Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, zielonawtym napisał:

Cześć! 
chce zakupić stacje ładująca do padów, do XBOX SERIES X. Jaka polecacie? Żeby działała, i była dobra. W spoko cenie, ale najważniejsze żeby działała, jak trzeba. Jestem w tym zielona :)

Czesc

Ja korzystam z takiej stacji ładującej

https://m.ceneo.pl/100004910

 

Jej jakość nie powala, a pojemność akumulatorków pozostawia sporo do życzenia (tylko 1100 mAh) ale działa i jest w miarę tania.

 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich! 

Mam ogromny problem z dźwiękiem 5.1 na konsoli Xbox series x. Konfiguracja jest następująca Xbox+TV lgbx+amplituner Yamaha rx-v571 i jakbym nie cudował z podłączeniem to prawdziwego dźwięku 5.1 nie ma. Jeśli podłącze konsole do tv HDMI a następnie z tv do wzmacniacza też za pomocą HDMI to wykrywa stereo, jak podłącze konsole do tv HDMI, a z tv do wzmacniacza optycznym to w ogóle nie wykrywa dźwięku. Najciekawiej jest gdy podłącze konsolę do wzmacniacza HDMI, a wzmacniacz do tv też HDMI to pomijając że obraz jest gówniany to wzmacniacz wykrywa dźwięk 5.1 ale gdy odpalam grę dźwięk nie jest taki jaki powinien być tzn. słychać każdy dźwięk w każdym głośniku. Gdy lata temu miałem Xboxa 360 wszystko grało pięknie, a teraz jest porażka:( 

Nie życzę nikomu źle ale mam nadzieję że ktoś też miał tego typu portal;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2022 o 21:39, SnoD napisał:

W ogóle sprzedawanie jakiejkolwiek konsoli po to by ją ponownie kupić kilka miesięcy później, to jest jakiś absurd.


Jak ma coś zbierać kurz, to po co trzymać? Za kilka msc możesz trafić model w którym coś poprawia i masz znowu nowa konsole z pełna gwarancja. Robiłem tak w poprzedniej generacji i wcześniej. Miałem xboxa i jak się uzbierało kilka gier na PS4 to kupiłem. Potem miało zbierać kurz? Jak na koniec wyszedł GOW czy Uncharted to znowu kupiłem. Dzisiaj już mi się nie chce, bo jak widzę na olx wiadomość o treści „czy cena ostateczna”, to rzygac mi się chce od tych idiotów co nie potrafią przeczytać ogłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

Tak jak pisałem pojemność akumulatorków to 1100 mAh, co starcza na ok 8-10h gry

Czyli dupy nie urywa ale na dzień grania powinno starczyć. 

Ja tym bardziej mam zawsze wyłączone wibracje w padzie więc jeszcze tem czas trochę się wydłuży. No ale takie te aku wkładają do większości tych zestawów, choć wolał bym ciut wyższa cenę zapłacić i mieć bardziej pojemny aku no ale tragedii wielkiej nie ma. Muszę chyba także jakiś zestaw kupić bo zawsze wygodniej na takiej ładowarce pad trzymać niż zmieniać co trochę baterie. A po drugie pada wtedy ściągasz z ładowarki i zawsze masz naładowany na full. 

W Elite Series 2 aku trzyma mi  dość długo na jednym ładowaniu. Chyba z nie cały tydzień, a może trochę mniej już nie liczę teraz ale sporo. No ale cenowo to wiadomo... 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.04.2022 o 11:34, aryjczyk19 napisał:

Witam wszystkich! 

Mam ogromny problem z dźwiękiem 5.1 na konsoli Xbox series x. Konfiguracja jest następująca Xbox+TV lgbx+amplituner Yamaha rx-v571 i jakbym nie cudował z podłączeniem to prawdziwego dźwięku 5.1 nie ma. Jeśli podłącze konsole do tv HDMI a następnie z tv do wzmacniacza też za pomocą HDMI to wykrywa stereo, jak podłącze konsole do tv HDMI, a z tv do wzmacniacza optycznym to w ogóle nie wykrywa dźwięku. Najciekawiej jest gdy podłącze konsolę do wzmacniacza HDMI, a wzmacniacz do tv też HDMI to pomijając że obraz jest gówniany to wzmacniacz wykrywa dźwięk 5.1 ale gdy odpalam grę dźwięk nie jest taki jaki powinien być tzn. słychać każdy dźwięk w każdym głośniku. Gdy lata temu miałem Xboxa 360 wszystko grało pięknie, a teraz jest porażka:( 

Nie życzę nikomu źle ale mam nadzieję że ktoś też miał tego typu portal;)

 

Podłącz konsolę przez HDMI bezpośrednio do telewizora, następnie optykiem telewizor do amplitunera. W konsoli w ustawieniach dźwięku wybierz Dolby Digital, a w telewizorze - dźwięk -> wyjście dźwięku -> użyj głośnika przewodowego -> urządzenie wyjścia optycznego. 

Następnie w ustawieniach zaawansowanych - wyjście dźwięku cyfrowego -> pass through. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2022 o 10:28, drozdu7 napisał:

Te niektóre przeceny to xd bioshock kolekcja biorę bankowo. 

