Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Homelander napisał(a):

Jaki Steam na Xboxa? Przecież to wymaga absolutnej przebudowy sprzętu, zrobienia go od nowa. I jaki jest w tym sens? W sensie po co? Jest Xbox ze Steamem, nazywa się PC

 

Bo Xbox ze Steam byłby dużo bardziej atrakcyjny niż PS bez Steam :) A im więcej Xboksów tym więcej sprzedanych subskrypcji GP.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie ma na to szans do póki nie pójdą w stronę SD gdzie byłby domyślny dashboard i opcja przejścia na Desktop mode z pełnym windowsem. Tylko pytanie po co napędzać klientów Gabenowi? MS wydaje gry na Steam bo przynosi im to jakieś zyski, ale to chyba jasne, że woleliby nabijać sobie dodatkowych subskrybentów i rozwijać GP jak tylko się da. Ja w to nie uwierze, aż nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza

od poluzowania konsolowych restrykcji do zaprzestania produkowania hardware'u jest daleka droga i nie do końca rozumiem jak jedno wynika z drugiego.

 

Niech przykładem bedzie Surface, gdzie Microsoft wciąż produkuje swój własny pecetowy hardware mimo obecności setek innych urządzeń z Windowsem na rynku. Tym bardziej nie porzucą bazy kilkudziesięciu milionów grających obecnie na swoich konsolach, zwłaszcza że niedawno się chwalili rekordową liczbą  ludzi grających na xboxach. 

 

A Microsoft akurat luzuje konsole w zasadzie od lat, czy to na przykład wprowadzając jako pierwszy gry we wczesnym dostępie na konsolach, czy dając możliwość ogrywania gier na myszce i klawiaturze na konsoli (pamiętam jakie to emocje wzbudzało kilka lat temu, a dziś okazuje się że świat nie nie zawalił i da się z tym żyć), czy kładąc nacisk na crossplay pomiędzy platformami i na pewno będą to robić dalej. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ludzie patrzą krótkowzrocznie. Dla MS lepiej mieć więcej potencjalnych klientów, którzy będą wydawali mniej ale regularnie, niż liczyć, że przy mniejszej liczbie konsol będą zgarniali więcej z poszczególnych zakupów. Chodzi o to, by ich sprzęt był jak najbardziej atrakcyjny kosztem sprzętów konkurencji.

 

Teraz łapiecie? :p

 

Zresztą to nie są rewelacje wyssane z palca bo ostatnio MS dawał ogłoszenia o pracę dla ludzi mających przystosować ekosystem MS do zewnętrznych sklepów.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Nie no, bez sensu ze steamem, odwrotnie raczej... wrzucać abonament WSZĘDZIE a sprzęt olać. Jak fortnite i inne gówna - zalać świat tym. 

 

Imo - jest SteamDeck - mogliby nawet wydać instalator i swój system na to, są raptem 2 wersje sprzętowe więc nie ma tak dużo do roboty ;-) Sprzęt już jest, teraz tylko wepchać tam swój sklep i abonament bez pośredników :kekw:

Odnośnik do komentarza

Tu niestety... mocno system robi rożnicę. Ta ich apka jest mocno Windowsowa i to nie w takim starym stylu, gdzie protony sobie radzą tylko nowym, gdzie nikt tego nie tyka palcem poza MS. Musielimy napisać/przepisać. Imo... mają dobry moment bo nawet na Maci wyszły teraz narzędzia do portowania gierek, mogliby zalać WSZYSTKO. Netflix powolutku zalewa androida i iOS gierkami też, myślę, że to jakiś tam pomysł, nie wiem czy słuszny w pełni xd. Netflix szuka wyróżnika bo są najdrożsi na rynku a z popularnymi markami to jednak są za Disneyem czy nawet HBO/WB/MAX.

Zresztą... chcesz gierek z MS to możesz Lenovo/Asusa wziąć. Brakuje czegoś co odpali gierki z XBOXa przenośnie, bo jest ich po prostu więcej niż tych z PC.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, NemoKOF napisał(a):

Zresztą... chcesz gierek z MS to możesz Lenovo/Asusa wziąć

Ojoj, dopiero wyleczyłem łeb z tego ;)

 

Aczkolwiek no jest to zajebisty motyw jeśli masz np konsolę i takiego przenosniaka. Z opłaconym GPU to już wogóle bajka, o czym już chłopaki wcześniej pisali.

Odnośnik do komentarza

Steam na Xboxie żeby zabić sklep Xboxa tak jak zrobili ze sklepem Microsoft Store czy Games for Windows na PC xd no nie ma to żadnego sensu z biznesowego punktu widzenia. Prędzej zrobią apkę na Decka niż dopuszczą Steam na Xboxa. 

