. Technologicznie wychodzą właściwie tylko gry robione bezpiecznie na starych assetach, które tak naprawdę i tak nie wykorzystują potencjału sprzętu, który dają XsX i PS5. Do tej pory nie ma narzędzi, które by wykorzystywały nowe możliwości technologiczne, o których tak głośno się mówiło 3 lata temu, a paradoksalnie już się mówi o wersjach Pro. Jeśli o mnie chodzi, to mogli to dalej ciągnąć na Koksie i Pro, a pewnie i większość gier byłaby lepiej dopracowanych.

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jednak pokazanie gejpleju i wstępnej daty premiery już byłoby dobrym początkiem czyż nie ?

 

Cały czas nie jestem w stanie skreślić Xboxa bo nadal uważam że ich gry mogą być czymś innym od gier Sony (no jednak nie oszukujmy się, ich exy mają wiele punktów wspólnych). Juz pomijam Gearsy/Halo/Forza.

Hi Fi Rush pokazał że segment AA jest w stanie dostarczyć coś nietuzinkowego.

Ja liczę na Starfielda, jednak trochę lat minęło od F4 i z chęcią zagram w coś tego typu.

Hellblade2 wydaje się że będzie najbardziej przypominała gry Sony.

Ale już takie Avowed czy Fable to przecież jest mega ciekawe czym będą, jakie mechaniki będą oferować itp.

 

Tylko niech to już wkoncu zacznie trybić, bez rocznych obsunięć bo ludzie nie chcą czekać w nieskończoność 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, SnoD napisał:

Ta generacja przejdzie do historii jako generacja niewykorzystanego potencjału. Technologicznie wychodzą właściwie tylko gry robione bezpiecznie na starych assetach, które tak naprawdę i tak nie wykorzystują potencjału sprzętu, który dają XsX i PS5. Do tej pory nie ma narzędzi, które by wykorzystywały nowe możliwości technologiczne, o których tak głośno się mówiło 3 lata temu, a paradoksalnie już się mówi o wersjach Pro. Jeśli o mnie chodzi, to mogli to dalej ciągnąć na Koksie i Pro, a pewnie i większość gier byłaby lepiej dopracowanych.

Przecież to dopiero 3 rok. Spokojnie, zaraz się rozkręci. 

Odnośnik do komentarza

z dużą dozą zaangażowania liczyłem na to, ze po obłędnym 2021 wreszcie otrzymaliśmy optymalne doświadczenie z zakresu usługi rozrywkowej - serio, to był mój pierwszy rok z platformą MS jako nadrzędnym sprzętem do grania i byłem po prostu zachwycony ofertą. MFS powodował opad szczeki na podłogę, FH 5 klasa jak zawsze, Psychonauts 2 jawiło się jako moje ówczesne GOTY na równi z Returnalem, AoE IV sprawdzało się idealnie do zamulania przed lapkiem w pracy, nawet to nieszczęsne Halo Infinite wystartowało z buta i dopóki miałem z kim grać, to bawiłem się wprost doskonale. dorzućmy do całości nadrabianie zaległości z poprzedniej generacji i szpile do klepania ze znajomymi na premierę w postaci The Ascent czy innego Outriders, tonę indyków, kilkadziesiąt zapowiedzianych projektów dodatkowo podkręcających oczekiwanie... wszystko to na jednym ekosystemie, w ramach jednej usługi kosztującej grosze. potem początek zeszłego roku i ogłoszenie dealu z ActiBlizz, przez co już w ogóle miałem plany, żeby pożegnać PS5 bez żalu, bo i tak poza jednostkowymi przykładami nie było tam w co grać

