Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, krzysiek923 napisał:

no ale i mi zapaliła się lampka, że może faktycznie nie warto lepić tą cyfrową kolekcję na konsoli. mnie pudełka nie interesują, tak czy inaczej, ale może ma to nawet więcej sensu niż wcześniej, tzn. kupować płyty póki jest konsola, bo może szybciej skończą z konsolą niż z napędem

No ale raczej chyba jest jasne że ze swoją ewentualną kolekcją płyt zostaniesz na XSX. 

Mid gen ma być All Digital i przyszła konsola pewnie też.

 

Odnośnik do komentarza

Taki Starfield tak samo jak Forza i Halo nawet nie jest zawarty na płycie w grywalnej formie, a przecież  tak bardzo im zależy na ochronie gier. Tak samo nie zadbali o swoje mniejsze first party jak Psychonauts 2, czy Hi-fi, Tokyo, których nie ma w ogóle. Widać, że to wszystko długofalowe plany, najpierw obrzydzanie fizyków, a później całkowita eliminacja, czyli to o czym marzyli w 2013 roku.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Homelander napisał:

Sprzedaż Series S to 75% sprzedanych wszystkich Xboxów Series. To tak odnośnie priorytetów graczy, wersji Pro, porzucenia hamulcowego Series S i innych takich bzdetów. 

 

Series S to świetna maszynka, a Starfield pokazuje co potrafi jak się ją ogarnia

Ja nie znam nikogo kto ma Series X, z reguły albo ktoś ze znajomków kupował Series S jako drugą konsolę do ogrania tytułów z wcześniejszej generacji, ewentualnie nie chciał wydawać za dużo kasy na konsolę. Do tej pory S daje radę, ale nawet nie dobiliśmy do połowy generacji zobaczymy jak będzie później.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, SlimShady napisał:

Widać, że to wszystko długofalowe plany, najpierw obrzydzanie fizyków, a później całkowita eliminacja, czyli to o czym marzyli w 2013 roku.

Prawdopodobnie masz rację. Aczkolwiek z mojego (czyli gracza który nie zbiera pudeł) punktu widzenia, jest to naturalna kolej rzeczy. Wszystko ok póki będę mógł bezboleśnie przesiadać się na kolejne generacje i zabierać swoją bibliotekę. 

Całkowite wyciągnięcie wtyczki, to dopiero coś co by mnie zmartwiło. Chociaż wtedy nawet i posiadanie gier na płytach chyba na niewiele by się zdało.

 

Anyway widziałem że coś Spencer się odnosił do sprawy na Twitterze. Ja tam bym chciał jakieś większe sprostowanie do tego wszystkiego 

 

Odnośnik do komentarza

Wyjsaśni mi ktoś w jaki sposób Redfall i Starfield mają być dowodem na to że gry nie są optymalizowane pod XSX? Przecież z technicznego punktu widzenia gdy masz dwa sprzęty o tej samej architekturze, to optymalizując grę na słabsze urządzenie, automatycznie zyskuje na tym również mocniejsze, bo zostaje dla niego więcej mocy na tekstury w wyższej rozdzielczości, lepszy framerate czy rozdzielczość. 

 

 

Wracając jeszcze do tematu wyjścia Xboxa z biznesu, to ważny jest jeszcze kontekst tej wiadomości. Spencer pisał tego maila do FTC w sprawie przejęcie Activision, więc mógł to być też szantaż z jego strony: "zgódźcie się na przejęcie bo inaczej możemy całkowicie zniknąć z rynku i dopiero wtedy będziecie mieć problem z konkurencją gdy na rynku zostanie tylko Sony i Nintendo".

 

Z drugiej strony, oczywiście nie jest tak że Xbox dostaje teraz dziesiątki miliardów dolarów na inwestycje w prezencie i może sobie robić z nimi co chcę. Jeśli za jakiś czas, wszystkie te inwestycje w konsole, ekosystem na PC i w chmurze, studia, gry, wydawców i całego Game Passa im się nie zepnie finansowo to będzie to dla nich problem i jednym z rozwiązań może być wyjście z biznesu. 

 

14 minut temu, drozdu7 napisał:

Anyway widziałem że coś Spencer się odnosił do sprawy na Twitterze. Ja tam bym chciał jakieś większe sprostowanie do tego wszystkiego 

 

tak, napisał standardową dla tego typu wycieków wypowiedź, że jest rozczarowany wyciekiem i że to stare dokumenty i dużo się zmieniło itd. 

