Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, drozdu7 napisał(a):

No to jutro historyczne wydarzenie i CoD startuje w Gamepassie. Chciałbym zobaczyć takie realne statystyki np na koniec roku lub nawet za miesiąc czy liczba subskrybentów mocno skoczyła, a później czy się utrzymała.

 

Bo myślę że jesteśmy w dość ważnym punkcie jeśli chodzi o przyszłość Xboxa

 

Raczej nie skoczy jakoś super mocno skoro jest ograniczona liczbą aktywnych konsol Xbox, gdzie abonament jest już mocno upowszechniony.

 

Chyba, że ludzie z PC nagle rzucą się na wersję z WinStore w co wątpię.

Odnośnik do komentarza

No ale to jest taki sam model biznesowy jak każde inne platformy streamingowe. A grę nadal możesz sobie kupić normalnie, albo dokupić jak stanieje.

 

Mnie to śmieszy że jest płacz o to że ludzie ogrywają w abonamencie ale już jak używana płyta opierdala dziesięciu typa to nie jest rak i nie szkoda twórców. Wtedy to jest wolność 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

W pewnym sensie masz rację.. tyle, że używane gry na płytach (czy ogólnie nośnikach fizycznych) są w zasadzie od zawsze, jednak w przeciwieństwie do GP nie powodowały, że gry na poprzednich Xboxach sprzedawały się kilka razy gorzej niż na innych sprzętach.

To, że owszem jest nadal możliwość kupna gry, nie zmienia faktu że z uwagi na GP z takiej możliwości korzysta tylko drobny ułamek.

Mi tam osobiście to nie przeszkadza bo sam jeśli nie mam dużego ciśnienia na jakiś tytuł to poczekam aż wleci do abo lub, jak w przypadku GP np. wezmę raz na ruski rok na miesiąc i orgam stosunkowo niskim kosztem w tym czasie to, co jest nowego i mnie interesuje. 

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Emet napisał(a):

jednak w przeciwieństwie do GP nie powodowały, że gry na poprzednich Xboxach sprzedawały się kilka razy gorzej niż na innych sprzętach

Ale przecież MS doskonale wie że to się przekłada na gorszą sprzedaż. 

Mimo wszystko jednak przekalkulowali że mogą na tym zarabiać. 

 

Ja wiem że u nas jest wielu analityków na forum, którzy tak jak teraz już wiedzą że CoD w GP to tylko obniży przychody. Ale w MS pewnie pracuje nad tym sztab specjalistów i to nie hehe Spencer z Bond sobie tak wymyślili bo to będzie fajne

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza

Ludzie jako głównego winowajcę tego że ludzie kupują mniej gier przyjmują Game Passa, i choć na pewno stosunkowo tani abonament z grami na premierę odgrywa swoją rolę to jednak ten sam trend jest też widoczny na Playstation gdzie Game Passa nie ma, a gdzie wydatki na pełne wersję gier spadły o 12% w porownaniu z poprzednią generacją.

Spoiler

PS5 Players Are Buying Fewer New Games, But Spending More Than Ever Overall 2

I choć tu PS Plus też miał jakiś na to wpływ. To jednak głównym winowajcą tego jest to że zmienia się podejście do klientów i na obu konsolach dominują będące od lat na rynku gry usługi często free to play jak Fortnite gdzie ludzie wydają masę kasy na mikrotransakcje. To jest najważniejszy powód dlaczego ludzie kupują mniej gier i realne zagrożenie dla twórców którzy obawiają się że ich gra się nie sprzeda bo coraz więcej ludzi jest zainteresowana pykaniem tylko w Fife i Call of Duty.

 

Game Pass i inne abonamenty jest próbą stworzenia dodatkowego kanału dystrybucji, aby nie musieć polegać wyłącznie na sprzedaży gier, która maleje i który to trend ciężko będzie odwrócić.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mario10 napisał(a):

Dla mnie to oczywiste, że jak ktoś ma GP to rzadko kupuje gry. Większość moich znajomych co gra na X korzysta tylko z GP. Sam bym wolał żeby w PS Plus wpadało wszystko day one ale u sony to nie przejdzie :)

No to widzisz, są ludzie jak Twoi znajomi którzy mają tylko GP i MS na nich zarabia. 

Ale są też tacy jak Ty i ja którzy kupują gry na msstore bo wolę mieć je w bibliotece. A GP wykupuje jak coś mnie naprawdę interesuje.

Czyli tak naprawdę z Xboxa można korzystać tak jak z PlayStation. A niektórzy tworzą obraz jakby tu było jakoś kurwa inaczej xd poza tym że masz więcej opcji. I tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, drozdu7 napisał(a):

No to widzisz, są ludzie jak Twoi znajomi którzy mają tylko GP i MS na nich zarabia. 

Ale są też tacy jak Ty i ja którzy kupują gry na msstore bo wolę mieć je w bibliotece. A GP wykupuje jak coś mnie naprawdę interesuje.

