Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Dla mnie to jest fanbojstwo, bo pod wieloma względami te gry Sony to są dosłownie ubisofciaki pierwszej wody, ale o tym na forum nie wolno mówić. Tutaj panuje przekonanie, ze Sony robi wszystko bezbłędnie (na co wpływa też pozycja PS w Polsce) i nie ma żadnego pola do polemiki. :reggie: No, ale temat rzeka - niektórzy wyczuleni są na krytykę ich ulubionej gry i nie piję tutaj do Ciebie kolego, miłej niedzieli. :lapka: 

W Ubi masz grind, hujowe systemy walki, generyczne poboczne, wymuszanie robienia pobocznych, hujowa główna ścieżka.

Teraz zagraj w takiego Moralesa czy Ducha i odp sobie sam (nie mi) na pytanie czy tam to uświadczyłeś…

Teraz, MYSZa7 napisał:

Jeśli poprawią zadania poboczne to już będzie spory sukces.

No ale przecież nie trzeba ich robić. To nie ubigame. W tym jest cała moc takich gierek od Sony. W pierwszym Horizon po 1 pobocznym odpuściłem. No ale całościowo gierka bardzo spoko. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, balon napisał:

W Ubi masz grind, hujowe systemy walki, generyczne poboczne, wymuszanie robienia pobocznych, hujowa główna ścieżka.

 

Nie uświadzczyłem w AC Origins ani grindu, system był niezły, generyczne poboczne jak w Horizonie, a sam wątek główny był spoczko. W Odyseji też taki był z tego co wiem, więc wiadomo - AC dostaje po dupie, ale mało kto grał, ale Ubisofciaki od Sony dobre, bo Sony. :lapka: 

  • WTF 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie uświadzczyłem w AC Origins ani grindu

A był, aby ruszyć dalej z fabułą nie wystarczyło robić tylko głównej ścieżki, to samo ale do kwadratu masz w Valhalla (nie da się przejść gierki bez czyszczenia obszarów i robienia generyków. 
Gierki Sony są porostu lepsze, a nie że Sony. Jakby tak nie było to bym ich nie kupował i nie boltował ich korzyści względem openów od Ubi, szczególnie że nigdy nie byłem fanbojem jednej marki i od zawsze gram na wszystkim, jedyne kryterium to dobra gierka. 

1 minutę temu, Rozi napisał:

W ogóle nie było grindu w Origins, w ogóle, co ja kurwa czytam.

Taaaa. Na tym już chyba powinienem zakończyć tę dyskusję…

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dla mnie to jest fanbojstwo, bo pod wieloma względami te gry Sony to są dosłownie ubisofciaki pierwszej wody, ale o tym na forum nie wolno mówić. Tutaj panuje przekonanie, ze Sony robi wszystko bezbłędnie (na co wpływa też pozycja PS w Polsce) i nie ma żadnego pola do polemiki. :reggie: No, ale temat rzeka - niektórzy wyczuleni są na krytykę ich ulubionej gry i nie piję tutaj do Ciebie kolego, miłej niedzieli. :lapka: 


Jest taka mała różnica między open worldami Sony a Ubisoftu, że te pierwsze są o wiele krótsze, a przez to dla mnie lepsze. Postaw obok siebie Valhalle i Ghost of Tsushime. Przy assasynach ludzie wysiadają w połowie gry, bo mają już dość i gra ich wynudza po 60h ciągłym czyszczeniem mapy, co było dość częstym zarzutem. Gdzie po 50h w Ghost of Tsushima czy Days Gone możesz mieć już platynę. Mapy są też o wiele mniejsze, jest mniej aktywności, gry powstają dłużej, a przez to trawi je się po prostu lepiej.

 

 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, balon napisał:

 

No ale przecież nie trzeba ich robić. To nie ubigame. W tym jest cała moc takich gierek od Sony. W pierwszym Horizon po 1 pobocznym odpuściłem. No ale całościowo gierka bardzo spoko. 

