Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, potwierdzili, że wyjdzie nowy xbox, devi najpierw będą pracować tylko nad jedną konsolą (tzn przewaznie) i co najwyżej kiedyś tam będzie port na sonke. W sumie jak ma to zagwarantowac że okres developingu dla xboxa nie będzie jeszcze bardziej rozciągnięty niż teraz to jak dla mnie takie podejście może być.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie wypowiedź dosyć klarowna. 

- Ich gry będą wychodziły na inne konsole, niektóre na premierę jak Doom, niektóre po jakimś czasie jak Sea of Thieves, case by case

- rozumieja też jaką rolę pelnią tzw. konsolowe gry ekskluzywne dla ich konsoli

- nie będzie nagłej zmiany strategii i pójścia w full multiplatformowość

 

 Nic zaskakującego w sumie nie powiedział, można było spodziewać takich wypowiedzi, i są to logiczne ruchy patrząc na to jak olbrzymim wydawcą gier się stali. 

Odnośnik do komentarza

Po początku roku i pożarze jaki był, teraz o dziwo mają dobry czas. Szczególnie po konferencji. Są jeszcze premiery w tym roku, będzie CoD w GP więc może jak liczby trochę skoczą do góry to pomyślą że warto mieć te ekskluzywne serie które przyciągną ludzi do abonamentu i może zakupu konsoli

Odnośnik do komentarza

Naprawdę jeżeli wyjdzie coś że Świętej Trójcy na PlayStation to mogą zakopać Xboxa i robić gierki na wszystko. No nie wyobrażam sobie tego. Przecież to ich DNA. Po prostu Xbox nie miałby racji bytu. Kibicuje aby ten cod w gp ruszył im tą sprzedaż aby była konkurencja na rynku konsol. 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Mam deja vu sprzed kilku lat kiedy Sony nie wydawało jeszcze gier na PC, wtedy można było przeczytać podobne teksty o tym że Sony nigdy nie straci swojego ja i będzie walczyć o pozostanie tych gier na swojej konsoli do konca, pisano że jak God od War i Spiderman trafią na PC to PlayStation straci swoją tożsamość i w ogóle że wyjście tych gier na PC by zabolało. 

 

Minęło kilka lat, sytuacja jest już zupełnie inna, Sony portuje wszystko jak leci na PC i świat się nie zawalił, ludzie się do tego przyzwyczaili, PlayStation dalej istnieje i ma się całkiem dobrze.

 

Nie wiem czy Halo czy Gearsy trafią kiedyś na inne konsole, ale nawet jeśli tak się stanie to podobnie może się okazać że nic wielkiego się nie stanie, niebo nie spadnie nam na głowę , a Xbox wciąż będzie istnieć 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co innego wyjście gier na pc, a co innego wyjście na konkurencyjną konsolę. Pc to odrębny byt. Wielu nawet tu na forum nie uważa tego sprzętu jako do grania. Tu chodzi o świat konsol, jeżeli druga oferuje te same gry + jeszcze swoje exy to wybór jest prosty.  Tak wiem jest gamepass i tym będą chcieli przyciągać, ale to akurat nie każdego przekonuje. Dla mnie nawet Nintendo może zacząć wydawać na pc, a i tak ich konsole się sprzedadzą, tak samo jak jest z PlayStation, bo mają swoje gry, niedostępne u konkurencji. Jeżeli Xbox takowe straci wydając gearsy i halo na PlayStation to nie bedzie powodu aby kupić kolejnego Xboxa. 

Odnośnik do komentarza

Główna różnica pomiędzy wydawaniem gier na Xboxa+PC, a Xboxa+PC+Playstation to różnica psychologiczna. Ale tak naprawdę Nintendo, PlayStation czy PC to wszystko platformy do grania jak wszystkie inne i jeśli ktoś odmawia uznania PC jako sprzęt do grania to już jego osobiste fanaberie. Podobnie ktoś inny mógłby napisać, że to Nintendo oferuje co innego niż PC, Xbox i PS5, więc nie traktuje tego jako sprzętu do grania.  To głupie i tyle. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Prawda leży pośrodku bo niby nic, ale gdyby Gearsy, Forza, Halo zmierzały na PlayStation (a tak się pewnie stanie z czasem) a ktoś ma gdzieś gamepassy i benefity z nim związane, to kupi ps5/nie dokupi Xboxa. 

