Skocz do zawartości

Senua's Saga: Hellblade 2


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lukas_AT napisał(a):


No widzisz, a ja bym dał grze plusa za brak skilli i drzewka umiejętności. Do każdej gry teraz to jest upychane na siłę. Chcę po prostu normalną liniową grę, gdzie np. w połowie gry znajduje się nową broń. Dla mnie ogromny plus, jeśli nie ma drzewka umiejętności.

 

 

Podbijam. Też tego nie trawię. w 99% przypadkach używam jednego i tego samego do końca gry i nie pamiętam nawet połowy z tego drzewka. 

 

@balon 

 

spacer.png

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jestem jednym z hejterów jedynki, a dwójka póki co podoba mi się dużo bardziej.
Co prawda nadal beka, że to w sumie gałka do przodu i od czasu do czasu wciśnij A (to wciąż ciut za mało, żeby nazwać to GRĄ jak dla mnie), ale historyjka jest na pewno bardziej interesująca niż w jedynce (tam miałem kompletnie wyjebane w te dramy z chłopakiem), graficznie i dźwiękowo jest mocno imponująco, a i lokacje są ciut bardziej rozbudowane i jest opcja gdzieś zajrzeć w kącik, żeby znajdźkę zaliczyć - tym u mnie punktuje, bo strasznie nie lubię korytarzykowości w gierkach i tutaj mam przynajmniej jakąś namiastkę eksploracji.
Sama Senua też mnie nie wkurza swoją mimiką, tak jak w jedynce i jakaś ładniejsza tu się wydaje.
Walka nie drażni, pewnie głównie dzięki animacjom i brutalności, a całość na razie daje radę (jestem w tym momencie ze zdjęcia poniżej).

68b17ea4-a5b0-4a46-91fb-7a318ba7d063-min.thumb.png.700c54692d5620eccc00e0f8a4115658.png

Nie wiem, czy przez lata zrzędzenia na zawód, jaki sprawiła mi część pierwsza, zdążyłem się oswoić z myślą, czego się spodziewać po dwójce, czy może wreszcie otworzyłem się na symulatory chodzenia (aż mam ochotę znowu odpalić jedynkę, żeby się przekonać, czy tym razem odbiorę ją inaczej - szkoda, że przegapiłem tę promkę za 12zł), ale póki co nie męczy mnie, nie irytuje i z zaciekawieniem śledzę kolejne wydarzenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bzduras napisał(a):

To:

image.png.54ef2b230a0ecdc7d3c89c8d8ca8a638.png

kontra to:

image.png.cf8d9037a73cb5819508572996c7a0cf.png

 

83 - średniak, 82 - skrzywdzona gra. Skriny zrobiłem dosłownie przed sekundą.

Zaorane :banderas: to niesamowite jak niebieska brygada eksplodowała na forum, od kilku lat te same akcje i te same osoby. Xbox gry 8-9? Xbox Umarł. Sony 7--8/10? Ukryte perełki. Za dużo nie ma co o tym pisać bo ładnie to wyjaśnili Mazzeo i Bzduras.

 

 

Zajebiście że gra dowiozła, kilka osób tutaj prognozowało że będzie kolejny order czy ryse a po 120 recenzjach jest 81/100 :)

 

 

Po 1,5h gry, oprawa AV i animacje wgniatają w fotel, nowa jakość, o czym piszą wszyscy :obama: ale te czarne pasy to jednak xD i jak ktoś odbił się od jedynki to mu nie podejdzie HB2 to dalej typowy cinematic który prowadzi za rączkę. Fabuła w obecnej chwili zdecydowanie ciekawsza niż w jedynce.

 

 

Ciekawe co tam mistrzowie z Coalition pokażą na tym silniku :obama:

 

 

 

  • Haha 1
  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza

Zaraz dojdziemy do 10 lat xD Co za dzbany. 

