Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, krzysiek923 napisał(a):

to jest jakiś kolejny mit, z któym ja się nie zgadzam. to znaczy tak, oczywiście ten rynek mobilek jest ogromny, ALE... klasyczni gracze to nie jest jakaś garstka niedobitków, tylko wciąż spora liczba użytkowników, dla których warto coś robić, bo inaczej nie byłoby żadnego ps5 pro i nowego xboksa. są gracze, dla których złożony gameplay i złożona grafika są w graniu istotne i dla nich będą robione nowsze sprzęty

 

A co napisałem o core gamers? Piszę o niedzielniakach a fakt jest taki ,że gry mobline są większe niż cały rynek konsolowy z PC. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

A co napisałem o core gamers? Piszę o niedzielniakach a fakt jest taki ,że gry mobline są większe niż cały rynek konsolowy z PC. 

dla mnie to są dwa różne rynki, jeden mniejszy, drugi większy, ale jeden nie zastąpi drugiego, więc nie ma sensu ich łączyć w jedno

Odnośnik do komentarza

Jak tak patrzę sobie na Sony to poza problemem z długim czasem tworzenia gier i kilkoma dziwnymi decyzjami (brak wsparcia Vr, Portal z tylko jedną funkcją) tam nadal chyba panuje spokój. Konsole się sprzedają, gry chyba też nieźle. No smieszkujemy sobie że Rebirth tylko 2mln kopii zeszło. Tylko to i tak są liczby dla MS nieosiągalne teraz bo ich gry i tak są w abo. 

Najgorszy rok Sony to i tak 5 różnorodnych gier, brak Showcase wogole im nie zaszkodził. Zrobią pokaz z Tsushima,DS2 i Wolwerinem to znów hype wystrzeli pod sufit.

 

A w MS to mam wrażenie że oni są w stanie jakiejs transformacji czy huj wie co. Zobaczcie że w ciągu ostatniego roku mieliśmy już zmiany strategii, masowe zwolnienia, zamykanie studiów, a różnych doniesień to były dziesiątki (tak wiem, że większość była z dupy)

 

I teraz w tym całym kotle mamy fatalnie sprzedające się konsole, włodarzy mówiących o rynku PC, otwarciu działu mobilnego, pójścia w software, wzrost Gamepassa i monetyzacje IP. 

Czy w tym wszystkim nowy Xbox miałby szansę sobie poradzić? z dobrymi ekskluzywnymi grami pewnie tak. 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, drozdu7 napisał(a):

I teraz w tym całym kotle mamy fatalnie sprzedające się konsole

ale zauważ, że żaden tweet czy jakiś insajder znany z robienia gównoburzy na dowlony temat nie sugeruje, że w szeregach ms jest z tego powodu jakaś panika, czy w ogóle cokolwiek. to jest wliczone w ich strategię, którą już dawno temu przedstawili, gdzie xbox to nie konsola. chcesz to graj i kupuj gamepassa na konsoli, a jak nie chcesz to kupuj gamepassa tam gdzie grasz. dla niech to jest normalna sytuacja i nawet jakiś pozytyw się znajdzie, bo można mniej sprzętu produkować i dostarczać. ale też na pewno jest to jakiś komunikat, że trzeba nad tym gamepassem trochę popracować, bo oferta nie jest wystarczająco mocna.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał(a):

u nas się kombinuje z tym tanim gamepassem, ale tutaj na forum panuje przekonanie, że tylko u nas i w żadnym innym kraju, chociaż nie chce się w to wierzyć.

To też działa w drugą stronę: u nas na forum panuje przekonanie, że każden jeden leci 10 lat abo za 4zł z paczki czipsów, podczas gdy bardzo dużo ludzi po prostu podpina kartę, naciska guziczek "zapłać teraz i co miesiąc" i to tyle. Tak samo jak z dosłownie każdym innym abonamentem na dowolną usługę.

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał(a):

To też działa w drugą stronę: u nas na forum panuje przekonanie, że każden jeden leci 10 lat abo za 4zł z paczki czipsów, podczas gdy bardzo dużo ludzi po prostu podpina kartę, naciska guziczek "zapłać teraz i co miesiąc" i to tyle. Tak samo jak z dosłownie każdym innym abonamentem na dowolną usługę.

Mój znajomy po około roku uświadomił sobie, że opłaca GPU, mimo iż nie gra. Miał podpięte pod kartę :)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

boziu, kupiłem i odpaliłem dzisiaj te pierwsze gearsy w wersji ultimate na pc i tutaj moje pytanie: jak, jak im kurwa nie wstyd najpierw coś takiego wysrać, nigdy nie naprawić i wciąż sprzedawać?

--------

 

CEO Microsoftu:

 

"For us, our investment in gaming fundamentally was to have, I would say, the right portfolio of both what we love about gaming and always have loved about gaming - which is Xbox, and the content for the console, and expand from there so that we have content for everywhere people play games, starting with the PC."

 

"So, when I think about the Activision portfolio, it comes with great assets for us to cover both the PC and the console. And then, of course, assets to cover mobile sockets, which we have never had. So, we feel that now we have both the content and the ability to access all the traditional high-scale platforms where people play games, which is the console, PC, and mobile. But we're also excited about these new sockets, right?"

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ThePatrickyo napisał(a):

A u nas cena się nie zmieniła? Wydawało mi się, że Series X był tańszy niż 2300zł w przeciętnej sieciówce z elektroniką

W preorderze był za 2249, ale później za ~2300 były bundle z grą albo drugim padem i wychodziło całkiem seksi za zestaw. U nas też bodajże po drodze trochę podnieśli ceny.

 

My to my, ale podnoszenie ceny w JAP, kiedy sprzedaż szoruje po dnie, na pewno nie wpłynie pozytywnie na podbicie rynku :)

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, ProstyHeker said:

W preorderze był za 2249, ale później za ~2300 były bundle z grą albo drugim padem i wychodziło całkiem seksi za zestaw. U nas też bodajże po drodze trochę podnieśli ceny.

 

My to my, ale podnoszenie ceny w JAP, kiedy sprzedaż szoruje po dnie, na pewno nie wpłynie pozytywnie na podbicie rynku :)

 

 

Tyle dałem w Xkom w preorderze: 

image.thumb.png.3215d6e5f68661522c515e2806bd9c1c.png

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...