 

teraz mamy drugi kwartał 2023 i cóż mogę rzec, entuzjazm bez dwóch zdań zamalu. nadal wierzę, że odtworzenie stanu rzeczy sprzed dwóch lat nie jest nieosiągalne, natomiast umówmy się - wszystko wskazuje na to, że obecny rok też jest spisany na straty. Hi-Fi Rush oczywiście perła rzucona przed wieprze, ale poza tym? średniak jak Minecraft Legends, niedopracowany crap Redfall, Starfield niosący ze sobą miliony wątpliwości, kolejne obsuwy, dziwne akcje z multiplatformami, natężające się problemy związane z przejęciem i można tak bez końca

 

I WANT TO BELIEVE, heh

 

 

Edytowane przez shoegaze
  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą pamiętam że na początku 2021 r. który jest teraz wspominany z rozrzewnieniem, też było pełno wątpliwości w tym temacie. O Halo pisano przecież że wyjdzie crap, o Psychonauts 2 pisano że będzie żółtko na metacritic, a w to że Microsoft wyda Forze Horizon 5 w ciągu kilka miesięcy od zapowiedzi prawie nikt nie wierzył, do tego stopnia że Schabek i Czoperr założyli się nawet o swoje konto na forum że się to nie wydarzy.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ASX napisał:

 

Co do tego że dużo problemów wynikają z polityki MS, który wypuszcza gry na wiele platform zamiast jak konkurencja skupić się na konsoli to ja się zgadzam. Nie ma co się oszukiwać, konieczność przygotowania każdej gry pod 2 konsole i tysiące konfiguracji PC to dodatkowy wysiłek dla developerów i widać np. po premierze TLOU na PC że nawet najlepsi developerzy jak ND potrafią mieć z tym problem.

Głównie o to mi chodziło, a reszta to niekoniecznie w Twoja stronę przytyki, ale 15-minutowe miasta traktuje jak utopie. Tak jak to, że da rade zrobić rewelacyjnie działającą grę na wiele platform naraz. Wybacz ja wolę jak na PC działa gorzej a na konsoli lepiej i to konsola najpierw. I tak, dla mnie to wina polityki MS.

Odnośnik do komentarza

No, niestety u mnie to wygląda tak, że na PS5 gram w AAA, a XSX mam do indyków z GamePassa. Póki, co zakup na nadziei, że po buńczucznych zapowiedziach sprzed 2 lat, M$ wróci do formy z czasów X360 spotyka się ze smutną rzeczywistością, iż ich obecne produkcje AAA albo nie trafiają w moje gusta albo rozczarowują technicznie, a to przecież "najpotężniejsza" konsola na świecie. W kwestii gier AAA na razie nie pozostaje mi nic innego jak ogrywać klasyki z przeszłości albo pominięte gry z czasów ósmej generacji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ins napisał:

Kto by się spodziewał, że tona indyków w Game Passie to tylko dodatek oraz brak mocarnych exów i w ogóle ich ilość może się przekładać na zainteresowanie konsolą :philosoraptor:

tak jak Ins pisze, od prawie półtorej roku brakuje jakichkolwiek tytułów które mogłyby popchnąć sprzedaż konsol.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mogę zrozumieć tego marketingu który prowadzi xbox. Playstation stawia wielkie ps5 w Dubaju, młot kratos w Londynie, robota z horizona w jebanej Białce Tatrzańskiej, a xbox? Daje reklamę w metrze aby pokazać przeciętnemu angolowi, że kupując acti dodatkowe 150 mln zyska dostęp do cod. Powinni dopierodlic dom strachów w każdym stanie w USA z okazji premiery redfall czy rozstawić rakiety kosmiczne w każdym kraju aby już promować starfielda. Kojarze tylko, ze w australii zrzucili auto z samolotu z okazji premiery forzy horizon. Aron greenberg to debil jakich mało i chuja się zna na marketingu a siedzi tam od samego początku. Zapraszanie na wycieczki do redmond colta Eastwooda czy destina aby potem pierdolili fanbojskie kocopoly na YouTube jak widać się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza

