Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedział też że mają najwięcej aktywnych użytkowników konsol w historii (co swoją drogą pokazuje jak patrzenie na rynek tylko przez pryzmat sprzedaży nowych konsol potrafi być mylące, bo masa ludzi wciąż siedzi na starej generacji).

 

I że sprzedaż gier third party od 5 lat rośnie dwucyfrowo, co trochę kłóci się z teorią o nie kupowaniu gier na Xboxie przez GP. 

 

Wczoraj pokazali 30 gier, 18 trafi do Game Passa, 17 z nich to gry first party (w tym aktualizacje do SoT, Diablo i innych). Trochę czasu im to zajęło, wiele osób w międzyczasie zwątpiło czy w ogóle im się to uda, ale mają prawdziwą machinę do produkcji gierek.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Dragon13 napisał(a):

Ciekawe dlaczego Doom jest jednak multiplatformowy, czyżby podwaliny pod kolejne duże przejęcie? 

  Pewnie dlatego, że sprzeda w chuj kopii na PS5 tak jak to było z 2016 i Eternalem. Czysta kalkulacja, więcej pieniążków pójdzie z pudełek za trzy i pół bomby niż byliby w stanie wycisnąć z chętnych do wskoczenia w ekosystem Xboxa - fani PlayStation to bardzo lojalna i oddana marce grupa, którą praktycznie niemożliwym jest przekonać by dali szansę szatanowi gamingu i ucieleśnieniu wszelkiego zła jakim dla nich jest Xbox.

 

@Square to kiedy kupujesz Xboxa?

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Square napisał(a):

Ale po co?

Dałeś klauna, więc ewidentnie z czymś się nie zgadzasz w mojej wypowiedzi. Myślałem, że kupujesz Xboxa i chcesz tym klaunem pokazać, że wcale nie jest tak, że zwolennicy PlayStation chcą zostać na - uwaga, uwaga - PlayStation, a kupno Xboxa wcale nie jest dla nich problemem. Bo jednak obserwując nie tylko foruma, ale i gamingową część sieci odnoszę wrażenie, że to właśnie sama marka i to, że nie jest od Sony jest największym problemem. Nawet nie chce mi się liczyć ile razy w ciągu ostatnich miesięcy (jakoś od momentu gdy zaczęły się doniesienia o portach czterech gier MSu na PS) czytam, że ktoś by zagrał w to albo tamto albo siamto, "ale tylko jak wyjdzie na PlayStation", już nawet nie wspominając o litaniach z listą życzeń starych gierek (kolekcja Halo, kolekcja Gearsów, kolekcja Forzy, kolekcja State of Decay, Hellblade 2, Starfield, no można by tak długo). Nie są problemem słabe gry, problemem jest to, że wyszły na niewłaściwy sprzęt. I choćby skały srały to takich ludzi nie przekonasz, żeby poszli do sklepu i dokupili sobie drugą konsolę, a ekskluzywny Doom wcale by tej sytuacji nie zmienił.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dragon13 napisał(a):

Ciekawe dlaczego Doom jest jednak multiplatformowy, czyżby podwaliny pod kolejne duże przejęcie? 

Jest w wywiadzie koło 7 minuty. Team chciał wydać na wszystko. Chwilę później powiedział że więcej gier trafi na więcej platform. Następnie o zamknięciu Tango i w skrócie chodzi o to że Xbox ma zarabiać i rosnąć.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Bzduras napisał(a):

Nie są problemem słabe gry, problemem jest to, że wyszły na niewłaściwy sprzęt. I choćby skały srały to takich ludzi nie przekonasz, żeby poszli do sklepu i dokupili sobie drugą konsolę, a ekskluzywny Doom wcale by tej sytuacji nie zmienił.

 

Jest wiele mniejszych i większych powodów dla których ludzie wolą zostać w ekosystemie Playstation. Dla mnie głównym hamulcowym jest digital. Nie interesuje mnie nowy Doom w cyfrze ani w abonamencie. Za to z chęcią kupię fajną wersję fizyczną na PS5 do już istniejacej kolekcji i wbiję platynkę na świetnym padzie. I podobnie zrobię z Fable, Perfect Dark czy czymkolwiek innym jeżeli wyjdzie multiplatformowo. Nie wyjdzie to ogra się "kiedyś".

 

To są lata zaniedbań Xboxa i nie ma się co dziwić, że nawet gdyby zstąpił jakiś mesjasz gamingu z nieba ekskluzywnie na Xboxa to wielu ludzi i tak ma go w dupie. Gier jest i tak za dużo na każdą z konsol.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, jimmy napisał(a):

 

Jest wiele mniejszych i większych powodów dla których ludzie wolą zostać w ekosystemie Playstation. Dla mnie głównym hamulcowym jest digital. Nie interesuje mnie nowy Doom w cyfrze ani w abonamencie. Za to z chęcią kupię fajną wersję fizyczną na PS5 do już istniejacej kolekcji i wbiję platynkę na świetnym padzie. I podobnie zrobię z Fable, Perfect Dark czy czymkolwiek innym jeżeli wyjdzie multiplatformowo. Nie wyjdzie to ogra się "kiedyś".

