Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ASX napisał(a):

Nie tylko ARY zabrakło. 

Czytałem takie komentarze, że po tym Showcasie Micorosft wypstrykał się ze wszystkich swoich gier na najbliższe lata, ale prawda jest taka że oni nie pokazali na nim nawet wszystkich swoich gier na ten i przyszły rok xd 

 

Dokładnie. Długo to zajęło, ale teraz dopiero widać efekty tych inwestycji. Ara ominęła pokaż, to samo z Towerborne, jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku wyjdzie nowa Forza Horizon, a na 2026 i 2027 to ustawia się prawdziwa kolejka gier zapowiedzianych w poprzednich latach, a które w tym roku przemilczano + jakieś niespodzianki, o których przy takiej liczbie produkcji nie ma co za szybko wspominać.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Żeby tylko dziady nie skupiły się na podbijaniu całej reszty konsol, zapominając o swojej

Chociaż jestem niesamowicie ciekawy ich nowego sprzętu 

 

Zwyczajowo jest tak, że twórca najpierw patrzy swoich a potem innych, jest tak u każdego. U Nintendo najłatwiej, bo te gry zostają mimo wszystko u nich i trzymają cenę. Na PlayStation w przypadku najważniejszych dla nich gier jest zawsze ten okres wyłączności. Na Xboxie gdzie Microsoft pójdzie ostatecznie tak jak nakazuje Nadella - w pełną multiplaformowość. Tutaj jaki perk ma posiadacz platformy Microsoftu? Tu wchodzi cały na biało Spencer ze swoim GamePassem.


Także tak na Xboxie będzie przez najbliższe lata wyglądało dbanie o swoich - czyli wypożyczenie za grosze, a inni będą płacić od tego podatek w postaci wydania za pełną cenę.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko GamePass, jest także Play Anywhere, kupując takiego CoDa, czy Dooma w tym ekosystemie xboxowym dostajesz od razu wersję na konsole, PC, chmurę, a za jakiś czas pewnie też wersję na handhelda z cross save'm, gdy w przypadku zakupu wersji na konsole Sony jesteś zamknięty tylko na jednym sprzęcie. 

 

Czyli w tej samej cenie dostajesz więcej.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, drozdu7 napisał(a):

Żeby tylko dziady nie skupiły się na podbijaniu całej reszty konsol, zapominając o swojej

Chociaż jestem niesamowicie ciekawy ich nowego sprzętu 

W necie latają plotki że Steam może pojawić się na Xboxach jeszcze w tej generacji, chociaż te wszystkie plotki o Steam i Epicu na Xa traktuje jak pierdolenie ze stycznia że MS kończy z konsolami i idzie w multiplatformowość.

 

Z jednej strony MS zrobi sobie konkurencję dla własnego sklepu na swojej konsoli z drugiej strony Spencer kilka lat przed Sony przywitał EA Play na XO, za to Jim mówił że boją się konkurencji dla PS+ ale też po latach się złamali.

Jeśli jest w tym ziarenko prawdy to widzę to tak że nowy X będzie tak jak XS/XO miał sklep i GP połączonego z menu konsoli a Steam dostanie kafelek/aplikację do ściągnięcia. Wizja sklepu MSu, GP i Steam na jednej konsoli to dla mnie petarda i jest to sposób na exy Sonki na Xboxie, chyba że w jakiś sposób zablokują swoje gry :) 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał(a):

Nie tylko GamePass, jest także Play Anywhere, kupując takiego CoDa, czy Dooma w tym ekosystemie xboxowym dostajesz od razu wersję na konsole, PC, chmurę, a za jakiś czas pewnie też wersję na handhelda z cross save'm, gdy w przypadku zakupu wersji na konsole Sony jesteś zamknięty tylko na jednym sprzęcie. 

 

Czyli w tej samej cenie dostajesz więcej.

 

Docelowo będzie to zajebisty system (chociaż stawiający pudełkowców na przegranej pozycji), ale jeszcze jest do popracowania - przynajmniej w kwestiach wydajnościowych gdzie ta sama wersja na Steam działa lepiej/ma wsparcie modów, ale znów ogranicza mnie tylko do wersji na platformę Gabena. No i chyba nie wszystkie gry to obsługują - tzn. MSu tak, ale nie jestem pewien co do ABK i Bethesdy. Wiem, że jest jakieś dobre, uniwersalne rozwiązanie, ale jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tjery napisał(a):

Dokładnie, ludzie mylą to, że "da się grać" ze "świetnym sterowaniem". 