Ogólnie dla MS to byłby ruch zapewniający kasę, ale na polu sprzedaży konsol podstawiliby sobie nogę 

Odnośnik do komentarza

Tylko w jakims sensie harakiri? CoDy maja byc conajmniej 10 lat na konsolach konkurencji. Minecraft nigdy nie przestal byc multi. Hi-Fi Rush wlasnie wylazlo na PS5. Doom zmierza tam od poczatku. Forza Horizon jest mega popularna ale czy Halo na PS5 tak mocno by zmienilo rynek? Gearsy wiadomo ze chyba najbardziej oczekiwane, ale sporo ludzi jak ja i tak by ogralo na XSX bo wpadnie mi do GP za 40zl wiec jebac granie po roku czy dwoch za 350.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał(a):

Prawda leży pośrodku bo niby nic, ale gdyby Gearsy, Forza, Halo zmierzały na PlayStation (a tak się pewnie stanie z czasem) a ktoś ma gdzieś gamepassy i benefity z nim związane, to kupi ps5/nie dokupi Xboxa. 

Ogólnie dla MS to byłby ruch zapewniający kasę, ale na polu sprzedaży konsol podstawiliby sobie nogę 

Tylko że MSowi nie zależy na sprzedaży konsol, gdyby tak było to agresywnie ucięli by ich ceny a nie zapowiedzieli 3 'nowe' wersje w tym Series X za €650 z dyskiem 2TB. Bardziej im zależy na tym żeby ludzie przyzwyczaili się do płacenia GP, a casuala nie będzie obchodziło to że Gearsy, Forza, Halo będzie po roku na platformę konkurencji ale to że ma non stop dostęp do popularnych marek (CoD jest większy niż Gearsy, Forza i Halo razem wzięte) za stałą miesięczną opłatę a przy okazji sobie odpali co tam nowego wrzucą.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał(a):

Tylko że MSowi nie zależy na sprzedaży konsol, gdyby tak było to agresywnie ucięli by ich ceny a nie zapowiedzieli 3 'nowe' wersje w tym Series X za €650 z dyskiem 2TB. Bardziej im zależy na tym żeby ludzie przyzwyczaili się do płacenia GP, a casuala nie będzie obchodziło to że Gearsy, Forza, Halo będzie po roku na platformę konkurencji ale to że ma non stop dostęp do popularnych marek (CoD jest większy niż Gearsy, Forza i Halo razem wzięte) za stałą miesięczną opłatę a przy okazji sobie odpali co tam nowego wrzucą.

 

O tym, że Microsoft'owi bardzie zależy na ilości subskrypcji niż na ilości sprzedanego hardware'u, to wiadomo nie od dziś, zaczęło się to pod koniec życia One, a w obecnej generacji poszli w to jeszcze bardziej.

 

I nie wiem czego napisałeś, że to casuali nie obchodzi, że tytuły Microsoftu wyjdą na inne platformy, nie obchodzi to normalnych graczy. Jedyni którzy się tym jarają to twardy beton w każdym obozie. Bo czy Hi-Fi Rush straciło na jakości wychodząc na PlayStation, albo God of War czy Spider-man kiedy zostały wydane przez Sony na PC.

 

Oczywiście posiadanie tytułów ekskluzywnych jest jedną z dźwigni w marketingu i raczej całkowicie z tego nie zrezygnują. Myślę, że o to chodziło Booty'mu, kiedy mówił o ekskluzywności tytułów na Xbox w wypowiedzi którą @ASX wrzucił wyżej.

Edytowane przez tedi007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko subskrypcja ma się zgadzać. Ale jak zaczną wydawać wszystko na pleja to ludzie Xboxa przestaną w ogóle kupować, tak więc zostanie grono fanów plastiku, pc i chmura. Myślicie, że na pc i chmurze i ograniczonej liczbie graczy przyzwyczajonych do Xboxa gamepass się utrzyma? No mi się wydaje, że to za mało i własny dobry hardware z odpowiednią SWOJĄ biblioteką jest też ważny. 

