Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Muszą być nowe IP, bo HaloForzaGearsy zjadły swój ogon gdzieś na przełomie siódmej i ósmej generacji. Microsoft potrzebuje nowości, a w przypadku świętej trójcy powrotu do deski kreślarskiej.

 

Posłużę się tu przykładem Uncharted któremu najbliżej jest do Gearsów - Drake jest w pełni mobilny, potrafi pływać, skradać się i skakać, w walce korzysta z liny aby szybko się przemieszczać, przeciwnicy są mobilni i ruszają się na tyle, że ciężko ich trafić. Pudziany są przygwożdżone do podłoża, ociężała szarańcza ma ogromne hit-boxy, jest płasko.

 

Serio, nie możemy zaniżać sobie standardów, bo gry na 7-8 to może robić sobie jakiś tam wydawca, MS to jeden z głównych graczy tu musi powtarzam K U R W A M U S I być 9-10, GOTY i żadnych kompromisów. Wymaganie mniej to kopanie medium w dupę.

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Posłużę się tu przykładem Uncharted któremu najbliżej jest do Gearsów - Drake jest w pełni mobilny, potrafi pływać, skradać się i skakać, w walce korzysta z liny aby szybko się przemieszczać, przeciwnicy są mobilni i ruszają się na tyle, że ciężko ich trafić. Pudziany są przygwożdżone do podłoża, ociężała szarańcza ma ogromne hit-boxy, jest płasko.

 

Idealne podsumowanie :banderas:

Jak ostatnio grałem w GoW4 to miałem zajebiste skojarzenia z Uncharted (lajtowa przygoda, żarciki, efekciarstwo), ale ten prymitywny gameplay...

Jeszcze gdyby to był singiel na max 5-7h, ale czwórka jest długa fhooy i przez tą "płaskość" i brak zróżnicowania gameplayowego, dłużyło się niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Muszą być nowe IP, bo HaloForzaGearsy zjadły swój ogon gdzieś na przełomie siódmej i ósmej generacji. Microsoft potrzebuje nowości, a w przypadku świętej trójcy powrotu do deski kreślarskiej.

 

akurat Halo zaliczyło już powrót do deski kreślarskiej i ubiegłoroczna odsłona wniosła bardzo dużo raczej pozytywnie odbieranych zmian, więc nie wiem po co chcesz ją znowu wysyłać do deski kreślarskiej,  bo seria dopiero co zaliczyła długo wyczekiwany i udany powrót.

Seria Motorsport także podobnie jak Halo powinna doczekać się wyczekiwanego soft rebootu i dużych zmian,

w pewnej stagnacji trwa seria Horizon (która o ironio była najlepiej ocenianą grą zeszłego roku) oraz Gearsy i tutaj najbardziej widać stagnacje a może nawet i regres. Seria moim zdaniem potrzebuje gruntownej przebudowy (piątka wprowadziła kilka zmian w stylu otwartych ale pustych terenów, pseudoskradnia czy ślizgacza, ale było to za mało, a szkielet rozgrywki wciąż został ten sam).

 

co do tego że potrzebuje nowości to racja i dobrze że M$ od jakiegoś czasu wie że nie można całego lineupu opierać na świętej trójcy i od kilku lat inwestuje w nowe marki i trzeba mu przyznać że niektóre z nich im całkiem nieźle wypaliły, a w kolejnych latach będzie tego więcej.

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, ASX said:

 

akurat Halo zaliczyło już powrót do deski kreślarskiej i ubiegłoroczna odsłona wniosła bardzo dużo raczej pozytywnie odbieranych zmian, więc nie wiem po co chcesz ją znowu wysyłać do deski kreślarskiej,  bo seria dopiero co zaliczyła długo wyczekiwany i udany powrót.

Seria Motorsport także podobnie jak Halo powinna doczekać się wyczekiwanego soft rebootu i dużych zmian,

w pewnej stagnacji trwa seria Horizon (która o ironio była najlepiej ocenianą grą zeszłego roku) oraz Gearsy i tutaj najbardziej widać stagnacje a może nawet i regres. Seria moim zdaniem potrzebuje gruntownej przebudowy (piątka wprowadziła kilka zmian w stylu otwartych ale pustych terenów, pseudoskradnia czy ślizgacza, ale było to za mało, a szkielet rozgrywki wciąż został ten sam).

 

co do tego że potrzebuje nowości to racja i dobrze że M$ od jakiegoś czasu wie że nie można całego lineupu opierać na świętej trójcy i od kilku lat inwestuje w nowe marki i trzeba mu przyznać że niektóre z nich im całkiem nieźle wypaliły, a w kolejnych latach będzie tego więcej.

Od Forza Motorsport wymagam jednego - niech na boga wrócą do kariery znanej z części pierwszej lub drugiej. Ta z siódemki to porażka.

Odnośnik do komentarza

  

1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Paolo na wszystko narzeka generalnie, także ignoruję to. Chciałbym jednak widzieć DATY kiedy gry mają wyść no bo trochę czasu już minęło, niedługo kolejny rok za pasem a dziesiątki studiów nic nie wypluwają. 

 

No, ale widzisz kolego - tak to wygląda, co już wielokrotnie zauważyłem przy okazji moich postów. Narzekam? Tak, bo 

 

image.jpeg.842ba2e93940088edf1d5966a43768d7.jpeg

 

 

ale widać po odzewie i wzmiankach, że mówię głośno to o czym coraz więcej osób myśli. :lapka: 

1 minutę temu, 20inchDT napisał:

Moze i zjada, ale jak ludzie graja i wciaz chca wiecej to jakie ma to znaczenie. Ja chyba wole podstawowa kampanie.