 

To są lata zaniedbań Xboxa i nie ma się co dziwić, że nawet gdyby zstąpił jakiś mesjasz gamingu z nieba ekskluzywnie na Xboxa to wielu ludzi i tak ma go w dupie. Gier jest i tak za dużo na każdą z konsol.

I ja się temu nie dziwię. Napisałem przecież, że fani PlayStation są lojalni i przywiązani do tej marki, bo tak dokładnie jest. W drugą stronę pewnie też to działa, choć z racji mniejszej bazy użytkowników skala zjawiska jest proporcjonalnie mniejsza. Generalnie teraz jak już ludzie pobudowali sobie biblioteki na jednym sprzęcie to raczej ciężko ich przekonać do kupna drugiej konsolety. Chociaż w teorii Xbox powinien mieć łatwiej, bo kupujesz sprzęt, bulisz za abonament i masz z miejsca dostęp do każdego tytułu 1st party bez konieczności wydawania grubej sumki na te gry w pudełkach czy tam cyfrze.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Shago napisał(a):

Ale na Xboxie nikt nie wycofał płyt

No tego mi zabrakło w wywiadzie, zapewnienia że wszyscy przeniosą swoje biblioteki (cyfrorze i pudełkowcy) i będą mogli nadal je rozbudowywać i nikt nie będzie tego hamował.

 

Generalnie z konferencji każdy powinien być zadowolony, nawet użytkownicy PlayStation. Bo jest szansa na przeniesienie gier na ich konsolę.

Dla mnie chyba wątpliwości zostały rozwiane i nadal będe kupował gry na Xboxie, ogrywał premiery w Gamepassie który dostał świetną reklamę tym pokazem. Doomik boży za 63 zł, a potem kupienie go na promce? No dają Ci możliwości. 

 

Po tym szołkejsie to ja mam bardziej wątpliwości dotyczące posiadania kilku sprzętów, gdy w obecnym czasie nie mogę być na bieżąco na jednym. Raczej myślę o redukcji i pozostaniu w tej generacji na Xboxie. No i dokupieniu Switcha2, bo obiecałem sobie chociaż jeden sprzęt Nintendo na premierę w życiu.

Zbudowane biblioteki robią swoje, tak jak mówicie. Kto woli ekosystem Xboxa nie ma się co martwić bo gier nie zabraknie (jak na każdej platformie w sumie). 

Odnośnik do komentarza

Nie nazwałbym tego trzymaniem się jakiejś tam wizji, bo ewidentnie widać, że ta zmienia się co kilka miesięcy. Najpierw xbox jako domowe centrum rozgrywki z tvtvtvtv na czele, potem ekskluzywność, potem GamePass, potem multiplatformowość. Jedyna stała w tym ich planie to gry, które wciąż nam obiecują. 

 

To, że ta konferencja dowiozła to przede wszystkim fakt, że większość tych studiów, które zakupili 6-7 lat temu teraz zaczyna wydawać swoje pierwsze plony. Po prostu, po kilku latach posuchy wreszcie coś w nich wyrosło, co można wydać. Cieszy fakt, że większość z nich trafia w moje gusta. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jimmy napisał(a):

 

Jest wiele mniejszych i większych powodów dla których ludzie wolą zostać w ekosystemie Playstation. Dla mnie głównym hamulcowym jest digital. Nie interesuje mnie nowy Doom w cyfrze ani w abonamencie. Za to z chęcią kupię fajną wersję fizyczną na PS5 do już istniejacej kolekcji i wbiję platynkę na świetnym padzie. I podobnie zrobię z Fable, Perfect Dark czy czymkolwiek innym jeżeli wyjdzie multiplatformowo. Nie wyjdzie to ogra się "kiedyś".

 

To są lata zaniedbań Xboxa i nie ma się co dziwić, że nawet gdyby zstąpił jakiś mesjasz gamingu z nieba ekskluzywnie na Xboxa to wielu ludzi i tak ma go w dupie. Gier jest i tak za dużo na każdą z konsol.


Jeśli Doom nie będzie miał pudełka na xboxie to tak samo będzie na PS5.

Odnośnik do komentarza

Na Xboxie pewnie też, pytanie czy to nie będzie sam instalator. Kraken to jednak fantastyczna technologia i mocno trzymam kciuki aby coś podobnego trafiło kiedyś na Xa. Nie z racji przestrzeni dyskowej, a tego, że wówczas pełne gry będzie można wrzucać na nośnik.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...