Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Homelander napisał(a):

Trochę naokoło, ale w końcu przyznałeś, że nie ma sensu kupować Xboxa, skoro konsola Xbox to jedna z gorszych opcji na ogrywanie gier z Xboxa

Przecież ASX od kilku lat pisze, że MSowi nie zależy żebyś kupił Xboxa i nie potrzebujesz Xboxa żeby grać w gry z Xboxa. Szczekasz nie na to drzewo.

Odnośnik do komentarza

ja pierdole, zmieńcie płytę w końcu, od dziesiątek stron w kółko przewija się ten sam temat, załóżcie sobie oddzielny coś w stylu "Czy Microsoft będzie multiplatformowy i czemu Phil Spencer kurwą jest". Każdę pierdnięcie youtubera i twitterowca powoduje wylew u niektórych i postową sraczkę w tym temacie.

 

Wiem że tutaj są "komentarze i inne rozmowy" ale wolałbym czytać coś merytorycznego a nie w ciągle to samo.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, drozdu7 napisał(a):

No właśnie jak ktoś ma biblioteke itp to nie chce jej zmieniać. Tak samo ja lubię swoją cyfrową kolekcję, z moimi postępami i sejwami. To że MS wyda coś gdzie indziej to hooy, ale wolałbym żeby multiplatforme gry nie omijały Xboxa

 

Wbrew lamentom, to teraz znacznie mniej gier omija X'a niż kiedykolwiek. Jeszcze z 5 lat temu Xbox był odcięty od całego katalogu Atlusa i części Segi. 

Odnośnik do komentarza

no tak, tak naprawdę z dużych wydawców olewających Xboxa został tylko Square Enix w tym momencie. Ale i ich udało się ostatnio przekabacić, no i pomogły im w tej decyzji kiepskie wyniki finansowe gier wydawanych tylko na PS5. 

 

Pomijam oczywiście sytuacje, typu SH2 kiedy Sony zapłaciło wydawcy by nie robił na premierę wersji na Xboxa. Ale i takich sytuacji wydaje mi się jest mniej niż jeszcze kilka lat temu i wydawcom coraz bardziej chyba zależy by dotrzeć do jak największej liczby graczy. Ostatnio np. było głośno o tym że developerzy Crimson Desert odrzucili propozycję Sony aby nie wydawać gry na Xboxa. 

Odnośnik do komentarza

Takie pojedyncze gry zawsze będą czy to w jedną czy drugą stronę. Sony ma czasowo Silenta a MS np. Stalkera 2.

 

Natomiast w chwili obecnej nie ma już żadnego dużego wydawcy, który ma w planach systemowe olewanie MS. 

 

W zeszłej generacji swoich ważniejszych gier, często nie wydawali na Xa: SE, Sega/Atlus czy nawet Capcom. Dzisiaj z tego już nic nie zostało praktycznie.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Homelander said:

 

Ja jestem przekonany, że kończysz więcej gier ode mnie. I właśnie z powodu tego, że nie mam jakoś dużo czasu na granie wolę grać w to na co mam ochotę, a nie w to co akurat jest w Gamepassie

No ja też dlatego nie opłacam już gamepassa bo wszystko co chciałem to już z niego ograłem i kupię dopiero jak wyjdzie Indiana, ale nie znaczy to że nie mogę mieć na Xboxa gier z innego kanału dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Czoperrr said:

No ja też dlatego nie opłacam już gamepassa bo wszystko co chciałem to już z niego ograłem i kupię dopiero jak wyjdzie Indiana, ale nie znaczy to że nie mogę mieć na Xboxa gier z innego kanału dystrybucji.

 

No oczywiście. Ja sam mam przecież Xboxa i też zamierzam ograć na nim Indianę, a jak okaże się, że Black Ops 6 ma fajnego singla to też. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał(a):

No właśnie jak ktoś ma biblioteke itp to nie chce jej zmieniać. Tak samo ja lubię swoją cyfrową kolekcję, z moimi postępami i sejwami. To że MS wyda coś gdzie indziej to hooy, ale wolałbym żeby multiplatforme gry nie omijały Xboxa

Trochę tak mam, od czasu 360 tylko żydbox. Jakbym miał kupować ps5 to tylko do exów a że ich nie ma za wiele i większość mogę przejść na blaszce w lepszej jakości to...

 

W zupełności wystarcza pc + xss z ekosystemem Spencera :master:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Chewie napisał(a):

z ekosystemem Spencera

Teraz w sumie pomyślałem apropos tego co pisałem o sejwach, bibliotece budowanej przez lata itp. to w momencie jak MS umożliwi granie w chmurze w swoje gry to możesz zabrać tą biblioteke wszędzie, nawet na laptopa Pupcia.

Znów, z jednej strony świetna sprawa, świetna opcja ale może powstrzymać potencjalnego klienta od kupna konsoli

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Teraz w sumie pomyślałem apropos tego co pisałem o sejwach, bibliotece budowanej przez lata itp. to w momencie jak MS umożliwi granie w chmurze w swoje gry to możesz zabrać tą biblioteke wszędzie, nawet na laptopa Pupcia.

Znów, z jednej strony świetna sprawa, świetna opcja ale może powstrzymać potencjalnego klienta od kupna konsoli

 

Ale jako klienta co jest dla Ciebie ważniejsze? Czy sprzedadzą 15 mln konsol więcej, czy że w swoją grę będziesz mógł zagrać tam gdzie Ty będziesz chciał - na tej konsoli, laptopie czy handheldzie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że będzie to dziwne. Wręcz kuriozalne. Na sprzedaży konsoli powinno zależeć wszystkim, bo come on popularność sprzętu wśród developerów i ilość zajebistych gier jest zwyczajnie wprost do niej proporcjonalna. Każdemu kto ma Xbox powinno zależeć aby ta konsole sprzedała się najlepiej, a nie klepać Knura po plecach, że dobrze robi i when we all play everybody wins xDDDDD

 

To jest robienie graczom wody z mózgu.

 

Tak serio.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie śmieszy ten argument o bibliotece, to Spencer będzie chodził po domach za jakiś czas i rozwalał seriesy?

Przecież jak uwalą markę xboxa i przestaną robić konsole to biblioteka dalej zostanie dostępna na starszych konsolach*

 

No chyba, że ujebią xbox live ale to i tak jest używane na pc więc jest raczej bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Będzie śmieszniej jak jebany Nutella zobaczy, że Gearsy jednak lepiej sprzedają się na PS5, bo nie trzeba do nich dokupować nowego Xa i będzie OK GRACZE NIE CHCĄ Xa.

 

:kekw:

 

ten to jest zwierzak, naprawdę, obok Spencera największy wróg Xboxa

Odnośnik do komentarza

Ale to Ty masz jakieś wątpliwości że więcej kopii sprzedałoby się na PlayStation?

 

Tak naprawdę jak żyjemy to w historii nie było chyba sytuacji że konsola pozbywa się gier na wyłączność. Nie wiemy jak to wpłynie na samą kondycję konsoli, możemy tylko przypuszczać że po prostu przetrwa bo ma potężne zaplecze. 

Prawdopodobnie w przypadku każdej innej firmy wieszczyli byśmy koniec, zawijke i skupienie się na wydawaniu gier. 

 

A okrutnie ciekawa jest sytuacja z nowym Xboxem. Większość chyba nastawia się na potężny sprzet. A może tymczasem te pogłoski o handheldzie są prawdziwe i to będzie następny Xbox. Po prostu jak najmocniejsze i wygodne urządzenie przenośne z możliwością podłączenia do tv i elo. Próba zawalczenia na tym polu 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...