 

Ja "nie mylę". Ja to wiem, bo grałem setki, jak nie tysiące godzin w to C&C na X360 i grało się, tak tak, świetnie. To że ci się źle grało nie oznacza, że masz wmawiać innym, że coś im się pomyliło.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

 

Docelowo będzie to zajebisty system (chociaż stawiający pudełkowców na przegranej pozycji), ale jeszcze jest do popracowania - przynajmniej w kwestiach wydajnościowych gdzie ta sama wersja na Steam działa lepiej/ma wsparcie modów, ale znów ogranicza mnie tylko do wersji na platformę Gabena. No i chyba nie wszystkie gry to obsługują - tzn. MSu tak, ale nie jestem pewien co do ABK i Bethesdy. Wiem, że jest jakieś dobre, uniwersalne rozwiązanie, ale jeszcze nie teraz.

 

Wszystkie gry wydane po przejęciach są Play anywhere.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Shago napisał(a):

 

Noooo, nie. Kwestia tego jak sterowanie w grze zostało zaprojektowane. Halo Wars, czy Command&Conquer: Tiberium Wars na padzie to mistrzostwo.

 

@Soban uargumentujesz tego klauna? Czy wrzucasz od tak nie mając pojęcia o temacie, bo w żadną z tych gier nie grałeś?

Halo Wars nie grałem jeszcze ale ma bardzo dobre opinie. Nie mówię, że się nie da ale wszystko musi zostać uproszczone pod pada. Nie wiem do czego to porównać, trochę jak skrzynia manualna w aucie i automat

32 minuty temu, SnoD napisał(a):

 

Wszystkie gry wydane po przejęciach są Play anywhere.

Play anywhere to złoto. Raz, że masz ten sam save wszędzie, dwa nie musisz kupować gry drugi raz na PC i trzy nie dublują się osiągnięcia. Jak mnie to wkurwia kiedy mam tę samą grę 2 razy na liście, przecież nie będę wbijał tych samych aczików dwa razy

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, jawa111 napisał(a):

Witam pytanie pewnie głupie a odpowiedź na pewno banalna ale zapytam. Zakupiłem grę w wersji pudełkowa Forza Motorsport 8 Gra XBOX SERIES X czy zadziała na Xbox serii s jeśli nie ma na pudełku takiej informacji ? Dziękuję za odpowiedź 

Nie zadziała

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jawa111 napisał(a):

Witam pytanie pewnie głupie a odpowiedź na pewno banalna ale zapytam. Zakupiłem grę w wersji pudełkowa Forza Motorsport 8 Gra XBOX SERIES X czy zadziała na Xbox serii s jeśli nie ma na pudełku takiej informacji ? Dziękuję za odpowiedź 

Ja nie kumam - nie ma napędu w XSS to jak ma zadziałać, jak kupujesz w pudełku na płycie w wersji na XSX? 
Ludzie myślcie... 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Daddy napisał(a):

W necie latają plotki że Steam może pojawić się na Xboxach jeszcze w tej generacji, chociaż te wszystkie plotki o Steam i Epicu na Xa traktuje jak pierdolenie ze stycznia że MS kończy z konsolami i idzie w multiplatformowość.

Ja nie wierzę że to się wogóle wydarzy, czy to na tej czy na przyszłej generacji. 

Chociaż faktycznie plotek jest sporo. W ostatnim podcaście Digital Foundry też zwrócili uwagę że do tej pory MS brał udział w wyścigu konsol na takich samych zasadach jak Sony czy Nintendo. Ale mając Windowsa i robiąc z niego użytek na konsolach, zasady mogą się zmienić.

To tylko gdybanie jednak, ale mam nadzieję że ten biggest technological leap i game preservation to nie tylko sloganiki będą ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SnoD napisał(a):

Na resetera dotarli do CV jakiegoś aktora podkładającego głosy do gier, m.in. w grach MS i podawał tam daty konkretnych produkcji i według tego zestawienia w 2025 ma wyjść również Clockwork Revolution.

Za dużo tych gier na przyszły rok, coś na pewno się opóźni albo celowo zostanie wypchnięte na 2026

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał(a):

Za dużo tych gier na przyszły rok, coś na pewno się opóźni albo celowo zostanie wypchnięte na 2026

 

Teraz są oficjalnie zapowiedziane tylko 3: Doom, Fable i SoM. Czwarta spokojnie się zmieści.

 

Mają z czego wybierać.

 

Jak Doom już zaklepany, to nie pchałbym Girsa na przyszły rok, to chyba, że te dwie gry wyszłyby w odstępie co najmniej 6 miesięcy. Najlepiej by było gdyby do tych 3 dołączyła nowa FH żeby nie dublować gatunków.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...