Ale co to za argument w ogóle? Wypadałoby żeby gra, która dla niektórych predysponuje do gry na 9 i ma otwarty świat, miała questy poboczne na naprawdę dobrym poziomie, bo z wielką chęcią bym w takie zagrał. A jeśli są one chujowe, to nawet jeśli główny wątek jest majstersztykiem to nie możemy mówić wtedy o grze na 90% na Meta. Jeśli decydujesz się na taki a nie inny gatunek to fajnie, żeby większość jego elementów miała podobny poziom.

Odnośnik do komentarza

Ubisofciaki są dobre, jeśli ich setting nam podchodzi. 

Niezależnie czy od Sony, Ubisoftu, czy Techlandu.

Oczywiście dawkowane z umiarem, a nie jeden za drugim.

 

Pierwszy Horizon miał tę zaletę, że był pierwszy i robodinusie robiły wrażenie.

Dwójka będzie musiała się bardziej postarać.

 

Jednak ja w tym okresie chyba postawię na Elden Ringa, a Horizona 2 obczaję jak mi się zwolni czas.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie uświadzczyłem w AC Origins ani grindu, system był niezły, generyczne poboczne jak w Horizonie, a sam wątek główny był spoczko. W Odyseji też taki był z tego co wiem, więc wiadomo - AC dostaje po dupie, ale mało kto grał, ale Ubisofciaki od Sony dobre, bo Sony. :lapka: 

Płaczesz, jak dziewica po nieudanym pierwszym razie.  W AC nie było grindu? Faktycznie, mało grałeś.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, to kiedy ostatni raz jakiś open world w ogóle przekroczył ocenę 90? Chyba to było przy okazji RDR2, a i tej grze można sporo zarzuć. Tak jak Kmiot pisze - wystarczy na początek że dostanie się setting który się nam spodoba i już nawet samo bieganie po otwartym świecie daje wystarczająco przyjemności, by brnąć dalej. Najlepszy dowód to temat Days Gone i zbiorowe halucynacje jakie się tam odprawiały, łącznie z pisaniem o perełce generacji. He, he. ;)  

 

 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Cedric napisał:

Swoją drogą, to kiedy ostatni raz jakiś open world w ogóle przekroczył ocenę 90? Chyba to było przy okazji RDR2, a i tej grze można sporo zarzuć. Tak jak Kmiot pisze - wystarczy na początek że dostanie się setting który się nam spodoba i już nawet samo bieganie po otwartym świecie daje wystarczająco przyjemności, by brnąć dalej. Najlepszy dowód to temat Days Gone i zbiorowe halucynacje jakie się tam odprawiały, łącznie z pisaniem o perełce generacji. He, he. ;)  

 

 

Dużo w tym racji, ja np. Days Gone odkładam od lat z powodu tematyki motocyklowo-gangowej (kompletnie nielubiane klimaty), po raz któryś z rzędu wariacja zombie i kontrowersje na premierę odnośnie błędów.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

GG nie umie w narracje i fabuły, więc dla mnie wszystko powyżej 90+ w tej materii jest zwyczajnie naciągane.

 

Zgodzę się z tym, HZD to drewno okrutne pod tym względem a szkoda ponieważ świat fajny. Jednak nie wiadomo jak to będzie w przypadku kontynuacji więc opinia typowego fana konkurencji wydającego osąd przed premierą i zagraniem :)  Jak poprawili bolączki pierwowzoru to jest szansa na 90+ na meta bez naciągania. 

 

26 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dla mnie to jest fanbojstwo, bo pod wieloma względami te gry Sony to są dosłownie ubisofciaki pierwszej wody, ale o tym na forum nie wolno mówić. Tutaj panuje przekonanie, ze Sony robi wszystko bezbłędnie (na co wpływa też pozycja PS w Polsce) i nie ma żadnego pola do polemiki. :reggie:

 

Bycie fanbojem i wytykanie tego innym to mocno słabe akurat. Co do twojej opinii które otwarte światy od Sony są wyciągane ponad ubigames? Days Gone gówniana średnia, GOT wspaniała gierka a średnia ledwo ponad 80%, Horizon blisko 90% sam nie wiem za co ale nie szukałbym tu spisku. Jedyne co w gierce kulało to drętwe dialogi i postacie. Rozgrywka, grafika tip top. Spider Man, jedna z lepszych gierek z superbohaterem 85 i 87% na meta a ciężko ją nazwać ubigierką tak samo jak GoT. 

