Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ano ubić nie ubiją, ale byc może konsole tylko po prostu będą. Jako nie najważniejsza już część ekosystemu. A ten ekosystem podejrzewam że będzie coraz bardziej funkcjonalny, wygodny itp i na tym polu będzie gitarka. 

 

Tylko myślę że większości chodzi o to że nie będzie już Xboxa walczącego. Takiego jak z czasów X360. Bo właśnie teraz gdy wydawało się że mają znów wszystkie argumenty by znów wyrwać kawał tego tortu, oni wywieszają biała flagę.  

Z całej konsolowej trójki to najbogatsza firma musi teraz zarabiać, dzielić się grami, być wszędzie i za każdym razem żalić się jak to teraz ciężko jest w giereczkowie.

 

Wszystkie ich hujowe ruchy tylko spychały Xboxa jako konsolę w niebyt. 

 

 

A właśnie dziś widziałem clip z Digital Foundry, gdzie gadali o Xboxie.

Wiecie że Halo Master Szef nie ma funkcji Play Anywhere?

Odnośnik do komentarza

To znaczy nikt tutaj nie zagwarantuje że za 15, 30  lat, Microsoft nie wycofa się z konsol, bo to wróżenie z fusów i nikt nie wie jak będzie wtedy wyglądać rynek gier.

 

Mowa o tym że nie wycofa się w dającej się przewidzieć przyszłości, bo byłaby to głupia decyzja i strzał w kolano. Ale kto wie życie jest pełne niespodzianek. 

 

W każdym razem śmierć xboxa to temat który powraca regularnie już od lat. W ostatnich latach był tylko jedna krótka przerwa od tego, kiedy kupowali Activision, wtedy można było przeczytać że Xbox ma monopol i trzeba ich powstrzymać, ale to było tylko chwilowe. Teraz znowu wróciliśmy do starego wątku. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał(a):

Ano ubić nie ubiją, ale byc może konsole tylko po prostu będą. Jako nie najważniejsza już część ekosystemu. A ten ekosystem podejrzewam że będzie coraz bardziej funkcjonalny, wygodny itp i na tym polu będzie gitarka. 

 

Tylko myślę że większości chodzi o to że nie będzie już Xboxa walczącego. Takiego jak z czasów X360. Bo właśnie teraz gdy wydawało się że mają znów wszystkie argumenty by znów wyrwać kawał tego tortu, oni wywieszają biała flagę.  

Z całej konsolowej trójki to najbogatsza firma musi teraz zarabiać, dzielić się grami, być wszędzie i za każdym razem żalić się jak to teraz ciężko jest w giereczkowie.

 

Wszystkie ich hujowe ruchy tylko spychały Xboxa jako konsolę w niebyt. 

 

 

A właśnie dziś widziałem clip z Digital Foundry, gdzie gadali o Xboxie.

Wiecie że Halo Master Szef nie ma funkcji Play Anywhere?

 

Kolekcja wydana na 2 lata przed wprowadzeniem funkcjonalności Play Anywhere nie jest Play Anywhere? No to ci niespodzianka ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko, że teraz na dobrą sprawę konsola nie będzie potrzebna. Pc to wiadomo bo idą w niego na pełnej już od xone, no i teraz jak dodadzą możliwość grania w cloudzie gier ze swojej biblioteki to w zasadzie mogą powiedzieć, że dalej masz dostęp do swojej biblioteki. Pewnie jeszcze jedna konsola wyjdzie, ale ps7 może już nie mieć konkurencji.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Myślę, że sytuacja z GfWL, pochopna rezygnacja z tej usługi, a tym samym porzucenie rynku PC i pozwolenie Valve na całkowite przejęcie pałeczki dało im trochę od myślenia. Koniunktura zawsze może się zmienić, tylko potrzeba wtrwałości w gorszych czasach, bo później może już nie być do czego wracać, a pieniądze w giereczkowie leżą potężne.

Odnośnik do komentarza

Asax już się pogodziłeś, że Microsoft zabija Xboxa czy dalej będziesz brnął w zaparte, że w sumie jest zajebiście? A liczenie, że Xbox jako konsola będzie kogokolwiek interesował jeśli nie będzie miał gier które ją sprzedają to jakiś wyższy poziom fikołków.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

A liczenie, że Xbox jako konsola będzie kogokolwiek interesował jeśli nie będzie miał gier które ją sprzedają to jakiś wyższy poziom fikołków.

