Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, krzysiek923 napisał:

Bo interfejs Xboksa jest starszy i bazuje na dziesiątce, a stylistycznie w kierunku jedenastki może się w przyszłości zbliżyć, więc nie rozumiem co w tym dziwnego.

z tego co wiem interfejs xboxa bazuje jeszcze na zapomnianym dawno Windowsie 8, więc jest jeszcze gorzej.

 

Jest dla mnie dziwne, bo życzyłbym bym sobie, by nowy produkt M$ jak Xbox oferował podobny poziom pod względem UI jak inne produkty M$,

Odnośnik do komentarza

Może jakiś temat dash wars? xd XSX to mój pierwszy Xbox i dash jest tip top, jak odpalam ps5 to muszę się przestawiać na niewygodna nawigację po menu. Idzie się przyzwyczaić w pare chwil ale jak wracam do xboxa to nie muszę się na nic znowu przestawiać bo wszystko jest mega intuicyjne. 

Odnośnik do komentarza

Wracając do tego wyłączania. Piszecie, że calkowite wyłączenie konsoli z poziomu menu w ustawieniach jest zbędne, ale ja się z tym nie zgodzę. Nigdy nie zostawiam konsoli na dłużej w instant on, ponieważ dysk ssd cały czas wtedy pracuje i gdyby nastąpiła przerwa w dostawie prądu, to może go to całkowicie uwalić. 

Także ja tam wolę przekopać się przez te kilka opcji i wyłączyć konsolę całkowicie, tak samo jak całkowicie wyłączam kompa przez opcję "zamknij system", a nie "uśpij". 

W xboxie powinni dać tą opcję pod tym menu wywoływanym przez 2 sekundowe przytrzymanie X buttona i nie byłoby żadnego problemu (choć takie problemy to nie problemy, tylko pierdoły, które mogliby kiedyś w końcu poprawić) 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Michał102 napisał:

Także ja tam wolę przekopać się przez te kilka opcji i wyłączyć konsolę całkowicie, tak samo jak całkowicie wyłączam kompa przez opcję "zamknij system", a nie "uśpij". 

W xboxie powinni dać tą opcję pod tym menu wywoływanym przez 2 sekundowe przytrzymanie X buttona i nie byłoby żadnego problemu (choć takie problemy to nie problemy, tylko pierdoły, które mogliby kiedyś w końcu poprawić) 

 

O ile dobrze pamiętam to w menu konsoli możesz ustawić aby opcja wyłącz konsolę całkowicie wyłączała system i jest do wówczas dostępne z poziomu przytrzymania guide button.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

 

O ile dobrze pamiętam to w menu konsoli możesz ustawić aby opcja wyłącz konsolę całkowicie wyłączała system i jest do wówczas dostępne z poziomu przytrzymania guide button.

 

No chyba nie do końca, bo nawet jeśli tak ustawisz, to konsola startuje błyskawicznie bez tej początkowej animacji. 

Odnośnik do komentarza

Keskese? Wyłączam od zawsze przez przytrzymanie Guide, mam ustawione Oszczędzanie energii i zawsze jest animka cold boota. Odłączałem ją od prądu po takim wyłączeniu i też się nic nie dzieje, chyba niektórzy są zbyt dociekliwi i przewrażliwieni.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

Wyłączam od zawsze przez przytrzymanie Guide, mam ustawione Oszczędzanie energii i zawsze jest animka cold boota.

Może się coś zmieniło od lutego po jakimś patchu, ale do momentu w którym miałem konsolę to musiałem wchodzić w ustawienia zasilania dla całkowitego wyłączenia konsoli. Na ustawieniu oszczędzania energii po wyłączeniu guide buttonem jedyne co to konsola mi się nie grzała będąc w spoczynku.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

Może się coś zmieniło od lutego po jakimś patchu, ale do momentu w którym miałem konsolę to musiałem wchodzić w ustawienia zasilania dla całkowitego wyłączenia konsoli. Na ustawieniu oszczędzania energii po wyłączeniu guide buttonem jedyne co to konsola mi się nie grzała będąc w spoczynku.

Nie wiem, nie zmieniałem tego ustawienia z Oszczędzania energii od listopada 2020 i zawsze wyłączam w ten sam sposób, konsoli nic nie jest.

1 minutę temu, 20inchDT napisał:

Będzie pokazywac jak nie włączysz od razu po wylaczeniu. Cos tam pewnie mieli i dlatego tak to wyglada

Otóż to. Zresztą słychać po wyłączeniu, że jeszcze rozpędza płytkę w napędzie na moment i po tym cisza, null, wszystko stop.

Odnośnik do komentarza

Mi też nigdy nic nie ściągnęło w instant on, w sensie żeby samo zaczęło pobierać gdy konsola jest w tym trybie. Jak włączę pobieranie pacza czy tam gry ręcznie, a następnie dam konsolę w tryb czuwania to ściąganie idzie, ale żeby samo się coś zaczęło pobierać, to jeszcze mi się nie zdarzyło. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figuś napisał:

To z tym nie ściąganiem aktualizacji w instant on

W instant on nie ma problemu, problem pojawia się w Energy saving, a to co wrzucił wyżej Sterydo bezpośrednio właśnie do tego się odnosi:

Cytat
  • Last year, we made improvements to the console’s Energy Saver sleep mode. Energy Saver mode consumes about 20 times less power than Standby mode when the console is not being used or receiving updates.  Now, system and game updates can be downloaded during Energy Saver mode, further saving energy.
  • We also made Energy Saver mode the default option when players initially set up their consoles, which offers a significant opportunity to enable energy savings across the entire Xbox ecosystem

I problem w tym, że to ściema, bo nie działa, przynajmniej u mnie. Albo inaczej - raz działa i samo się ściąga, raz nie i nawet jak zostawię coś celowo w kolejce pobierania to nie rusza ani o kB na wyłączonej konsoli i chuj wie tak naprawdę od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bzduras napisał:

W instant on nie ma problemu,

U mnie na tym też nie ściągało, uwierz ćwiczyłem z każdym ustawieniem. Żeby to naprawić próbowałem wszystkiego włącznie z przywracaniem ustawień fabrycznych i ponowną konfiguracja konsoli. Po którymś updacie XSX na jesień chwilę było dobrze i po kilku tyg znowu robiły mi sie kolejki do aktualizacji które jeszcze musiałem manualnie wzbudzić żeby w ogóle się zaczęły pobierać.

Przez to wolałem całkowicie wyłączać konsole bo po chuj miała ciągnąć więcej prądu jak nie robiła tego co niby miała robić.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...