Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

słaba kondycja Xboxa jako konsoli nie jest winą graczy, że go nie kupują, a winą MSu

No raczej, jak oni sami to rozwodnili ogłaszając że każdy ekran to Xbox. Gdyby nie to że tylko tu mogę grać we wszystkie Gearsy to sam bym rozważał sprzedaż XsX póki coś wart, bo mam apke GeForce Now w tv a i przenośny pc za mną łazi. Więc ten Xbox nie jest jakiś niezbędny, ale to kurwa jest właśnie wina MS i oczywiście że ma wpływ na sprzedaż konsol.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SnoD napisał(a):

 

Przecież obie gry są na konsoli dostępne.

 

Racja, pomyliło mi się z ARĄ, a sam AoE IV wyszło na Xboxa 2 lata po premierze na PC. Nie jest to też pierwszy przypadek tego typu (Gears Tactics). Naprawdę, Xbox jako konsola nie jest priorytetem dla samego Microsoftu, dlaczego ma być priorytetem innych twórców? Nie dziwię się, że sprzęt się nie sprzedaje skoro MS robi wszystko aby tak było.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Rozumiem, ale tu nie ma co kombinować - albo masz ekosystem albo masz równych i równiejszych. Gearsy to akurat mogły day1 wyjść, naprawdę.

 

Jeżeli przez day one rozumiesz opóźnienie premiery o rok, to tak. Mogli gotową grę na PC schować do lodówki i wydać rok później razem z wersją na konsolę ;)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Gdyby nie to że tylko tu mogę grać we wszystkie Gearsy to sam bym rozważał sprzedaż XsX póki coś wart, bo mam apke GeForce Now w tv a i przenośny pc za mną łazi.

Jeśli to jest twoim jedynym punktem zaczepienia, to przecież w każdej chwili możesz zagrać w te Gearsy 1-3 w chumrze na PC w apce Xboksa.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, SnoD napisał(a):

Jeżeli przez day one rozumiesz opóźnienie premiery o rok, to tak. Mogli gotową grę na PC schować do lodówki i wydać rok później razem z wersją na konsolę

 

Mogli zrobić dwie wersje jednocześnie, tak jak robią to z wszystkimi innymi grami. :) Naprawdę, nie brońmy skurwysyńskich zagrywek na niekorzyść konsolowców.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, łom napisał(a):

Ale co z tego że zrobi jeśli takie gry można ograć na PC a jest też szansa na to że po jakimś czasie też wyjdą na inne niż Xbox konsole?

 

Co do liczb to nie zanosi się na to że Series dobije do 58 mln One. Z nowymi konsolami MS musi się postarać żeby nie było kolejnego spadku.

No w pierwotnej wersji miałem dopisane bez wydania day 1 na pc, ale usunąłem, bo bym zaraz dostał kontrę, od asaxa, że sony też zaczyna xd.

Tylko oni sprawnie chronią je na razie opóźniając je i zachowując ten elitaryzm.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

 

Mogli zrobić dwie wersje jednocześnie, tak jak robią to z wszystkimi innymi grami. :) Naprawdę, nie brońmy skurwysyńskich zagrywek na niekorzyść konsolowców.

 

Nie każdy deweloper ma moce przerobowe żeby robić kilka wersji jednocześnie z różnymi interfejsami przystosowanymi do PC i konsoli.

 

Wszystkie gry o których pisałeś nie bez powodu lepiej sprawdzają się na PC.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Rolą MSu jest to żeby mieli. Sony ma zespół do pomocy, o ile wiem XGS również takowy posiada.

 

Masz ekosystem Xboxa, wspólne studia, abo i konto i wg. zapewnień twórców konsola Xbox jest wciąż najważniejszym jej punktem, ale dochodzi do sytuacji w której ten Xbox nie ma exów, bo wszystko wychodzi day1 na PC, czasem nawet na inne platformy, a potem wg. tego samego ekosystemu PC ma gry na wyłączność względem Xboxa, w dodatku w ramach tańszego o 20 złotych abonamentu. To kto jest tutaj chujem? 

