Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ściąganie aktualizacji też oddzielnie trzeba ustawić na automatyczne a nie ręczne, może dlatego wam nic nie zasysało. Ja mam ustawione ręcznie i według mnie jest to lepsza opcja bo wiesz kiedy jaka gra jest usprawniana i można szybko na necie sprawdzić co te zmiany powodują. Przykład: Metro Exodus - jakbym miał konsolę w trybie Instant wtedy to by mi podmieniło starszą wersję Exodusa na tą Enhanced z RT i nie miałbym szans powrotu do starszej wersji w natywnym 4K a chciałem sobie ją zachować więc jest zainstalowana na dysku zewnętrznym, którego nie podpinam (jak będę chciał ograć tę wersję to ustawię konsolę w tryb offline) a wersję Enhanced mam dodatkowo na innym dysku. Taka sama sytuacja z Senuą Sacrifice - w tej nowej wersji obcięto wegetację - to samo zrobiono z Plague Tale. Dlatego ja wolę się rozeznać w sytuacji zanim ściągnę patcha.

Odnośnik do komentarza

Od premiery mam ustawione oszczędzanie energii i normalnie wyłączam konsolę przyciskiem guide. Po włączeniu odpala się z logiem Xboxa itd. Z prądu też zdarzało się odłączać. Trzeba jedynie poczekać tą minutę po wyłączeniu aż wiatraki przestaną się kręcić i zatrzyma się płyta w napędzie (jeśli ktoś używa). 

 

2 hours ago, Bzduras said:

W instant on nie ma problemu, problem pojawia się w Energy saving, a to co wrzucił wyżej Sterydo bezpośrednio właśnie do tego się odnosi:

I problem w tym, że to ściema, bo nie działa, przynajmniej u mnie. Albo inaczej - raz działa i samo się ściąga, raz nie i nawet jak zostawię coś celowo w kolejce pobierania to nie rusza ani o kB na wyłączonej konsoli i chuj wie tak naprawdę od czego to zależy.

To są jakieś bajki bo w trybie oszczędzania energii nigdy mi patchy nie pobrało.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

U mnie parę razy się zdarzyło, bo widziałem po kolejce pobierania czy też po prostu po ponownym uruchomieniu coś, co się ściągało przy wyłączaniu było już na dysku, ale nie potrafię powiedzieć, co spowodowało takie zachowanie konsolety. @spencer13 byku, ogarnij tam temat, wiem, że to czytasz

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Pragnę sprostować błędne info z mojej strony - po ustawieniu opcji na "oszczędzanie energii" konsola wyłącza się całkowicie. 

Wczoraj to przestawiłem i po wyłączeniu z poziomu tego szybkiego menu wiatraki chodzą tylko do momentu schłodzenia konsoli oraz net jest odcinany, bo gasnie lampka na routerze. Po ponownym włączeniu jest bootowanie z logiem X. 

 

Także któryś z apdejtów musiał to zmienić, bo kiedyś tak nie było ;)

Odnośnik do komentarza

Ciekawostki 

 

FQeNQ2WXEAYLysv?format=jpg&name=large

 

Tak jak Xboxów  jest 2x mniej niż plejek i switchów to mimo to gry w sprzedanych wersjach cyfrowych potrafią miażdżyć inne sprzęty, doskonale to widać również na forum. 

 

 

Przez 17mc sprzedano mimo braku konsol 14mln XS, dla porównania X360 w tym samym czasie 9.5mln oraz XO 10mln  :banderas:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Nie dziwią mnie te liczby bo Series to naprawdę udany sprzęt, mogę powiedzieć, że to najlepiej zaprojektowany i wykonany sprzęt ze wszystkich moich 12stu konsol.


Mnie trochę dziwią, ze względu na swoją nazwę, brak mocnych tytułów startowych i fakt, że w sumie jest to ewolucja niezbyt popularnej konsoli Xbox One. Oczywiście, nie odbieram tego, że jest to bardzo dobry sprzęt, jest wiele zalet, Quick Resume, Smart Delivery, świetnie wyceniona XSS, mocarna XSX. Sam tez wybrałem sprzęt MS, ale jestem tez zaskoczony (pozytywnie), że tak dobrze się sprzedaje w stosunku do poprzednika, jednocześnie nie oferując (póki co) dużo więcej. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Daddy napisał:

Ciekawostki 

 

FQeNQ2WXEAYLysv?format=jpg&name=large

 

Tak jak Xboxów  jest 2x mniej niż plejek i switchów to mimo to gry w sprzedanych wersjach cyfrowych potrafią miażdżyć inne sprzęty, doskonale to widać również na forum. 

 

 

Przez 17mc sprzedano mimo braku konsol 14mln XS, dla porównania X360 w tym samym czasie 9.5mln oraz XO 10mln  :banderas:

 

Bardzo duży udział XS w digitalu wynika z bardzo dużego udziału XSS - większość konsol MS to najprawdopodobniej właśnie XSS. W przypadku PS5 wersji digital bliżej do 10-20% ogólnej sprzedaży PS5.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

te 14 milionów konsol to liczba na podstawie szacunków VGchartz, nic oficjalnego, więc nie brałbym jej za pewnik. 

