Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Chyba nigdy nie wyłączyłem konsoli inaczej niż trzymając te 2 sek przycisk xbox na padzie gdzie od razu to pokazuje i nie trzeba nigdzie włazić. Polecam tak żyć.

Trafić w gurwę, nawet nie wiem o czym koledzy wyżej piszą, jakie problemy z wyłączeniem konsoli xD

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

Dash spoko, ale konieczność przekopywania się przez kilka kafelków/opcji by wyłączyć konsolę, to jakiś kek :daddy:

Trzymasz guide button na 2s

Godzinę temu, Figaro napisał:

albo chce wylaczyć gre i musze iść na koniec listy bo jakiś geniusz dał "Zamknij grę" na końcu i oczywiście nie dali przewijania w drugą stronę xd błagam was, tu jest mnóstwo dupereli do poprawy

Możesz dowolnie przenosić listy/ikony w dostosuj przewodnik 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Moldar napisał:

Obstawiam, że niektórym chodzi o te całkowite wyłączenie konsoli, co ukryte jest w ustawieniach.

Powinni zrobić jak jest na konsolach sony, wybór czy czuwanie czy wyłączenie i tyle.

No ja tak zawsze wyłączam, czyli całkowicie. Tym bardziej doceniam QR bo lubię szybko zacząć znowu grać, a w Sonce i Switchu muszę zamykać w prądożernym + bardziej niebezpiecznym dla samego sprzętu, trybem uśpienia. 

Odnośnik do komentarza
No to przecież Daddy napisał, nie wciskasz przycisku X, tylko przytrzymujesz i tam masz.

Nie

Xbox ma 3 opcje wyłączenia konsoli tak naprawdę. Wstrzymanie ( instant mode). Oszczędzanie energii ( to podstawowe) gdzie konsola całkowicie nie jest wyłączona, wiatraki chodzą jeszcze przez jakiś czas i całkowite wyłączenie ( co jest właśnie ukryte w opcjach)gdzie definitywnie się wyłącza. Choć nie wiem po co używać tej trzeciej opcji..
Odnośnik do komentarza

Finalnie tak, ale sam robiłem sobie też testy, jak się użyje całkowitego wyłączenia co jest ukryte w opcjach to konsola od razu się odcina, jak wyłączycie normalnie mając w opcjach oszczędzanie energii to coś tam jeszcze sobie pracuje jakiś czas oraz pracują wiatraki aby konsole schłodzić, co jest imo opcją lepszą, ale już kilka razy spotkałem się z komentarzami, że ludzie nawet tego nie lubią i wyłączają opcją całkowite wyłączenie.


5167bf4c23bbadb5aedc3b0cc3b8c3c0.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
28 minutes ago, Daddy said:

Oczywiście całkowite wyłączenie najlepsze, konsola uruchamia się w kilka sekund więc ten tryb uśpienia jest chyba tylko dla osób które mają wolnego neta i chcą żeby ewentualne patche do gier leciały.

Podzielam podobne zdanie, chociaż mam akurat bardzo szybkiego neta, plus generalnie nie siadam do konsoli na krócej niż godzinę. Każda dłuższa przerwa w graniu, to dla mnie kompletne wyłączenie konsoli. I tak włącza się z powrotem bardzo szybko. 
 

Ale QR też mnie w ogóle nie jara, zwykłe loadingi gier są dla mnie również wystarczająco krótkie, a poza tym rzadko przełączam między grami. 
 

Pewnie kwestia podejścia, sam zwykle oldschoolowo jeśli już włączam konsolę, to na konkretniejszą sesję i gram najczęściej w jeden tytuł, tymczasem ktoś siadający do gier z doskoku na 20 minut i ogrywający kilka pozycji na raz, będzie miał inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Moldar napisał:

jak wyłączycie normalnie mając w opcjach oszczędzanie energii to coś tam jeszcze sobie pracuje jakiś czas oraz pracują wiatraki aby konsole schłodzić

 

Nigdy tak nie miałem. Wiatrak chodzi max 5 sekund po wyłączeniu. Chyba, że płyta siedzi w środku, wtedy napęd się załącza na chwilę (kwestie bezpieczeństwa).

Odnośnik do komentarza

No ale w przeciwieństwie do całkowitego wyłączenia, coś tam jeszcze pracuje jakiś czas, no to taka mała różnica. Jak wyłączysz konsole na oszczędzaniu i ja za chwilę włączysz, to masz efekt jak w Instand mode i konsola odpali się w sekundę.

