Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Konsolowi puryści płaczą, że jakaś gierka MS wyjdzie na PS5 i rozpadnie się w drobny mak idea "elitaryzmu" wąskiej kilkudziesięcio milionowej grupy posiadaczy taniego plastiku za 500$.

 

A ja się cieszę, że kupując Metaphor od zewnętrznego wydawcy, na tej samej licencji będę mógł grać na moim XsX, PC i Rogu.

 

Priorytety ;)

Odnośnik do komentarza

Ja patrzę na to z perspektywy swojej nie Xboxa, Sony czy Microsoftu, dla mnie  dobry lineup jest wtedy kiedy jest w co grać i gry są dobre.

 

A o to czy Xbox coś straci lub zyska sprawiając że CoD czy Indiana wychodzą na inne konsole, to niech sie martwi raczej Microsoft. Dla nas to nie ma większego znaczenia, nie poczuje się bardziej elitarny bo znajomi grający na PS5 nie zagrają.

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

To po co Xbox jak można mieć w tej cenie PlayStation i jeszcze ich gry w bonusie? Tylko nie mów mi o gamepassie, bo zwyję.

 

14 godzin temu, SnoD napisał(a):

A ja się cieszę, że kupując Metaphor od zewnętrznego wydawcy, na tej samej licencji będę mógł grać na moim XsX, PC i Rogu.


Jest crossbuy na PC i Xboxie?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał(a):

To po co Xbox jak można mieć w tej cenie PlayStation i jeszcze ich gry w bonusie? Tylko nie mów mi o gamepassie, bo zwyję.

No żeby mieć więcej plastiku bo już naprawdę nie potrafię znajdować więcej argumentów, szczególnie wczoraj po newsie, że xcloud pozwoli odpalać swoje gry, a gamepass regularnie drożeje co 6 miesięcy xd

Przecież teraz to wystarczy tylko ps5 i jakiś lapek za 500zl do odpalenia chmury jeśli ktoś ma ciśnienie na singla od microsoftu.

Zaoszczędzone 2000zł z xboxa można czasem wydać na gamepassa ultimate

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

To po co Xbox jak można mieć w tej cenie PlayStation i jeszcze ich gry w bonusie? Tylko nie mów mi o gamepassie, bo zwyję.

 


Jest crossbuy na PC i Xboxie?

 

Jest Play Anywhere. Jedna licencja, jeden save, grasz na czym chcesz :)

 

Wszystkie gry Atlusa mają teraz Play Anywhere: Persona 3 i 4, Reload, 5, Shin Megami Tensei 5, Tesona 5 Tactica i Metaphor :)

 

Od Like a Dragon wszystkie kolejne Yakuzy tak samo.

 

MS za mało to reklamuje - kilka dni temu się połapałem.

Edytowane przez SnoD
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

To po co Xbox jak można mieć w tej cenie PlayStation i jeszcze ich gry w bonusie? Tylko nie mów mi o gamepassie, bo zwyję.

 

Nie wiem dlaczego uparłeś się że Xbox ma cię jakoś przymuszać  do posiadania konsoli, jeśli nie chcesz to ona nie jest ci do niczego niezbędna i nigdy nie była. 

 

Od lat przecież Xbox nie ma żadnych gier ekskluzywnych dostępnych tylko na konsoli, bo wszystko wychodzi na PC, w tym na konkurencyjnej platformie jak Steam. Game Pass jest również na PC, a w dodatku gry z Xboxa możesz też ogrywać w chmurze, a jak chcesz to będziesz mógł przynajmniej niektóre z nich zagrać na Playstation, twój wybór. 

 

Ale jak chcesz mieć kompaktowe, stosunkowe wydajne, tanie, dobrze wykonane i łatwe w obsłudze urządzenie gotowe do grania, z dostępem do Game Passa, czy gier z Play Anywhere, to masz wybór w postaci konsoli, czy to mocniejszego XSX czy słabszego i tańszego XSS.  