No nie wiem skąd to gadanie o braku gier, bo przecież MS będzie wydawał gry, a że trafią też na inne platformy, no to fajnie, na zdrowie całej reszcie, ja wolę grać na XSX, bo po prostu wolę tę platformę od tego co oferuje Sony swoim sprzętem i całością rozwiązań. Jestem sobie w stanie wyobrazić zainteresowanie taką konsolą, bo pomimo straty tego wszystkiego, z czego konsole kiedyś słynęły, na XSX wciąż gra mi się zajebiście, a w sumie niewiele więcej mogliby mi już zabrać chyba pod względem ekskluzywności. Ekskluziwy na PS5 to też ułamek czasu trwania generacji, no bo ile łącznie godzin grania się z nich uzbiera? A sprzedaje się jak szalone. I później wychodzi to na PC. Nie sądzę, żeby WSZYSTKO trafiało na PS5, ale nawet jeśli, to na pewno nie równolegle, więc jeśli ktoś nie będzie chciał czekać na wydanie na konsolę Sony, no to zostaje mu Xbox, PC, chmura. Ja lubię konsole, więc pomimo możliwości grania w to samo w chmurze czy na PC, wciąż będę grał na Xboksie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

I Wezyr i Krzysiu mają rację. To decyzje MS sprawiły że kondycja Xboxa jest tak słaba. Czasami można odnieść wrażenie że oni celowo to zrobili żeby teraz narzekać i grać tego najsłabszego "zmuszonego" do wydawania na innych platformach ;)

 

A jednocześnie nadal jest to świetne miejsce do grania i nawet pomimo że piszę że Xbox konsola nie jest potrzebna, to trudno by mi było się z nim pożegnać bo po prostu lubię na nim grać. A gier na nim nie zabraknie.

Nie martwi mnie że nie będzie eksow jak u Sony, bardziej mnie trapi że inni developerzy omijają Xboxa. Sytuacja z Baldurem czy Wu Kongiem, to jedyne co mnie martwi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, krzysiek923 napisał(a):

Myślę, że sytuacja z GfWL, pochopna rezygnacja z tej usługi, a tym samym porzucenie rynku PC i pozwolenie Valve na całkowite przejęcie pałeczki dało im trochę od myślenia. Koniunktura zawsze może się zmienić, tylko potrzeba wtrwałości w gorszych czasach, bo później może już nie być do czego wracać, a pieniądze w giereczkowie leżą potężne.

Nie ma osoby grającej na PC która by się wtedy nie cieszyła z tego, że GfWL zdechło. Tak dobra to była usługa.

Z perspektywy konsumenta rezygnacja z GfWL to najlepsze co MS zrobił dla graczy 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, krzysiek923 napisał(a):

No nie wiem skąd to gadanie o braku gier, bo przecież MS będzie wydawał gry, a że trafią też na inne platformy, no to fajnie, na zdrowie całej reszcie, ja wolę grać na XSX, bo po prostu wolę tę platformę od tego co oferuje Sony swoim sprzętem i całością rozwiązań.

 

Dla mnie sprzęt jest dalej petarda, w tym zdecydowanie mój ulubiony pad, ale całość rozbija się o dwie rzeczy:

 

- MS po macoszemu traktuje swoje konsole - robiąc exy wewnątrz jednej platformy, olewając optymalizację (30 fpsów w grach 1st party..., najmocniejsza konsola na rynku), oferując mniej atrakcyjne abo dla konsolowców

- XGS dostarcza więcej gier na konkurencyjne sprzęty sprawiając w ten sposób, że dojść może do paradoksalnej sytuacji, gdzie na rynku będziesz miał PC i PS5 oferujące praktycznie te same gry co Xbox, ale mające dodatkowo swoje exy. Nie działa to w drugą stronę i o ile licencja tego nie wymusi to Sony usiądzie prędzej na słoik niż udostępni na Xboxie, nawet po latach, takie Stellar Blade, Ragnaroka czy Rise of Ronin.

 

Więc dziwi mnie, że jeden z użytkowników z uporem maniaka wypiera z siebie, że spadająca sprzedaż konsoli jest prostą drogą do nikąd, bo ten sprzęt zwyczajnie przestanie się opłacać komukolwiek. Zwłaszcza MSowi który zdaje się trzyma Xbox chyba już z przymusu. Gwarantuje Wam, że Nadelli robi się ciepło w spodniach na myśl jak gry XGS miałyby od razu lądować na PS czy nawet Nintendo, bo zobaczy więcej pieniędzy z gamingu niż na Xboxie gdzie XGP kanbalizuje sprzedaż gier. 

 

i nie, nie kupuję bajeczek o dodatkowym wyborze dla graczy, to raczej próba zmitygowania strat związanych z abonamentowym podejściem konsolowców patrząc, że ten abonament powstał tylko na konsolach gdzie jest znacząca większość subskrybentów GamePassa

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu ta dyskusja, bo już dawno się zapętliła i wciąż padają w kółko te same argumenty z obu stron, w dodatku wsadza mi się do ust słowa których nigdy nie napisałem. 

