Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poleciałem wczoraj z grubej i ukończyłem Główny wątek i poeksplorowałem. Wbicie ostatniego levelu zajęło mi 55h 28m według gry. 60% w statystykach.

 

Fabularnie dużo lepiej od jedynki

Spoiler

3 część obstawiam Waszyngton i jakieś manchatany.

To samo poboczne. Nawet bym powiedział, że z 3 półki lepiej od jedynki.

Grafika i widoki to jest numer 1. Granie w 30fps w ogóle nie przeszkadzało człowiek się tak przyzwyczaił,  że jak wczoraj wieczorem odpaliłem na chwilę CP to ładnie walnęło w oczy płynnością. Nie podważam wyższości 60fps, ale w horizonie to 30fps jest moim zdaniem jedyny słuszny wybór. No i świat sprawia, że chce się eksplorowac, odnajdywać znajdzki.

 

Muzyka aż tak mi się nie podobała jak w jedynce, ale jest dobrze, a nawet bardzo.

 

Najbardziej irytujące mnie rzeczy to po jakimś czasie wspinaczka i obozy. Za dużo ich. No i mam wrazenie, że ognisk dużo więcej w tej części. Z jednej strony fajnie, ale często miałem tak, że biegnę sobie po coś innego i gdy tylko mi się pokazało to odruchowo odbijałem do ogniska, żeby na mapce nie pisało nieznane ognisko xd

 

Zostało mi jeszcze trochę rzeczy, które chciałbym zrobić i pewnie dziś zakończę przygodę z hfw, bo za duże ciśnienie mam już na ER.

 

Początkowo myślałem nawet o 10/10, ale około 40h stwierdziłem,  że jest bigger, better, ale do 10 brakuje. No może gdyby nie te rzeczy wyżej które mnie podirytowały. Jednak 9/10 zasługuje jak najbardziej.

 

Epicka przygoda, być może gra niedoceniona, być może wyszła w czasach gdzie ludzie już wszystko widzieli i dlatego. Jednak była to najbardziej oczekiwana przeze mnie gra na PS5 I nawet na Ragnarok tak nie czekam. Pewnie wpadnie jakieś DLC, ale pewny jestem, że 3 część będzie wspaniała. 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Misja z pozyskaniem części z dwóch triceratopsów, co tam się działo, na końcu już rzucałem kamieniami by dobić. Jest trudno i dzięki temu ciągle w obrocie są różne bronie, w jedynce aż tak nie musiałem się skupiać na zamrażaniu i podpalaniu, ogólnie żywiołów nie trzeba było używać, można było ubić większość po prostu siłą broni. Tutaj dochodzi mnóstwo taktyki. Trochę za dużo tych splotów dali, niektóre nawet nie wiem co robią (przeciągnięcie?). Ale opanowałem już melee i powiem że jest przefantastycznie, niezłe jezioro łabędzie można robić.

Fabularnie coraz lepiej, dla mnie na razie gra bez VAT.

Odnośnik do komentarza

Upgrade broni jak i strojów faktycznie zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w jedynce. 

Jakbym chciał wymaksować ze dwie legendarne bronie i jakiś legendarny strój to musiałbym spędzić lekko pół dnia albo i lepiej żeby uzyskać potrzebne części maszyn (mówię o poziomie trudny lub bardzo trudny). 

 

Nie natrafiłem jeszcze na sprzedawcę legendarnych części maszyn, nie wiem czy w ogóle jest takowy.

 

Mam spędzone ponad 60h, w sumie nie spotkałem większych glitchy czy też bugów, chociaż jedną misję poboczną musiałem już zrestartować, bo nie dało się jej ukończyć, mimo że zrobiłem wszystko co trzeba, za drugim razem pykło bez problemu.

 

Edytowane przez niunias101
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ustawisz sobie "łatwy łup" to nie ma problemu z zebraniem materiałów do ulepszenia. Ja jak już skończę grę to mam za cel niby ulepszenie wszystkiego, ale wtedy już chyba właśnie odpalę łatwe łupy, bo przedmiotów jest od groma. Nie wiem jedynie jak z grynszpanem, bo to trudno pozyskać, a nie próbowałem jeszcze śledzenia tego surowca.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Square napisał:

Jeżeli ustawisz sobie "łatwy łup" to nie ma problemu z zebraniem materiałów do ulepszenia. Ja jak już skończę grę to mam za cel niby ulepszenie wszystkiego, ale wtedy już chyba właśnie odpalę łatwe łupy, bo przedmiotów jest od groma. Nie wiem jedynie jak z grynszpanem, bo to trudno pozyskać, a nie próbowałem jeszcze śledzenia tego surowca.

Masz na myśli ustawienie zlecenia na ulepszenie broni ? 