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, SnoD napisał(a):

MS za mało to reklamuje - kilka dni temu się połapałem.

za mało reklamuje bo wiedzą że mają chujowy sklep na pc i ciężko będzie przekonać do niego nie zdecydowanych gdy jest steam i GoG

 

tylko dzięki GP blacharze wiedzą że istnieje ale zakupów u nich robić nie będą

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał(a):

za mało reklamuje bo wiedzą że mają chujowy sklep na pc i ciężko będzie przekonać do niego nie zdecydowanych gdy jest steam i GoG

 

tylko dzięki GP blacharze wiedzą że istnieje ale zakupów u nich robić nie będą

 

Tylko pamiętaj że teraz sprzedaje się coraz więcej kieszonkowych pieców z Windą gdzie dostęp do WinStore jest oczywisty i jedna licencja na kilka sprzętów, to mocny argument za zakupami na WinStore jeśli grasz stacjonarnie i mobilnie.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Figuś napisał(a):

za mało reklamuje bo wiedzą że mają chujowy sklep na pc i ciężko będzie przekonać do niego nie zdecydowanych gdy jest steam i GoG

 

tylko dzięki GP blacharze wiedzą że istnieje ale zakupów u nich robić nie będą

Bardziej niż chujowy sklep to oferta tych gier jest słaba, przeglądnąłem co tam mają i od jakiegoś czasu same indyki, microsoft i kilka wydawców z Japonii którym microsoft ostatnio posypał, żeby wydali u nich stare gry ze swiata final fantasy czy persony

 

Bo np REmake 2 ma play anywhere a 3 już nie, więc pewnie już Microsoft tak chętnie nie zapłacił. 

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, ASX said:

 

Czyli dla osoby grającej na Xboxie to już nie jest dobry lineup?

Przecież każda z tych gier wyszła lub wyjdzie w dniu premiery na konsole i będzie Game Passie co już jest wartoscią dodaną, bo dzięki temu można będzie je ograć taniej bez potrzeby wydawania 350 zł. 

 

A to że CoD lub Indiana Jones pół roku po premierze czy być może kiedyś tam w przyszłości MFS wyjdzie na innej konsoli, to co tak naprawdę na tym tracisz?

 

Microsoft Flight Simulator 2024

Z MFS jak z FIFA co roku będzie wychodzić nie ma się czym podniecać 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Czoperrr napisał(a):

Z MFS jak z FIFA co roku będzie wychodzić nie ma się czym podniecać 

MFS nie wychodzi co roku, ostatnia odsłona wyszła 4 lata temu. A jeszcze wcześniejsza w 2006 r. 

I nikt się nie podnieca, po prostu wymieniłem jedną z kilku gier, które wychodzą w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał(a):

Z tego co wiem to tylko od wydawców third party zależy czy skorzystają z funkcjonalnosci Play Anywhere czy też nie. Xbox daje tylko możliwość, nie słyszałem nigdy by developerzy robili to za jakąś dodatkową opłatą. 

no to fajnie, na pewno dzisiejsi wydawcy będą woleli zarobić raz, niż sprzedawać tą samą grę dwa razy xd

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, ASX said:

MFS nie wychodzi co roku, ostatnia odsłona wyszła 4 lata temu. A jeszcze wcześniejsza w 2006 r. 

I nikt się nie podnieca, po prostu wymieniłem jedną z kilku gier, które wychodzą w tym roku. 

Ale na każdym pokazie od lat pokazują MFS bo wychodzi jakiś dodatek a konsolowcow to raczej nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał(a):

Ale na każdym pokazie od lat pokazują MFS bo wychodzi jakiś dodatek a konsolowcow to raczej nie interesuje.

Ale już nie idźmy tak daleko bo akurat wsparcie gry jest ważne. Dla ludzi którzy grają w MFS to jest zajebiste że co pokaz mają coś nowego. Sea of Thieves np też pokazało że z odpowiednim wsparciem można wiele lat przyciągać ludzi i tym samym hajs.

 

Ja często kurwie na Xboxa ale strzela mnie jak przypierdolka jest dosłownie o wszystko. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Figuś napisał(a):

za mało reklamuje bo wiedzą że mają chujowy sklep na pc i ciężko będzie przekonać do niego nie zdecydowanych gdy jest steam i GoG

 

tylko dzięki GP blacharze wiedzą że istnieje ale zakupów u nich robić nie będą

Bez kitu, wolałbym chyba dać tę kasę menelowi na paletę Harnasia niż kupić cokolwiek w sklepiku MS na kompa xD To nawet nie tak, że tam nie jest dobrze, tam już nawet nie jest źle. Play Anywhere i wersja na konsolę/PC jak najbardziej spoko, ale kupowanie czegokolwiek tylko na PC u nich to zwyczajna głupota, bo niczym się ten sklep nie broni, a w wielu przypadkach wręcz jest jednym z najgorszych dostępnych na tej platformie.

