Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, drozdu7 napisał(a):

A nie macie wrażenia że jakiś taki oficjalny statement, bez kluczenia byłby lepszy niż powracająca sraczka przy każdej grze? Będą chcieli dać FH 5 to znów będa w necie zalewać filmikami o śmierci i wyrzucaniu konsol. I tak cały czas.

Jasne, teraz Spencer coś tam więcej naświetlił mówiąc o nadchodzącej zmianie ale to nadal jest trochę zapierdalanie obwodnicą żeby nie powiedzieć czegoś wprost.

 

Bo ja mam wrażenie że największy problem jest z zaufaniem, ludzi chyba bardziej interesuje czy wydawanie gier na inne platformy wpłynie negatywnie na Xboxa, na miejsce gdzie wjebali często masę pieniędzy. A przecież dużo ludzi zna właśnie historie z Windowsowymi telefonami, Mixerami że Microsoft bezceremonialnie ukręcał łeb 

 

Ale nikt ci nie da gwarancji jak będzie za rok, dwa, pięć czy 10 lat. Sony tak samo jedno mówią a robią co innego i to co robią teraz nie ma nic wspólnego z tym co deklarowali 5 lat temu, a czasem nawet parę miesięcy temu.

 

MS obrywa za wszystko, ale jak Sony upierdala VR2 półtora roku po premierze to jakoś nikt nie podnosi larum o braku zaufania :p

  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, drozdu7 napisał(a):

A przecież dużo ludzi zna właśnie historie z Windowsowymi telefonami, Mixerami że Microsoft bezceremonialnie ukręcał łeb 

wydaje mi się, że to inny rodzaj odpowiedzialności wobec klienta (i skala) i nie mogą sobie ot tak postawić kreski na wszystkim co z xboksem związane. telefon to produkt sam w sobie, a xbox to usługi, czyli licencje, które zakupiłeś i twój profil, czyli czas z życia zapisany na serwerach i oni doskonale o tym wiedzą, nie mogą w ten sposób postąpić ze względów wizerunkowych. pomimo śmierci gfwl wciąż można wbijać osiągnięcia, przeglądać je, a klucze gier można było przypisywać do steam. nie po to mówili, że "ludzie muszą czuć zaufanie do cyfrowej dystrybucji", czy teraz mówią o "zabezpieczaniu gier".

Odnośnik do komentarza

No pewnie macie rację, ale no co chwilę np youtuberzy napierdalaja o śmierci Xboxa, co może wpływać na to że potencjalni nowi klienci wstrzymują się z kupnem. I przy każdej nowej zapowiedzi guwno będzie wybijać.

 

Nawet żartobliwie możnaby się odnieść do tej słynnej "śmierci Xboxa" nakreślić jaki jest plan, zapewnić tych którzy się wahają itp bo nie każdy jest tak w temacie jak tu na forumku a generalnie raczej przebija się ta opcja że już po Xboxie 

Po prostu wydaje mi się że sami się pozbawiają klientów czasem 

Odnośnik do komentarza

MS nie ma na to wpływu, bo jebanie MS jest po prostu modne. 

 

Tak samo jak gry na Xboksa są chujowe do czasu jak nie wyjdą na PS, wtedy okazuje się, że klapki czekały na nie 20 lat.

 

Xbox ma się dobrze i nigdzie się nie wybiera. Razem z PS5 będzie teraz łapał drugi oddech jak kolejne mainstreamowe franczyzy zaczną się odcinać od pastgenów.

 

Jak obok GTA6 kolejny CoD odetnie się od pastgenów, to sprzedaż konsol wywali poza skalę.

 

 

  • beka z typa 6
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, drozdu7 napisał(a):

A nie macie wrażenia że jakiś taki oficjalny statement, bez kluczenia byłby lepszy niż powracająca sraczka przy każdej grze? Będą chcieli dać FH 5 to znów będa w necie zalewać filmikami o śmierci i wyrzucaniu konsol. I tak cały czas.

