Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nikt nie zagwarantuje co będzie za kilkanaście, czy 20 lat.

 

Konsole to rynek który jest stagnacji, a w dobie rozwoju grania w chmurze, stabilnego wzrostu rynku PC, czy rozwoju rynku mobilnego, dedykowane urządzenie do grania pod TV może stać się przestarzałe i niepotrzebne, jak kiedyś odtwarzacze DVD.

 

Ale na ten moment i perspektywie kilku lat nie ma żadnego sygnału by mieli zrezygnować z konsol. Niedawno ujawnili że mają rekordową, najwyzszą w historii liczbę aktywnych użytkowników konsol, potwierdzili też że pracują nad następną generacją konsol, więc jednoczesnie nie jest tak źle z tymi konsolami i do śmierci jeszcze im bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał(a):

Niedawno ujawnili że mają rekordową, najwyzszą w historii liczbę aktywnych użytkowników konsol


Dla Microsoftu to nawet lepiej bo xboxa kupują osoby świadome zalet tego ekosystemu. 
 

A z konsol zrezygnują dopiero jak będzie realna alternatywa - rozwinięta chmura lub jakaś nowa technologia. W każdym razie wątpię żeby profile, osiągnięcia czy biblioteka gier przepadły. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli FH5 wyjdzie na ps5, to kupię na premierę, nawet jeżeli będzie sama cyfra, bo prawie półtora generacji czekam na dobre wyścigi. Ostatnio co grałem to Driveclub, a Gran Turismo mnie nie interesuje od czwartej części. Liczyłem na Burnouta od EA, ale mają tą serię w tyłku debile.

Jednak na razie są to tylko plotki, a według tych już dawno powinnyśmy czekać na premierę trylogii Gears-ów i Starfielda oraz Halo na konsolę Sony:reggie:

Odnośnik do komentarza
31 minutes ago, McDrive said:

Jeżeli FH5 wyjdzie na ps5, to kupię na premierę, nawet jeżeli będzie sama cyfra, bo prawie półtora generacji czekam na dobre wyścigi. Ostatnio co grałem to Driveclub, a Gran Turismo mnie nie interesuje od czwartej części. Liczyłem na Burnouta od EA, ale mają tą serię w tyłku debile.

Jednak na razie są to tylko plotki, a według tych już dawno powinnyśmy czekać na premierę trylogii Gears-ów i Starfielda oraz Halo na konsolę Sony:reggie:

 

Półtora generacji (czyli ile, 10 lat?) czeka chłop na dobre wyścigi zamiast kupić Xboxa chociażby Series S i sobie pograć. Wow

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Homelander napisał(a):

 

Półtora generacji (czyli ile, 10 lat?) czeka chłop na dobre wyścigi zamiast kupić Xboxa chociażby Series S i sobie pograć. Wow

Ale na co mi konsola do jednej gry. Do tego musiałbym kupić abonament żeby pograć multi. Nie dziękuję. Jestem cierpliwy.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, McDrive napisał(a):

Ale na co mi konsola do jednej gry. Do tego musiałbym kupić abonament żeby pograć multi. Nie dziękuję. Jestem cierpliwy.

Nie musisz kupować konsoli dla jednej gry, Forze można ograć na PC lub w chmurze na niemal dowolnym urządzeniu. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, McDrive napisał(a):

Jestem cierpliwy.


Wraz z czasem gra się starzeje, multi w końcu wymiera albo zostają sami wymiatacze. Do tego było kilka części Forzy. Ja żałuję, że nie miałem X1 jak Forza Horizon 2 wychodziła. Wtedy było czuć next gena. Co z tego, że teraz mogę nabyć dwójkę. To już nie będzie to samo doświadczenie. Nie będzie czuć żadnego przeskoku - to doświadczenie przepadło. Jak na jakiejś grze mi zależy to warto kupić nawet jeden sprzęt dla niej. Kiedyś nie kupiłem Gamecube’a dla Residenta 1 i żałuję. Ograłem dopiero na PS3 czy PS4 i to już nie było to samo. Owszem, gra nadal genialna i mam z nią świetne wspomnienia, ale w 2002 roku robiła najbardziej.

Odnośnik do komentarza

 

 

Chyba znowu kliki i zasięgi 10x odjebane na kolejnej plotce o Xboxie w tym roku z FH5    :kaz:

 

W dniu 15.08.2024 o 13:28, krzysiek923 napisał(a):

następcy series s i series x nie będą ich ostatnimi konsolami? pewnie w samym microsofcie nie wiedzą, co to tak naprawdę będzie za parę lat, jak im się co część generacji plany zmieniają. nie wiem skąd w was ta pewność.