Czyli tak naprawdę z Xboxa można korzystać tak jak z PlayStation. A niektórzy tworzą obraz jakby tu było jakoś kurwa inaczej xd poza tym że masz więcej opcji. I tyle.

 

 

Ja ogrywam zaległości z abo w końcu za niego płacę, ale zastanawiam się czy dalej opłacać bo rzadko wpada coś co mnie interesuje. A tak to cyfra przez psn jak coś jest na przyzwoitej promce, nówki w pudełku jak wychodzą taniej niż psn, a czasem i używka wpadnie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, wojtas011 napisał(a):

Kurde jednak Nutella jest tym leakerem z reddita

 


dzieki Nadella, when we all play Xbox loses czy jakoś tak

 

Zapytałbym czy postara się o to aby na Xboxa też wyszły gry z innych ekosystemów, ale pewnie nie, bo wtedy wzmocniłby pozycję konsoli Xbox, a jak wiemy - to dokładne przeciwieństwo jego planu :) Szkoda, że Knur trafił na takiego szefa który robi mu pod górkę. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Paolo de Vesir said:


dzieki Nadella, when we all play Xbox loses czy jakoś tak

 

Zapytałbym czy postara się o to aby na Xboxa też wyszły gry z innych ekosystemów, ale pewnie nie, bo wtedy wzmocniłby pozycję konsoli Xbox, a jak wiemy - to dokładne przeciwieństwo jego planu :) Szkoda, że Knur trafił na takiego szefa który robi mu pod górkę. 

Sharing is caring :)

Odnośnik do komentarza

No ale też Wojtas ma sporo racji bo wyjmując z równania Gamepassa, to w przyszłej generacji człowiek któremu nie przeszkadza kupowanie gier za pełną cenę (lub po czasie na promocji) raczej chyba wybierze opcje więcej gier a nie mniej ;)

 

Zresztą beka bo w tym wywiadzie to dział gamingowy to mały akapit na siedemnastym miejscu xd

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Paolo de Vesir napisał(a):


Jak drobny?

U Sony minimalny, na Xbox ogromny. Wiem wiem, że nie będzie w GP dla PS5, ale ogólnie fanboye Sony (casuale) nie tolerują ich wersji GP więc na Xbox szok jest duży (na Xbox statsy osiągnięć lecą na pysk a na psnprofiles niewielka zmiana). PS. przypominam, że dużo dużo mniej popularna konsola Xbox miała dużo dużo większą społeczność multiplayer niż PS2 (i to w czasach Slima, ale nawet PS2 z NAD było więcej). Tu też strzelam że na Xbox aktywnych posiadaczy GP wśród aktywnych graczy jest np. 50%, a na PS5 to zapewne z 5-10%.

 

Np. zagrałem w AC Mirage na 100% za ok 20 zł (abo 69 zł). Co za sens nowości wrzucać do abonamentów? Filmy zawsze były dystrybuowane tak: kina, płyty DVD, dopiero potem wypożyczalnie. Oczywiście nie trzeba czekać rok, ale ze 3 miesiące by najwięksi napaleńcy to kupili (tak jak tu jeden świr fanboy Sony który Cyberpunka na PS5 ocenia dużo lepiej i konsolę na dużo mocniejszą - ja z tego wyczytałem, że świr wydał 700 zł na premierę).

W dniu 24.10.2024 o 00:34, ASX napisał(a):

1. Jasne, za 10 czy 15 lat gdy najdzie cię ochota na jakąś gierkę z X360, Xboxa One, czy  z tej generacji, zawsze będziesz mógł kupić używaną konsolę, albo pójść na strych czy do piwnicy odnaleźć starą konsolę, mając nadzieje że działa

 

2. Ale o ile wygodniej jest móc po prostu mieć dostęp do starych gier kupionych lata temu gier na nowym sprzęcie.

1. To i przejdzie, jak się pomyśli ile trzeba czasu, lepiej użyć youtube. W przypadku PS3 po prostu pad nie będzie działać (nie wolno aku rozładowywać do zera). Gdzie indziej może zdechnąć NAND czy inna pamięć flash.

 

2. O ile producent tego nie usunie. Z tego co "pamiętam" to złodzieje z UBI potrafią uśmiercić grę w 2 lata, inni nawet szybciej. To, że gram w grę w X360 z 2008 i serwery działają to fajnie, ale często jest złośliwy trup już po roku. Nie mówiąc już o kryminalnych metodach jak utrata licencji na muzykę (chyba Forza), a co mnie obchodzi, że złodzieje opłacili to na rok? Kupiłem i ma działać zawsze (tak jak na płycie)! A realnie dla takich złodziei nie ma kar.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, dominalien napisał(a):

I to właśnie jest ten rak na rynku gier którym jest gamepass. Jasna sprawa, że MS pakuje miliony, jeśli nie miliardy, żeby jak najwięcej ludzi zostało ich klientami, ale to jest patologia i wszyscy to wiemy.

 

Jaka patologia? Deweloperzy z góry dostają kupę kasy za grę w GP. Co w tym patologicznego? :p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...