Odnośnik do komentarza

Gierka jest mega, mogłaby się nie kończyć (choć przy moim czasie na granie to pewnie szybko nie nastąpi).
Fabularnie jestem dopiero u Tenakhtów i już miałem lecieć dalej z wątkiem głównym, ale w międzyczasie trafiłem na intrsującego sidequesta 

Spoiler

z brakiem wody


więc skupiłem się na tym.
Nie powiem, na koniec miałem dylemat, po czyjej stronie się opowiedzieć, bo obydwie miay swoje racje i trochę zabrakło mi może z jeszcze jednej linii dialogowej, żeby bardziej nabrać pewności, ale ostatecznie poparłem 

Spoiler

dotychczasową przywódczynię, mimo całej sympatii do Drakki i jego punktu widzenia

 Muszę przyznać, że niezłe to było i miałem mocny "wiesiek vibe", mniejsze zło itp.

Ogólnie te sidequesty strasznie poprawili, spotykamy masę interesujących ludzików, którzy są zaczątkami bardzo fajnych mini-historii, które aż chce się poznawać - naprawdę sporo roboty w to włożyli.

Z wad to wkurza mnie najebanie broni wszelakich - za dużo złomu w tej samej kategorii, bo jeden łuk ma opcję zamrażania, drugi na ogień, trzeci kwas itp.
Powinno się to ogarnąć tylko w strzałach, skoro i tak to o nie sie rozbija, a nie jeszcze zmuszać Aloy do targania ciężarówki broni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No zadania poboczne bardzo fajnie poprawili. Taa jest masa różnych kombinacji sprzętu, często np. z jednym interesującym typem amunicji i np dwa sloty się marnują. To samo ze strojami, co mnie boli, bo np fajnie wyglądające stroje mają słabe perki, a z znowu najlepsze legendy, wyglądają średnio. Chciałbym aby była opcja ulepszenia każdego stroju do legendy, bo przez to często latam w tych z początku gry ze słabymi statami. 

Z pierdół to podoba mi się, że teraz Aloy nosi na plecach równocześnie broń i włócznię.

Odnośnik do komentarza

Zabawny był jakis kosmonauta w jednej z tych krytycznych recenzji że część pierwsza jest znacznie lepsza. Zabawne, gra w każdym aspekcie jest poprawiona, najbardziej mnie zszokowało że fabularnie też na razie ciekawiej.

Bardzo polubiłem postać Kotallo, w wersji jedynej właściwej czyli ang. jest fantastyczny, podczas gdy w polskojęzycznym trailerze brzmiał jak kolejny nieciekawy wieśniak.

Odnośnik do komentarza

Po ukończeniu C2077 wziąłem się ponownie za Alojkę 2 i...chyba nie był to zbyt dobry pomysł :/ Znaczy się najpierw powinienem był ograć do końca  Horizona 2, a potem dopiero wziąć się za Cybera. Teraz po powrocie do Alojki mam wrażenie, że gram w grę dla starszych dzieci i młodzieży młodszej. Wszystko jakieś takie lukrowane i ugrzecznione do porzygu. Wkurzają mnie tez te komentarze rudej co ona ma w danym momencie zrobić, żeby było dobrze. Zadania poboczne które wszyscy chwalą (fakt, są nieco lepsze niż te w jedynce) mimo wszystko w porównaniu z cyberowymi są proste jak psychika typowej blondynki. To co ewidentnie w dwójce robi to kosmiczna wręcz grafa. O wiele lepsze są też animacje i mimika twarzy zwłaszcza w trakcie rozmów. No i system walki jest mocno ulepszony, choć te co lepsze zagrania odblokuję w ramach postępów w grze w trakcie zdobywania doświadczenia. Nic, gram dalej licząc na to, że się rozkręci, bo na razie póki co (kończę Złomianki) jest średniawo...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Czezare napisał:

Po ukończeniu C2077 wziąłem się ponownie za Alojkę 2 i...chyba nie był to zbyt dobry pomysł :/ Znaczy się najpierw powinienem był ograć do końca  Horizona 2, a potem dopiero wziąć się za Cybera. Teraz po powrocie do Alojki mam wrażenie, że gram w grę dla starszych dzieci i młodzieży młodszej. Wszystko jakieś takie lukrowane i ugrzecznione do porzygu. Wkurzają mnie tez te komentarze rudej co ona ma w danym momencie zrobić, żeby było dobrze. Zadania poboczne które wszyscy chwalą (fakt, są nieco lepsze niż te w jedynce) mimo wszystko w porównaniu z cyberowymi są proste jak psychika typowej blondynki. To co ewidentnie w dwójce robi to kosmiczna wręcz grafa. O wiele lepsze są też animacje i mimika twarzy zwłaszcza w trakcie rozmów. No i system walki jest mocno ulepszony, choć te co lepsze zagrania odblokuję w ramach postępów w grze w trakcie zdobywania doświadczenia. Nic, gram dalej licząc na to, że się rozkręci, bo na razie póki co (kończę Złomianki) jest średniawo...

Bez kitu, mam podobnie. Mam wrazenie że targetem były 12latki. Te dialogi bez polotu, na siłe majace być smieszne, wszystko cukierkowe. Gdyby nie realia post apo i fajna mechanika walki to chyba bym odpuścił jak wczesniej Spidermana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...