Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Już po premierze exclusivea od MS. Powinno być święto, jeden z trzech momentów w roku gdzie Xbox powinien być na świeczniku.

Wyszła gra bardzo dobra, choć specyficzna. Tak jak pisałem w temacie H2, dla Ninja Theory najlepiej będzie tłuc port na ps5. 

 

Polityka MS przy okazji premiery i ich "pomoc" to jest jakiś kurwa dramat.

Niech oni już robią te multiplatformy, może przynajmniej studia lepiej na tym będą wychodzić. 

Odnośnik do komentarza

Może nie chcą robić konkurencji wewnątrz usługi. Nie wybijać żadnej gry (poza wyjątkami) na pierwszy plan i niech gracze sami zdecydują.

 

a że przy tym obrywają dobre gry, bo nie każda może liczyć na pocztę pantoflową? tylko jedna z wielu niezrozumiałych rzeczy w xboxowym pierdolniku :)

Odnośnik do komentarza

Już o tym pisałem, ale chyba nie do końca macie świadomość jak wyglądała promocja gry.

 

Czytałem, że normalnie były reklamy na YT, Twich, w OS TV itp. nawet na play-offach NBA (a to nie są tanie rzeczy :notbad:).

 

To, że ludzie zainteresowani grą nie widzieli reklam, nie oznacza, że ich nie było, najprawdopodobniej marketing był celowany nie w tych, którzy wiedzą, że taka gra istnieje I kiedy ma premierę, tylko w tych co tego nie wiedzą. W kampanii marketingowej prowadzonej głównie za pośrednictwem internetu, ustawienie takiego targetu, to żaden problem.

 

Nie mówiąc już o tym, że chyba część redakcji miała sponsorowane wycieczki na Islandię w ramach uprzedniej promocji, kto jest w temacie ten wie ile taka przyjemność kosztuje :p

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, SnoD said:

Już o tym pisałem, ale chyba nie do końca macie świadomość jak wyglądała promocja gry.

 

Czytałem, że normalnie były reklamy na YT, Twich, w OS TV itp. nawet na play-offach NBA (a to nie są tanie rzeczy :notbad:).

 

To, że ludzie zainteresowani grą nie widzieli reklam, nie oznacza, że ich nie było, najprawdopodobniej marketing był celowany nie w tych, którzy wiedzą, że taka gra istnieje I kiedy ma premierę, tylko w tych co tego nie wiedzą. W kampanii marketingowej prowadzonej głównie za pośrednictwem internetu, ustawienie takiego targetu, to żaden problem.

 

Nie mówiąc już o tym, że chyba część redakcji miała sponsorowane wycieczki na Islandię w ramach uprzedniej promocji, kto jest w temacie ten wie ile taka przyjemność kosztuje :p

 

Nie widziałem ani jednej reklamy ani w żadnym sklepie z grami ani w marketach

Odnośnik do komentarza
Już o tym pisałem, ale chyba nie do końca macie świadomość jak wyglądała promocja gry.
 
Czytałem, że normalnie były reklamy na YT, Twich, w OS TV itp. nawet na play-offach NBA (a to nie są tanie rzeczy :notbad:).
 
To, że ludzie zainteresowani grą nie widzieli reklam, nie oznacza, że ich nie było, najprawdopodobniej marketing był celowany nie w tych, którzy wiedzą, że taka gra istnieje I kiedy ma premierę, tylko w tych co tego nie wiedzą. W kampanii marketingowej prowadzonej głównie za pośrednictwem internetu, ustawienie takiego targetu, to żaden problem.
 
Nie mówiąc już o tym, że chyba część redakcji miała sponsorowane wycieczki na Islandię w ramach uprzedniej promocji, kto jest w temacie ten wie ile taka przyjemność kosztuje :P

Marketing po prostu nie istniał za bardzo w naszym kraju po prostu, stąd my niewiele widzieliśmy. W innych krajach wyszło raczek klasycznie, kina, przystanki itp.
Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, Bzduras said:

Tak, ale dopóki MS nie zrezygnuje z tego upośledzonego UWP i nie otworzy swojego sklepu dla Linuxa dopóty niestety Windows będzie potrzebny do ich gierek czy GP. XBplay to tylko streaming.

Teoretycznie możliwe by było zlinkowanie ze Steam tak jak linkuje się gry Microsoftu i umożliwienie pobrania tych gier ze Steama graczom z aktywną subskrypcją GP ale to tylko teoretyczna możliwość bo wiadomo, że ani Valve ani Microsoft na to nie pójdą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli faktycznie powstanie ten Xbox handheld i będzie oferować bibliotekę gier z konsoli, to będę sobie pluł w brodę że przez lata kupowałem pudełka.

 

Robi mi się cieplej na sercu na myśl, np. o Forzie Horizon 1 lub o wycieczce do Toskanii w Forzie Horizon 2, ale niestety mam te tytuły tylko w pudełkach, a wersje cyfrowe są już dawno wycofane ze sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza

Nawet M3 od apple nie potrafi osiągnąć zadowalającej jakości w grach więc bym się na ARM nie napalał. 86 juz dawno nadgoniła zalety tej architektury. W 15W to 86 ma większą wydajność. ARM jest dalej bezkonkurencyjny w kilku watach ale to za mało żeby nowe gry chodziły w zadowalającej jakości.

Odnośnik do komentarza

Czy ich handheld zawojowałby rynek nie wiem. Pewnie wygodnym xboxowym os by wygrywał, ale pctowe handheldy też mają aplikacje Xboxa i do tego masę innych rzeczy. 

Kurde nie wiem, ale jestem ciekaw. Ale zresztą ja czekam na kolejne sprzęty od MS, pomimo że jak patrzę co opierdalają ręce opadają.

Nie wiem, tak bardzo siadł mi ten cały ekosystem. Jeszcze bardziej doceniłem GPU jak zacząłem sobie skakać po urządzeniach sprawdzać chmurę itp. no dla mnie bomba.

Nie zmienił tego nawet zakup SD i to budowanie biblioteki tam bo zwyczajnie większość gier wolę grać na sprzęcie zielonych.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja już mówiłem to w okolicach premiery XSX, Xboxa jako konsole czeka podobny los jak laptopy Surface, które w sobie same nie mają żadnego ekskluzywnego oprogramowania, a Windows i wszystkie Microsoftowe aplikacje są dostępne na wszystkich  komputerach, ale jednoczesnie wciąż jest nisza do robienia własnego hardware'u. To jest model który sprawdza się u nich w przypadku PC, mogą zarabiać bez ograniczeń na sofcie na każdym urządzeniu, a hardware traktują jako dodatek. 

 

Myślałem tylko że proces ten potrwa jednak dłużej w przypadku konsol, ale widocznie Microsoft, doszedł do innego wniosku. Także następne konsole na pewno będą, nie będą miały żadnych ekskluzywnych gier, kto będzie chciał będzie na nich grał, sporo ludzi wciąż będzie z nich korzystać ze względu na już zbudowaną bibliotekę gier, jak to Microsoft już przyzwyczaił będą pewnie dobrze wykonane, ale jednocześnie nie będzie żadnej próby zawojowania rynku, po prostu one będą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...