 

MS ma zaplanowaną strategię na kolejne 20 lat, oczywiście wszystko może się zmienić w zależności od sytuacji na rynku. 

Wiesz, sam prezes Sony mówił że ps5/ps6 to może być ich ostatnia konsola ;)  co będzie za 10 lat ciężko wyrokować. 

Jedno jest pewne, udział konsol i prawdziwych exów spada z każdym rokiem a gracze którzy pchają ten wózek jak my na forum wykruszamy się...załapał to MS kilka lat temu, później Sony.

 

A co do narracji jak źle sprzedaje się XS to mocno naciągane, sprzedano -/+ 32mln konsol, w Ameryce sprzedaż na poziomie ich najlepszej konsoli X360, w Jap 4x lepiej niż XO, jedyny problem to Europa gdzie faktycznie konsole poza Nintendo lecą mocno w dół względem poprzedników.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Daddy napisał(a):

Jedno jest pewne, udział konsol i prawdziwych exów spada z każdym rokiem a gracze którzy pchają ten wózek jak my na forum wykruszamy się...załapał to MS kilka lat temu, później Sony.

 

No a czyja to jest wina? Rynek konsolowy nie oferuje niczego czego by nie było na rynku PC więc dzieciaki grają na komputerach i do tego się przyzwyczajają. 

 

Jeśli konsole nie będą oferować tego co nie ma na komputerach to po co to kupować? Sami zabijają ten segment rynku. Jedynie Nintendo trzymając się exów utrzyma się na rynku na pewno dłużej niż konsole Sony czy MS. Jedynie mogli nie kopiować płatnego online. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

 

Czy ja wiem, nie mam żadnego gierkowego abonamentu. 

Ale co to ma do rzeczy, że konkretnie ty nie masz? Rozejrzyj się wszędzie masz już jakieś abo. Na telefonach/tabletach/konsolach/PC i nie odnoszę się oczywiście tylko do gierek. Dlaczego Nintendo miało w to nie iść? Też wolałbym np mieć możliwość kupna na własność klasyków jak jeszcze za czasów 3dsa czy Wii ale niestety obrali już kurs.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Teraz, Ukukuki napisał(a):

 

Czy ja wiem, nie mam żadnego gierkowego abonamentu. 

Wiesz ty możesz nie mieć, ale subskrypcję i abonamenty i tak bedą istnieć.

 

15 minut temu, Ukukuki napisał(a):

No a czyja to jest wina? Rynek konsolowy nie oferuje niczego czego by nie było na rynku PC więc dzieciaki grają na komputerach i do tego się przyzwyczajają

 Gdyby sprzedaż konsol rosła z generacji na generacje to może i można byłoby ten stary model zachować. Ale tak się składa że najlepiej sprzedajacą się konsolą dla MS był Xbox 360, a dla Sony PlayStation 2 konsole sprzed około 20 lat. Więc obie firmy szukają innych pomysłów jak dotrzeć do nowych klientów ze swoimi grami.

 

Sam model ekskluzywności hardware'owej jest dosyć przestarzały i funkcjonuje w zasadzie tylko w świecie konsol. Branża idzie w odwrotnym kierunku, ograniczenia barier i tego by każde  urządzenie z ekranem mogło się zamienić w Xboxa lub PlayStation dzięki chmurze. 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał(a):

 

No a czyja to jest wina? Rynek konsolowy nie oferuje niczego czego by nie było na rynku PC więc dzieciaki grają na komputerach i do tego się przyzwyczajają. 

 

Jeśli konsole nie będą oferować tego co nie ma na komputerach to po co to kupować? Sami zabijają ten segment rynku. Jedynie Nintendo trzymając się exów utrzyma się na rynku na pewno dłużej niż konsole Sony czy MS. Jedynie mogli nie kopiować płatnego online. 

No jak nie, FF7R2? Ta gra i inne podkupione multiplatformy pokazują jak dziś gracze mają wywalone w exy, później SE płacze że nikt nie kupuje tego.

 

Zmieniło się pokolenie graczy, za naszych czasów gry to było coś wyjątkowego + seriale w tv/filmy.

Teraz nowi gracza to pokolenie tiktoka/yt i milionów treści w internecie na wyciągnięcie ręki. Nie są przywiązani do starych IP i gier singleplayer jak większość starych konsolowców którzy topnieją z każdym rokiem jak lodowiec.

Xbox spokojnie jest minimum te kilka milionów sprzedanych konsol w plecy przez równoległe premiery na PC, Plejak dopiero wszedł na te tereny co odczuje w jakimś stopniu później...ale czy trochę mniej konsol kosztem znacznie większego rynku PC i dodatkowego zarabiania na grach i abo to źle? Średnio na jedną sprzedaną konsole przypadają 2-4 sprzedane gry na generację.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...