Jasne, teraz Spencer coś tam więcej naświetlił mówiąc o nadchodzącej zmianie ale to nadal jest trochę zapierdalanie obwodnicą żeby nie powiedzieć czegoś wprost.

 

Bo ja mam wrażenie że największy problem jest z zaufaniem, ludzi chyba bardziej interesuje czy wydawanie gier na inne platformy wpłynie negatywnie na Xboxa, na miejsce gdzie wjebali często masę pieniędzy. A przecież dużo ludzi zna właśnie historie z Windowsowymi telefonami, Mixerami że Microsoft bezceremonialnie ukręcał łeb 


Ta konsola jest strasznie nijaka. Niby fajnie, ale nie do końca. Kombinują i sami nie wiedzą na co postawić i tak sprawdzają jak leci. 
Dla mnie np GP spierdolił sprawę. Zero przywiązania jakiegoś z konsola.  
Zamnkneli dział od wydań fizycznych. A po co ktoś ma kupić płytę z Forza na premierę za 3 bomby, jak ogra za 4zl czy tam 86 msc za 150zl. Ludzie tanio ograją, GP się kręci i jest fajnie w tabelce.  Ale sprzedaż sprzętu to cień konkurencji. 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał(a):


Ta konsola jest strasznie nijaka. Niby fajnie, ale nie do końca. Kombinują i sami nie wiedzą na co postawić i tak sprawdzają jak leci. 
Dla mnie np GP spierdolił sprawę. Zero przywiązania jakiegoś z konsola.  
Zamnkneli dział od wydań fizycznych. A po co ktoś ma kupić płytę z Forza na premierę za 3 bomby, jak ogra za 4zl czy tam 86 msc za 150zl. Ludzie tanio ograją, GP się kręci i jest fajnie w tabelce.  Ale sprzedaż sprzętu to cień konkurencji. 

 

Nie wiem, mi się xbox wydaje bardziej opłacalny. Kupisz konsole i masz game pass za 300 zł na 2 lata do tego gierki za grosze od turka. Lubię ten ekosystem z play anywhere. Mogę grać w to samo na PC, chmurze i konsoli. Gdybym nie miał PC do gier to pewnie bym zainwestował w ps5 i jakieś gierki na płytkach po 3 stówy, a tak to mi szkoda nawet 100 zł na grę bo mam w co grać do starości.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

U mnie Xbox stoi tylko i wyłącznie z sentymentu do Gearsów. W to co chcę grać z gier Xboxowych mogę zagrać wygodniej na Steamdecku, łącznie z Halo i Forzą. Gdyby dali mi Gearsy 1-4 na Decka to bym chyba do szafy tego Xboxa schował :) A jeżeli chodzi o Gamepassa to wolę sam decydować w co i kiedy chcę grać, a nie być zmuszany przez ograniczenie oferty abonamentu i jeszcze za to płacić. Absurd. To jest dobre jak ktoś ma czas na granie po kilka godzin dziennie plus kilkanaście w weekend

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Homelander napisał(a):

U mnie Xbox stoi tylko i wyłącznie z sentymentu do Gearsów. W to co chcę grać z gier Xboxowych mogę zagrać wygodniej na Steamdecku, łącznie z Halo i Forzą. Gdyby dali mi Gearsy 1-4 na Decka to bym chyba do szafy tego Xboxa schował :) A jeżeli chodzi o Gamepassa to wolę sam decydować w co i kiedy chcę grać, a nie być zmuszany przez ograniczenie oferty abonamentu i jeszcze za to płacić. Absurd. To jest dobre jak ktoś ma czas na granie po kilka godzin dziennie plus kilkanaście w weekend

 

Ale wiesz, że jak masz abonament, to możesz też, no wiesz, KUPOWAĆ gry?

 

Jak może kogoś abonament ograniczać, jakąś blokadę na sklepy zakłada?