Odnośnik do komentarza

z innych ciekawostek wyciekły też zyski Xboxa, Wiele osób myślało że xbox od lat operują ze stratą i Microsoft musi dokładać do Xboxa i Game Passa, być może to zakończy ostatecznie te dyskusje. 

Zdjęcie

Wiadomo też że Game Pass generuje miesięcznie 230 milionów dolarów i wynika z tego że zdecydowana większość subskrybentów musi płacić za niego pełną cenę. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, ASX napisał:

Co do gry aktorskiej, to jestem w stanie uwierzyć że ktoś zeznając przed sądem może manipulować danymi aby przedstawić się w jak najlepszym/najgorszym świetle. Ale nie wierze że wszystkie te wewnętrzne maile pisane od 3 lat, na długo przed przejęciem Activision i całym procesem sądowym, też są elementem jakieś gry aktorskiej, to jednak teoria zbyt grubymi nićmi szyta 

 

Myślę, że różne firmy nie takie fikołki potrafiły robić aby dopiąć swego ;) Wszystko może zależeć od tego kiedy pojawił się pomysł na dokonanie przejęć, a z tego co wiem to pojawił się on już dawno po wyciągnięciu wniosków z generacji xbox one. Jak robisz takie przejęcia, ot korzystasz z firm prawniczych specjalizujących się w takich procesach i to co teraz widzimy może być elementem show ;)

Co do chmury, to pozostaje jeszcze kwestia infrastruktury, z którą w USA nie jest tak dobrze jak np. w Polsce czy w Europie albo Azji. Granie w chmurze, to przyszłość branży i skoro chcą stawiać na nią w przyszłej generacji to coś to powinno dać nam do myślenia. 

 

9 godzin temu, Homelander napisał:

Sprzedaż Series S to 75% sprzedanych wszystkich Xboxów Series. To tak odnośnie priorytetów graczy, wersji Pro, porzucenia hamulcowego Series S i innych takich bzdetów. 

 

Series S to świetna maszynka, a Starfield pokazuje co potrafi jak się ją ogarnia

 

Ewentualnie gry nie wykorzystują jeszcze w pełni mocy drzemiącej w XSX. Nie wiem czy są robione gdzieś testy obciążenia sprzętu podczas odpalania produkcji, na podstawie których można by to stwierdzić w ilu % konsola jest obciążona i ile jeszcze zostało tam mocy. Dużo osób kupuje S jako dodatkową konsolę.

 

3 godziny temu, Dragon13 napisał:

CMA znając życie to będzie czekać do 17 października z decyzją. 

 

Dlaczego do 17 października?

 

1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Sam żałuję kupna xsx. Mogłem wziąć xss. Gdybym wiedział, że gry na xbox będą pod niego optymalizowane (30fps). 

 

Zawsze możesz go sprzedać i kupić S. Zostanie jeszcze parę zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Elitesse napisał:

Ewentualnie gry nie wykorzystują jeszcze w pełni mocy drzemiącej w XSX. Nie wiem czy są robione gdzieś testy obciążenia sprzętu podczas odpalania produkcji, na podstawie których można by to stwierdzić w ilu % konsola jest obciążona i ile jeszcze zostało tam mocy.

Każdy silnik ma wbudowane narzędzia do sprawdzenia obciążenia na danym podzespole z podziałem na dziesiątki statystyk. I wszystko zależy od optymalizacji bo w tym momencie jak masz grę z dynamiczną rozdzielczością która nigdy nie dochodzi do górnych widełek to znaczy że dany silnik przy konkretnych ustawieniach nie ma ani grama zapasu mocy GPU. Co innego CPU i w szczególności SSD, mało która gra wykorzystuje w pełni te podzespoły bo silniki mają swoje korzenie w optymalizacji pod 6 wątków i dyski HDD a nie skaluje się to tak prosto jak moc GPU.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przejęcie Nintendo? Co my mamy 2000 rok? Teraz to niemożliwe, Japończycy są zbyt mocni. No i batalie sądowe trwały by dekady jak patrzę na to co się dzieje z przejęciem Acti.