Odnośnik do komentarza

edit: generalnie to jedna z tych rozmów gdzie kurwimy na XGS, a potem i tak wyjdzie, że chłopaki dobrze robią i z Xboxem nigdy nie było tak dobrze, więc rówie dobrze możemy tu zakończyć. Też nie mam sił aby tłumaczyć, że chujowe zachowania Microsoftu względem konsoli Xbox są chujowe.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

ja już nawet swojego series x nie traktuje jak konsoli, już podświadomie widzę w nim uzupełnienie swojego pc, taki mini pc i przy takim podejściu zajebiście mi się podoba jako sprzęt do grania za nieduże pieniądze. osobiście mam wystarczającą wydajność grafioczną, jest wygoda ze skoncentrowanytm pod granie systemem... narzekać na niego można tylko w kategorii "klasyczna konsola", bo poza tym jak najbardziej nie żałuję wydania śmiesznych 2000 zł w zestawieniu z tym jak się na nim gra

Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, krzysiek923 said:

ja już nawet swojego series x nie traktuje jak konsoli, już podświadomie widzę w nim uzupełnienie swojego pc, taki mini pc i przy takim podejściu zajebiście mi się podoba jako sprzęt do grania za nieduże pieniądze. osobiście mam wystarczającą wydajność grafioczną, jest wygoda ze skoncentrowanytm pod granie systemem... narzekać na niego można tylko w kategorii "klasyczna konsola", bo poza tym jak najbardziej nie żałuję wydania śmiesznych 2000 zł w zestawieniu z tym jak się na nim gra

 

Korzystasz z gamepassa?

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

narzekać na niego można tylko w kategorii "klasyczna konsola",

Ale w takim sensie tak samo można narzekać na PlayStation. Przecież jeśli chodzi o wygodę, wiele funkcjonalnośći w ramach tego szeroko pojętego ekosystemu to nie ma podjazdu do Xboxa. Tu raczej rozchodzi się jedynie o gry. 

Odnośnik do komentarza

no to w zasadzie co jest nie tak z xboksem? czyli nie sprzęt jest chujowy, tylko MS jako wydawca gier, dwie różne rzeczy. ubisoft też jest chujowy, ale nie ma konsoli. wciąż można grać w multiplatformy, a czy należy jebać xboksa AŻ TAK za brak tych 2-3 gier które mogliby wydać w ciągu 2-3 lat? niektórzy wciąz szukają gier ekskluzywnych, który miałyby ich przekonywać do zakupu konsoli, kiedy MS na każdym kroku powtarza, że to już minęło, nie walczą o klienta w ten sposób, nie chcą przekonywać ekskluzywnymi grami do konsoli, a całą infrastrukturą, któa albo ci odpowiada, albo szukaj gdzie indzie, ale nie obwiniaj stacji beznynowej, że nie sprzedaje elektroniki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał(a):

ja już nawet swojego series x nie traktuje jak konsoli, już podświadomie widzę w nim uzupełnienie swojego pc, taki mini pc i przy takim podejściu zajebiście mi się podoba jako sprzęt do grania za nieduże pieniądze. osobiście mam wystarczającą wydajność grafioczną, jest wygoda ze skoncentrowanytm pod granie systemem... narzekać na niego można tylko w kategorii "klasyczna konsola", bo poza tym jak najbardziej nie żałuję wydania śmiesznych 2000 zł w zestawieniu z tym jak się na nim gra


Czesciowo się zgadzam, ale gdybym wiedział dzisiaj jak się potoczą losy Xboxa to bym zainwestował te 2.5K w rozbudowę blachy. Dodatkowo nie ominęłyby mnie największe hity tego roku.

Odnośnik do komentarza

Na dzień dzisiejszy od Acti blizz mamy w gamepassie:

Diablo4, CoD Modern Warfare3, trylogia Crasha, overwatch 2 oraz wiadomo że w przeciągu miesiąca pojawią się black OPS 6 oraz Starcraft remastered i starcraft 2, wiadomo czemu to tak rozwlekają? To przez te przepychanki w sądzie administarcyjnym z ftc?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie widać jak duże zniszczenia dla wizerunku miały decyzję MS na postrzeganie Xboxa tutaj na forum. 