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, drozdu7 napisał(a):

No pewnie macie rację, ale no co chwilę np youtuberzy napierdalaja o śmierci Xboxa

 

no i co poradzisz na to że klapy zamiast grać w te swoje gry to nabijają kabzę youtuberom :dunno:

 

Xbox to obecnie gamingowy odpowiednik białego heteroseksualnego mężczyzny w lewackim świecie :kaz: 

 

z resztą masz przykład nawet w tym temacie, ta sama grupka wiadomo jakich osób lurkuje ten i inny temat i rozdaje klauny i minusy co chwila, chyba nie mają co robić ze swoim sprzętem. Ja jakoś nie zagladam do działu Playstation bo gówno mnie ta konsola obchodzi poza Gran Turismo.

  • Haha 1
  • This 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, MaZZeo napisał(a):

 

no i co poradzisz na to że klapy zamiast grać w te swoje gry to nabijają kabzę youtuberom :dunno:

 

Xbox to obecnie gamingowy odpowiednik białego heteroseksualnego mężczyzny w lewackim świecie :kaz: 

 

z resztą masz przykład nawet w tym temacie, ta sama grupka wiadomo jakich osób lurkuje ten i inny temat i rozdaje klauny i minusy co chwila, chyba nie mają co robić ze swoim sprzętem. Ja jakoś nie zagladam do działu Playstation bo gówno mnie ta konsola obchodzi poza Gran Turismo.

Fajnie, że dostałeś te plusiki  i jesteś jakaś starą alfą i omegą tego forum, ale czasy się zmieniają, np. Ja bym na miejscu adminów usunął ten dział, zmienił jego nazwę na 'Microsoft Gamepass', a gry przeniósł do działu multiplatform, bo więcej ich schodzi na PC i Playstation, niż na twoją ukochaną konsole, i co teraz? 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, drozdu7 said:

A kto Ci każe ten abonament płacić? Oprócz GP to Xbox funkcjonuje jak każda inna konsola 

 

Nikt. Dlatego go nie opłacam. A Gamepass jest reklamowany i promowany jako największa zaleta konsoli. No i nie zgodzę się do końca, że Xbox funkcjonuje jak każda inna konsola. Na każdej innej konsoli mam gry w które mogę grać tylko na tej konsoli i dla której warto tę konsolę mieć. Jeszcze do niedawna alternatywą dla Xboxa był gamingowy pecet. Teraz nawet Playstation 5 wystarczy. 

Odnośnik do komentarza

To, że pecet jest lepsza alternatywą bo obecnie zagrasz na nim w gry z Xboxa w ramach tego samego abonamentu + stricte pecetowe gry i coraz częściej również exy od Sony.

 

Na PS5 masz exy od Sony i póki co jakąś wizja gier z Xboxa które nie wiadomo czy wyjdą wszystkie i kiedy, ale wiadomo że będą full price.

 

Tak przynajmniej ja to widzę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Fajnie, że dostałeś te plusiki  i jesteś jakaś starą alfą i omegą tego forum, ale czasy się zmieniają, np. Ja bym na miejscu adminów usunął ten dział, zmienił jego nazwę na 'Microsoft Gamepass', a gry przeniósł do działu multiplatform, bo więcej ich schodzi na PC i Playstation, niż na twoją ukochaną konsole, i co teraz? 

Likwidujcie, ale przy okazji banujemy starą zasadę "jak na konsoli i PC to nadal eks", zobaczymy jak ładnie opustoszeje dział PS5 jak 3/4 tematów nagle wyląduje w multiplatformach. Mi to lotto, ale niektórzy użytkownicy tego forum po takiej rewolucji popełniliby rytualne bukkake.

  • Plusik 3
  • Haha 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

A właśnie do QR mam największe "ale". Nie korzystam, bo w zasadzie to nie wiadomo czy gra wspiera QR, czy nie będzie się krzaczyć po wykorzystaniu QR, a największy żal mam do MSu za to, że jego obsługa jest opcjonalna. No do cholery, albo mamy ficzer i macie go wszyscy używać albo nie, a nie że jedna gra ma, druga nie, a trzecia czasami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...