Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Nyu napisał(a):

Kupiłem Questa 3 do grania i na nim, i na PC. Szybkie pytania:

 

1. Jest sens kupować gry w sklepie Questa? Czy Steam po prostu?

2. Łączę obraz z PC wifi i jest okejka? Czy tylko po kablu dobrze się gra?

Jak masz dobrego pc i sobie radzi z grami to nie widzę sensu kupować gorzej wyglądających wersji na Questa. Ewentualnie jakieś exy i warto wtedy popytać bo ktoś, kto kupił daną apke może wygenerować ci reflinka ze zniżką.

 

Wifi wszystko zależy od twojego łącza, ale jest możliwa komfortowa zabawa bez kabli

 

Odnośnik do komentarza

Okazuje się, że Quest nie lubi niektórych DOBRYCH portów USB-C. Zamówiłem już drugi kabel, bo myślałem, że trafił się zepsuty. Oba nie działają u mnie na kompie z USB-C 3.2, za to działają na 3x tańszym lapku. Problem znany od lat, z którym Meta nic nie robi, bo chyba sami nie wiedzą, dlaczego niektóre spełniające wymagania porty Quest sobie wybiórczo odrzuca. W internecie pełno nierozwiązanych wątków, a support zaleca zrobić prozaiczne rzeczy jak aktualizacja biosu. Wczoraj 4h zmarnowałem na troubleshootingu, by ostatecznie po prostu zamówić kabel z USB-A. Porażka.

 

Żeby tego było mało... jak spróbowałem ustawień fabrycznych, to za nic na świecie nie mógł Quest połączyć się z aplikacją Meta Horizon, co jest wymagane do rozpoczęcia zabawy. Na 2h zostałem więc z niedziałającymi goglami. Rozwiązania z internetu nie działały. Udało mi się uruchomić gogle parując je z apką ma tym samym koncie, ale na innym telefonie.

 

Dzięki, Meta.

Odnośnik do komentarza
Spoiler

 

W dniu 21.09.2024 o 18:41, Nyu napisał(a):

Kto ma HL Alyx, odpalać Gunman Contracts. Dla mnie rozgrywka to Hotline Miami, czyli John Wick na pełnej, a jak giniesz, to level od nowa i musisz się poprawić. Dwa poziomy tylko, sztosik. 

Powstaje pełna gra na basie tego moda :)

 

https://store.steampowered.com/app/2421750/Gunman_Contracts__Stand_Alone/

 

A support mety jest fatalny. Napisać że tam pracują małpy to obraza dla tych inteligentnych zwierząt. 

Edytowane przez Simplex
Odnośnik do komentarza

Teraz juz nie jestem pewien, ze to problem Questa. USBTreeViewer pokazuje, ze ewidentnie moj port USB-C 3.2 jest traktowany jak 2.1. W calym internecie nie moglem znalezc odpowiedzi na to, co z tym zrobic - bo BIOS, plyta glowna, karta graficzna, wszystkie sterowniki i konkretne zmiany w BIOS nic nie daly. Jestem w szoku, ze "internet" rozlozyl rece. No nic, czekam na USB-A->USB-C.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...