Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bzduras napisał(a):

Akurat co do kultury pracy to XSX kompletnie nie słychać. Znajomy pecetowiec, który z konsolami miał coś wspólnego może w czasach szóstej generacji zawsze jak przychodzi na posiadówę to nie może się nadziwić, jakim cudem sprzęt odpalający Hellblade 2 i RE4 Remake jest praktycznie niesłyszalny. I pochwalę przy okazji pastę na procku - wyciągnęli lekcję z czasów XOX, bo podmieniając ją kilka miesięcy temu na PTM7950 wyglądała naprawdę dobrze po ponad trzech latach intensywnego grania i była rozprowadzona o niebo lepiej niż generację temu.

Gdzie kupowałeś PTM7950? Z ciekawości bym kiedyś sprawdził, o co cały ten hałas, czy faktycznie takie to fajne, ale podobno łatwo trafić na podróbkę tego PTM.

Odnośnik do komentarza

Na Allegro, a konkretnie to tutaj: https://allegro.pl/oferta/ptm7950-termopad-40x80mm-14108786068

 

Nie mam pojęcia czy oryginał czy nie, mam wrzucone w konsolę, Decka i PC, wszędzie sprawuje się dobrze. W Decku i XSX jest zauważalnie cieplejsza obudowa w miejscu radiatora, czyli materiał robi robotę i ładnie odprowadza ciepełko z procesora.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Największą zaletą jest podobno jednorazowe nałożenie, które ma wystarczyć na 5+ lat. Zobaczymy, jak na razie mam względem tego pada naprawdę pozytywne odczucia. Linus nagrał kiedyś o tym materiał:

 

Z kolei @Spox_2 (znany szerzej jako Wielki Elektronik) pakował go do PS5 zamiast ciekłego metalu i konsola nie wyłączała się z powodu przegrzania jak na zwykłych pastach, PS4 Pro też wyraźnie ucichło po zastosowaniu tego materiału. Wrzucę w spoiler oba filmiki dla chętnych, żeby nie śmiecić w poście za dużo. Dla chętnych duży protip: wrzućcie sobie tego pada przed aplikacją do zamrażarki. Specyfika jest taka, że w wysokich temperaturach robi się półpłynny, a w niskich stały - praca na nim w temperaturze pokojowej jest upierdliwa, bo łatwo się rwie i jest bardzo "klejący" przez co prawie od razu przyczepia się do powierzchni, na którą się go położy. Po wymrożeniu na kilka minut jest znacznie przyjaźniejszy w obsłudze i nawet jak gdzieś tam się źle ułoży to można go delikatnie poprawić bez rozrywania na kawałki.

 

Spoiler
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy te XSX digital będą dostępne na wszystkich rynkach czy tylko wybranych skoro u nas się te konsole nie sprzedają.  Nawet nie pamiętam kiedy na forumku ktoś się ostatnio chwalił zakupem Xboxa.

 

Btw, widzę, że obcięli też budżet na pudło z konsolą bo już nie jest takie premium w środku jak przy premierowej.

Odnośnik do komentarza

Gdyby ten biały XSX 2TB miał napęd to może i by się pomyślało o wymianie, ale konsola all digital z miejsca u mnie odpada. Plus do tego premierowy klocek chodzi do tej pory bez najmniejszej zadyszki więc tak na dobrą sprawę to byłaby raczej fanaberia.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Bzduras napisał(a):

Największą zaletą jest podobno jednorazowe nałożenie, które ma wystarczyć na 5+ lat. Zobaczymy, jak na razie mam względem tego pada naprawdę pozytywne odczucia. Linus nagrał kiedyś o tym materiał:

 

Z kolei @Spox_2 (znany szerzej jako Wielki Elektronik) pakował go do PS5 zamiast ciekłego metalu i konsola nie wyłączała się z powodu przegrzania jak na zwykłych pastach, PS4 Pro też wyraźnie ucichło po zastosowaniu tego materiału. Wrzucę w spoiler oba filmiki dla chętnych, żeby nie śmiecić w poście za dużo. Dla chętnych duży protip: wrzućcie sobie tego pada przed aplikacją do zamrażarki. Specyfika jest taka, że w wysokich temperaturach robi się półpłynny, a w niskich stały - praca na nim w temperaturze pokojowej jest upierdliwa, bo łatwo się rwie i jest bardzo "klejący" przez co prawie od razu przyczepia się do powierzchni, na którą się go położy. Po wymrożeniu na kilka minut jest znacznie przyjaźniejszy w obsłudze i nawet jak gdzieś tam się źle ułoży to można go delikatnie poprawić bez rozrywania na kawałki.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

A też zamówiłem, akurat podmieniam swój stary procek 12600k na 14600k to przetestuję :lapka:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Bzduras said:

Gdyby ten biały XSX 2TB miał napęd to może i by się pomyślało o wymianie, ale konsola all digital z miejsca u mnie odpada. Plus do tego premierowy klocek chodzi do tej pory bez najmniejszej zadyszki więc tak na dobrą sprawę to byłaby raczej fanaberia.

Sęk w tym że biały digital ma tylko 1TB a 2TB ma ten czarny w nowej wersji kosmicznej :)

 

Bez sensu ruch bo 2TB powinna mieć konsola bez napędu a nie na odwrót, szczególnie że jest tylko 50 dolarów tańsza niż wersja premierowa z takim samym dyskiem i dodatkowo posiadająca napęd. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł w MS ale niech się nie dziwią jak nikt nie będzie jej kupował bo się po prostu nie opłaca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Czoperrr napisał(a):

Ciekawe czy te XSX digital będą dostępne na wszystkich rynkach czy tylko wybranych skoro u nas się te konsole nie sprzedają.  Nawet nie pamiętam kiedy na forumku ktoś się ostatnio chwalił zakupem Xboxa.

 

Btw, widzę, że obcięli też budżet na pudło z konsolą bo już nie jest takie premium w środku jak przy premierowej.

Ja od jakiegoś czasu zerkam i w Polsce dali jedynie odświeżoną S. Żadnej nowej wersji Xbox Series X.

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/collections/xboxconsoles

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał(a):

Nowa wersja dopiero pojawi się w sklepach.

Premiera już była, a preordery wystartowały dawno temu.

 

Godzinę temu, krzysiek923 napisał(a):

https://www.microsoft.com/de-de/store/collections/xboxconsoles

 

co za problem zamówić tutaj, gwarancja i tak po nr seryjnym

Żaden. Zwracam jedynie uwagę, że nawet ich u nas nie dali.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krzysiek923 said:

Tak w ramach ciekawostki: zauważyliście, że biały Series X nie ma tej zielonej wkładki, widocznej pod kątem w miejscu wydmuchiwania powietrza?

Tak, było o tym na recenzjach. Szkoda bo to zawsze jakiś akcent kojarzący się z marką. Sama bryła mi się podoba ale nie podoba mi się cena, powinna być niższa.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał(a):

a nie możesz po prostu cofnąć się kilka stron i znowu przeczytać te same argumenty? Przecież nic się nie zmieniło od tamtej pory 

 

Tylko z portów kilkuletnich gier robi się day1. To raczej obala jakąkolwiek zasadność Xboxa jako konsoli.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Doooobra, można zacząć poruszać temat doniesień o portach nadchodzących gier MSu na Pleja czy za wsześnie?

Kurwa, to będziemy co dwie godziny znowu to samo pisać? Bo mam wrażenie, że od roku co dwie godziny jakiś inny super znany likier o którym nikt nie słyszał donosi, że teraz ta albo inna marka leci na plejstejszon. Nudne to już trochę się robi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...