Aaron Greenberg chyba reagował na ten wynik i dziękował za dorzucenie cegiełki do wyniku, więc nawet jeśli nie jest to w 100% dokładna liczba to chyba można uznać w takim wypadku, że nie odbiega aż tak bardzo od stanu rzeczywistego. MS postawił na swoją wizję grania konsolowego, Game Pass, dobra wsteczna, dość szeroka promocja konsol w necie, Series S w niskiej cenie (i z dobrą dostępnością w sklepach) i spore zakupy studiów pewnie też zrobiły swoje. Sam znam kilka osób, które ze względu na GP i wstekę przeskoczyły z innych obozów do Xboxa w tej generacji i są zadowoleni, bo im ten model odpowiada, a pewnie takich osób jest więcej. Teraz niech te studia zaczną wypluwać gierki i zobaczymy, jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

co do zasady zgoda, ale nie jestem przekonany czy te spory zakupy studiów mogły kogokolwiek przekonać do przejścia do xboxowego ekosystemu, oprócz małej grupy największych zapaleńców, którzy śledzą i analizują rynek (tak jak tu na forum). Ponad 90% graczy nawet nie zdaje sobie sprawy że M$ kupił Bethesde, Activision czy Blizzarda i dotrze to do nich dopiero wtedy kiedy gry tych firm zaczną omijać Plejke. Dopiero wtedy zobaczymy tak naprawdę skalę i oddziaływanie tej inwestycji gdy np. Starfield czy Call of Duty pojawi się w dzień premiery w Game Passie.

 

Co do tego żeby "studia zaczęły wypluwać gry" to wiadomo teraz jest okres posuchy, ale nie zapominajmy jak wyglądał 2021 r. kiedy w drugiej połowie roku wychodziły w zasadzie co miesiąc lub dwa, bardzo dobre pozycję od studiów wewnętrznych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, ASX napisał:

nie jestem przekonany czy te spory zakupy studiów mogły kogokolwiek przekonać do przejścia do xboxowego ekosystemu, oprócz małej grupy największych zapaleńców, którzy śledzą i analizują rynek (tak jak tu na forum)

Może za duży skrót myślowy zastosowałem. Chodziło mi o to, że te zakupy dużych studiów jak Bethesda czy teraz trwające przejęcie Acti-Blizzard były na tyle duże i komentowane nie tylko przez media branżowe, że mogły odcisnąć się w świadomości nawet Janka, co główne newsy z giereczkowa czerpie z PPE jak tam czasem wejdzie, a poza tym to niespecjalnie interesuje się tematem. I gdy taki Janek sobie myśli, jaką konsolę by kupić to ten fakt, że MS wyjebał 10x więcej siana na firmę robiącą gierki niż ruscy na ratowanie swojej gospodarki może mu się przypomnieć i dorzucić swoją cegiełkę przy wyborze.

31 minut temu, ASX napisał:

Co do tego żeby "studia zaczęły wypluwać gry" to wiadomo teraz jest okres posuchy, ale nie zapominajmy jak wyglądał 2021 r. kiedy w drugiej połowie roku wychodziły w zasadzie co miesiąc lub dwa, bardzo dobre pozycję od studiów wewnętrznych.

Pamiętam, wiem też, że to wszystko jest procesem i nie trwa chwilę, ale łapska mnie świerzbią, żeby zagrać w część z tego, co już jest zapowiedziane. Gdzie moje newsy o FM, bo coś cisza w temacie :frog:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Bzduras napisał:

Janka, co główne newsy z giereczkowa czerpie z PPE jak tam czasem wejdzie, a poza tym to niespecjalnie interesuje się tematem.

Janek jak już czerpie gierkową wiedzę z innych źródeł jak reklama w TV albo „speca” od gier w MM, to chyba bardziej z wp albo Onet.

Wydaje mi się, że PPE nie wiele mówi niedzielniakom. 

Odnośnik do komentarza

Nieistotne skąd Janek czerpie swoją gierkową wiedzę i w jakich ilościach tak naprawdę. Może brać z Pani Domu, a i tak jestem pewny, że zwłaszcza zakup A-B w jakiś sposób gdzieś mógł się Jankowi obić o uszy, bo, cytując klasyka, jest kurwa gigantyczny.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

Janek jak już czerpie gierkową wiedzę z innych źródeł jak reklama w TV albo „speca” od gier w MM, to chyba bardziej z wp albo Onet.

Wydaje mi się, że PPE nie wiele mówi niedzielniakom. 

Zdziwiłbyś się, główny portal niedzielniaków plus chyba gry-online.pl

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, SnoD napisał:

 

Bardzo duży udział XS w digitalu wynika z bardzo dużego udziału XSS - większość konsol MS to najprawdopodobniej właśnie XSS. W przypadku PS5 wersji digital bliżej do 10-20% ogólnej sprzedaży PS5.

 

Mi bardziej chodzi o to że łącznie Xboxów jest z 65mln, switchów 107mln i plejek 131mln a mimo to połowa sprzedaży cyfrowej gry na konsolach jest w tych 65mln vs 238mln, marzenie producentów konsol, wydawców i chyba developerów oraz koszmar sklepików z grami w pudłach. Na xboxach zawsze było tak że tu cyfrowe zakupy były znacznie wyższe niż na ps i nintendo a pudełka wypadały znacznie słabiej.

 

 

Godzinę temu, SnoD napisał:

80% graczy to dowie się o tych przyjęciach jak Starfield nie wyjdzie na PS5, a Call of Duty wpadnie na premierę do GP.

Coś w tym jest u mnie pracy dwa klapy, ultra fani zachodnich rpgów (wiedzminy, skyrimy, fallouty, itd. po kilka razy przechodzone)  kupili kilka mc temu sobie po ps5 i ładnego wkurwa złapali dowiadując się ode mnie że nowe gry Bethesdy i Obsidianu ominą plejke  :kaz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...