Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta dyskusja nadal dotyczy migracji konsolorzy na PC ? ;)

Na forum sporo osób przeskoczyło na kompa, ale zapominamy że tu mamy w praktycznie samych świadomych użytkowników którzy kalkulują, myślą itp. podejrzewam ze w ogólnym rozrachunku jest to niewielki procent graczy. 

Już widzę jak wszyscy nagle zaczynają myśleć nad klatkarzem, na ile mi wystarczy ta konfiguracja, zastanawianiem się gdzie moja biblioteka będzie najbezpieczniejsza ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Czy ta dyskusja nadal dotyczy migracji konsolorzy na PC ?

Na forum sporo osób przeskoczyło na kompa, ale zapominamy że tu mamy w praktycznie samych świadomych użytkowników którzy kalkulują, myślą itp. podejrzewam ze w ogólnym rozrachunku jest to niewielki procent graczy. 

Już widzę jak wszyscy nagle zaczynają myśleć nad klatkarzem, na ile mi wystarczy ta konfiguracja, zastanawianiem się gdzie moja biblioteka będzie najbezpieczniejsza

 

 

 

 

Zależy o co pytasz ale ogólnie globalnie liczba użytkowników konsol spadła. Oczywiście mówimy o poprzedniej generacji (PS4, One, WiiU, 3DS, PSV).  PS5, XSX, Switch ciężko obecnie podliczyć skoro są to żyjące platformy. Ale lepiej nie będzie, zostało już 3 główne platformy a Nintendo skonsolidowało swoje sprzęty stacjonarne i przenośne w jedno urządzenie po porażce Wii U które zabiło konsole stacjonarne od Nintendo. 

 

Peak to była generacja X360, PS3, Wii, DS, PSP ale PS2, Dreamcast, Xbox, Game Cube, GBA to też była mocna tendencja wzrostowa względem PS1, N64, Saturna, GB która procentowo odnotowała największy wzrost względem poprzedniej generacji. A generacja 8 i 16 bitowa to wiadomo jeszcze stosunkowo mały rynek. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ja się generalnie zgadzam z tym że konsole będą miały coraz ciężej, tym bardziej że rynek już napeczniał tak że już trudno znaleźć nowych użytkowników ;) o czym wspomina MS i Sony.

Masa nowych urządzeń które w niedługim czasie mogą okazać się idealne dla ludzi lubiących pograć z doskoku (jak już ogarną nakładkę na Windowsa).

No i przemijające pokolenia przywiązane do marki, mające jakieś wspomnienia z konsol początku millenium.

 

Zresztą nawet wśród tych starych dziadów, ustatkowanych finansowo czynnik przywiązania do marki zanika i składają kompa. Ja pozostanę przy konsolach, ale niech Valve zrobi sprzęt pod TV ze Steam OS i bez mrugnięcia okiem się przesiadam. 

 

 

Kolejna generacja może być naprawdę decydująca dla konsol, bo jak wyobrażacie sobie to dalej? Jeśli gry nadal będą powstawać długie lata, za kosmiczne pieniądze,koniec końców sprzedadzą się dobrze ale nie na tyle żeby zarobić na kolejny projekt (no ostatnio chyba nawet exy jak Spiderman2 czy Rebirth rozczarowały Sony sprzedażą). 

 

Odnośnik do komentarza

Kiedys konsola byla jedyna opcja, a dzisiaj jest jedna z wielu, wiec co by nie mowic - mamy rynek gracza a nie wydawcy. Przepych jak nigdy, SteamDeck zagospodarowal nisze ktorej nie potrafilo zapelnic Nintendo, Xbox tez robi swojego handhelda i zaden z graczy nie ogranicza nas do swojej platformy. Mozna naprawde nie miec konsoli stacjonarnej i nic nie stracic. Koniec koncow blacharze maja el Dorado jak nigdy dotad. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Koniec koncow blacharze maja el Dorado jak nigdy dotad. 

Tak jak już pisałem, wygoda i dostępność może przeważyć nad ekskluzywnością.