 

Oczywiste że pozbawienie konsoli jakichkolwiek gier nawet konsolowo ekskluzywnych niesie za sobą ryzyko spadku sprzedaży i tego że sprzęt będzie olany przez wydawców third party, sam o tym pisałem wielokrotnie. Oczywiste jest że jakby z generacji na generację sprzedawali coraz więcej konsol, to nie byłoby portowania gier na PC i konsolę konkurencji.

Ale jednocześnie wciąż produkują dobry konsolowy sprzęt i jak na razie nie można narzekać na brak gier. Porty na PC w dniu premiery też nie zabiły do tej pory konsol, a jednocześnie przyniosły im dodatkowe dochody. 

Więc może by tak poczekać i zobaczyć co to będzie, a teraz skupić się po prostu na graniu, zwłaszcza że trochę tych gier w najbliższym czasie będzie. 

 

BTW ten sam dziennikarz który jako pierwszy trafnie donosił o portowaniu pierwszych kilku gier na Playstation i Nintendo, mówi że Xbox nie zamierza portować wszystkich swoich gier i część chcę zostawiać dla swojego ekosystemu,  Gry które wg. niego są obecnie rozważane do portowania to: Hellblade 2, Age of Empires, Age of Mythology, Starfield i niezapowiedziany jeszcze remake Halo:CE. 

 

Obstawiam że te pierwsze kilka gier, to będą takie balony próbne które wypuszczą i będą patrzeć jak porty wpływają na kondycje ich konsoli. Trochę jak Sony które podobnie robiło z pierwszym portem Horizona, który nazwali przecież eksperymentem. A gdy zdali sobie sprawę że portowanie starszych gier nie ma negatywnego wpływu na ich konsolę, to zaczęli wypuszczać te gry na PC już hurtowo. 

Odnośnik do komentarza

Starszych gier i na PC. Dla MSu starsze gry to niedlugo beda 3-6 miesieczne, w dodatku na konsole głównego konkurenta. Jest to zasadnicza różnica niż dostać Ragnaroka po 24 miesiącach. To jest też chyba główny powód dla którego ludzie jeszcze ufają Nintendo i Sony - posiadacze ich konsol nie czują się traktowani jak obywatele trzeciej kategorii we własnym ekosystemie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Sebas said:

Zobaczymy ile osob kupi nowego xboxa wiedząc że, playstation bedzie mieć te same gierki i jeszcze swoje dodatkowo. Większość obecnych xboxsów, szczególnie series X, by się nie sprzedała gdyby była jasna sprawa już od początku tej generacji.

 

Jestem tego przykładem. Po pierwszym Xboxie, X360 i Xone, w naturalny sposób przesiadłem się na Series X. Na szczęście w miarę szybko zorientowałem się co się odwala i wymieniłem na PS5

Odnośnik do komentarza

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:PlayStation_5-only_games

 

niesamowita lista warta każdych pieniędzy, warto sprzedać ps4, kupić ps5, a później ps5 pro samo się kupuje po zobaczeniu tego. a pamiętacie tę burzę w interecie jak sony ujawniło, że będzie wydawać swoje eksy na pc? konsole w komentarzach przez okno wylatywały

 

może najpierw poczekajmy na oficjalną zapowiedź tej forzy, halo i gearsów na plejke

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:PlayStation_5-only_games
 
niesamowita lista warta każdych pieniędzy, warto sprzedać ps4, kupić ps5, a później ps5 pro samo się kupuje po zobaczeniu tego. a pamiętacie tę burzę w interecie jak sony ujawniło, że będzie wydawać swoje eksy na pc? konsole w komentarzach przez okno wylatywały
 
może najpierw poczekajmy na oficjalną zapowiedź tej forzy, halo i gearsów na plejke
 
No to series ma taka listę pustą bo każda wyszła na pc, a widzę, ze nie są brane pod uwagę gry z wersja na pc
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Jest to zasadnicza różnica niż dostać Ragnaroka po 24 miesiącach. To jest też chyba główny powód dla którego ludzie jeszcze ufają Nintendo i Sony - posiadacze ich konsol nie czują się traktowani jak obywatele trzeciej kategorii we własnym ekosystemie.

jaka różnica? no bardzo fajnie że sony traktuje swoich pecetowych klientów jak obywateli trzeciej kategorii dając im ragnaroka 24 miesiące po ps5, wielkie dzięki sony. przecież oni tego nie robią z dobroci serca i szacunku do konsolowego klienta, tylko to jest zwyczajnie wykalkulowane pod największy zysk ze sprzedaży. najpierw doicie klientów konsolowych na 3,5 bomby na platformie gdzie nie ma piractwa i nie ma innej opcji żeby ograć te gry, a później dorabiacie na pc na zasadzie "co się sprzeda to się sprzeda, lepiej coś niż nic", tutaj nie ma nic szlachetnego

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że to jest zysk i tylko tym się kierują, ale są przynajmniej transparentni w swoich działaniach i ostatecznie dostarczają naprawdę dużej ilości dobrych gier. IMO kompletne przeciwieństwo Xboxa po 2021.