- brak XSX w sklepach

- 2022 z grami to xD

- marketing leży kompletnie, reklamy plejki atakują na każdym portalu, yt i lodówce. Marketing Xboxa sprawdza się od do tweeta rozpiski xgp i pierdolenia greenberga o którym już wiele razy pisałem że powinni go wyjebać 

- oraz jedna z ważniejszych rzeczy, marketing na multiplatformowe gry, może nas to nie rusza ale typowy niedzielny gracz jak widzi reklamowanie się plejki Hogwart legacy + ekskluzywna misja, CODem z bonusem, residentem 4 to poleci po pleja

A MS na co ostatnio miał deal'a? Elden Ring i BF katastrofa 2042  1,5 roku temu :kaz:

 

Od czasu ABK widać jak MS stara się chyba zrobić wszystko by im zatwierdzili to przejęcie.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, PanKamil napisał:

Ja nie mogę zrozumieć tego marketingu który prowadzi xbox. Playstation stawia wielkie ps5 w Dubaju, młot kratos w Londynie, robota z horizona w jebanej Białce Tatrzańskiej, a xbox? Daje reklamę w metrze aby pokazać przeciętnemu angolowi, że kupując acti dodatkowe 150 mln zyska dostęp do cod. Powinni dopierodlic dom strachów w każdym stanie w USA z okazji premiery redfall czy rozstawić rakiety kosmiczne w każdym kraju aby już promować starfielda. Kojarze tylko, ze w australii zrzucili auto z samolotu z okazji premiery forzy horizon. Aron greenberg to debil jakich mało i chuja się zna na marketingu a siedzi tam od samego początku. Zapraszanie na wycieczki do redmond colta Eastwooda czy destina aby potem pierdolili fanbojskie kocopoly na YouTube jak widać się nie sprawdza.

przy okazji Sea of Thieves wystrzeliwali człowieka z armat, Halo, Forza też miały podobne akcje, ale szczerze mówiąc dla mnie takie akcje typu dom strachów czy młot w Londynie są bardziej cringowe niż ekscytujące. Ale może wyrosłem po prostu już z jarania się takimi rzeczami, jak jakieś rzeźby w Dubaju czy coś. 

Jak dla mnie to nie w marketingu tkwi problem Xboxa, ale z tego że  od dłuższego czasu brak jest ekscytujących premier na horyzoncie. A jak wiadomo wiadomo, że jak nie ma się czym ekscytowac to i nawet najlepszy marketing i najlepsze rzeźby na Białce Tatrzańskiej nie pomogą, bo z pustego to i Salomon nie naleje.  Pewnym światełkiem w tunelu jest Starfield, ale to dopiero we wrześniu.... 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

przy okazji Sea of Thieves wystrzeliwali człowieka z armat, Halo, Forza też miały podobne akcje, ale szczerze mówiąc dla mnie takie akcje typu dom strachów czy młot w Londynie są bardziej cringowe niż ekscytujące. Ale może wyrosłem po prostu już z jarania się takimi rzeczami, jak jakieś rzeźby w Dubaju czy coś. 

Jak dla mnie to nie w marketingu tkwi problem Xboxa, ale z tego że  od dłuższego czasu brak jest ekscytujących premier na horyzoncie. A jak wiadomo wiadomo, że jak nie ma się czym ekscytowac to i nawet najlepszy marketing i najlepsze rzeźby na Białce Tatrzańskiej nie pomogą, bo z pustego to i Salomon nie naleje.  Pewnym światełkiem w tunelu jest Starfield, ale to dopiero we wrześniu.... 

 

No mi się wydaje, że masa ludzi podeszła do tej maszyny z horizona bo zwyczajnie chcieli zobaczyć co to jest i marka playstation do nich dotarła. Xbox próbował z tą lodówka ale według mnie to był cringe. Próbowali smieszkowac sami z siebie ale jakoś to średnio wyszło jak dla mnie, a zamówili ją i tak pewnie tylko najwięksi fani bo na chuj w sumie komuś taka lodówka. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

dla mnie takie akcje typu dom strachów czy młot w Londynie są bardziej cringowe niż ekscytujące. Ale może wyrosłem po prostu już z jarania się takimi rzeczami, jak jakieś rzeźby w Dubaju czy coś. 