 

Leak ciekawy, w wolnej chwili zapoznam się ze szczegółami ale o kondycję Xboxa jestem pewny i utwierdzam się w tym, że wybór Xboxa w tej generacji był wyborem słusznym.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

z innych ciekawostek wyciekły też zyski Xboxa, Wiele osób myślało że xbox od lat operują ze stratą i Microsoft musi dokładać do Xboxa i Game Passa, być może to zakończy ostatecznie te dyskusje. 

Zdjęcie

Wiadomo też że Game Pass generuje miesięcznie 230 milionów dolarów i wynika z tego że zdecydowana większość subskrybentów musi płacić za niego pełną cenę. 

 

 

Wczoraj mail że Xbox może kiedyś się zwinie a dziś wychodzi na to że zarabiają na konsolach więcej od Sony i to w okresie kiedy jedni wrzucili na rynek swój największy kaliber god of war a drudzy pentiment.

No cóż możesz sprzedać w piekarni więcej bułek tylko co z tego jak piekarnia obok sprzeda mniej a zarobi więcej a i XGP swoje zarabia  :) 

 

MS nie kupi Nintendo, to że chciałby tego Spencer nie znaczy że samo Nintendo chce się sprzedać, robią najlepsze pieniądze z całej trójki. Niech już skończy się ten cyrk z ABK i biorą się za mniejszych wydawców/studia.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

z innych ciekawostek wyciekły też zyski Xboxa, Wiele osób myślało że xbox od lat operują ze stratą i Microsoft musi dokładać do Xboxa i Game Passa, być może to zakończy ostatecznie te dyskusje. 

Zdjęcie

Wiadomo też że Game Pass generuje miesięcznie 230 milionów dolarów i wynika z tego że zdecydowana większość subskrybentów musi płacić za niego pełną cenę. 

 

 

To są bardzo ciekawe informacje, bo wynika z nich, że przy największych przychodach Sony generuje najniższe zyski i musi mieć najwyższe koszty tworzenia gier. Taki rodzaj biznesu ciężko utrzymać.

 

Nintendo niekwestionowanym liderem. Wyższa zyskowność MS moim zdaniem może wynikać z faktu, że na platformie jest bardziej upowszechniona cyfrowa dystrybucja oraz z tego, że statystycznie posiadacze GP kupują więcej treści.

Odnośnik do komentarza

Na TGS nie ma dużych ogłoszeń, jakieś chińskie gierki i kilka nowości w GP ;) 

 

 

Godzinę temu, SnoD napisał:

 

To są bardzo ciekawe informacje, bo wynika z nich, że przy największych przychodach Sony generuje najniższe zyski i musi mieć najwyższe koszty tworzenia gier. Taki rodzaj biznesu ciężko utrzymać.

 

Nintendo niekwestionowanym liderem. Wyższa zyskowność MS moim zdaniem może wynikać z faktu, że na platformie jest bardziej upowszechniona cyfrowa dystrybucja oraz z tego, że statystycznie posiadacze GP kupują więcej treści.

Pudełka proporcjonalnie do ilości konsol lepiej się sprzedają na ps5 ale za to cyfra znacznie lepiej sobie radzi na XO/XS, były przykłady że cyfrowe gier na konsolach potrafiły w 50% sprzedać sie na Xboxach których jest mniej a reszta należała do PS/Switcha :banderas:

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi na ile dane o sprzedaży XSX wpłynęły na plany tego midgena w 2025. 

Ja uważam że to delikatny strzał w kolano, 500dolców za coś co nie ma większej mocy, nie ma napędu (czyli nawet jako odtwarzacz blu-ray odpada), tylko dochodzi większy dysk.

Trochę to bez sensu, nie wiem do kogo miałaby trafić ta konsola

  • This 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, drozdu7 napisał:

Mnie ciekawi na ile dane o sprzedaży XSX wpłynęły na plany tego midgena w 2025. 

Ja uważam że to delikatny strzał w kolano, 500dolców za coś co nie ma większej mocy, nie ma napędu (czyli nawet jako odtwarzacz blu-ray odpada), tylko dochodzi większy dysk.

Trochę to bez sensu, nie wiem do kogo miałaby trafić ta konsola

 

Obecnie z 70% ludzi gra tylko w cyfrowe wersje gier. Jak kupujesz pudełka to jesteś dzisiaj w mniejszości, dla większości to świetny deal, bo cena ta sama, a 2x większy dysk. Pamiętaj, że w obecnej sytuacji na rynku sukcesem jest jak cena sprzętu nie rośnie z czasem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...