 

Jedyne po co to mogą zrobić to żeby uderzyć w Sony i wymusić prawnie na Sony dopuszczenie innych sklepów na PS jak Xbox Store czy Steam :) Tak jak zostało to wymuszone na Google czy Apple. Jednak nie wiem czy to przejdzie na konsolach. 

 

Gdyby tak było to steam najwięcej na tym ugra bo będzie wszędzie. Jednak co z tego jak większość gier ze Steam nawet nie będzie działać na konsolach. Chyba ,że mają odpowiednik protona na konsole. 

Odnośnik do komentarza

No ale tak jak pisał Bzduras, mogliby odblokować wszystkie generacje Xboxa, dostęp do wszystkich gier. To by było fajne ;)

Jeszcze przynajmniej jedna generacja konsol, a dzięki Play Anywhere pewnie płynne przejście na pc jeśli się noga powinie.

Co by nie mówić to kurewsko wygodne czasy są, każdy może grać w co chce i jak chce. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2024 o 12:26, SnoD napisał(a):

Ludzie patrzą krótkowzrocznie. Dla MS lepiej mieć więcej potencjalnych klientów, którzy będą wydawali mniej ale regularnie, niż liczyć, że przy mniejszej liczbie konsol będą zgarniali więcej z poszczególnych zakupów. Chodzi o to, by ich sprzęt był jak najbardziej atrakcyjny kosztem sprzętów konkurencji.

 

Teraz łapiecie? :p

 

Zresztą to nie są rewelacje wyssane z palca bo ostatnio MS dawał ogłoszenia o pracę dla ludzi mających przystosować ekosystem MS do zewnętrznych sklepów.

Dokładnie, niektórzy tego nie łapią. Jeszcze to pierdzielenie starych grzybów że konsola z dodatkowym sklepem = PC :)

To dalej zamknięta architektura konsoli która pewnie dostanie 2-3 konfigurację pod które będą robione gry, mocarny następca XSX, hybrydowa przenośna konsola i może odpowiednik XSS. 

 

W dniu 14.06.2024 o 11:19, drozdu7 napisał(a):

 W ostatnim podcaście Digital Foundry też zwrócili uwagę że do tej pory MS brał udział w wyścigu konsol na takich samych zasadach jak Sony czy Nintendo. Ale mając Windowsa i robiąc z niego użytek na konsolach, zasady mogą się zmienić.

To tylko gdybanie jednak, ale mam nadzieję że ten biggest technological leap i game preservation to nie tylko sloganiki będą

W 2026 się przekonamy :)

Odnośnik do komentarza

Przesiadłem się kiedyś z plejaka na xboxa - niby dla retroarcha i niedzielnego gamepassa. Dopiero jak skasowali retroarcha to coś tam sobie czasem ogram, ale ten pad… wkurza mnie ten hałas przy jakiejś bijatyce np. A gram głównie wieczorami, jak już jest tzw cisza nocna. używam go też na PC i mobilnie. Teraz mam myśli by kupić drugiego pada (przyda się na przyszłość, ale też nie będę musiał synchronizować sprzętów) i właśnie nie wiem czy brać jakiś tak wynalazek:

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/retro-kontroler-turtle-beach-react-r-do-pc-i-konsol-xbox-za-jedyne-94-zl-w-amazon-pl/
trochę ponad 9 dych, na kablu:/ ale może to nie jest tak klikalne? 

Odnośnik do komentarza

Czekam na tego plotkowanego pada z haptyką, co niby MS miał robić, bo chyba w życiu nie miałem głośniejszego pada niż ten od XSX.

Z innej beczki - chmura XBOXa zawsze miała jakąś śmieszną pojemność i po robieniu screenshotów oraz nagrywaniu filmikó wiecznie miałem komunikat, żeby usunąć i wskaźnik procentowy zapełnienia 90%+.
Od jakiegoś tygodnia, mimo że za abrdzo nic nie usuwałem, mam gdzieś 15%, a teraz usunąłem parę filmików z PUBg i mam -5% - najpierw myślałem, że może zmienili limity i przyznali większe, ale skoro spadło poniżej zera to chyba jednak błąd :reggie:

Odnośnik do komentarza

Tego oficjalnego kontrolera z haptyką i cichymi przyciskami który wyciekł chyba nie będzie, wg. Wycieku powinien wyjść w maju 2024. 

Myślę że trzymają go już na nastroną generacje.

 

A szkoda bo haptyka to w zasadzie jedyna rzecz której brakuje mi na xboxach. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, ASX said:

Tego oficjalnego kontrolera z haptyką i cichymi przyciskami który wyciekł chyba nie będzie, wg. Wycieku powinien wyjść w maju 2024. 

Myślę że trzymają go już na nastroną generacje.

 

A szkoda bo haptyka to w zasadzie jedyna rzecz której brakuje mi na xboxach. 

Szkoda bo czekałem z zakupem nowego pada, głośność obecnego to dramat i chyba kupię 8bitdo po kablu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...