Kusi Sekiro, ale ku.rwa boję się że po godzinie zostanę z uczuciem straconej kasy (chociaż w Nioh grało mi się dobrze). No i Resident 8 za 144zl też myślę myślę.

 


Kolekcję Bioszoków gorąco polecam (szczególnie za tę cenę). Ja kupiłem wersję fizyczną kilka lat temu i, o Panie, sto złotych za trzy kapitalne gry, bardzo dobrze przy tym odrestaurowane. :fsg: Dodam, że dwa lata temu (sama kolekcja ukazała się w 2016 roku) Bioshock Collection otrzymało usprawnienie graficzne pod One X (i Pro). Dzięki temu podwodne Rapture zwiedzamy w 4k, a podniebną Kolumbie w 1440p - 60 k/s było już zaoferowane na dzień dobry.

Nad Sekiro też się nie zastanawiaj. Wybitna pozycja. Jeżeli siadł ci kapitalny Nioszek, tym bardziej nie powinieneś kalkulować słuszności zakupu. Skilla ci nie brakuje przecież. Parę razy soczysta "curva" poleci w stronę ekranu, ale jeszcze podziękujesz za rekomendację przygód Pana Wilka. :touche:

VIllage, to już inna inszość. Nabyłem na premierę. Podobała mi się pomimo licznych bzdur. Mało Residenta w Residencie, ale czy tez 144 zł, to jakaś niesamowita promocja (po tyle chodzi pudło). :dunno:

 

W dniu 8.04.2022 o 21:48, Figaro napisał:

Ten pad to niezła padaka. Każdy przycisk mega głośny - wtf? A ten dpad... Co się dzieje? Dlaczego MS od dwóch dekad nie umie w dpady? Ściągnąłem Dead Cells i gra to KOZAK, ale granie w niego dpdaem to padaka totalna, a gałką jest nieprezycyjnie. 

 

Drugi minus to niezrozumiała dla mnie lista pobierań, nie można ściągać kilka rzeczy naraz? W ogóle dzieją się tam dziwne cuda, ta kolejka ciągle się zmienia, coś się samo odpala do ściągania itd. Bezsensu. No i sam dashboard to dalej ta sama padaka co zawsze. Przywróćcie blade'y X360 bo choć brzydkie, to były chociaż funkcjonalne niż te obrzydliwe, nieintuicyjne kafelki. Tfu.

 

Sama konsola to cudo <3 Przepiękna, mała maszynka, jestem pod wrażeniem obudowy. Spędzimy sporo przyjemnych chwil, ja i ona :) :)


Rozumiem, że są różne gusta, ale według mnie jesteś zbyt surowy dla X bąkowego kontrolera. Posiadam kilka wersji konsoli M$ (One, One S, One X, Serię X) i od wielu lat, stosując kolejne wersje tego pada (z Elite włącznie) nigdy nie zdarzyło się bym psioczył w jego stronę - no, może raz kontroler od One S nie chciał mi konsoli wyłapać, tyle. :unknown:

Tak się składa, że Dead Cells, to jedna z moich ulubionych gier i uwierz spędziłem dziesiątki godzin na 4 Cell Nightmare Mode tudzież Hell gdzie zagęszczenie stworów, ich agresja są szalone i bez diablo precyzji i ponadprzeciętnego skilla nie zaliczy się pierwszego biomu.:diablo: Nie przypominam sobie by choć raz śmierć postaci wynikła z tego, że pad strzelił focha. 



Być może wada konstrukcyjna, bo to jednak kawałek elektroniki skąpanej w plastiku. Rozumiem oczywiście odmienną opinię, może ci najzwyczajniej w świecie nie pasować jego konstrukcja, nie mam z tym problemu, ale braku precyzji nie zarzucę ani gałkom, ani krzyżakowi.

Z opisem konsoli się zgadzam. Niech ci lata służy w najlepszy możliwy sposób. Miłej gry. :drinks:

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

Z opisem konsoli się zgadzam. Niech ci lata służy w najlepszy możliwy sposób. Miłej gry. :drinks:

 

Zobaczymy, gram sobie na przemian w Wasteland 3, Ori i Sunsecika borzego i jest spoko. Konsola jest cichuteńka co jest zbawieniem po plejkurefce4. Ale ten interfejs konsoli to jakaś kompletna i nieprzemyślana (w dodatku brzydka i bez PIEPRZU) porażka. Nawet kurwa spotify jest gorsze niż na PS4. 

 

Co do padzika to już się przyzwyczaiłem. Wizualnie jest przepiękny.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Figaro napisał:

Ale ten interfejs konsoli to jakaś kompletna i nieprzemyślana (w dodatku brzydka i bez PIEPRZU) porażka.

Kwestia przyzwyczajenia tbh, jak teraz kumpela mnie woła, żeby jej coś znaleźć w ustawieniach PS4 to biorę pada do ręki i klnę na czym świat stoi, bo gurwa nic znaleźć tam nie mogę xD Jak już na nim pooperujesz to będziesz śmigał po tym dashu raz-dwa jak rączy rumak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...