 

Jak dla mnie gierki Sony są uczciwie oceniane i nie ma boomerskiego plus 10% jak w przypadku Nintendo. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, MYSZa7 napisał:

Ale co to za argument w ogóle? Wypadałoby żeby gra, która dla niektórych predysponuje do gry na 9 i ma otwarty świat, miała questy poboczne na naprawdę dobrym poziomie, bo z wielką chęcią bym w takie zagrał. A jeśli są one chujowe, to nawet jeśli główny wątek jest majstersztykiem to nie możemy mówić wtedy o grze na 90% na Meta. Jeśli decydujesz się na taki a nie inny gatunek to fajnie, żeby większość jego elementów miała podobny poziom.

No bo ja patrzę na gierkę bardzo prostą kategorią. Czy mi sprawia fun, a nie co powinna mieć jak to open world czy inny gatunek. Takie rozkminki zostawiam recenzentom.   Ja się decyduję na grę, która ma mi dać fun. To jest jedyne kryterium. Thats all. 
Jak open world ma słabe misje poboczne to odpuszczam jak w Horizon i skupiam się na fabule (mam 15-20 h dobrej zabawy). Jak open ma fajne aktywności poboczne jak Duch Czusimy, RDR2 czy Wiesiek 3, to spędzam tam 40-100h. 
Gorzej jak poboczne są słabe, generyczne, a muszę robić aby pchnąć fabułę (vide większość real Ubi games z otwartym światem).

 

Co do ocen to czy nowy Horizon będzie miał średnią 85 lub 93 to mnie to średnio obchodzi…

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ukukuki napisał:

GOT wspaniała gierka a średnia ledwo ponad 80%, Horizon blisko 90% sam nie wiem za co ale nie szukałbym tu spisku. Jedyne co w gierce kulało to drętwe dialogi i postacie. Rozgrywka, grafika tip top. Spider Man, jedna z lepszych gierek z superbohaterem 85 i 87% na meta a ciężko ją nazwać ubigierką tak samo jak GoT

Jak te gierki nie zasługują na oceny 80-87 to naprawdę nie wiem co? 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Finished the game today. Game is fkin nuts, way better than HZD. Close combat is still a bit awkward and there are some technical issues with texture popping, but overall that's the best PS5 game so far. Dunno if other revierws will share my sentiment, but 90-94 is very possible IMO.

Cytat

Around 35 hours, but I've skiped ton of things to finish the review before the embargo. Should be easily around 60-70 if you want to get really into side stories and other activities.


As for "how the hell" - Sony sent out review codes two weeks ago, I'm working for the press.

Cytat

 

Are side quests big improvement over first game? I found them quite boring with exception of Cauldrons.

Can't really get into details cuz of embargo till tomorrow, but let's just say I've really had to force myself to leave out some quests :)

 

 

Z Resetery

 

 

 

 

+ jakiś randomek z Twittera

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:

No tak balon bo jak będę frajerem który da 3 i pół bomby to z automatu mi się spodoba bo NOWE xD w horizona nie zamierzam grać nigdy bo nie spodobała mi się część pierwsza (UWAGA GRANE W OKOLICACH PREMIERY WIĘC NIE WIEM CO POSZŁO NIE TAK!)

No ja nie zamierzam dać 3,5 bomby i nie kupuję na premierę, wolę dać dwie bomby za Kirbiego XD . No ale próbuj dalej pupciu gejmingu.
Czekamy na twoje odczucia za 10 lat. Akurat gierka będzie za 20 zł, po paczach. Ograsz ze swoimi gówniakami :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...