Z pewnością jak ktoś zaraz po wyłączeniu chce np. wyłączyć konsole z gniazdka, to warto użyć opcji całkowitego wyłączenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dyskusja o dashboardzie jak bumerang cały czas powraca.

 

Pisałem o tym kilka razy, ale napisze raz jeszcze, pod względem funckjonalnosć i ogólnej szybkości jest w porządku i poza małymi detalami nie za bardzo jest się do czego przyczepić, czuć że zostało tutaj włożone lata pracy w przeróżne usprawnienia. Co jednocześnie trochę zagraciło całość i pod względem estetyczno-wizualnym całe menu wygląda mocno chaotycznie i po prostu brzydko.

 

Całości nie poprawiają też wyświetlające się reklamy w jednym lub nawet dwóch kafelkach  w głównym menu, które widzimy po odpaleniu konsoli. Nie podoba mi się to, M$ pozycjonuje XSX jako konsole premium (o ile przyjmiemy że konsole w ogóle mogą być premium) i pod względem jakości wykonania sprzętu, jego kultury pracy to naprawdę czuć, to jednak dashboard z tymi reklamami śmierdzi taniością.

 

Co jeszcze mi się nie podoba to oczywiście fakt że te kafle są tak duże i jest ich tak wiele (gdy tak naprawdę korzystam tylko z dwóch może) że zagracają cały ekran i tapety czy naprawdę fajne motywy które można ustawić są w dużej części zasłonięte.

 

Cała ta sytuacja, jest trochę dziwna, bo M$ udowodnił przecież że potrafi w ładne systemy operacyjne. Windows 11 jest bardzo ładnym, schludnym i przejrzystym odświeżeniem Windowsa 10, który jednocześnie przeniósł chyba wszystkie funkcjonalności z 10, dodając trochę nowych i opakowując to w ładny dla oka styl. Chciałbym, żeby dashboard Xboxa doczekał się podobnej zmiany. W 2020 r. przy premierze konsoli, zrobili co prawda jakieś odświeżenie, ale skończyło się na tym że zamienili miejscami kilka kafli i zaokrąglili wierzchołki kafelków, ale to za mało i chciałbym większych zmian.

 

To tyle, ponarzekałem sobie, ale taka jest moja prawda dashboarda.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wypowiem się jako posiadacz dwóch sprzętów.

Wizualnie zdecydowanie lepsze wrażenie robi ten na PS5.

 

Co do funkcjonalności i intuicyjności to już kwestia gustu, a może nie tyle gustu co czasu ile spędzamy w danym dashu. Jak ktoś gra większość czasu na XSX i od kilku generacji Xbox to jego główny sprzęt to wiadomo, że bardziej będzie mu leżeć ten na sprzęcie ms. Analogiczna sytuacja będzie w przypadku PlayStation. Proste jak nie wiem co…

Odnośnik do komentarza

Skoro sobie narzekamy na dashe to fajnie jakby ktoś wpadł na pomysł która gra jest aktualnie zawieszona. Zdarzyło mi się zamknąć ogrywaną grę tylko dlatego, że nie pamiętałem która była odpalona w tle.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Figaro napisał:

albo chce wylaczyć gre i musze iść na koniec listy bo jakiś geniusz dał "Zamknij grę" na końcu i oczywiście nie dali przewijania w drugą stronę xd błagam was, tu jest mnóstwo dupereli do poprawy

 

Nie mam jak teraz sprawdzić, ale spróbuj nacisnąć RT żeby przewinęło do ostatniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał:

Cała ta sytuacja, jest trochę dziwna, bo M$ udowodnił przecież że potrafi w ładne systemy operacyjne. Windows 11 jest bardzo ładnym, schludnym i przejrzystym odświeżeniem Windowsa 10.

Bo interfejs Xboksa jest starszy i bazuje na dziesiątce, a stylistycznie w kierunku jedenastki może się w przyszłości zbliżyć, więc nie rozumiem co w tym dziwnego.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Daddy napisał:

Niech oni tylko ogarną udostępnianie zdjęć poza konsola + długość nagrań bo tutaj jest ujnia.

 

Do udostępniania zdjęć zdecydowanie warto wykorzystać aplikację na telefon, wygodna opcja. Do nagrań można użyć zewnętrznego dysku, wtedy klip może mieć do 2h. Natomiast mogliby poprawić jakość tych nagrań.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...