Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wciąż jestem w szoku bo 4 lata temu bym pomyślał, że taki Xbox Series S to jest no brainer i będzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki za taką cenę i możliwości jakie daje casualowym graczom. Myliłem się.

 

Jeśli chodzi o mnie to czy kupiłbym ponownie XSX gdybym stanął przed takim wyborem? Kupiłbym bo jestem zadowolony i dostarcza mi rozrywki wystarczającej by w tej generacji nie kupować innej konsoli, a zawsze kupowałem kilka. Patrzę na mój profil i na XSX ograłem już więcej gier (ponad 200) niż mam na profilu PSN (niecałe 200) a grałem kilkanaście lat na PS3 i PS4 jako moje główne platformy. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jednak chyba sporo ludzi pozostało w starej generacji (ale akurat na PlayStation też ), to teraz pytanie czy nowa konsola nakłoni ich do zakupu? Co z ludźmi którzy wybrali Xss bo jest tani i gra się tanio. 

 

Jak nic się nie popierdoli w życiu to pewnie zakupie najpierw nowego Xa a potem dokupie pleja, ale mam przeczucie że nowy mocniejszy "bezpieczny" Xbox zanotuje gorsze liczby niż XsX/Xss

Odnośnik do komentarza

ms nie zrezygnuje z konsol tak długo, jak długo będzie w gamingu, albo nie zapewni obecnym użytkownikom konsol możliwości przeniesienia ich biblioteki na inny sprzęt. może kiedyś stanie się to poprzez chmurę, ale to jeszcze grube lata miną zanim każdy będzie mógł sobie pozwolić na takie rozwiązanie i będzie ono wystarczającej jakości.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał(a):

Jednak chyba sporo ludzi pozostało w starej generacji (ale akurat na PlayStation też ), to teraz pytanie czy nowa konsola nakłoni ich do zakupu? Co z ludźmi którzy wybrali Xss bo jest tani i gra się tanio. 

 

Jak nic się nie popierdoli w życiu to pewnie zakupie najpierw nowego Xa a potem dokupie pleja, ale mam przeczucie że nowy mocniejszy "bezpieczny" Xbox zanotuje gorsze liczby niż XsX/Xss

 

MS na początku generacji postawił na złego konia.

 

Cisnęli długo chmurę, a do tej potrzebowali bladeów z XsX. Przez to przez pierwsze 2 lata na rynek trafiało bardzo mało XsX pomimo ewidentnego zapotrzebowania po starcie nowej generacji.

 

I takim sposobem XsX stracił na rzecz PS5 gdy Sony cały czas zwiększało produkcję konsoli.

 

Jak już MS postawił tyle serwerów ile chciał, to się okazało, że ta chmura jednak tak szybko nie rośnie, a właściwie wcale, a Sony zgarnęło im większość rynku sprzed nosa.

 

Jeśli chcą produkować od startu 2 czy 3 warianty swoich konsol + blady do chmury, to należało się poważnie zastanowić czy skumanie się z AMD to dobry pomysł, bo ci muszą jeszcze obskoczyć Sony.

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SnoD napisał(a):

 

MS na początku generacji postawił na złego konia.

 

Przez to przez pierwsze 2 lata na rynek trafiało bardzo mało XsX pomimo ewidentnego zapotrzebowania po starcie nowej generacji.

 

I takim sposobem XsX stracił na rzecz PS5 gdy Sony cały czas zwiększało produkcję konsoli.

oficjalnie to wygląda nieco inaczej, bo zdaniem spencera przegrali już w poprzedniej generacji z ps4, gdzie ludzie budowali swoje biblioteki włąsnie na playstation

Odnośnik do komentarza
Teraz, krzysiek923 napisał(a):

oficjalnie to wygląda nieco inaczej, bo zdaniem spencera przegrali już w poprzedniej generacji z ps4, gdzie ludzie budowali swoje biblioteki włąsnie na playstation

 

To też się przyczyniło, ale wiesz, jak wystartowali z nową konsolą i na jednego wyprodukowanego XsX przypadało chyba ze 4 Xss, a pierwsi nabywcy to najczęściej zapaleńcy co lecą po najlepszą wersję, a tej długo w sklepach nie było w normalnej dostępności.

Odnośnik do komentarza

u nas się kombinuje z tym tanim gamepassem, ale tutaj na forum panuje przekonanie, że tylko u nas i w żadnym innym kraju, chociaż nie chce się w to wierzyć. tak samo xbox niby się nie sprzedaje, a co widzę promocję na xsx w x-kom, morele, to regularnie schodzi wszystko w kilkudziesięciu egzemplarzach. my to jednak jesteśmy alternatywni.

Odnośnik do komentarza

Na początku generacji i MS i Sony mieli gigantyczne kłopoty z dostawami konsol. Większym problemem raczej było to że MS moce przerobowe miał rozdzielone na dwie konsole, a po tych dwóch latach od startu generacji kiedy już konsole były normalnie do nabycia to po pierwsze nie mogli polegać na marketingu "najpotężniejszej konsoli na rynku", a po drugie byli w kompletnym dołku PRowym.

Odnośnik do komentarza

A ja się wcale nie dziwię takiej sprzedaży, niech dalej podtrzymują przy życiu starą generację i niech nadal rozszerzają dostępność GamePassa na różne platformy. Przecież to totalnie zabija sens przesiadki na konsole Microsoftu, sami kopią pod siebie grób, chyba że wcale im na hardware nie zależy długoterminowo.

