Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Wooyek napisał:

Co do Dolby Vision w grach na Xboxie

 

https://spidersweb.pl/2021/03/dolby-vision-gry-xbox.html

 

Implementacja Microsoftu narzuca dwa ograniczenia. Po pierwsze, Dolby Vision na konsolach Xbox nie będzie działać w częstotliwości odświeżania powyżej 60 Hz. To oznacza, że będziemy musieli w niektórych grach decydować – czy ważniejsze jest dla nas 120 Hz płynności, czy też zachowanie 60 Hz przy lepszych kolorach i obrazie.

 

Po drugie, przy włączonym Dolby Vision przestaje być dostępny mechanizm VRR. Ten odpowiada za synchronizację układu graficznego konsoli z elektronika matrycy telewizora. Za sprawą tej synchronizacji gry mające problem z utrzymaniem stałej liczby klatek na sekundę są bardziej responsywne. Tu, ponownie, będziemy musieli wybierać.

Z tymi 120hz to nie ma co się jarać bo akurat tych gier działających powyżej 60 fps to nie będzie zatrzęsienie. Natomiast dziwi mnie brak obsługi vrr i db tj. myślałem, że to proc w TV o tym decyduje a nie konsola. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Soban napisał:

Dla mnie to by mogli ogarnąć w aczikach rozdzielenie podstawki od dlc, a nie taki smietnik sie potem robi, ze masz calaka w podstawce i po dlc sie robi 1000/2000.
Na plejce jest to lepiej ogarnięte z platynkami.

prawda...powinni cos z tym ogarnac. Majac calaka np w FH4 nijak nie jest to pokazane (choćby jakaś ikonka na liście osiągnięć przy grze) 

Choc troszke w zdobywniu i sprawdzaniu pomoga aplikacja TA gdzie mozesz segregowac achivki na DLC i inne dodatki

 

50 minut temu, ASX napisał:

zaorany

szkoda...fajne to bylo

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soban napisał:

Dla mnie to by mogli ogarnąć w aczikach rozdzielenie podstawki od dlc, a nie taki smietnik sie potem robi, ze masz calaka w podstawce i po dlc sie robi 1000/2000.
Na plejce jest to lepiej ogarnięte z platynkami.

To jest jedyna, ale ogromna przewaga systemu osiągnięć Sony

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figuś napisał:

zwłaszcza fajne są achivy za 1gs 3gs i ogólnie te z nieparzyste, System osiągnięć na Ps jest bardziej czytelny i przejrzysty :dunno:

 

ale co kto lubi

 

O właśnie! Wisi mi teraz 2 na końcu, m. in. dzięki Overcooked, 1 GS za achivement zdobywany na początku gry i 199 GS za przejście wszystkiego na 3 gwiazdki... I weź tu teraz kończ całą grę na maksa. Ja nie jestem z tych, którzy zbierają jakoś namiętnie trofki, więc tak niestety zostanie.

Edytowane przez A_Bogush
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Soban said:

Dla mnie to by mogli ogarnąć w aczikach rozdzielenie podstawki od dlc, a nie taki smietnik sie potem robi, ze masz calaka w podstawce i po dlc sie robi 1000/2000.
Na plejce jest to lepiej ogarnięte z platynkami.

Niestety. System MS był pierwszy i równie dobry, kiedy gry miały 1000 albo 200 GS. Od kiedy dodali DLC, wszystko się skomplikowało. Nie mówiąc o tzw. oszukanych calakach, bo są agenci uzupełniający sobie GS brakujący do 1000 z podstawki łatwymi achievementami z jakiegoś DLC.

 

Z drugiej strony osiągnięcia i Gamerscore są nieco bardziej satysfakcjonujące jeśli ktoś niekoniecznie chce wbijać każde osiągnięcie w grze lub jeśli zamierza ukończyć dodatkowo każde DLC.

Odnośnik do komentarza

Wiadomka ze WD to gowno obesrane, ale będzie darmowy weekend od 25 do 28 jeśli ktoś chce sobie spróbowac, pozwiedzać londyn, lub zobaczyć jaka grafika, pewnie ściągne z ciekawości zobaczyć czy warto tą gre kiedyś kupić za 10zł.

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/watch-dogs-legion/c1wrx8zd77m9?ranMID=46139&ranEAID=hL3Qp0zRBOc&ranSiteID=hL3Qp0zRBOc-VUVcGEouVe67I4Gcf6zIQQ&epi=hL3Qp0zRBOc-VUVcGEouVe67I4Gcf6zIQQ&irgwc=1&OCID=AID2000142_aff_7811_1243925&tduid=(ir__ouy0xxvqwckftxebkk0sohz3zv2xpcxygxiuccdc00)(7811)(1243925)(hL3Qp0zRBOc-VUVcGEouVe67I4Gcf6zIQQ)()&irclickid=_ouy0xxvqwckftxebkk0sohz3zv2xpcxygxiuccdc00&activetab=pivot:overviewtab

 

 

Zrzut ekranu 2021-03-23 o 16.45.17.png

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...