 

Na razie jak dla mnie to to samo co jedynka (czyli takie 8/10) tylko w przepięknej oprawie. Szkoda tylko, że rozdzielczość troszkę za niska by móc się w pełni zachwycać. Natomiast dźwięk na słuchawkach robi robotę. Raczej mus by wczuć się w ten obłęd bohaterki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym rozdziale, oprawa, udźwiękowienie, klimat, animacje top, . Ale cała "gra" do tej pory opierała się na trzymaniu gałki do przodu i naprawdę przeciętnej, ale świetnie animowanej walce. 

Zobaczymy co będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza

Nawet na nie liczę, grałem w jedynke i spodziewałem się jak będzie wyglądać i ta odsłona.

Napisałem zobaczymy co będzie dalej, bo może się okazać że znudzi mnie ten schemat i

filmowość po kilku godzinach. 

Odnośnik do komentarza

Granie w jedynkę i dwójkę po sobie to średnie imo combo, bo to generalnie ta sama gra. Nie chodzi nawet o to, że podobna, ale o uderzający wręcz brak rozwoju.

 

W świetle zakończenia jedynki, naprawdę jest to wręcz dziwne, tuż po tym nagle wracać do tego jaka jedynka była na początku. To była jednak opowieść o dojściu z punktu A do B.

 

Na początku dwójki jest nawet filmik przypominający jedynkę i... i tak ten filmik ma chuja wspólnego z tym co się dzieje po nim lol.

 

 

 

Wczoraj to pisałem i gra faktycznie to potwierdza: dawno nie było sequela, którego istnienia tak nie czaiłem. 

 

Nie znaczy to że Hellblade 2 nie jest dobrze zrobiony, ale... mogli dobrze zrobić cokolwiek innego.

 

 

 

P.S. Nie powiedziałbym, że jest to jeden z opisywanych "automatycznych calaków" bo tak samo jak w jedynce, z racji liniowości zaskakująco łatwo przegapić KTÓRĄŚ znajdźkę na amen. Tym razem jednak jest chyba od początku wybór rozdziałów i licznik, w którym przegapiliśmy, więc jak ktoś chce to też zrobi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, ASX napisał(a):

Jestem po pierwszym rozdziale, oprawa, udźwiękowienie, klimat, animacje top, . Ale cała "gra" do tej pory opierała się na trzymaniu gałki do przodu i naprawdę przeciętnej, ale świetnie animowanej walce. 

Zobaczymy co będzie dalej. 

Ja już kończę,

Spoiler

to samo

, ale spoko, takie doświadczenia są potrzebne  :). 

 

Jeszcze karny kutas się komuś należy za tego 

Spoiler

Giganta

w statusach dzisiaj. 

 

Może ktoś nie pamiętał go z trailerów, a to najlepszy moment gry xD. 

Odnośnik do komentarza

Wolę posłuchać typów którzy mają wiedzę i narzędzia do zmierzenia obiektywnie mierzalnych rzeczy i których robota przyczyniła się do poprawy niejednej gierki (tak, developerzy nie żyją na Marsie i nie dość, że oglądają te materiały to dodatkowo czasami dostają od nich gotowy sheet z problemami które zauważyli) aniżeli speców, co kłócą się o najmniejszą pierdołę czy dwa punkty na meta na forumku pół dnia.

 

A na końcu i tak sam wyrabiam sobie swoją opinię po prostu grając i polecam taki styl życia.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Usuniecie między innymi pasów:

Idź do C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Local\Hellblade2\Saved\Config\Windows

Otwórz Engine.ini ,wklej na samym dole to co potrzebujesz. To są polecenia Unreal Engine więc nic nie zepsuje.

 

Usunięcie blur, chormatic abberation, ziarna i pasów.

[SystemSettings]
r.SceneColorFringeQuality=0
r.Tonemapper.GrainQuantization=0
r.Tonemapper.Quality=0
r.NT.Lens.Distortion.Intensity=0
r.NT.Lens.Distortion.Stretch=0
r.NT.Lens.ChromaticAberration.Intensity=0
r.NT.DOF.RotationalBokeh=0
r.NT.DOF.NTBokehTransform=0
r.FilmGrain=0
r.NT.AllowAspectRatioHorizontalExtension=0
r.NT.EnableConstrainAspectRatio=0

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...