Skocz do zawartości

Senua's Saga: Hellblade 2


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

21 minutes ago, KrYcHu_89 said:

Gra zadebiutowała dla największych fanów również na Steam, o to jej aktualne wyniki

 

image.thumb.png.e497e0929e353bde5a5dacda51bdc1a0.png 

Nie lepiej zagrać samemu, skończyć w 6 godzin i wyrazić swoją opinię zamiast poświęcać kilka razy więcej czasu na śledzenie statystyk i wklejanie tego na forum? 

Odnośnik do komentarza

Akurat tutaj kolega ma rację, skały z UE to skały z UE, to są zawsze takie same skały :D. 

151234.jpg

 

i wyglądają baardzo podobnie wszędzie, ale nie przesadzajmy, wszystko inne wyżej, jednak niepopularne na forum Lordsy to i tak najładniejsza gra na UE5 z otwartym światem i mechanikami. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Akurat tutaj kolega ma rację, skały z UE to skały z UE, to są zawsze takie same skały :D. 

151234.jpg

 

i wyglądają baardzo podobnie wszędzie, ale nie przesadzajmy, wszystko inne wyżej, jednak niepopularne na forum Lordsy to i tak najładniejsza gra na UE5 z otwartym światem i mechanikami. 

Super. Za kilka dni będzie można porównać, bo obydwie gry będą w Game Pass. 

Odnośnik do komentarza

Ok, 1.5h gry za mną.

 

Najpierw sprawy techniczne. Nietypowo, bo od dźwieku. Jest on absolutnie i niewiarygodnie fantastyczny. Wszystkie te dźwięki, głosy, które słyszy Senua, otoczenie - no to wszystko robi niesamowite wrażenie. Mam dość dobre słuchawki, więc efekt jest niesamowity. Chyba najlepszy jaki słyszałem do tej pory w grach. Graficznie też super. Co prawda niska rozdziałka bije po oczach na Series S, ale za to animacja czy design super. Postaci wyglądają świetnie. Nie powiedziałbym, że to najładniejsza gra ever, ale niewątpliwie jest piękna. 

Ok, a jak się w to gra? Przyznam, że po 1.5h jestem solidnie zmęczony psychodelą dziejącą się dookoła. To co przeżywa Senua jest niesamowicie immersyjne i bardzo uderza do głowy. Absolutnie nie wyobrażam sobie żyć w takim stanie skoro po 1.5h mam dość. Same mechaniki ok. Podobało mi się to, że gra dość subtelnie, a jednocześnie czytelnie mówi gdzie mamy iść. Walka może być, spełnia swoją rolę. Szukanie symboli mocno mocno upierdliwe, podejrzewam, że potem będzie jeszcze gorzej. Jeżeli chodzi o samą fabułę to jestem umiarkowanie zainteresowany co się dalej wydarzy, bardziej interesuje mnie co się wydarzy w głowie Senui. 

Oceny wydają mi się adekwatne. Techniczny majstersztyk, momentami cudo. Immersyjność na najwyższym poziomie. Gameplayowo poprawnie, ale jeżeli coś się nie wydarzy nowego i gameplay nie wywróci się do góry nogami to raczej może być nudnawo. 

Gra jest krótka, więc ją skończę w tych kilku sesjach po godzinę czy dwie. Jak ktoś ma Gamepassa to warto zdecydowanie. Ale to nie jest gra dla której kupuje się sprzęt, przynajmniej póki co nic na to nie wskazuje

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tjery napisał(a):

No tego się nie spodziewałem, tu już filmowość wchodzi na wyższy level, pierwsze kilkadziesiąt minut gry to dosłownie spacer w przód korytarzem, jedna zagadka i kilka walk. Until Dawn przy tym to gameplayowy moloch póki co.

Idealnie mi wejdzie na obecny stan. Szukam obecnie gierek na 1/1,5 ręki. Dziękuję xbox

 

 

 

 

 

Spoiler

IMG_1847.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Mogli jakieś skille dać, czy drugą broń, albo cokolwiek, przecież można nawet takie coś urozmaicić.

Nawet w Ryse czy The Quarry xD były skille i jakiekolwiek unlocki, to jednak gra komputerowa.


No widzisz, a ja bym dał grze plusa za brak skilli i drzewka umiejętności. Do każdej gry teraz to jest upychane na siłę. Chcę po prostu normalną liniową grę, gdzie np. w połowie gry znajduje się nową broń. Dla mnie ogromny plus, jeśli nie ma drzewka umiejętności.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...