Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bielik napisał(a):

Co to jest za moda w Microsofcie na późniejsze wydawanie gier względem PC :/ Swoją droga wiedziałem, że pokazu jakiejś gry mi brakuje.

Mało ludzi gra w strategie na konsolach, to samo było już dawno z Gears Tactics, AoE 2DE i 4 itp. 

 

Przy Age of Mythology robią wyjątek. 

Odnośnik do komentarza

Nie tylko ARY zabrakło. 

Czytałem takie komentarze, że po tym Showcasie Micorosft wypstrykał się ze wszystkich swoich gier na najbliższe lata, ale prawda jest taka że oni nie pokazali na nim nawet wszystkich swoich gier na ten i przyszły rok xd 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Bielik napisał(a):

Akurat takie AoE ciężko się gra pewnie na padzie (nie próbowałem - to typowy RTS), ale takie Humankind czy CiV6 jest już jak najbardziej grywalne, a w Gears Tactics czy też podobnym Mutant Year Zero to nawet wygodne rozwiązanie.

Na forumku juz nie jeden chwalił jak to rozwiązali. Sam sprawdzałem AoE2 i było legancko. Jeden ziomeczek zrobił tak 160h pomimo ze całe zycie wczesniej grał na M+K. To moze nie jest taki ideał jak tradycyjne sterowanie ale lajtowo da się w to grać. Jak masz GP to po prostu sprawdź :) Te pare minut Cie nie zabije a moze akurat bedzie na tyle wygodnie ze kampanie sobie popykasz dla chillu wieczorami.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Bielik napisał(a):

Akurat takie AoE ciężko się gra pewnie na padzie (nie próbowałem - to typowy RTS), ale takie Humankind czy CiV6 jest już jak najbardziej grywalne, a w Gears Tactics czy też podobnym Mutant Year Zero to nawet wygodne rozwiązanie.

Nie grałem akurat w tą na padzie, ale kiedyś ogrywałem wiele taktycznych i jak najbardziej kołowe menu jest do przejścia :). 

2 minuty temu, pawelgr5 napisał(a):

Na forumku juz nie jeden chwalił jak to rozwiązali. Sam sprawdzałem AoE2 i było legancko. Jeden ziomeczek zrobił tak 160h pomimo ze całe zycie wczesniej grał na M+K. To moze nie jest taki ideał jak tradycyjne sterowanie ale lajtowo da się w to grać. Jak masz GP to po prostu sprawdź :) Te pare minut Cie nie zabije a moze akurat bedzie na tyle wygodnie ze kampanie sobie popykasz dla chillu wieczorami.

no RTSy na padzie to już gruba nisza xD

Odnośnik do komentarza

Może jestem stary ale RTSy to klawiatura i mysz, bez różnicy jak podobno dobry układ jest na padzie. To po prostu niemożliwe mieć na padzie taką samą precyzję podczas zarządzania czy bitew w wybieraniu pojedynczych jednostek i używanie ich zdolności jaką daje mysz. Strategie na padzie to turówki.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bielik napisał(a):

Co to jest za moda w Microsofcie na późniejsze wydawanie gier względem PC :/ Swoją droga wiedziałem, że pokazu jakiejś gry mi brakuje.

 

To jest nowe IP na autorskim silniku zrobiony specjalnie pod tą konkretną grę. Najpierw robią pod PC, gdzie jest właściwie target tej gry, a później pewnie będą pracowali nad jakimś znośnym interfejsem pod konsolę i pada bo nie przeniosą tego 1:1.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Chewie napisał(a):

Padem w rtsy można ale to takie upośledzone jak strzelanki z auto aimem. Jak zwierze

 

Noooo, nie. Kwestia tego jak sterowanie w grze zostało zaprojektowane. Halo Wars, czy Command&Conquer: Tiberium Wars na padzie to mistrzostwo.

 

@Soban uargumentujesz tego klauna? Czy wrzucasz od tak nie mając pojęcia o temacie, bo w żadną z tych gier nie grałeś?