Te biblioteki Steama czy goga możesz sobie przenosić gdzie chcesz, no i masz wszystkie gry. Takiego Ally to to możesz sobie jak IPhone wymieniać co 2-3 lata i zagrasz we wszystko.

 

Konsola jest jednak zobowiązaniem, szczególnie teraz w dobie cyfrowej dystrybucji. Bo kupując na Xboxie czy PS to musisz zakupić konkretnie kolejny model sprzętu by zabrać swoją biblioteke 

Odnośnik do komentarza

https://wccftech.com/xbox-has-a-great-lineup-for-fall-and-spring-is-beginning-to-hit-its-stride-says-matt-booty/

 

Booty mówi, że:

- w końcu są w stanie dostarczać gier regularnie oraz że mają też lineup gier na wiosnę (oby),

- tłumaczy też, że dokładne daty premier chcą teraz podawać możliwie jak najbliżej premiery,

- spodziewa się mocnej prezentacji także za rok z uwagi na ilość gier w produkcji.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry na ten rok już znamy, ale ciekawe co tam trzymają na wiosnę. Obstawiam że South of Midnight może wyjść bo ostatni gameplay wyglądał na całkiem dopracowany, a wcześniej pojawiały się nawet informacje że celowali w premierę w 2024 r. 

Odnośnik do komentarza

Za rok ponownie mają mieć tak dopakowane show?  :obama:  Coś mi się wierzyć nie chce.

 

Z innych ciekawych newsów/plotek:

 

GQm7LDSWwAATtfn?format=jpg&name=large

 

W skrócie, MS odezwał się do twórców BM:W w czym problem i wyszło na to że Sonka opłaciła czasową wyłączność Wukonga z tym że to jakaś nowa moda żeby wyglądało to tak że to devi mają problem z XSS i takie newsy IGN i inne ścieki puszczają w świat (lub jak ładnie dzisiaj to się nazywa ''sony pomagało przy produkcji'') 

 

 

MS dalej tłucze się sądzie z FTC przez ABK (sądziłem że to dawno zamknięta sprawa) co ciekawe to jest niby powód że z gier ABK do XGP wpadło tylko Diablo 4 a MS stosuje wymijającą tymczasową politykę nie mówiąc nic o ekskluzywności   :reggie: 

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daddy napisał(a):

Za rok ponownie mają mieć tak dopakowane show?  :obama:  Coś mi się wierzyć nie chce.

 

Z innych ciekawych newsów/plotek:

 

GQm7LDSWwAATtfn?format=jpg&name=large

 

W skrócie, MS odezwał się do twórców BM:W w czym problem i wyszło na to że Sonka opłaciła czasową wyłączność Wukonga z tym że to jakaś nowa moda żeby wyglądało to tak że to devi mają problem z XSS i takie newsy IGN i inne ścieki puszczają w świat (lub jak ładnie dzisiaj to się nazywa ''sony pomagało przy produkcji'') 

 

 

MS dalej tłucze się sądzie z FTC przez ABK (sądziłem że to dawno zamknięta sprawa) co ciekawe to jest niby powód że z gier ABK do XGP wpadło tylko Diablo 4 a MS stosuje wymijającą tymczasową politykę nie mówiąc nic o ekskluzywności   :reggie: 

 

Sprawa ABK jest już zamknięta. Oficjalnie wszystkie zarzuty zostały wycofane, jednak dopiero kilka dni temu w czerwcu.

 

Ale tak, to mógł być powód braku większego rzutu do GP, więc należy czekać co teraz się stanie.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SnoD napisał(a):

 

Sprawa ABK jest już zamknięta. Oficjalnie wszystkie zarzuty zostały wycofane, jednak dopiero kilka dni temu w czerwcu.

 

Ale tak, to mógł być powód braku większego rzutu do GP, więc należy czekać co teraz się stanie.