A nawiązując do dooma, coda itd to gry, które zawsze były multiplatformi to ja ich pod uwagę nie biorę. Tylko gry, które kojarzą się z daną marką czyli halo, gearsy, Forza na Xbox, jak uncharted, god of war, tlou na PlayStation.  

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Xbox ma swoją bazę kilkudziesięciu milionów klientów na swoje konsole, ludzi którzy mają tu swoje biblioteki gier, save'ow, znajomych. Nie widzę tego że nagle ci wszyscy ludzie zrezygnują z tego zrezygnują by ograć nowego Dooma czy Halo i kilka innych gier na PlayStation za trzy i pół bomby

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, tedi007 napisał(a):

I nie wiem czego napisałeś, że to casuali nie obchodzi, że tytuły Microsoftu wyjdą na inne platformy, nie obchodzi to normalnych graczy. Jedyni którzy się tym jarają to twardy beton w każdym obozie. Bo czy Hi-Fi Rush straciło na jakości wychodząc na PlayStation, albo God of War czy Spider-man kiedy zostały wydane przez Sony na PC.

Nie zgodzę się że nie obchodzi to normalnych graczy, czyli takich którzy interesują się gierkami i kończą powiedzmy więcej niż 5 gier rocznie. Jeśli będzie miał do wyboru konsolę która odpala wszystko, w tym produkty konkurencji ale wydawane po np. roku albo konsolę na której nie ma gier konkurencji (tym bardziej jeśli są to tytuły bardzo znane i dobrze oceniane) to wybierze tą gdzie ma wszystko. Tak samo jak część osób które mają PC nie kupi PS5 bo ogra sobie to na kompie nawet jeśli z opóźnieniem 4 lat (jak w przypadku Ghost of Tsushima) bo w międzyczasie i tak ma w co grać.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bzduras napisał(a):

A ja widzę to, że spora część tej bazy widząc Halo czy Gyrosy na PS powie "to na co mi Xbox, biere plejstona". Nawet jednego takiego typa widziałem przed chwilą jak przechodziłem obok lustra.

 

Jedna konsola mniej to więcej czasu na synchronizację pucharków ;)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SnoD napisał(a):

 

Jedna konsola mniej to więcej czasu na synchronizację pucharków

Jeżeli chodzi o trofigmenty to można powiedzieć, że jestem jaroszem i Nintendo robi to najlepiej, bo w ogóle sobie tym badziewiem głowy nie zawraca.

 

4 minuty temu, Bielik napisał(a):

No bo taka prawda, obie konsole mają porównywalny poziom mocy, a jeśli na plejstejszon mam mieć większą ilość dostępnych tytułów (w tym właśnie od Microsoftu) to po co kupować Xboxa? Mówię z własnego doświadczenia bo sam mam obie konsole obecnej generacji.

Nie wspominając o tym, że sporo multiplatform ostatnimi czasy Xboxa w ogóle omija i wychodzi na PS/Switch/PC. Także jakby można było mieć więcej na jednym sprzęcie to po co mieć mniej na innym?

Odnośnik do komentarza

Zbudowane biblioteki to jest jakiś argument. Gry ekskluzywne MS? Trzy gry w roku to możesz sobie ograć nawet w GeForce Now w okolicach premiery jak Ci się pali. Nie mówię już o integracji Xboxa z PC, możliwości grania na kompach, legionach i rogach. 

Wiadomka że konsola zawsze najwygodniejsza, ale nie jest jedynym miejscem do komfortowego grania w tytuły MS 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bielik napisał(a):

No bo taka prawda, obie konsole mają porównywalny poziom mocy, a jeśli na plejstejszon mam mieć większą ilość dostępnych tytułów (w tym właśnie od Microsoftu) to po co kupować Xboxa? Mówię z własnego doświadczenia bo sam mam obie konsole obecnej generacji.

hmm, przyspawanie do swojego profilu i punkcików może, szczęście tych, których to nie pochłonęło i nie są uwiązani

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...