 

Jestem przekonany że normal ie rok w którym MS wydałby Hellblade 2, AoM, MFS, Indiane Jonesa i najnowsze Call od Duty w GP postrzegane byłoby jako całkiem udany rok, gdyby w styczniu nie zdecydowali się na porty kilku starszych gierek na PS5, a w sierpniu nie ogłosili że Indiana Jones po 6 miesiącach od premiery trafi również na PS5. 

I tak doszło do całkiem paradoksalnej sytuacji bo gry na Xboxa wciąż się okazują, wciąż zapowiadane są nowe tytuły, a mimo to można przeczytać że to martwa konsola.

 

3 minuty temu, Dragon13 napisał(a):

Na dzień dzisiejszy od Acti blizz mamy w gamepassie:

Diablo4, CoD Modern Warfare3, trylogia Crasha, overwatch 2 oraz wiadomo że w przeciągu miesiąca pojawią się black OPS 6 oraz Starcraft remastered i starcraft 2, wiadomo czemu to tak rozwlekają? To przez te przepychanki w sądzie administarcyjnym z ftc?

Głównie dlatego, by móc regularnie wrzucić co miesiąc lub dwa  jakąś mocniejszą pozycję z biblioteki Acti i Blizzarda do Gamepassa. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał(a):

Jestem przekonany że normal ie rok w którym MS wydałby Hellblade 2, AoM, MFS, Indiane Jonesa i najnowsze Call od Duty w GP postrzegane byłoby jako całkiem udany rok

Dla microsoftu może tak, ale Xbox jako marka nie bo już wiadomo, że 2/5 z wymienionych gier będą na konkurencji, a samolociki też coś czuję, że się pojawią, żeby pokazać moc ps5 pro.

 

Fajnie, że tak lubisz MS ale my raczej na forum mamy ich w piździe, Sony też, interesuje nas Xbox czy Playstation, i tutaj ms pokazuję, że graczy konsolowych traktują ostatnio jak trzecią kategorię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
52 minutes ago, ASX said:

Ogólnie widać jak duże zniszczenia dla wizerunku miały decyzję MS na postrzeganie Xboxa tutaj na forum. 

 

Jestem przekonany że normal ie rok w którym MS wydałby Hellblade 2, AoM, MFS, Indiane Jonesa i najnowsze Call od Duty w GP postrzegane byłoby jako całkiem udany rok, gdyby w styczniu nie zdecydowali się na porty kilku starszych gierek na PS5, a w sierpniu nie ogłosili że Indiana Jones po 6 miesiącach od premiery trafi również na PS5. 

I tak doszło do całkiem paradoksalnej sytuacji bo gry na Xboxa wciąż się okazują, wciąż zapowiadane są nowe tytuły, a mimo to można przeczytać że to martwa konsola.

 

Głównie dlatego, by móc regularnie wrzucić co miesiąc lub dwa  jakąś mocniejszą pozycję z biblioteki Acti i Blizzarda do Gamepassa. 

MFS ? 

Odnośnik do komentarza

 

34 minuty temu, wojtas011 napisał(a):

Dla microsoftu może tak, ale Xbox jako marka nie bo już wiadomo, że 2/5 z wymienionych gier będą na konkurencji, a samolociki też coś czuję, że się pojawią, żeby pokazać moc ps5 pro.

Czyli dla osoby grającej na Xboxie to już nie jest dobry lineup?

Przecież każda z tych gier wyszła lub wyjdzie w dniu premiery na konsole i będzie Game Passie co już jest wartoscią dodaną, bo dzięki temu można będzie je ograć taniej bez potrzeby wydawania 350 zł. 

 

A to że CoD lub Indiana Jones pół roku po premierze czy być może kiedyś tam w przyszłości MFS wyjdzie na innej konsoli, to co tak naprawdę na tym tracisz?

 

2 minuty temu, Czoperrr napisał(a):

MFS ? 

Microsoft Flight Simulator 2024

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...