Niestety ale nie jest

Co ciekawe analitycy przewidują że MS jak w 100% zamknie sprawę z FTC to w ciągu ok. roku ogłosi przejęcie innego wydawcy, oczywiście znacznie mniejszego niż ABK :obama:

 

 

kamilek jak wyskoczył po tygodniach siedzenia pod kamieniem, srogo zapiekło :)

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie wiem kogo by mieli przejac i w sumie tez kto by na to pozwolil? MS to obecnie najwiekszy wydawca na rynku, musi w pewnym momencie dojsc do momentu w ktorym taka konsolidacja rynku uznana zostanie za niekonkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

FTC zamias docisnac srube Microsoftowi doscisneli ja Kamilkowi, do tego stopnia az zerwali mu gwint w dupsku i teraz lata ze sraczka po forum. ;/ Przykry upadek uzytkownika. Upadek niewysoki, bo z dywanu na podloge, ale to wciaz upadek. [*]

To nie kamilek, to zwykły deepthroat

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że nikogo już nie będą przejmować, już teraz są największym wydawcą gier, ogarnięcie siebie samych + posprzątanie tego co dzieje się w Activision i Blizzardzie zajmie im prawdopodobnie całe lata. 

Kolejne przejęcia to też kolejne zwolnienia bo stanowiska zaczynają dublować, bo struktura zarządzania kilkudziesięcioma studiami jest nieefektywna itd. 

 

Powinni zadbać teraz o dobre relacje z third party, tak jak mają dobre relacje z EA, jak udało im się odbudować relację z SEGĄ, tak teraz najwyższy czas ogarnąć Square Enix czy Capcom, w zasadzie niczego więcej nie potrzeba. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na ile wiarygodne sa plotki z przejeciem kolejnego wydawcy, ale wydaje mi sie, ze MS mysli teraz w kategoriach zabetonowania sie na rynku i wojny na wyniszczenie. Jesli spelni sie dystopijna wizja przyszlosci rodem z Cymbegaja 2137 to Microsoft bedzie walczyl w gamingu z Amazonem i Apple. Tak jak od dawien dawna juz o tym mowil bodajze Spencer, ze to najwieksi branzy IT sa ich glownym rywalem. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

W sumie to nie wiem kogo by mieli przejac i w sumie tez kto by na to pozwolil? MS to obecnie najwiekszy wydawca na rynku, musi w pewnym momencie dojsc do momentu w ktorym taka konsolidacja rynku uznana zostanie za niekonkurencyjna.

To tylko prognozy analityków które mogą nic nie znaczyć. Z drugiej strony Spencer i Nadella przed sądem wiele razy odpowiedzieli że na kupnie ABK się nie skończy.

 

5 minut temu, Dragon13 napisał(a):

FTC nie może już w żadnym razie zagrozić fuzji z ABK. A ciekawe kogo mogli by jeszcze przejąć. UbiSoftu chyba nie mogą przejąć, a jeśli ich nie to do głowy mi przychodzi tylko Sega i EA.

Zagrozić nie ale rzucać kamyczki pod nogi mogą jeszcze.

Przewija się głównie pięciu wydawców:

- Warner 

- SE

- Capcom

- Konami 

- Sega 

 

 

To tylko takie pierdzielenie, wiadomo że MS prowadził rozmowy z Sega, nawet był plan przejęcia SE ale MS wycofał się kilka lat temu, przed Bethesda po czym SE strzeliło focha i przyjęło hajs Sony za czasowe exy.

 

2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Nie wiem na ile wiarygodne sa plotki z przejeciem kolejnego wydawcy, ale wydaje mi sie, ze MS mysli teraz w kategoriach zabetonowania sie na rynku i wojny na wyniszczenie. Jesli spelni sie dystopijna wizja przyszlosci rodem z Cymbegaja 2137 to Microsoft bedzie walczyl w gamingu z Amazonem i Apple. Tak jak od dawien dawna juz o tym mowil bodajze Spencer, ze to najwieksi branzy IT sa ich glownym rywalem. 

W branży IT tak, w branży gier nie.

Odnośnik do komentarza

Obawiam sie troche wojny na wyniszczenie i tego, ze dojdziemy ostatecznie do skonsolidowanego rynku 3-4 duzych wydawcow i gangbangu na graczach. Nie ma co ukrywac, ze MS moze sobie dobrowujkowac dopoki nie beda mieli czolowej pozycji na rynku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...