 

Kiedys bym jeszcze powiedział, że trzeba czekać na owoce ale kurwa… ja o tych owocach i że za chwilę już, za momencik, będzie dobrze, konsole najważniejsze i gra 1st party regularnie co kwartał czytam od 2015.

 

Mnie już przekonali, że mają Xboxa w dupie. Rozumiem, ale budowanie relacji biznesowych na zasadach „zrobimy wam tak chujowo aż sami odjedziecie” to nie jest najlepszy sposób na biznes.

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, krzysiek923 said:

jaka różnica? no bardzo fajnie że sony traktuje swoich pecetowych klientów jak obywateli trzeciej kategorii dając im ragnaroka 24 miesiące po ps5, wielkie dzięki sony. przecież oni tego nie robią z dobroci serca i szacunku do konsolowego klienta, tylko to jest zwyczajnie wykalkulowane pod największy zysk ze sprzedaży. najpierw doicie klientów konsolowych na 3,5 bomby na platformie gdzie nie ma piractwa i nie ma innej opcji żeby ograć te gry, a później dorabiacie na pc na zasadzie "co się sprzeda to się sprzeda, lepiej coś niż nic", tutaj nie ma nic szlachetnego

 

No dokładnie tak jest, plus wersje pecetowe robią jako akcja marketingowa dla wersji konsolowych. Gra jest wydawana w okolicach zapowiedzi kolejnej części. Tak było ze Spider-Manem, God of War, Ghost of Tsushima. Albo przy okazji serialu jak TLoU. Wszystko jest jasne i transparentne i wiadomo gdzie leżą priorytety. W Xboxie jest chaos, kompletny i totalny chaos.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Paolo de Vesir napisał(a):

Wiadomo, że to jest zysk i tylko tym się kierują, ale są przynajmniej transparentni w swoich działaniach i ostatecznie dostarczają naprawdę dużej ilości dobrych gier. IMO kompletne przeciwieństwo Xboxa po 2021.

Imo ta cała sraczka z grami na Xboksie wynika właśnie ze zmiany całej polityki i tego, że rozwijają wszystko wszędzie, ale nigdzie nie skupiają się na tym priorytetowo, po trochę rozwijają GP, Xboksa, chmurę i PC, nigdzie nie robiąc tego wystarczająco. Cały czas mówią JAK będzie się grać na ich platformie, a za mało mówią W CO. Jestem pewny, że te gry będą, kiedy rozwój kierunku dystrybucji usług dobiegnie końca, ale kiedy to będzie... No tak, to jest ich błąd, bo stanowczo za długo trwa wdrażanie tego. Powiedzieli jak to widzą, każdy wie do czego dążą, tylko dlaczego tak wolno rozwijają na przykład pecetową aplikację? Przecież ona jest tragiczna, forma specjalizująca się w sofcie powinna błyskawicznie mieć ją gotową, a tam brakuje wszystkiego, wizualnie to też jest jakaś brzydka proteza, jakaś "aplikacja zastępcza".

 

Sony też się zaczyna motać tymi swoimi Concordami i innymi niechcianymi sieciówkami, ubija oczekiwane multi TLoU, kolejne remastery TLoU, Spidermana, Horizona, zamiast odświeżyć coś wymagającego więcej wysiłku z generacji PS3. Kombinują z napędem i nie wiadomo czy zmienia się ich podejście do pudełek wypuszczając Pro bez napędu, tutaj też niczego nie sprostowali. Sprzedają ci gogle VR, które później kompletnie olewają, sam nie posiadam, ale domyślam jakimi frajerami czują się kupujcy to. No gdyby przed zakupem ktoś był pewny, to też by tego nie kupił.

  • Dzięki 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

sraczka z grami na Xboksie wynika właśnie ze zmiany całej polityki i tego, że rozwijają wszystko wszędzie, ale nigdzie nie skupiają się na tym priorytetowo, po trochę rozwijają GP, Xboksa, chmurę i PC, nigdzie nie robiąc tego wystarczająco


o to o to o to


szkoda że nie można dać dwóch plusów za posta :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...