 

Osobiście sam jestem tym, który posiada Seriesa X, ale przesiadłem się tylko i wyłącznie dlatego, że jedna z gier, w którą chciałem zagrać, nie wyszła już na poprzedniej generacji. Gdyby nie ten fakt, do dzisiaj mój One X wystarczyłby mi w zupełności.

 

No i ta generacja sama w sobie jest taka dość przeciętna...najpierw brak dostępności, kosmiczne ceny w bundlach z jakimiś śmieciowymi grami. Brak ciekawych tytułów pokazujących moc tej generacji, a jak już coś wychodziło (przykładowo Forza Motorsport) to okazywało się niedokończonym produktem, na który szkoda czasu. 

 

Fakt jest taki, że do PS5 w ogóle mnie nie ciągnie, Xboxa używam, ale nie powiedziałbym, że jakoś intensywnie, natomiast najczęściej w domu używam mimo wszystko Switcha i to on daje mi najwięcej funu. Mam dość wiecznych patchy, gier usług itp. :) 

Odnośnik do komentarza

na pececie aplikacja xboksa do tej pory nie ma nawet sortowania listy życzeń według aktualnych zniżek, czy w ogóle jakiegokolwiek sortowania, choćby alfabetycznego. oferta też nie powala. na przykład gry od EA nie oferują osiągnięć w usłudze xbl. sprzedają na każdej platformie, ale na żadnej się do tej sprzedaży porządnie nie przykładają i nie zachęcają konkretnie, jak coś takiego ma rosnąć, skoro niczym pozytywnym się nie wyróżnia?

Odnośnik do komentarza

Do tego ta generacja jest fatalna jeśli chodzi o gry i kampanie marketingowe. Czym oni chcą sprzedawać te konsole? Jak ktoś widzi te same gry na PC i konsoli to równie dobrze może zostać na laptoku jak Pupcio. Gracze niedzielni w dzisiejszych czasach grają przede wszystkim na telefonach gdzie mają minecrafta, fortnite, PUBG, WOT, COD ect. część starych niedzielniaków została na konsolach i grają w te wymienione gry + fify. A część siedzi na PC, są osoby które latami grają w jedną grę i mają gdzieś premiery AAA. 

 

A zapomniano trochę o core gamers czy power users którym konsole obecnie wiele nie oferują. Może to wina tworzenia gier po 5-6 lat a może nie. Nie wiem, fakt faktem nie dostajemy teraz prostych kolejnych części jak Gears of War 1,2,3 czy Resistance 1,2,3 tylko każda kolejna część musi być dwa razy większa niż poprzednik.  Nie wiadomo po co skoro dystrybucja pudełkowa i tak umiera więc na siłę nie trzeba trzymać jednego gracza przy TV. Tutaj muszę pochwalić Insomniac Games bo dostajemy gierki w tempie jak za czasów PS360. I to na świetnym poziomie. 2-3 takie studia u Sony i pozamiatali by konkurencję. 

 

Do tego MS czy Sony na siłę chcą mieć grę usługę wielką jak WOT, DOTA2, Hearthstone, LoL, CS, Fortnite tylko nie widzą ,że z tyłu stał za tymi grami innowacyjny pomysł, coś czego nie było wcześniej na rynku. To tak teraz po sukcesie Overwatch mamy wysyp gówno gier hero shooters bo wystarczy skopiować rozgrywkę i na pewno fanbase overwatch przesiądzie się na ich gówno gierki w postaci Concord. Zarówno Sony i MS nie mają pomysłu na tę generację albo mają chujowy w postaci kopiowania trendów. 

 

Po sukcesie Doty 2 czy LoLa mieliśmy masę klonów, no i który żyje na rynku dzisiaj? :) Nie ma miejsca na rynku na 3 gry GAAS polegające na tym samym. Jak zostają dwa podobne to zazwyczaj są spore różnice między nimi jak DOTA 2 vs LoL,  WOT vs War Thunder, Diablo 3 vs POE, CS vs CoD, Fortnite vs PUBG. 

 

Oczywiście mówię o MS i Sony, bo pozostali twórcy dostarczają masę świetnych tytułów tylko to są multiplatformy a to nie sprzedaje konsol. Poza tym oczywiście jest Nintendo które świetnie znalazło swoje miejsce, graczy i ich pielęgnuje. 

 

Ja już mam wywalone na konsole z tej generacji, XSX czy PS5 są dla mnie totalnie bezjajecznymi konsolami których nie warto mieć w swojej kolekcji. 

 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Gracze niedzielni w dzisiejszych czasach grają przede wszystkim na telefonach gdzie mają minecrafta, fortnite, PUBG, WOT, COD ect. część starych niedzielniaków została na konsolach i grają w te wymienione gry + fify. A część siedzi na PC, są osoby które latami grają w jedną grę i mają gdzieś premiery AAA. 

 

A zapomniano trochę o core gamers czy power users którym konsole obecnie wiele nie oferują.

to jest jakiś kolejny mit, z któym ja się nie zgadzam. to znaczy tak, oczywiście ten rynek mobilek jest ogromny, ALE... klasyczni gracze to nie jest jakaś garstka niedobitków, tylko wciąż spora liczba użytkowników, dla których warto coś robić, bo inaczej nie byłoby żadnego ps5 pro i nowego xboksa. są gracze, dla których złożony gameplay i złożona grafika są w graniu istotne i dla nich będą robione nowsze sprzęty

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...