 

bo takie akcje nie są dla Ciebie, ale dla tych którzy nie mają jeszcze konsoli

 

23 minuty temu, Daddy napisał:

Od czasu ABK widać jak MS stara się chyba zrobić wszystko by im zatwierdzili to przejęcie.

 

Ja szczerze mówiąc kompletnie nie wierzę, że po przejęciu sytuacja się jakoś zmieni. To co pokażą to będzie kolejna rozpiska na 2030. Myślałem, że Xbox powalczy, ba! nawet że wygra tę generację wyciągnąwszy wnioski z poprzedniej, ale już się nie łudzę - starać się musi Nintendo i Sony, bo mają standardy do utrzymania. MS będzie naciskał na XGP, wątpię czy nawet będzie chciał tworzyć na następną generację dedykowany sprzęt skoro im zależy na streamingu i telefonach.

Odnośnik do komentarza

Nie no marketing MS leży i kwiczy od czasów One.  Pamiętacie fajne reklamy z czasów Xboxa i X360? Za czasów świetności 360 nawet w moim rodzinnym miasteczku stał namiot z xboxami pod Tesco. Dzisiaj MS ma wywalone na marketing w mniejszych rynkach + nie ma co reklamować. 

 

Nintendo które ma wywalone na Polskę, ma więcej reklam u nas niż jedno z największych korpo na świecie.

Odnośnik do komentarza

Spencer wjechał na białym koniu po Mattricku i każdy uwierzył, że teraz potrzeby graczy będą na pierwszym miejscu, a oni po prostu realizują WYŁĄCZNIE swoje cele długoterminowe, idą all-in w growego Netfliksa, zaniedbując feedback graczy u podstaw, a powinni jakoś te dwie rzeczy balansować. Tymczasem skupiają się na swoim modelu biznesowym, a za X czasu, jak już skończą zakupy, to wtedy pomyślimy. Owszem, wystarczy wydawać gry i mają podstawy, żeby to robić, ale to ich po prostu nie interesuje w tym momencie, dlatego jadą na minimum.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja szczerze mówiąc kompletnie nie wierzę, że po przejęciu sytuacja się jakoś zmieni. To co pokażą to będzie kolejna rozpiska na 2030. Myślałem, że Xbox powalczy, ba! nawet że wygra tę generację wyciągnąwszy wnioski z poprzedniej, ale już się nie łudzę - starać się musi Nintendo i Sony, bo mają standardy do utrzymania. MS będzie naciskał na XGP, wątpię czy nawet będzie chciał tworzyć na następną generację dedykowany sprzęt skoro im zależy na streamingu i telefonach.

Nowy Xbox powstaje nie bój żaby ;) 

 

Ten rok już jest ''dobry'' w porównaniu do tragicznego 2022 ale takie gry mimo że zajebiste Hi-Fi, AoE i może Redfall nie sprzedają konsoli. Od czasu ogłoszenia Xbox + ABK, to leci ładna gra aktorska.

Jak najmniej pokazać, zresztą Soniak też tak udaje ale w znacznie mniejszym stopniu, o dużym pokazie gier to już od września czytam i insajderów yetiego że już za miesiąc już za momencik xD 

Zobacz że od stycznia 2022 ani MS ani Sony nie chwalą się już nowymi przejęciami, MS olał marketing istotnych multiplatformowych marek które robią robotę, reklamowanie samej konsoli jak Sony gdzie się da, idiota greenberg jeszcze za sterami który później przeprasza na twiterze bo coś znowu źle napisał czy idiotycznie rozpisał pokaz E3 gdzie fajne duże gry są przytłoczone drobnicą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...