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ziomek w czasach 360 grał sobie w C&C3 na konsoli i pochłonęło go do tego stopnia, że co nasiadówę traciliśmy godzinę, bo on koniecznie musiał nam pokazać jak roznosi trzy drużyny AI na Brutalu w skrimishu xD Także tak, jak jest dobrze przemyślane sterowanie to jest git. Wiadomo, że myszkiem klikać zawsze najwygodniej, ale alternatywą wcale nie musi być droga przez mękę i biczowanie się nad padem pejczami.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, gastvrij_inzicht napisał(a):

warto inwestować teraz w xboxa ss jak sie gra na monitorze 1440 ?

Jeśli chcesz ogrywać gry z gamepassa to 1440p monitor wystarczy.

Ale series S powoli zaczyna kuleć.

Jeśli myślisz w przyszłości ogrywać np. gta 6 to może być już padaka

Jeżeli ogólnie zależy Ci na Xboxie to rozważ większy wkład w zakup series X

Odnośnik do komentarza

Padem czyli dwoma gałkami i ośmioma przyciskami robisz to samo co ruchem myszy i dwoma przyciskami. No da się, ale nie ma zwyczajnie opcji, żeby to było wygodne i intuicyjne. Próbowałem grać jakiś czas temu w AoE2 i mimo, że to sterowanie padem jest rozwiązane chyba najlepiej jak się da to i tak jest to o niebo gorzej niż myszą. No taki typ gry i tyle. I też grałem na Playstation w Warcrafta 2, Warhammer Dark Omen czy C&C. 

Just now, Plackus said:

Jeśli chcesz ogrywać gry z gamepassa to 1440p monitor wystarczy.

Ale series S powoli zaczyna kuleć.

Jeśli myślisz w przyszłości ogrywać np. gta 6 to może być już padaka

Jeżeli ogólnie zależy Ci na Xboxie to rozważ większy wkład w zakup series X

 

W jakich grach Series S kuleje?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Homelander napisał(a):

W jakich grach Series S kuleje?

Może za mocno napisane kuleje, ale na bieżąco oglądam DF i jak na początku generacji series S wyróżniał się tylko niższą rozdzielczością tak z roku na rok widać w grach jak twórcy żonglują skalowaniem otoczenia, cieniami, wygładzeniami i LODem do tego stopnia że różnice są coraz większe a dodaj do tego chociażby ostatnie wiadomosci o przesunięciu premiery Black myth na konsoli xbox z powodu konsoli series S. Gra hula na series x ale muszą ogarnąć to tak żeby chodziło na series S co nie jest już takie proste.

Teraz wyciągnę krysztalową kule ale wydaje mi się że stalker na series S będzie bardzo kiepski .

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, Plackus said:

Może za mocno napisane kuleje, ale na bieżąco oglądam DF i jak na początku generacji series S wyróżniał się tylko niższą rozdzielczością tak z roku na rok widać w grach jak twórcy żonglują skalowaniem otoczenia, cieniami, wygładzeniami i LODem do tego stopnia że różnice są coraz większe a dodaj do tego chociażby ostatnie wiadomosci o przesunięciu premiery Black myth na konsoli xbox z powodu konsoli series S. Gra hula na series x ale muszą ogarnąć to tak żeby chodziło na series S co nie jest już takie proste.

Teraz wyciągnę krysztalową kule ale wydaje mi się że stalker na series S będzie bardzo kiepski .

 

To jest kwestia tego jak twórcy ogarniają swoją robotę. Gry takie jak Forza Horizon 5, Starfield, czy Hellblade 2 wyglądają i działają super. I gwarantuję Ci, że każda gra wypuszczona przez Microsoft na Series S będzie działać i wyglądać dobrze.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soban napisał(a):

C&C3 to była padaka na padzie, tak samo red alert 2 i bitwa o srodziemie 2. Halo wars spoko, ale ta gra byla budowana pod pada, a nie pad wymyslany do juz normalnego rtsa.
Grałem w te 3 gry na pc i przepasc totalna pod wzgledem intuicyjnosci i tempa gry.

 

Dokładnie, ludzie mylą to, że "da się grać" ze "świetnym sterowaniem". W RTSy gra się na padzie tak samo świetnie jak w Forzę albo Fifę na klawiaturze, da się, niektórzy wymiatają, ale nie ma to nic wspólnego z wygodą i intuicyjnością grania w te gry na padzie. Nawet w taką statyczną Civkę gra się o niebo lepiej na M&K, a co tu dopiero mówić o RTSach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...