 

Jest tendencja spadkowa w serii, coraz częściej słyszę głosy, że coś jest nie tak, więc chyba warto jednak coś z tym zrobić zanim już wszystkim kompletnie gra obrzydnie i seria będzie już nawet nie cieniem dawnej siebie tylko quasi-crapem z dawno zapominanej epoki gdy gry robiło się w taki właśnie sposób.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

O tym, że będzie lepiej za kilka lat słyszę od dobrych kilku lat i sorry, ale wydłużające się czasy developingu to dla mnie żadne wytłumaczenie, bo ewidentnie Nintendo i Sony dostarczają i nie sprawiają, że mam odczucia jak przy Xboxie, że ktoś obudził się za 5 dwunasta, że w sumie to nie mają żadnych znaczących umów na wyłączność ani zaufanych developerów którzy pomogliby im przetrwać czasy posuchy. Co najwyżej mogą popisać się indyczyną na żółto na premierę w GamePassie.

 

Ale co niby dostarczają? Nintendo jedno nowe IP na generację i porty z WiiU, a Sony jak narazie to same sequele, remastery i rimejki.

Odnośnik do komentarza

wiele gier powstaje w bólach, jak na przykład ostatni God of War czy TLoU2, ostatecznie liczy się efekt końcowy i to jak dobra jest gra.

 

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

MS od prawie dekady (przypominam, dziesięciu lat, przypomnij sobie gdzie było twoje życie wówczas i jak bardoz dawno to było) nie jest może w drugiej lidze, ale zdecydowanie skarłowaciał jako wydawca i platforma, w 2k17 osiągając absolutne dno, czego pokłosiem było chociażby niezrozumienie czego potrzebują gracze.

tak tak Paolo od ponad dekady, są w drugiej lidze, a te wyniki i nagrody za 2021 r. to tylko przypadek. Rozumiem że tobie mogły się te gry nie podobać, ale proszę zachowajmy jakiś kontakt z rzeczywistością i nie piszmy że gry XGS od prawie dekady skarłowaciały w momencie gry zaledwie rok wcześniej osiągnęli taki wynik:

Zdjęcie

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak zaczniesz zmieniac fundamentalne rzeczy to gra nie bedzie juz gearsami. Nie mam pomysłu co mogliby zrobic, zeby zadowolic starych (prawdziwych) fanów serii i ludzi, ktorzy chca czegos innego. Wyszłoby kolejne halo, ktore nie wie czym chce byc i pieklo developerskie. Chyba czas odpuscic i dac ludziom grac w te serie, a samemu szukac innych gier. Niech robia jakies spinoffy np. takie o ktorym wspomnialem, a glowna zostawia jak jest.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Raczej po prostu przerwa i zrobienie czegoś nowego, Hivebusters było fajne, lepsze od podstawki, ale dużo dzięki temu, że było krótkie i intensywne. Ta gra niewiele się zmienia, a jakiekolwiek zmiany, czuć, że są na siłę i brak na nie większego pomysłu ( sanki ). Klepanie ciągle tego samego to szkoda studia, już lepiej wyciągnąć multi, dać we f2p i tam aktualizować mniejszą ekipą.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał:

tak tak Paolo od ponad dekady, są w drugiej lidze, a te wyniki i nagrody za 2021 r. to tylko przypadek. Rozumiem że tobie mogły się te gry nie podobać, ale proszę zachowajmy jakiś kontakt z rzeczywistością i nie piszmy że gry XGS od prawie dekady skarłowaciały w momencie gry zaledwie rok wcześniej osiągnęli taki wynik:

 

Czyli Halo, Forza oraz port z PC-ta. :rotfl: Jedynie Psychonauts 2 pokazało tutaj klasę. Kiedy był ostatni tak udany rok MSu? Nie mówiąc o tym, że tutaj znów wracamy do punktu wyjścia, bo fragment który cytujesz był o tym, że MS skarłowaciał w 2k17 z powodu koszmarnego stanu 1st party, a ich największe sukcesy to HaloForzaGearsy z tendencją spadkową. 

 

Także fajny Goebbels, ale nie tym razem kolego. 

3 minuty temu, ASX napisał:

Ja mam nadzieje że Coaltion dostanie szansę w jakimś mniejszym projekcie (może coś na bazie tego demka na UE5, kto wie?) w ramach którego będą mogli bardziej poeksperymentować i trochę się wyszaleć.

 

Pamiętam jak poruszałem temat klepania jednego to chyba Don się odpalił, że hurr durr te studia od tego są i mają klepać Gearsy do usranej śmieci. :rotfl: Chłopakom z The Coalition również życzę wszystkiego najlepszego i w końcu nowego AUTORSKIEGO IP, a 343i krzyż na drogę, bo są do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Czyli Halo, Forza oraz port z PC-ta. :rotfl: Jedynie Psychonauts 2 pokazało tutaj klasę. Kiedy był ostatni tak udany rok MSu?

ano tak zapomniałem, Halo, Forza i gry z PC się nie liczą ponieważ "reasons", tylko Psychonauts 2 z jakiegoś powodu się liczy. Więc to wcale nie był udany rok, dzięki że nam to udowodniłeś.

 

serio zarzucasz mi manipulacje, a sam posługujesz się tak pokrętną logiką za którą chyba sam nie nadążasz. Byle tylko ponarzekać. Z mojej strony EOT.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...