Odnośnik do komentarza

Osobiście idę w stronę Sony i tam kupuje pudełka- ale po co to nadal nie wiem :Coolface:

Jak napisał Home- konsola jest nijaka. Kiedyś to się kupowało dla Conkera, Otogi, PGR, Forzy, Halo, Gearsow, Ninja Gaiden. Czasy exow odeszły. 
Ten PC do końca nie miesza, bo mimo wszystko nie każdy ma ochotę wydać 3x wartość konsoli na PC, nie każdy też ma miejsce i nie każdy ma ochotę oglądać ten pierdolnik z kablami. Konsola słabsza, ale dwa kable i grasz na TV. Nie wszyscy liczą klatki i pół dnia w dniu premiery suwaczkami przesuwają. 
Czekam na rozwój wydarzeń, ale sinusoida tej generacji jak prądu przemiennego. 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, iluck85 said:

Osobiście idę w stronę Sony i tam kupuje pudełka- ale po co to nadal nie wiem :Coolface:

Jak napisał Home- konsola jest nijaka. Kiedyś to się kupowało dla Conkera, Otogi, PGR, Forzy, Halo, Gearsow, Ninja Gaiden. Czasy exow odeszły. 
Ten PC do końca nie miesza, bo mimo wszystko nie każdy ma ochotę wydać 3x wartość konsoli na PC, nie każdy też ma miejsce i nie każdy ma ochotę oglądać ten pierdolnik z kablami. Konsola słabsza, ale dwa kable i grasz na TV. Nie wszyscy liczą klatki i pół dnia w dniu premiery suwaczkami przesuwają. 
Czekam na rozwój wydarzeń, ale sinusoida tej generacji jak prądu przemiennego. 

No i jeszcze buda z RTX zżera kilka razy więcej prądu niż konsola.

Odnośnik do komentarza

 

26 minut temu, iluck85 napisał(a):

Osobiście idę w stronę Sony i tam kupuje pudełka- ale po co to nadal nie wiem

No ja nie miałem cyfrowej biblioteki na pleju więc też teraz poszedłem w pudełka, ale tam chyba jeszcze przynajmniej jedna generacja będzie z pudłami.

Na Xboxie to raczej cyferka już tylko.

 

W sumie nawet mógłbym się zgodzić że w tej generacji Xbox jest nijaki i mdły, wszak nie ma chyba żadnej gry która mogłaby być wizytówką tej konsoli, jakiejś wielkiej singlowej przygody.

Zresztą w poprzedniej generacji też było średnio ale chociaż były dwie części Gearsów ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wierze w żadne diametralne zmiany z nową konsola. Zwłaszcza że generacje się zacierają i nie ma szans na jakiś nowy start czy coś w tym stylu, Miliony ludzi wciąż gra na Xboxach One i nie czuje potrzeby przesiadki, a z kolejnymi konsolami proces ten będzie tylko się pogłębiał. 

 

Gry first party na nowej generacji będą tak jak teraz raz lepsze jak gorsze, bo tak to już z robieniem gier. Konsola będzie podobna do obecnych, czyli pewnie całkiem nieźle wykonana, ale konsolowi puryści będą narzekać że nie ma duszy i jest nijaka bo nie ma gier eksluzywnych i wszystko wychodzi na PC i chmurę. Game Pass pewnie dalej co kilka lat będzie zaliczał podwyżkę ceny, bo tak to już jest z abonamentami.  Napęd będzie opcjonalny za dopłata jak w PS5 Pro, lub nie będzie go wcale. Technologicznie natomiast konsola będzie czymś na kształt budżetowego PC, bo tak już dzisiaj wyglądają konsole. Sprzedażowo natomiast, podobnie jak w tej generacji, nie będzie żadnej próby rzucenia wyzwania sprzedaży Playstation czy Nintendo, ot spokojne 30-50 milionów konsol maksymalnie się sprzeda. 

 

i to tyle, nic przesadnie ekscytującego, jeśli ktoś nastawia się na coś więcej, jakąś powtórkę z Xboxa 360 to sam siebie oszukuje. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...